RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2017

Turnus I (24.06-04.07.2017)


Dzień 9 - Herosowa niedziela!

Dodany: 2017.07.02
Komentarze: 1
Zdjęcia: 125
Wideo: 1

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca kolonii. Z pewnością będzie nam smutno, jednak póki co korzystamy z każdej chwili w Kulce.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Angeliki K.
Dzisiaj był piknik rodzinny, do niektórych z nas przyjechali rodzice i mogli zjeść grilla i wziąć udział w atrakcjach. Elsy przygotowały pokaz mody, a my zrobiłyśmy transparenty i kibicowaliśmy dziewczynom. Później była grochówka i kurczak. Następnie graliśmy w ringo i siatkówkę, a od 16:45 zaczęły nam się quady z panem instruktorem. Każdy mógł przejechać się 6 razy. A po quadach była pyszna kolacja i oczekiwany przez cały dzień bal.

Cztery Żywioły, grupa Pani Pauliny C.
Po obiedzie odbyły się zajęcia z kajakarstwa. Pływaliśmy na jednoosobowych kajakach typu - sit on top. Bardzo dobrze się bawliliśmy. Następnie mieliśmy zajęcia w terenie z panem Przemkiem. Musieliśmy współpracować i wykonywać różne zadania np.: rozpalić ognisko. Na ostatnich zajęciach poczuliśmy się jak poszukiwacze skarbów, którzy podążali za słodką niespodzianką.

Summer Challenge, grupa Pani Paulina K.
Dzień zaczęliśmy znakomicie, a rozpoczął się od zajęć z GPS-a. Po odnalezieniu kilku kartek z zadaniami musieliśmy je wykonać. Następnie tworzyliśmy własne gry planszowe, po których pani Paulina uczyła nas aktorstwa. Każdemu szło znakomicie! Udała się nam także gra integracyjna, a polegała na ułożeniu słów ze swoich ciał. Motywacją dla nas było to, że mogliśmy wymyślić zadanie dla pani Pauliny. Potem mieliśmy chwilę wolnego, a po wolnym graliśmy w gry na konsoli. Grało się świetnie!

Wakacje z Elsą, grupa Pani Magdy P.
Kolejny dzień za nami. Minął on nam bardzo dobrze, do niektórych z nas przyjechali rodzice. Poza piknikiem rodzinnym nasza grupa miała dzisiaj masę innych ciekawych zajęć. Między innymi przygotowania do pokazu mody, w czego skład wchodziło tworzenie fryzur, makijażów, manicure oraz wybieranie stylizacji. Pokaz udał się bardzo dobrze. Same wybrałyśmy muzykę, do której przechadzałyśmy się po "wybiegu". Graliśmy dzisiaj w grę francuską, która składała się z 66 pytań dotyczących ośrodka, a także osób na koloni i innych sekretnych rzeczy. Później odbyła się samoobrona, a więc już wiemy jak bronić się w razie czego. Wieczorem czekały na nas podchody.

Obóz paintballowy, grupa Pana Bartosza P.
Dzisiejsza niedziela w Kulce upłynęła pod znakiem Pikniku Rodzinnego. Do ośrodka przyjechało wielu rodziców, którzy wspólnie poznawali nasze atrakcje. Tego dnia graliśmy też w piłkę nożna, kalambury. Po godz. 16 bawiliśmy się w dwie flagi. Dzień zakończyliśmy grą w Mafię.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny M.
Rozpoczęliśmy dzień od zajęć poetyckich, podczas których tworzyliśmy wiersze kolonijne, a prosto z nich wybraliśmy się na piłkarzyki. Potem były rozgrywki ze strzelania z łuków. Później czekały na nas gry i zabawy, a dzień zakończyliśmy treningiem samoobrony.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Klaudii F.
Po śniadaniu wspólnie graliśmy w różne gry grupowe np.: kalambury, karty. Po obiedzie mieliśmy drugi raz praktyki z żeglarstwa. Potem tworzyliśmy piękne ramki, w które później włożymy nasz zdjęcia. Dzień zakończyliśmy mega grami.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pani Agaty B.
Dzisiaj część z nas poszła na dodatkowe atrakcje, a reszta korzystała z atrakcji przygotowanych przez opiekunow innych grupy. Zorganizowaliśmy turniej sportowy. Później spędziliśmy czas na survivalu, podczas których rozpalaliśmy ognisko przy pomocy krzesiwa. Na koniec dnia stoczyliśmy ostatnią potyczkę paintballową.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pana Pawła Cz.
Dzień rozpoczęliśmy od meczu koszykówki, a następnie siatkówki. Następnie wszyscy przez dłuższy okres graliśmy w mafię. Następnie udaliśmy się na potyczkę paintballową. Po krótkiej przerwie rozegraliśmy kolejną grę paintball z inną grupą.

Militarni, grupa Pana Bartłomieja G.
Po śniadaniu wybraliśmy się na poligon, aby zagrać w paintballa. Świetnie się bawiliśmy. Dzisiaj także odbył się piknik rodzinny i do niektórych z nas przyjechali rodzice. Większość dnia spędziliśmy bardzo aktywnie grając w siatkówkę i inne gry z naszym wychowawcą.

Projekt Kulka, grupa Pani Kasi Ch. i VIP, grupa Pani Agaty B.
Dzisiaj miło spędziliśmy czas w większym groniw. Na początku dnia obejrzeliśmy film, który wszystkich bardzo zainteresował. Później zebraliśmy się na korytarzu i graliśmy tam w iskierkę, czółko i w pare innych gier oraz pisaliśmy kartki z pamiętników. Kolejną atrakcją był survival. Wyszliśmy do lasu, a tam rozmawialismy czym jest survival, budowaliśmy szałasy. Kolejnym punktem tych zajeć było rozpalanie ogniska, przy pomocy krzesiwa. Później mieliśmy łuki. Niektórym z nas udało się trafić w sam środek tarczy.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Elizy R.
Jak codziennie na godzine 7:55 mieliśmy zbiorkę na śniadanie, po którym udaliśmy się walki gladiatorów. Resztę dnia spędziliśmy na sportowo. Graliśmy w siatkówkę i baloniadę. Bawiliśmy się świetnie.

Summer Challenge, grupa Pani Justyny D.
Ten szczególny dzień nasza grupa rozpoczęła od strzelania z wiatrówek. Następnie udałyśmy się na rozgrywki sportowe na konsoli. Później udałyśmy się na zajęcia taneczne z wychowawczynia. Nauczyłyśmy się belgijki, a także skrzypka. Później udałyśmy się na spacer do lasu. Po pysznym obiedzie znow odwiedziliśmy las, ale tym razem w poszukiwaniu cennych skarbów. Po powrocie rozegrałyśmy turniej w baloniadę. Mimo, iż nasi przeciwnicy byli od nas starsi, to udało nam sie wygrać. Na koniec dnia wzięłyśmy udział w castingu do programu "Kulkowicze Mają Talent".

Herosi, grupa Pani Ani K.
Dzisiaj nauczyliśmy się hymnu Herosów, a także odbyły się igrzyska olimpijskie! Po obiedzie odbył się ślub kolonijny jednej z naszych Herosek, przy którym świetnie się bawiliśmy. Wielkie Dionizje były dla nas wielkim zaskoczeniem, gdyż otrzymaliśmy komiks premierowi dotyczący Percy'ego. Wieczorem nauczyliśmy się szyfrów.

Herosi, grupa Pani Patrycji S.
Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Rozpoczęliśmy od turnieju łuczniczego, a następnie odbyła się olimpiada sportowa. Dziś również przyjechali nasi rodzice. W końcu przyszedł czas na BAL. Wszyscy przebraliśmy się za starożytnych rzymian i tańczyliśmy w naszej sali dyskotekowej. Nie mogło zabraknąć pysznego poczęstunku. Od wydawnictwa dostaliśmu najnowszą część komiksu Percy'ego Jacksona. Nie obyło się bez łez szczęscia i ogólnej radości. DZIĘKUJEMY!

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Asi K.
Przedpołudnie w dniu pikniku rodzinnego spędziliśmy na poligonie. Tam mieliśmy szansę spróbować jazdy na quadzie po trudnym torze pełnym przeszkód. Intruktorzy zaserwowali nam również przejażdżkę terenowym pojazdem Yamaha Viking. Mieliśmy wiele frajdy. Po powrocie na ośrodek część z nas spędziła czas z gośćmi. Reszta w tym czasie znalazła czas na odpoczynek. Po kolacji wzięliśmy udział w grze podsumowującej adrenalina! To było nie lada wyzwanie.

Super Militarni, grupa Pana Damiana J.
Po śniadaniu udaliśmy się na poligon, gdzie graliśmy w emocjonującą grę paintballową. Kiedy już wróciliśmy do ośrodka wszyscy razem ćwiczyliśmy nasz układ taneczny. Wieczorem zagraliśmy w grę terenową – Mafia.

Ekstremalne Wakacje, grupa Pani Doroty J.
Dzisiaj część z nas była na poligonie realizując fakultety. W tym czesie pozostali mieli zajęcia integracyjne – gry i zabawy. Kolejny blok zajęć poświęciliśmy na przygotowanie występu na apel końcowy. Następnie mieliśmy zajęcia plastyczne, podczas których każdy z nas mógł przygotować rysunek przedstawiający ulubioną atrakcję w Kulce. Graliśmy dziś także w siatkówkę, a dzień zakończyliśmy walkami gladiatorów.

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Oli L.
Od razu po śniadaniu ruszyliśmy na poligon. Na miejscu czekała nas pełna emocji przejażdżka vikingiem, który był kierowany przez instruktora. Następnie jeździliśmy po specjalnym torze na quadzie. Po powrocie na ośrodek udaliśmy się na obiad, po którym graliśmy w piłkę. Dzień zakończyliśmy jazdą na quadzie.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Pauliny M.
Dzisiaj po śniadaniu świetnie się bawiłyśmy podczas mega gier. Następnie miałyśmy zajęcia z wykorzystaniem kompasu i GPS-u. Nasza pani poprowadziła dziś lekcję stylizacji włosów, paznokci. Tak wystrojone udałyśmy się na bal.

Projekt Kulka, grupa Pani Doroty P.
Dzień rozpoczął się od projekcji ostatniej części Harrego Pottera. Kolejnym punktem była Enigma, gra terenoznawcza, w której uczyliśmy się szyfrowania wiadomości. Po obiedzie wybraliśmy się na kajaki, po których czekały na nas walki sumo. Bawiliśmy się przez cały dzień świetnie.

Kulka Ninja Go, grupa Pani Pauliny J.
Na początku dnia tworzyliśmy transparenty i hasła, których używaliśmy podczas kibicowania w trakcie pokazu mody dziewczyn z grupy Wakacje z Elsą. Dzisiaj także uczestniczyliśmy w zajęciach z szyfrowania. Żaden szyfr nie jest nam straszny! Wieczorem nadszedł czas na rozrywkową gimnastykę – turniej mega gier to fantastyczna zabawa!

VIP, grupa Pani Marty K.
Aktywny dzień! Na łukach najlepsza okazała się Oliwia. Następnie wypłynęliśmy w rejs omegą. Podczas tych zajęć pan Bartek powtórzył nam podstawowe węzły. Dzisiaj całą grupą także doskonaliliśmy jazdę na quadach. Najwięcej emocji jednak wzbudził w nas survival, na którym uczyliśmy się rozpalać ognisko na różne sposoby. Wieczorem wcieliliśmy się w bajkowe postaci z bajek i udaliśmy się na bal.

Herosi, grupa Pani Patrycji K.
Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień od stoczenia boju gladiatorów, dzięki temu każde z nas poczuło się jak prawdziwy wojownicy. Następnie mieliśmy zajęcia, na które wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy, czyli procę. Przed obiadem podzieliliśmy się na grupy i wraz z innymi herosami wzięliśmy udział w igrzyskach olimpijskich, a po nim czekały na nas Wielkie Dionizje, na których świetnie się bawiliśmy. Czekało nas tam niemałe zaskoczenie, ponieważ dostaliśmy komiks premierowy dotyczący Percy'ego. Po kolacji uczyliśmy się poznawać szyfry.

Summer Challenge, grupa Pani Moniki B.
Dzisiaj na terenie ośrodka bawiliśmy się w grę terenową z użyciem kompasu i GPS-a. Następnie graliśmy w unihokeja. Obył się także turniej ze strzelania z łuku.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Marzeny O.
Rano udaliśmy się do lasu, a tam zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna drużyna musiała przygotować zadania i je schować, a druga musiała je znaleźć przy pomocy wykrywacza metalu i rozwiązać. Następnie uczyliśmy się obsługi kompasu i GPS-u, a także wyznaczaliśmy azymut. Dzień zakończyliśmy Piżama Party.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Nikoli B.
Po śniadaniu szukaliśmy skarbów na ośrodku za pomocą wykrywacza metalu. Następnie trenowaliśmy strzelanie z wiatrówki. Wychodzi nam to świetnie. Naszą ostatnią atrakcją był rejs kajakami typu sit on top.

VIP, grupa Pani Eweliny K.
Naszą pierwszą atrakcją dzisiaj był survival. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się jak zdobywać jedzenie w trudnych warunkach, a także nauczyliśmy się rozpalać ognisko różnymi sposobami. Następnie sprawdziliśmy naszą wiedzę o ośrodku podczas gry francuskiej. Naszą ostatnią atrakcją był rejs kajakami.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Marty S.
Zaraz po śniadaniu pełni sił braliśmy udział w igrzyskach olimpijskich. Do pokonania mieliśmy wiele konkurencji, ale daliśmy radę. Dzisiaj także były walki sumo. Przebrani w śmieszne stroje wojowników musieliśmy zepchnąć drugą osobę z maty. Resztę dnia spędziliśmy w grupie grając w różne gry.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Wiktora K.
Po porannych porządkach i śniadaniu ćwiczyliśmy nasz układ, który zaprezentujemy na apelu końcowym, który odbędzie się jutro. Następnie ruszyliśmy na poligon, a tam czekała na nas wspaniała potyczka paintballowa. Po powrocie i posiłku udaliśmy się na zajęcia podczas których uczyliśmy się obsługi GPS-u i kompasu.

Dzisiaj odbył się Piknik Rodziny. Niektórzy z nas spotkali się z bliskimi, którzy również brali udział w licznych atrakcjach.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Paweł
Dodany: 2017.07.14 21:59

Fajnie zdjęcia


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.