RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus I (28.06-08.07.2014)


Dzień 7 - Strzał w dziesiątkę

Dodany: 2014.07.04
Komentarze: 0
Zdjęcia: 97
Wideo: 1

Uczestnicy Super Misji Specjalnej zaraz po śniadaniu udali się na Walki Sumo. Wszyscy w skafandrach z wielkim brzuchem sprawdzali swoje umiejętności siłowe. Janek i Mateusz odważyli się nawet na starcie z panią wychowawczynią. Następnie udali się na zajęcia linowe – wspinaczkę na wieżę ze skrzynek. Rekordzistami zostali Karolina i Bartek, którzy oglądali ośrodek z wysokości 22 skrzynek. Popołudnie spędzili na strzelnicy, gdzie odbyły się zawody w strzelaniu z wiatrówek. Wbrew oczekiwaniom przodowały dziewczyny, najlepsze były Weronika i Daria.

Uczestnicy Obozu Paintballowego zaraz po śniadaniu wybrali się do lasu, gdzie odbyła się gra w podchody. Chłopcy wymyślali naprawdę ciekawe pytania. Następnie nadszedł czas na relaksik na plaży. Kolejnymi zajęciami była strzelnica paintballowa. Tym razem uczestnicy próbowali strzelać do tarcz będąc w ruchu. Następnie uczestnicy skorzystali z parku linowego. W bloku nocnym odbył się paintball.

Dni na Kulce mijają coraz szybciej, a Turbo Przygoda nie zwalnia. Koloniści po śniadaniu udali się na zajęcia z pierwszej pomocy. Każdy wie, co zrobić w razie zagrożenia życia lub zdrowia drugiego człowieka. Na następnych zajęciach udali się do lasu. Grali najpierw w Dwie Flagi, a później w Jeńców. Po opracowaniu strategii gry poczuli się jak prawdziwi komandosi.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji rozpoczęli dzień od Olimpiady Sportowej. Było wiele konkurencji o różnym stopniu trudności, ale każdemu udało się dokończyć trasę. Po ciężkich zmaganiach udali się na plażę, gdzie mogli odpocząć i schłodzić ciała podczas kąpieli. Po chwili relaksu urządzili zajęcia lekkoatletyki, które sprawiły im wiele frajdy. Następnie odbyło się wspinanie na wieżę ze skrzynek. Na koniec dnia odbyli przejażdżkę na quadach.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od rozgrywek w paintball. Wygrała drużyna różowych. Następnie pan ratownik przekazał im zasady bezpieczeństwa obowiązujące na kąpielisku. Przeszli również test pływania żabką. Kolejną atrakcją były gry i zabawy ruchowe.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od zajęć tanecznych, podczas których uczyły się układu tańca współczesnego. Następnie ochłodziły swoje ciała nad jeziorem, by przygotować się do zajęć zumby. Dzień zakończyły poszerzaniem umiejętności z zakresu stylizacji włosów.

Dzisiaj rano Małe Monsterki doskonaliły się w robieniu pięknych makijaży. Ich zadaniem było odwzorowanie makijażu Lagoone Blue. Po plażowaniu udały się na zajęcia z charakteryzacji. Następnie dziewczynki wybrały się na zajęcia z cheerleadingu. Dzień zakończyły konkursem talentów na Mrocznej Plaży.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw podczas zajęć na Euro – Bungee ćwiczyli swoją umiejętność grawitacji. Następnie doskonalili umiejętności pływackie. Atrakcją dnia okazały się zajęcia linowe – wejście na wieżę ze skrzynek.

Mali padawanie z Gwiezdnych Wojen ratowali planetę Naboo. Wspólnymi siłami odparli atak Imperatora, który próbował nią zawładnąć. Następnie zakosztowali uroków pięknej pogody i spędzili czas na plaży. Po obiedzie odbyła się gra terenowa, która miała na celu sprawdzenie ich wiedzy na temat postaci Star Wars.

Uczestnicy Obozu Quadowo-Paintballowego i Akademii Młodego Agenta udali się na leśną wyprawę, podczas której w połączeniu z Obozem Super Paintballowym grali w podchody. Rozwiązywali zagadki i rysowali znaki rozpoznawcze. Po obiedzie odbyły się warsztaty pierwszej pomocy.

Dziewczynki z Magicznego Świata Bajek przeniosły się do świata Angry Birds – rozgrywki na xBox 360. Następnie wraz z królem Julianem wyginały śmiało ciało podczas Zumby. Jeszcze przed obiadem odwiedziły plażę i kąpały się w jeziorze. Po południu poszybowały wysoko skacząc na Euro - Bungee. Po kolacji odbyła się lekcja samoobrony.

Stali Bywalcy poznali tajniki kamuflażu i zamaskowani maszerowali przez las. Później pływali kajakami i budowali tratwy. W bloku nocnym odbyła się gra terenowa Świetliki.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Wodnej Przygody rozpoczęli od gry w siatkówkę i Olimpiady Sportowej. Rywalizacja była zacięta, na szczęście późniejszy pobyt nad jeziorem i kąpiel pozwoliła im na chwilę relaksu. Po południu czekały na nich zabawy i nauka tańca. Następnie nauczyli się pływać na bezburtowych kajakach.

Uczestnicy Obozu Paintballowo-Kajakowego dzień rozpoczęli od Mega Gier. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne z żeglowania Omegą.

Ekstremalni udaliśmy się na gladiatorów. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysiek, który po wygraniu turnieju zdecydował się walczyć w formule „zwycięzca”, został na macie i nikomu nie udało się go pokonać. Wieczorem wybrali się na wycieczkę autokarową do popularnej Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach – koncert szantowy.

Militarni przeprawiali się przez park linowy i sprawdzali jak wygląda Kulka z lotu ptaka. Następnie udali się do lasu, gdzie poznali teorię dotyczącą zasad orientacji, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystali na ośrodku, podczas zawodów na orientację.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” próbowali utrzymać równowagę w niesamowitej kuli wodnej – Waterball. Następnie odbył się survival, podczas którego poznali tajniki budowania szałasów i rozpalania ognisk. Po obiedzie byli świadkami doświadczeń związanych z żywiołem wody.

Herosi podczas samoobrony poznali skuteczne techniki samoobrony przed atakami Tytanów.

Na obiad wcinaliśmy zupę pomidorową, rybę i marchewkę z jabłkiem.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.