RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus III (19.07-29.07.2015)


Dzień 5 - Burzliwy poranek przyniósł bardzo aktywny dzień w Kulce!

Dodany: 2015.07.23
Komentarze: 1
Zdjęcia: 110
Wideo: 1

Dzisiejszy dzień rozpoczął się dość niespodziewaną wizytą-obudziła nas burza. Jednakże taka pogoda nikomu nie jest straszna i Nasi koloniści z uśmiechami stawili się na swoje bloki zajęciowe. Jak głosi powiedzenie: po każdej burzy wychodzi słońce, tak było również w dniu dzisiejszym. Popołudniem Ośrodek Kulka skąpany był w słońcu!

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
W dniu dzisiejszym mieliśmy czas odrobinę odetchnąć. Czas do obiadu spędziliśmy oglądając film, bawiąc się wspólnie i grając w gry integracyjne. Po obiedzie natomiast udaliśmy się na quady, gdzie po raz kolejny koloniści mieli okazje prowadzić tego czterokołowca. Idzie im coraz lepiej! Po kolacji odbyły się zajęcia z survivalu, a dokładniej kamuflaż oraz sztuka maskowania. Wieczorem, w bloku nocnym rozegraliśmy jeszcze grę „Desant”. Po zakończonym dniu, wszyscy udali się do swoich namiotów, by wypocząć przed kolejnym dniem.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Mimo tego, że rano powitał nas deszcz, zabawa zapowiadała się świetnie (i w rzeczywistości taka była!). Najpierw poczuliśmy klimat wodnej krainy Spongeboba, spacerując w dmuchanej kuli. Później nasi koloniści stworzyli z klocków Lego makietę stumilowego lasu i jego mieszkańców. Po południu każdy kolonista stworzył pejzaż wodnego świata Spongeboba. Na koniec ćwiczyliśmy swoja celność z Redem, czyli strzelaliśmy z procy do celu.

STALI BYWALCY
Męska część grupy SB udała się na pakiet zajęć wykupionych dodatkowo. W tym czasie pozostali uczestnicy oglądali film. Tuż po tym odbyły się zajęcia z samoobrony, na których każdy dowiedział się, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia, dzięki poznaniu podstawowych technik samoobrony. Po obiedzie udaliśmy się pograć na konsoli XBOX, a tam próbowaliśmy swoich sił w grach interaktywnych opartych na sporcie. Grupa rozegrała również dzisiaj grę „dwie flagi”.

BOHATERKI DISNEYA
Mimo deszczowego poranku, wszystkie zaplanowane zajęcia odbyły się. Miałyśmy okazję poznać zasady dworskiego zachowania, które przekazywała Nam Śnieżka. Na zajęciach z survivalu uczyłyśmy się jak przetrwać w lesie w kryzysowej sytuacji. Budowałyśmy szałasy, uszyłyśmy się rozpalać ognisko, bez użycia zapałek oraz poznałyśmy inne zastosowanie rzeczy, które zazwyczaj przy sobie posiadamy. Kopciuszek pokazała nam, jak przeszłą swoją metamorfozę w piękną księżniczkę i z tej okazji wykonywałyśmy przepiękne makijaże. Jak na księżniczki przystało, każda musi dbać o linię, dlatego po obiedzie wybrałyśmy się na zajęcia fitness. Wieczór spędziłyśmy na robieniu księżniczkowych koron.

ODKRYWCY NIEZNANEGO ŚWIATA
Dzisiaj wychowankowie rozpoczęli dzień od poznawania kultury afrykańskiej. Dzieci wykonywały maski z papieru, świetnie się przy tym bawiąc. W południe koloniści udali się, by stoczyć walki w przebraniach wojowników sumo. Przed walką poznaliśmy zasady, które przedstawiła nam Pani Instruktor. Po obiedzie dzieci wykonały mapy swoich państw. Dzięki nieograniczonej wyobraźni dzieci, powstały wspaniałe prace. Wieczorem stoczyły się rozgrywki w grę „Zombi”, „Mafia” oraz dzieci poszukiwały odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w grze francuskiej. Zadowolone i szczęśliwe wróciły do swoich pokoi.

4 ŻYWIOŁY
W dniu dzisiejszym sprawdzaliśmy swoją celność zarówno na łukach jak i na zajęciach z używania procy. Pokonywaliśmy również swój lęk wysokości, podczas wspinaczki na skrzynki. Najsprytniejszym udało się ułożyć wieżę z aż 17 skrzynek! Graliśmy również w bombową grę, w której Naszym zadaniem było wykonanie zleconych Nam zadań oraz odnalezienie skrzyni. Na szczęście udało Nam się podołać temu zadaniu i zapobiegliśmy wybuchowi! Graliśmy również w ulubioną grę kolonistów, czyli „Zombi”. W dniu dzisiejszym odbyły się również zajęcia plastyczne, a dokładnie malowanie bez użycia rąk, następnie recykling artystyczny a na koniec malowanie witraży w 3D. Prace wyszły przepiękne, witraże były malowane za pomocą słomek a recykling pokazał nam, jak z (mogłoby się wydawać) niepotrzebnych rzeczy, takich jak puszki czy butelki zrobić coś naprawdę fajnego!

HARRY POTTER
Po burzliwym poranku udaliśmy się do parku linowego, aby odbyć zajęcia w przestworzach. Następnie udaliśmy się na zajęcia, które zbliżają Nas do zostania prawdziwymi czarodziejami, czyli magiczne rozgrywki na konsoli XBOX. Po obiedzie okazało się, iż komnata Tajemnic została OTWARTA! Nie pozostało więc nic innego, jak spróbować pokonać przeokropnego węża w tajemnych komnatach Hogwartu. Na całe szczęście udało im się zrealizować swój plan! Następnie udaliśmy się lepić z gliny, wykorzystując przy tym nabyte umiejętności, a na koniec dnia pokazywaliśmy stworzone przez Nas dzieła i przygotowane wcześniej czarodziejskie scenki.

SUPER MISJA SPECJALNA
Koloniści rozpoczęli swój dzień walkami gladiatorów, a następnie udali się na warsztaty żeglarskie. Następne zajęcia odbyły się na strzelnicy, na której uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności z zakresu strzelania z łuku. Po obiedzie obozowicze wypłynęli na wyprawę kajakową po wodach jeziora Łęsk. Wieczorem grupa zapoznała się z podstawowymi zasadami jazdy na quadach. Koloniści z grupy SMS zakończyli ten dzień przy wspólnym ognisku.

AKTYWNE WAKACJE
Aktywni rozpoczęli swój dzień od jazdy na quadach. Z racji deszczowego poranku dzieci miały nie lada wyzwanie, aby opanować te czterokołowce. Zwykła przejażdżka zmieniła się w prawdziwy rajd w extremalnych warunkach! Wszyscy koloniści bardzo zadowoleni zakończyli swoją przejażdżkę. Następnie przyszedł czas na chwilę relaksu, podczas której koloniści udali się na karaoke. Dzisiaj koloniści rozegrali również grę „Zombi”! Wspólnie doszliśmy dzisiaj do wniosku, iż „Aktywnym Wakacjom” żadna pogoda nie jest straszna!

STREFA GIER I ZABAW
Po pysznym śniadaniu na kolonistów czekały zajęcia z zakresu poznawania technik samoobrony. Pan instruktor pokazał nam, jak należy reagować w sytuacji zagrożenia, co robić, gdy mamy do czynienia z groźnym dzikiem, psem czy wilkiem. Każdy z nas poznał i opanował kilka podstawowych chwytów, które pomagają wyrwać się napastnikowi z jego uścisku. Gdy zajęcia z samoobrony dobiegły końca udaliśmy się na zajęcia Euro Bungee, na których każdy z nas skakał, robił fikołki-zabawa była wyśmienita! Następnym punktem dzisiejszego dnia był pakiet Mega Gier, czyli Twister i Scrabble w powiększonym rozmiarze XXL! Wrażeń nie było końca! Dzisiaj tworzyliśmy również herby naszych pokoi, w trakcie zajęć z wychowawcą. Byliśmy również w COOL Clubie na karaoke, gdzie każdy z nas mógł zaśpiewać swoje ulubione piosenki! Po kolacji udaliśmy się do Sali dydaktycznej, by tam pograć na konsoli XBOX. To był naprawdę atrakcyjny dzień!

FABRYKA GWIAZD
Od samego ranka bawiłyśmy się aktywnie tańcząc hip-hop oraz poznając kroki tańca nowoczesnego. Kolonistki opanowały i wyćwiczyły cały układ! Następnie nadeszła chwila odpoczynku, w trakcie której oglądałyśmy wspólnie film w COOL Clubie. Następnie udałyśmy się do parku linowego, gdzie dziewczynki wykazały się dużą sprawnością i odwagą, przechodząc tor na wysokości. Po obiedzie spędziłyśmy wspólnie czas, usiadłyśmy razem i rozmawiałyśmy dosłownie o wszystkim! O tym, co nas zachwyciło i o tym, co podobało Nam się dotychczas najmniej (szczerze mówiąc niewiele znalazło się tu rzeczy!). W ten sposób dokonałyśmy małego podsumowania spędzonego razem czasu. Było bardzo przyjemnie! Następnie udałyśmy się na warsztaty tworzenia biżuterii z koralików, na których dziewczynki wykonały śliczne i zachwycające bransoletki! Wieczorem obejrzałyśmy kulkowego COOL Newsa i grałyśmy w kalambury. Dzień zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych!

OBÓZ MILITARNY
Dzisiejszy poranek minął Nam błyskawicznie. Po śniadaniu i porządkach udaliśmy się na poszukiwania zabójców oraz wyrównywanie porachunków, w trakcie gry „mafia”. Po obiedzie odbyły się zajęcia w parku linowym, gdzie każdy z nas mógł zmierzyć się ze swoim lękiem, pokonując jedną z dwóch tras, różniących się poziomem trudności oraz wysokością, na jakiej znajdował się tor. Wieczorem wzięliśmy udział w zajęciach opierających się na Naszych zdolnościach naprowadzających, czyli bieg na orientację. Dzień umknął Nam, niczym grom z jasnego nieba!

LEGO PRZYGODA
Po śniadaniu wszyscy uczestnicy kolonii wzięli udział w konkursie czystości. Kiedy wysprzątane pokoje lśniły czystością dzieci zajęły się tworzeniem autorskich plakatów. Tematem przewodnim było LEGO. Gotowe plakaty zawisły na drzwiach każdego z pokoi. Kolejne zajęcia dzieci spędziły na projektowaniu własnych plansz i scenariuszy. Następnie chłopcy grali w gry, które wcześniej sami zaprojektowali. Po obiedzie dzieci udały się na zajęcia z procy, co było dla nich małym wyzwaniem. Pokonali je z uśmiechami na twarzach. W dniu dzisiejszym odbył się również trening piłkarzyków oraz malowanie ciała specjalnymi kredkami.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Dzisiejszego dnia obóz superpaintballowy miał okazje opuścić na chwile Kulkę by wyruszyć na wycieczkę. Grupy pana Wojtka i Mateusza wyjechały do Mrągowa, by tam zwiedzić park sprzętu wojskowego. Po powrocie obie grupy mierzyły sie w potyczkach paintballowych i mierzyły celność na strzelnicy paintballowej. Pani Kasia zaś rozpoczęła dzień od wspaniałych zajęć uzupełniających, podczas których grupa cieszyła sie grami i zabawami zespołowymi. Po tym pani Kasia wraz z grupą udała się do lasu, by nauczyć się budowania szałasy podczas zajęć z survivalu, by po powrocie rozegrać paintballową potyczkę.

EXTREMALNI
Na igloo poranek minął błyskawicznie. Mimo niezbyt zachwycającej pogody humory dopisywały, cały podobóz świetnie bawił się podczas realizowania zadań od swoich wychowawców. Po obiedzie całą grupą udaliśmy się na zajęcia z wiatrówek. Ostatnimi zajęciami był zaś survival z instruktorem. Jako ekstremalni życzymy sobie ekstremalnego słońca, mamy nadzieję, że od jutra Nasze życzenie zostanie spełnione!

MAZURSKA PRZYGODA
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć strzelania z wiatrówki. Udaliśmy się również na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po tym czekała nas świetna zabawa z waterballem, odrobinę czasu wolnego a następnie karaoke, na którym mogliśmy popisać się swoimi wokalnymi umiejętnościami. Następnie rozegraliśmy grę integracyjną „Zombi”, wraz z grupą Aktywnych Wakacji. Po kolacji szybko się przebraliśmy i szybkim krokiem pognaliśmy nad jezioro, by wyruszyć na rejs rowerkiem wodnym, ku zachodowi słońca!

OBÓZ PAINTBALLOWY
Po śniadaniu kilka osób z grupy udało się na zajęcia fakultatywne, dodatkowy Pakiet Paintball+. Pozostali chłopcy w tym czasie spędzali czas oglądając film w Sali Dyskotekowej. Przed obiadem cała grupa odbyła jeszcze potyczkę paintballową. Po obiedzie chłopcy wspinali się również na wieżę ze skrzynek. Chłopcy grali również w rozmaite gry, znaleźli chwile na odpoczynek oraz zacieśnianie więzi. W bloku nocnym obozowicze udali się na pole paintballowe, na kolejne tego dnia starcie.

OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY
Dzień rozpoczęliśmy dość nietypowo-od oglądania filmu „Alvin i wiewiórki” w COOL Clubie. Po projekcji filmu udaliśmy się na rozgrywki gry „Mafia”. Znaleźliśmy również czas na zabawy integracyjne, które pozwalają Nam jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Udaliśmy się również na wyprawę do pobliskiego sklepu, co pozwoliło nam na zwiedzenie okolicy ośrodka. W trakcie zajęć programowych pod bacznym okiem Pana Instruktora udaliśmy się na zajęcia „wspinaczkowe”, na których musieliśmy wejść na wierzę ze skrzynek. Wieczór zakończył się odwiedzinami w COOL Clubie, gdzie mogliśmy pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi.

VIP
Dzisiejszy dzień obfitował w moc zajęć! Najpierw czekał na nas slackline, czyli trening chodzenia po taśmie, która rozwieszona jest pomiędzy dwoma drzewami, a nad bezpieczeństwem czuwa Pan Instruktor. Później grupa udała się na trening walk gladiatorów. Kolejną atrakcją była strzelnica paintballowa, gdzie doskonaliliśmy swoje zdolności z zakresu strzelania statycznego i dynamicznego. Mogliśmy też poczuć się, niczym chomiczki, podczas zajęć z waterballem. Udaliśmy się również do lasu, gdzie odbywały się zajęcia z survivalu, czyli przygotowujące do przetrwania w trudnych warunkach. Wieczorem odbyła się również gra terenowa, bieg na orientację INO, w trakcie której korzystać mogliśmy z busoli, co nauczyło nas poprawnie wyznaczać azymuty.

Dzień jak zawsze upłynął kolonistom pod znakiem aktywności! Jak każdego dnia zapraszamy również do obejrzenia relacji w postaci zdjęć z przebiegu dnia w poszczególnych grupach oraz nowego COOL Newsa!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

mama
Dodany: 2015.07.24 07:28

Wiem,że wszystkim się nie dogodzi...ale trudno nam rodzicom dziwić się,że chcielibyśmy więcej...:)taka moja sugestia-czy opiekunowie grup nie mogliby robić tych zdjęć każdy w swojej grupie?wtedy zachowałyby się cudowne pamiątki np na quadzie, czy na ściance-a nie pozowane.Na wielu zdjęciach dzieci siedzą. Skoro tyle się dzieje, to dlaczego tego nie pokazać? No i łatwiej uchwycić każde dziecko:)Pozdrawiam wszystkich:)

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.07.28 12:12

Dziękujemy państwu za uwagi. Więcej zdjęć będzie dostępnych do 10 dni po zakończeniu turnusu (także te robione przez wychowawców). Pozdrawiamy serdecznie z Kulki :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.