RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2017

Turnus I (24.06-04.07.2017)


Dzień 7 - Zabawa na okrągło

Dodany: 2017.06.30
Komentarze: 1
Zdjęcia: 108
Wideo: 1

Za nami już siódmy dzień w Kulce. Smutno nam, że już coraz bliżej końca, jednak skupiamy się na realizacji naszych atrakcji.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Elizy R.
Po śniadaniu animatorka uczyła nas dobrego zachowania podczas niektórych sytuacji. Bardzo przydatna lekcja. Następnie odbyły się zajęcia szyfrowania – Enigma. Później graliśmy w różne gry wraz z wychowawcą. Ten czas miło nam upłynął. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

VIP, grupa Pani Eweliny K.
Po przebudzeniu i porannej toalecie poszliśmy na śniadanie. Najedzeni i pełni energii wybraliśmy się na nasz pierwsze zajęcia – mega gry. Następnie wraz z instruktorem mieliśmy okazję znowu pojeździć na quadzie. Po obiedzie i krótkim odpoczynku pokonywaliśmy tor na parku linowym. Dzień zakończyliśmy wspaniałą dyskoteką.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Angeliki K.
Przed snem wczoraj byliśmy na lego, gdzie mogliśmy zbudować nasze ulubione pojazdy jak Sokół, Milenium albo szybowce. Po śniadaniu poszliśmy na mega gry, graliśmy w twistera i jengę. Gry były tak duże, że spokojnie mogliśmy zagrać w 15 osób. Później mieliśmy czas dla siebie. Moglśmy pograć w karty i w gry planszowe, które wcześniej robiliśmy na zajęciach. Następnie był obiad, po którym próbowaliśmy zrozumieć kobiety. Robiliśmy maseczki i makijaże. Od razu po spa poszliśmy na gladiatorów zabawa była super.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Wiktora K.
Dzień rozpoczęliśmy całym podobozem od porannej zaprawie i śniadaniu miło spędzaliśmy czas grupowo na grach i rozmowach. Ten dzień bardzo nas do siebie zbliżył. Następnie odbyły się zajęcia z survivalu, podczas których uczyliśmy się rozpalać ognisko na kilka sposobów. Po obiedzie naszą kolejną atrakcją był Ranny Lotnik. Naszym zadaniem było pomóc poszkodowanym. Tak minął nam siódmy dzień kolonii.

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Asi K.
Deszczowa pogoda sprawiła, że dzisiejsze zajęcia na quadach były ekstremalne. Tor był wyjątkowo trudny do pokonania. Jednak mimo trudności daliśmy radę. Po obiedzie znaleźliśmy czas na odpoczynek. Później zagraliśmy w mega gry, m.in. Jengę i Twistera. Po kolacji spędziliśmy czas na grach i zabawach z pozostałymi grupami.

Projekt Kulka, grupa Pani Doroty P.
Po porannych porządkach i śniadaniu wybraliśmy się na zajęcia prowadzone przez panią Dominikę. Podczas nich uczyliśmy się osługi kompsu i GPS-u. Następnie odbyły się zajęcia z tolerancji, które wiele nas nauczyły. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Pauliny M.
Wczorajsze zapasy sumo były super. Wszystkie śmiałyśmy się jak nigdy dotąd. Po śniadaniu poszłyśmy na walki gladiatorów. Każda z nas miała okazję walczyć gąbkowymi lancami. Następnie miałyśmy lekcję makijażu. Wszystkie wyglądałyśmy fenomenalnie. Później odbył się trening z samoobrony. Instruktorka pokazała nam jak się bronić przed napastnikiem. Wieczorem odbyła się dyskoteka.

Kulka Ninj Go, grupa Pani Pauliny J.
Dziś mieliśmy szansę dowiedzieć się jak przetrwać w trudnych warunkach, wykorzystując to co można znaleźć w lesie. Zorganizowaliśmy także warsztaty artystyczne, podczas których tworzylismy plansze do robienia zdjęć. Po południu mieliśmy okazję zdobyć nową wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, a wieczorem wzięliśmy udział w treningu samoobrony.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Marzeny O.
Pierwszą atrakcją, w której uczestniczyliśmy była lekcja samoobrony. Następnie wraz z wychowawcą poszliśmy do Cool Baru, gdzie obejrzeliśmy film. Kolejnymi zajęciami które nas zaciekwaiły była gra Enigma z elementami szyfrowania wiadomści. Po przerwie poszliśmy do lasu, a tam odbyła się Walka Plemion.

Wakacje z Elsą, grupa Pani Magdy P.
Za nami kolejny dzień kolonii. Zaraz po śniadaniu poszłyśmy sprzątać swoje pokoje, a następnie miałyśmy zajęcia z pierwszej pomocy z panem ratownikiem. Były one bardzo ciekawe, każdy powinien raz na jakiś czas mieć takie zajęcia, by być zawsze w gotowości do pomagania innym. Później bawiliśmy się wielkimi bańkami mydlanymi razem z inną grupa. Po obiedzie miałyśmy zajęcia artystyczne, na których tworzyłyśmy obrazy do naszych pokoi. Poszłyśmy do "kina" na film "W głowie się nie mieści". Wieczorem była kolacja i po niej odbyły się zabawy ma dworzu. Pozdrawiamy, Wakacje z Elsą.

Projekt Kulka, grupa Pani Kasi Ch.
Na początek dnia odbyły się zajęcia z animatorką, na których mieliśmy możliwość poćwiczyć nasze zdolności plastyczne. Każdy z nas lepił sobie dowolne rzeczy z gliny. Później nasza pani zachęciła nas do gry Tabu i 5 Sekund. Następnie wszystkie grupy z naszego pawilonu wzięły udział w przebierankach. Było bardzo zabwanie. Kolejną atrakcją były skrzynki, po których bawiliśmy się z innymi kolonistami na placu. Dzień zakończyliśmy ogniskiem.

Herosi, grupa Pani Ani K.
Dzisiaj razem z animatorką i grupą Herosów mieliśmy zajęcia z gliny, na których robiliśmy koraliki z gliny i najróżniejsze figurki. Następnie ćwiczyliśmy swoje celne oczęta przy strzałach z procy do ustawionego celu, a w międzyczasie zaplanowaliśmy ślub kolonijny dla jednej z uczestniczek. Oczywiście nie zabrakło szykowania zaproszeń, a śmiechom nie było końca. Instruktorzy przygotowali dla nas grę Zaginiony Piorun, w której rywalizowaliśmy z innymi grupami Herosów o jego odnalezienie, a wieczorkiem czekało nas ognisko z czytaniem książek i to nie byle jakich, bo o Percym Jacksonie!

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Oli L.
Dzisiaj jeździliśmy na quadach w ekstremalnych warunkach i po trudnym torze. Jazda była bardzo ekscytująca. Oczywiście wszystko było prowadzone pod czujnym okiem instruktora. Graliśmy dziś w dwa ognieoraz zgadywanki. Wzięliśmy również udział w walkach gladiatorów, która dostarczyła nam sporych emocji.

Cztery Żywioły, grupa Pani Pauli C.
Od rana aktywnie działamy. Na pierwszy ogień - żyroskop, na którym pozytywne emocje sięgały zenitu! Następnie odbyły się sportowe zajęcia z wychowawca, na których między innymi graliśmy w swoją ulubioną grę – Zdobycie Flagi. Na kolejnych zajęciach tworzyliśmy bańki mydlane. A na koniec odwiedziliśmy okoliczny lasek, w ktorym odbyły się zajęcia survivalowe.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny M.
Kolejny dzień kulkowych atrakcji rozpoczęliśmy od przejażdżki quadami, emocje były niesamowite. Następnie spedziliśmy czas z wychowawcą, podczas którego rozmawialiśmy i dzieliliśmy się wspomnieniami z minionych dni. Kolejno rozegraliśmy pojedynek sumo, a potem wybraliśmy się na kajaki. Dzień zakończyła nocna wyprawa na świetliki.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny K.
Rano uczyliśmy się rozpalać ognisko oraz jak przeżyć w lesie bez jedzenia. Później uczyliśmy się podstaw języka migowego. Jeździliśmy również na quadach i pływaliśmy na rowerkach wodnych. Następnie odbyły się walki sumo i mistrzem zostal Hubert, a wyróżniona została Julita. Naszą ostatnią atrakcją była gra terenowa Świetliki.

Obóz Paintballowy, grupa Pana Bartosza P.
Po smacznym śniadaniu graliśmy w gry karciane i Państwa - Miasta. Następnie udaliśmy się na zajęcia z paintballa. Do wystrzelania mieliśmy aż 200 kulek! Korzystając z czasu, gdy deszcz nie pada graliśmy w piłkę nożną i dwa ognie.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pani Agaty B.
Dzisiaj większość czasu wykorzystaliśmy na działanie w grupie oraz jeszcze lepsze poznanie kolegów z obozu. Graliśmy w kalambury i chińczyka. Po obiedzie stoczyliśmy potyczkę z grupą starszych kolegów. Następnie spędziliśmy czas z wychowawcą na układaniu lego i nie obyło się bez gry na konsoli. Dzień zakończylismy nocną potyczką.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pana Pawła Cz.
Dzień rozpoczęliśmy grami w karty, szachy i gwinta. Następnie wraz udaliśmy się na potyczkę paintballową z inną grupą. Później graliśmy w różne gry takie jak siatkówka czy dwa ognie.

Summer Challenge, grupa Pani Justyny D.
Na początek dnia udałyśmy się na strzelnicę paintballową, aby sprawdzić się w strzelaniu do celu. Okazało się, że mamy bardzo celne oko. Następnie udaliśmy się na survival, aby dowiedzieć się jak rozpalić ogień za pomocą krzesiwa, a także poznałyśmy różne rodzaje ognisk. Jeszcze przed obiadem mogłyśmy pograć w różne gry i zabawy. Później uczestniczyłyśmy w walkach gladitorów. Miałyśmy okazję poćwiczyć chwyty na zajęciach z samoobrony. Po pysznej kolacji zobaczyłyśmy kulkowego newsa, posprzatałyśmy w pokojach, a także wraz z wychowawczynią rozwiazywałyśmy zagadki i zadania logiczne. Na koniec dnia cała grupa wybrała się na nocną grę terenową - Świetliki.

Herosi, grupa Pani Patrycji S.
Kolejny dzień kolonii za nami. Rozpoczęliśmy go zajęciami z gliny, następna była samoobrona, która miejmy nadzieję, nigdy się nam nie przyda. W końcu przyszedł czas na mega gry: twistera, chińczyka i mega jengę. Po obiedzie odnaleźliśmy zaginiony piorun, a następnie przepłynęliśmy jezioro Łęsk smoczą łodzią.

Herosi, grupa Pani Patrycji K.
Na pierwszych zajęciach lepiliśmy biżuterię z gliny. Mieliśmy także zajęcia z samoobrony. Była również chwila odpoczynku podczas seansu filmowego. Później wygraliśmy w grze terenowej z innymi herosami - jako pierwsi znaleźliśmy zaginiony piorun wcielając się w Percy'ego Jacksona. Następnie nadeszła chwila na naszą ulubioną grę – ziemniak. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, na którym czytaliśmy najciekawsze fragmenty naszych ulubionych książek.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Nikoli B.
Od razu po śniadaniu zmierzyliśmy się z kompasem i GPS-em. Za pomocą tych urządzeń odszukaliśmy wybrane miejsca i rozwiązywaliśmy ukryte zagadki. Chwilę potem wybraliśmy się na zajęcia z samoobrony i sztuki walki. Był to również trening pewności siebie i opanowania w sytuacjach zagrożenia. Po obiedzie odbyły się warsztaty robienia fryzur. Następnie przenieśliśmy się w indiański świat, a tam stoczyliśmy Bitwę Plemion.

VIP, grupa Pani Marty K.
Dzisiaj większość zajęć była teoretyczna. Jednak znalazło się miejsce na Dzień Kosmity. Mieliśmy za zadanie stworzyć własengo kosmitę, a następnie odbył się marsz po kulkowym wybiegu.

Ekstremalne Wakacje, grupa Pani Doroty J.
Dzień zaczęliśmy od pakietu super integracyjnego. Dzięki niemu mogliśmy się jeszcze lepiej poznać. W następnym bloku zajęć mieliśmy okazję poznać sztuki walki. Razem z instruktorem ćwiczyliśmy samoobronę. Kolejne zajęcia odbyły się także na sportowo. Graliśmy zespołowo w siatkówkę i koszykówkę. Po pysznym obiadku udaliśmy się na łuki. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

VIP, grupa Pani Agaty B.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z szyfrowania. Ukrywaliśmy zaszyfrowane zadania dla drużyn przeciwnych. Następnie mogliśmy pojeździć na quadzie po specjalnym torze. Po emocjonującej jeździe wybraliśmy się na plażę, skąd wypłynęliśmy w rejs kajakami. Wieczorem odbyła się dyskoteka.Cała nasza grupa świetnie się bawiła.

Summer Challenge, grupa Pani Moniki B.
Rano naszym zadaniem było szukanie skarbów przy pomocy wykrywacza metalu. Następnie tworzyliśmy różne postacie z balonów. Wszyscy świetnie się przy tym bawiliśmy. Później graliśmy w mafię, po której poszliśmy do Cool Clubu na film. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową – Świetliki.

Super Militarni, grupa Pana Damiana J. i Militarni, grupa Pana Bartłomieja G.
Dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy i śniadaniu. Następnie udaliśmy się na walki gladiatorów. Naszym zadaniem było strącić przeciwnika z podestu gąbkową lancą. Później całym podobozem pokonywaliśmy specjalny tor przeszkód. Było to męczące, ale przetrwaliśmy i daliśmy radę. Później uczyliśmy się obsługi kompasu i GPS-u. Dzień zakończyliśmy grą Uwolnić VIP-a.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Klaudii F.
Po śniadaniu wybraliśmy się na zajęcia z samoobrony. Nauczyliśmy się przydatnych chwytów, a także jak zachować się podczas spotkania z napastnikiem. Następnie udaliśmy się na wiatrówki. Na tych zajęciach trenowaliśmy naszą celność. Po obiedzie czekały na nas walki sumo, a także zajęcia, na których uczyliśmy się obsługi kompasu i GPS-u. Dzień zakończyliśmy rejsem kajakami.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Marty S.
Za nami już siódmy dzień! Zaraz po śniadaniu graliśmy w różne gry zespołowe, a także miło spędziliśmy czas na rozmowach. Po obiedzie wypłynęliśmy w rejs kajakami po jeziorze Łęsk. Dzisiaj braliśmy także udział w grze Leśna Pułapka.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Ewa
Dodany: 2017.07.01 14:59

Oboz Painballowy chyba nie istnieje dla fotografa,bo tylko dwa ujecia naszych chlopcow od poczatku obozu, inne dzieciaki na okraglo a nasi chlopcy pomijani. ANI NA FILMACH, ANI NA ZDJECIACH,


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.