RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus I (28.06-08.07.2014)


Dzień 9 - Przeprawa przez Jezioro Łęsk

Dodany: 2014.07.06
Komentarze: 4
Zdjęcia: 95
Wideo: 1

Dziś nad Kulką przeszły masy upalnego powietrza.

Odkrywcy Nieznanego Świata przenieśli się do Australii, gdzie poznali kulturę mieszkańców. Pod koniec zajęć odbył się quiz sprawdzający ich wiedzę.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od gry „Time to shine” na xBox 360. Po bitwie przed konsolą szybko pobiegły na zajęcia taneczne. Następnie robiły maseczki upiększające cerę, ale z naturalnych składników.

Dziewczynki z Magicznego Świata Bajek stworzyły własne piosenki kolonijne. Następnie odbyły się gry i zabawy taneczne. W następnym bloku wyruszyły w las „w poszukinianiu wszechiskry” – gra terenowa z użyciem wykrywacza metalu.

Uczestnicy Obozu „4 żywiołów„ spędzili ciekawie czas. Podczas warsztatów chemicznych poznali właściwości wody i przeprowadziły szereg doświadczeń. Oprócz tego mieli świetną zabawę podczas budowania tratw i pływania w kajakach turystycznych.

Militarni doczekali się wyprawy na poligon, a tam off road. Przeprawa supernowoczesnym samochodem terenowym po niezwykle atrakcyjnym terenie.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw od rana walczyli ze swoimi słabościami na zaprawie porannej. Aby nie stracić wszystkich sił po ćwiczeniach udali się do swoich pokoi, gdzie rozegrali kilka partii gier i zabaw planszowych. Zmierzyli się również podczas Walki Sumo.

Mali padawanie z Gwiezdnych Wojen uczestniczyli dziś w wielkim balu z królową Naboo. Zabawa odbyła się w Cool CLUB-ie.

Uczestnicy Turbo Przygody również udali się na poligon. To była niezapomniana przygoda. Najpierw jeździli na quadzie po dużym torze. Jednak najciekawsze emocje wzbudziła w nich przejażdżka czterokołowym tytanem Rhino 700.

Uczestnicy Obozu Paintballowo - Kajakowego zaraz po śniadaniu wybrali się do lasu na podchody. Następnie grali w Kalambury i Tabu. W kolejnym bloku wybrali się na spływ, ale tym razem kajakami bezburtowymi. Wieczorem rozegrali ostatnią potyczkę paintballową.

Dzisiejszy poranek uczestnicy Wodnej Przygody budowali na czas prowizoryczne tratwy, a następnie musieli dopłynąć nimi do celu. Wieczorem odwiedził ich Wilk Morski, który opowiedział o pasjonujących przygodach przeżytych na morzach i oceanach. Kapitan statku zaprezentował dzieciom wiele ciekawych fotografii i filmów.

Stali Bywalcy mieli dziś mega misję. Przygotowali dyskotekę dla wszystkich uczestników kolonii. Stworzyli plakaty, playlistę i wymyślili styl imprezy – Black & White.

Herosi mieli dzień pełen wrażeń. Najpierw dzieci grały w Mega Twistera – emocjom nie było końca. Następnie każdy mógł zaprezentować się podczas warsztatów aktorskich. Na koniec dnia na Herosów czekała nie lada niespodzianka, bowiem wszyscy wzięli udział w Wielkich Dionizjach. Przy winogronach, ambrozji i muzyce zakończyli ten emocjonujący dzień.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji po śniadaniu wyruszyli na wycieczkę autokarową trasą Kadzidłowo-Mikołajki.

Super Misja Specjalna rozegrała dziś turniej piłkarzyków. Mistrzami okazali się Jeremi i Marcin. Następnie dzieci rozpoczęły pracę nad karykaturami wychowawczyń. Po obiedzie pomaszerowali na poligon, gdzie ścigali się na super pojazdach.

Dziewczynki z Monster High wyruszyły na nocny orienteering z Clawdeen. Poznały teorię dotyczącą zasad orientacji, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystały na ośrodku, podczas zawodów.

Ekstremalni udali się do lasu, gdzie wcielili się w siły przyrody specjalnie dla Obozów Paintballowych. Pod czujnym okiem opiekunów sprawdzili siłę przyrody. Następnie czekając na prezentację wojskowych racji żywieniowych oraz sposobu ich wykonania pograli w karty. Po obiedzie udali się na plażę, gdzie schłodzili swoje ciała. Wieczorem odbyły się zajęcia z survivalu – sztuka kamuflażu i układanie stosów ogniskowych.

Na obiad wcinaliśmy zupę koperkową, kotlet pożarski i mizerię.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 4

Pokaż

Marek
Dodany: 2014.08.22 11:35

Super jakość zdjęć nr 78, 79, 80!! Jeżeli to zaleta aparatu fotograficznego to może organizatorzy pomyśleliby o robienie wszystkich zdjęć takim typem aparatu. Az miło się je ogląda (taka dobra ostrość.

Marek
Dodany: 2014.07.10 10:21

Zwracam honor - już jest - przepraszam :-)

Marek
Dodany: 2014.07.10 10:20

Czy coś się stało np. kamerzyście ;-) że nie ma filmów z dwóch ostatnich dni?

Grażyna
Dodany: 2014.07.07 11:03

Dzisiaj ostatni dzień - dajcie więcej zdjęć z Turbo przygody. Wiem, że tam same chłopaki, ale i im się należy.Pozdrawiam


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.