RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus IV (30.07-09.08.2015)


Dzień 8 - Zabawa trwa na okrągło!

Dodany: 2015.08.06
Komentarze: 0
Zdjęcia: 96
Wideo: 1

Kolejny dzień minął nam w mgnieniu oka. Słoneczko nas nie opuszcza i dobre humory również. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z zajęć dzisiejszego dnia.

SUMMER CHALLANGE
Po śniadaniu cała nasza grupa udała się na poligon. Na miejscu czekała nas przejażdżka quadami, rihno oraz świetna zabawa w zorbie. Po powrocie do ośrodka udaliśmy się prosto na obiad. Posiłek sprawił, że odzyskaliśmy siły, dlatego zabraliśmy się za wykonanie sygnetu „Klubu Zwycięzców”. Każdy z nas mógł pochwalić się własnoręcznie wykonanym sygnetem. Następnie zaznajomiliśmy się z technikami samoobrony, dzięki czemu wiemy jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Sprawdziliśmy też naszą równowagę w kuli napełnionej powietrzem i umieszczonej na wodzie – waterball. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą na dyskotece.

KRAINA WYOBRAŹNI
Właśnie minął kolejny udany dzień w Krainie Wyobraźni. Tym razem spędziliśmy go bardzo twórczo. Największą dla nas atrakcją było robienie własnych masek gipsowych, przy wykonaniu których wykorzystaliśmy naszą bogatą wyobraźnię. Wybrałyśmy się dziś także na spacer do pobliskiej wsi. Droga prowadziła przez las, który dał nam schronienie przed słońcem. Po powrocie wylegiwałyśmy się na plaży oraz dla ochłody wskoczyłyśmy do jeziora. Dziś po raz kolejny popisałyśmy się naszym wokalnym talentem, śpiewając karaoke w cool barze. Wieczorem zagrałyśmy w mega gry. Pobiłyśmy rekord w scrable, układając całą masę słów. Następnie bawiliśmy wspólnie na dyskotece.

LEGO I PRZYGODA
Czwartkowy poranek rozpoczęliśmy od karaoke w cool barze. Wszyscy razem śpiewaliśmy znane przeboje. Później w znakomitych nastrojach udaliśmy się na zajęcia z wykorzystaniem wykrywacza metalu. Podczas tych zajęć musieliśmy przejść przez pole minowe bez nadepnięcia na metalowe przeszkody. Utrudnieniem w tej zabawie było to, że podczas przechodzenia mieliśmy zasłonięte oczy. Przy tym zadaniu poczuliśmy się jak prawdziwi saperzy. W dalszej części dnia budowaliśmy z klocków nasze skojarzenia z Kulką. Wszyscy okazaliśmy się prawdziwymi Lego Masterami. Dzień zakończyliśmy walkami sumo, podczas których byliśmy ubrani w zabawne dmuchane stroje. Po walkach udaliśmy się jeszcze na dyskotekę.

OBOZ PAINTBALLOWY
Kolejny dzień turnusu za nami. Pogoda dopisywała co pozwoliło miło i aktywnie spędzić czas. Począwszy od gier i zabaw zacieśniających więzi w grupie. W dniu dzisiejszym koloniści mieli okazję odwiedzić pobliską wieś, gdzie mogli przy okazji skorzystać i pójść na lody. Następnie po wędrówce, odpoczęliśmy oglądając film. Nie zabrakło dziś także gier terenowych, podczas których obozowicze mogli sprawdzić swoją orientację w terenie. W godzinach wieczornych mieli okazję porywalizowoć podczas gry w paintballa. Koloniści sprawdzili podczas rozgrywki swoje umiejętności faktyczne oraz współpracę w grupie. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, gdzie w rytmie muzyki dzieci tańczyły i szalały.

FABRYKA GWIAZD
Upalny czwartkowy dzień już za nami. Zaczęłyśmy go od wspólnego śpiewania i popisów wokalnych na karaoke. Po zajęciach artystycznych, przyszła pora na aktywną rozgrywkę. Podzielone na dwie grupy zagrałyśmy w „Dwie flagi”. Zadaniem każdej z drużyn było zdobycie flagi drużyny przeciwnej. Po obiedzie stoczyłyśmy bitwę taneczną, świetnie się przy tym bawiąc. Na kolejnych zajęciach zajęłyśmy się pielęgnacją naszej cery i wykonałyśmy maseczki kosmetyczne z naturalnych produktów. Wieczór spędziliśmy na dyskotece, rewelacyjnie się bawiąc.

ODLOTOWE AGENTKI
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od rozgrywki w piłkę nożną. Później dziewczynki wykonywały stylizację inspirowane motywem zwierząt. Następnie kolonistki zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, dzięki czemu kolonistki wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Po obiedzie dziewczynki wygrzewały się na plaży i korzystając z bliskości jeziora, wskoczyły dla ochłody do wody. Następnie Agentki obejrzały film, po czym wystroiły się na dyskotekę i udały się na zabawę do cool clubu.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień był dla Młodych Jedi bardzo atrakcyjny. Wszystko zaczęło się od warsztatów Lego, na których chłopcy budowali ścigacze. Następnie razem z Królową Amidalą używali swojej wyobraźni i popisywali się kreatywnością tworząc szybowce. Po skończeniu pracy rozegrała się bitwa między Sithami a Rycerzami Jedi. Koloniści udali się także na plażę i zażyli chłodzącej kąpieli. Po obiedzie Rycerze Jedi zagrali w zbijaka balonami napełnionymi wodą. Było przy tym wiele śmiechu. Po mokrej zabawie koloniści bawili się w „Darth Vader i Sithowie”. Wieczorem odbyła się wspaniała dyskoteka, podczas której Jedaje świetnie się bawili.

MAZURSKA PRZYGODA
Niestety już się kończy 8 dzień turnusu. Od rana po uporządkowaniu namiotów razem z grupą Extremalne Wakacje udaliśmy się na spacer do sąsiedniej miejscowości. Po powrocie i zjedzeniu pysznego obiadku postanowiliśmy się wykąpać w naszym pięknym jeziorze Łęsk. Podczas pobytu na plaży graliśmy w siatkówkę, tabu oraz kalambury. Kolejny blok zajęć to wyprawa kajakowa. Dzieci pod czujnym okiem ratownika skorzystały z kulkowej atrakcji. Po kolacji i przygotowaniu się do dyskoteki spędziliśmy wspaniały wieczór w COOL Clubie.

4 ŻYWIOŁY
Dzień był bardzo pogodny i wesoły. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od budowania tratew i przeprawy nimi po jeziorze. Okazaliśmy się świetnymi budowniczymi, tratwy były bardzo solidne. Następnie wykazaliśmy się orientacją w terenie. Dowiedzieliśmy się co to azymuty i jak je wyznaczać. Po obiedzie malowaliśmy witraże oraz tworzyliśmy plakaty naszego obozu „4 Żywioły”. Z przygotowanych plakatów urządziliśmy później wystawę. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

MONSTER HIGH
Mamy za sobą kolejny udany dzień! Nasze Monsterki nie miały czasu na nudę. Dziewczynki miały dziś okazję zabawić się w prawdziwe modelki. Zaprezentowały się w zaprojektowanych przez siebie strojach. Dzięki zabawom w lesie dziewczynki wiedzą co to jest azymut i jak go wyznaczać. Bez wątpliwości największa atrakcją była dziś baloniada, dzięki której mogły się ochłodzić w tak upalny dzień. Na koniec dnia udałyśmy się na dyskotekę. Monsterki okazały się prawdziwymi królowymi parkietu. Nie ma nic lepszego jak trochę tańca na dobranoc.

AKTYWNE WAKACJE
Rankiem rozbudziliśmy się aktywną zaprawą. Po śniadaniu wszyscy mogli ujawnić swoje talenty wokalne na karaoke. Na plaży koloniści grali w piłkę siatkową i kąpali się w jeziorze. Kąpiel przyniosła uczestnikom wyczekiwaną ochłodę i orzeźwienie. Po obiedzie odbyła się olimpiada sportowa. Aktywni obozowicze pokonali tor przeszkód, przeciągali linę, grali w siatkówkę. Tego dnia koloniści grali także na Xbox'ie. Aktywni rozegrali także mecz piłki nożnej. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w rozgrywkach. Dzień zakończył się dyskoteką w Cool Clubie.

SUPER MISJA SPECJALNA
Koloniści rozpoczęli dzień muzycznie. Brali udział w mini konkursie muzycznym, podczas karaoke. Wspólnie śpiewaliśmy także największe przeboje. Doskonale bawiliśmy się grając w Dwa Ognie. Po obiedzie odbyliśmy wyprawę na poligon. Na miejscu czekały na nas atrakcje, a mianowicie przejażdżka quadami i rihno oraz doskonała zabawa w zorbie. Po powrocie odpoczęliśmy i przygotowaliśmy się do dyskoteki. Wieczorne tańce udały się wyśmienicie, zabawy nie było końca !

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzień rozpoczęliśmy śpiewająco, bawiliśmy się wspólnie na karaoke. Następnie z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu bawiliśmy się na podwórku. Przed obiadem przenieśliśmy się do podwodnego świata Spongeboba i zamknięci w bąbelkach powietrza (waterball), podziwialiśmy go oczyma bohaterów. Po obiedzie ponownie przenieśliśmy się do Stumilowego Lasu i odbijając na papierze nasze umalowane rączki odtworzyliśmy najstarsze tamtejsze drzewo. Następnie udaliśmy się na plażę, aby skorzystać z ochłody jaką daje kąpiel w jeziorze. Wieczorem wraz z Królem Julianem wyginaliśmy śmiało ciało na kolonijnej dyskotece.

HEROSI
Dzisiejszy dzień Herosi rozpoczęli od gry w pif-paf, następnie stoczyli pojedynki na arenie przyodziani w strój wojownika sumo. Następnie zmierzyli się z trudnymi rozwiązywania zadań gry francuskiej. Po obiedzie Herosi wraz z Tęczusiem ćwiczyli swe umiejętności pływackie. Po dniu pełnym wrażeń Herosi stanęli przed misją odnalezienia zaginionego pioruna w trakcie poszukiwań spotkali się z Chajronem, Aresem, Hadesem, Posejdonem oraz Harpiami, którzy nagradzali starania Herosów perłami. Po odnalezieniu zaginionego pioruna Herosi zasiedli do wspólnego ogniska i załuchali się w opowieści o greckich bogach.

VIP
Koloniści rozpoczęli swój dzień od zmierzenia się z tajnikami szyfrowania podczas zajęć z enigmy. Następnie udali się na karaoke, by poćwiczyć swe zdolności wokalne. Później udali się na zajęcia z eurobungee podczas których sprawdzali jak wysoko mogą skoczyć. Później koloniści udali się na wyprawę na poligon, gdzie jeździli quadami, sprawdzali jak to jest być w zorbie i odbyli przejażdżkę rihno. Po dniu pełnym wrażeń wyruszyli na dyskotekę.

EXTREMALNI
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy do sąsiedniej miejscowości. W spacerze towarzyszyła nam grupa kolonistów Mazurskiej Przygody. Po powrocie do ośrodka postanowiliśmy wykąpać się w jeziorze, w tym celu udaliśmy się na plażę. W przerwach od kąpieli graliśmy w siatkówkę i kalambury. Po powrocie z plaży spędziliśmy czas w podobozie, przygotowując się do wieczornej dyskoteki. Podczas dyskoteki bawiliśmy się świetnie integrując się przy tym z kolonistami z innych obozów.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.