RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus I (28.06-08.07.2014)


Dzień 8 - Waterball, GPS i Lego

Dodany: 2014.07.05
Komentarze: 3
Zdjęcia: 111
Wideo: 1

Dziś na ośrodku odbył się pierwszym w tym sezonie Wielki Piknik Rodzinny.
W międzyczasie odbywały się zaplanowane zajęcia programowe.

Uczestnicy Obozu Quadowo-Survivalowego i Akademii Młodego Agenta wyruszyli w wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk. W bloku przed obiadem poznali sposoby szyfrowania. Najbardziej zainteresowany był Damian Tymoszczuk. W między czasie dzieciaczki grały w piłkę siatkową i bawiły się w berka. Przed samym snem na odprężenie udali się na seans filmowy.

Stali Bywalcy wybrali się na spacer do sklepu, aby uzupełnić zapasy w słodkościach. Następnie korzystali ze słonecznych chwil zażywając kąpieli wodnych i słonecznych. W kolejnym bloku zrealizowali Pakiet Super Aktywny, który każdy stały bywalec otrzymał w gratisie.

Uczestnicy Turbo Przygody po porannej zaprawie i krótkim treningu zorganizowali turniej w piłkę siatkową. Było wiele ekscytujących zagrywek. Podczas kolejnego bloku programowego grali w Kalambury. Po obiedzie odbyły się zajęcia terenoznawcze z wykorzystanie urządzenia GPS. Po kolacji Kornel zaprezentował swoje umiejętności gry na gitarze.

Odkrywcy Nieznanego Świata podczas pierwszego bloku programowego poznali kulturę krajów amerykańskich. Na koniec zajęć stworzyli makietę wioski indiańskiej. Nie obyło się oczywiście bez plażowania. Dzień zakończyli turnieje w piłkę siatkową.

Herosi rozpoczęli dzień od wyprawy kajakowej i warsztatów z piłki nożnej, które przeprowadził jeden z kolonistów, Mikołaj. Następnie wszyscy Herosi brali udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Dziewczynki z Monster High zorganizowały salon odnowy biologicznej. Robiły maseczki nawilżające i odświeżające. W tak upalny dzień zabiegi zapewne były ukojeniem dla cery. Po południu dzieci zabawiły się w detektywów podczas „Gry francuskiej”. Wieczorem małe Monsterki poddały się wirowi muzyki i śpiewały raz z innymi uczestnikami na Karaoke.

Uczestnicy Wodnej Przygody dzień rozpoczęli od rozgrywek w siatkówkę i grę w kocówkę. Następnie doskonalili umiejętności pływackie. Dzięki wodnej kuli Waterball mieli możliwość chodzenia po wodze. Było to niesamowite przeżycie.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw dzień rozpoczęli od Olimpiady Sportowej. Następnie ratownik WOPR przedstawił dzieciom pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po śniadaniu uczestniczki Magicznego Świata Bajek wybrały się na plażę, gdzie odbyły się zabawne akrobacje w kuli – Waterball. Po tych zajęciach zostały na plaży by skorzystać z pięknej pogody. Po obiedzie odbyły się rozgrywki sportowe – bieg w wielospodniach, zabawy impuls.

Dzisiejszy dzień Agencji Super Misji Specjalnej rozpoczęli dzień od baloniady. Pękające balony sprawiły kolonistom wiele radości i uśmiechu. Następnie udaliśmy się do lasu na zajęcia survivalu. Dzieci dowiedziały się jak zdobyć pożywienie i ochronić się przed dzikimi zwierzętami.

Mali Padawanie z Gwiezdnych Wojen zamienili się w konstruktorów i z klocków Lego budowali pojazdy kosmiczne.

Uczestnicy Obozu „4 żywiołów” odkrywali sekrety lasu na zajęciach z GPSem. Następnie relaksowali się na plaży i ochładzali kąpielami w jeziorze. Wykonali piękne witraże na szkle oraz stworzyli wystawę prac plastycznych pt. „Cztery żywioły”.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji w pierwszym bloku programowym odbyli szaloną przejażdżkę quadami. Po obiedzie nadszedł czas na zajęcia z orientacji w terenie.

Uczestnicy Obozu Paintballowego uczestniczyli w grach, podczas których ćwiczyli swoją spostrzegawczość i refleks. Następnie odbyły się zajęcia dotyczące cech i postaw lidera. Odbyła się burza mózgów, rozmowa i wymiana poglądów. Wreszcie udało się stworzyć profil idealnego lidera. W kolejnym bloku programowym odbył się survival.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od zajęć tanecznych. Utalentowana tancerka Paulina ćwiczyła z nimi wcześniej poznane układy. Następnie przyszedł wymarzony czas. Dziewczynki mogły pofarbować sobie włosy bibułą. Po obiedzie odbyły się zajęcia, podczas których uczyły się chodzić po wybiegu.

Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanym przez nas konkursie. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami :P (segway’e), bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami), starcie tytanów (walki gladiatorów), oraz Jenga w wydaniu XXL. Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, przeznaczone dla naszych kolonistów w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli - paintball :D W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe, grochówkę i napoje.

Na obiad wcinaliśmy zupę grochową, udko kurczaka i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

Marta
Dodany: 2014.07.06 21:10

Dziękujemy za udany piknik rodzinny! Było super! Pozdrawiamy!

witas
Dodany: 2014.07.06 13:42

Oj Lilka,coś chyba z Tobą nie tak.

LILKA
Dodany: 2014.07.06 09:52

Fotograf się nie popisał zdjęcie nr 5 wykonane nie profesjonalnie dwie dziewczynki nie zmieściły się w kadrze jedna z obciętą głową drugiej połowa.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.