RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2018

Turnus I (23.06-03.07.2018)


Dzień 7 - Fakultety czas start!

Dodany: 2018.06.29
Komentarze: 7
Zdjęcia: 141
Wideo: 1

Aktywne Wakacje, grupa Pani Angeliki M.
Dzień rozpoczęliśmy od porannej rozgrzewki. Po śniadaniu poszliśmy na rozgrywki piłki ręcznej, a następnie piłki nożnej. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy na plażę. Po drugim śniadaniu wybraliśmy się na grę terenową Bitwa Plemion. Po obiedzie graliśmy w podchody. Później odbyły się zawody sportowe. Po kolacji poszliśmy na grę terenową Mafia.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Klaudii B.
Dzień zaczęliśmy od nauki posługiwania się kompasem. Następnie udaliśmy się na plażę i kąpaliśmy się w jeziorze. Potem każdy z nas spróbował swoich sił w parku linowym. Kolejną atrakcją była baloniada z drużyną herosów. Niestety, tym razem przegraliśmy. Przed kolacją graliśmy w kilka gier. Później udaliśmy się do lasu na grę Ranny Lotnik, by wykorzystać naszą wiedzę pierwszej pomocy i zbudować prowizorycznie nosze. Wieczorem wybraliśmy się do lasu na nocną grę terenową Mafia.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Klaudii R.
Dzień zaczęliśmy od mega gier, graliśmy w scrabble oraz jenga. Następnie udaliśmy się na walki sumo, gdzie mogliśmy pokazać swój spryt oraz siłę. Popołudnie spędziliśmy na tworzeniu tatuaży z henny. Było niesamowicie! Po obiedzie udaliśmy się na warsztaty taneczne, gdzie uczyliśmy się nowych układów. Nasz dzień zakończyliśmy zajęciami z władania mieczem oraz dyskoteką. Bawiliśmy się bardzo dobrze!

Cztery Żywioły, grupa Pani Alicji L.
Dziś spotkało nas jeszcze więcej przygód niż w poprzednich dniach! Po śniadaniu poszliśmy na spływ kajakami turystycznymi. Zaraz po nich popędziliśmy na zajęcia artystyczne, na których malowaliśmy symbole żywiołów bez użycia rąk. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie rozpoczęły się zajęcia fakultatywne. Cześć grupy szalała na ściance wspinaczkowej i żyroskopie, a reszta brała udział w zajęciach obozu Mega Paintballowego. Zaraz po obiedzie wraz z ratownikiem uczyliśmy się pływać, aby wieczorem każdy mógł wypłynąć na jezioro własnoręcznie wykonaną tratwą! W międzyczasie wzięliśmy udział w zajęciach z malowania witraży. Powstały wspaniałe prace, które będziemy mogli zabrać do domu. To był dzień pełen wrażeń, które na pewno zapamiętamy na bardzo długo!

Cztery Żywioły, grupa Pani Nikoli B.
Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od wizyty w lesie. Wykorzystaliśmy wcześniej zdobytą wiedzę na temat pierwszej pomocy i uczestniczyliśmy w zabawie Ranny Lotnik w trakcie której wykonywaliśmy własnoręcznie nosze. Następnie odbyły się zajęcia waterball, na których bawiliśmy się w dmuchanej kuli biegając po wodzie. Potem jeden z naszych uczestników obozu postanowił podzielić się z nami swoją pasją i uczył nas podstaw tańca. Było super! Po obiedzie poszliśmy na plażę, by popływać w wodzie. Po plażowaniu wcieliliśmy się w poszukiwaczy skarbów podczas gry terenowej. Wieczorem tworzyliśmy coś z niczego, czyli recykling artystyczny. Po zajęciach udaliśmy się na dyskotekę. To był aktywny dzień!

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Kamili F.
Dzień rozpoczęliśmy olimpiadą. Gra była bardzo wyrównana! Następnie braliśmy udział w zajęciach, gdzie robiliśmy maski z gipsu. Po południu poszliśmy plażować nad wodę, a następnie pływaliśmy po jeziorze kajakami. Wieczorem jeździliśmy quadem, po którym poszliśmy na dyskotekę.

Magiczny Świat Bajek, grupa Pani Karoliny Z.
Dzień zaczęliśmy wyjątkowo aktywnie. Najpierw wzięliśmy udział w olimpiadzie, a następnie strzelaliśmy z łuku. Później budowaliśmy mur z cegieł. Po południu skakaliśmy na eurobungee. Wieczorem wybraliśmy się na dyskoteke, na której wszyscy dobrze się bawili.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Eli Sz.
Wspaniali z nas tropiciele! Będąc rano na spacerze znaleźliśmy w lesie ślady wielu zwierząt. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach z łucznictwa, które bardzo nam się podobały. Później zaprezentowaliśmy umiejętności taneczne na plaży. Wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę i Skrzypka. Super zabawa! Po obiedzie strzelaliśmy z procy do celu. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach w parku linowym. Na zakończenie aktywnego dnia pełnego wrażeń wybraliśmy się na dyskotekę.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Patrycji K.
Po porannej rozgrzewce i śniadaniu graliśmy razem z naszą panią w Mafię. Następnie graliśmy w baloniadę, a później w dwa ognie. Byliśmy także na plaży, gdzie uczyliśmy się i doskonaliliśmy nasze techniki pływania. Mieliśmy także okazję zagrać w waterpolo, czyli piłkę w wodzie. Tworzyliśmy także latawce, samoloty i statki z papieru w rozmiarze XXL. Po kolacji graliśmy w kalambury, a późnym wieczorem odbyła się gra terenowa Leśna Pułapka.

Misja 112, grupa Pani Karoliny K.
Po śniadaniu graliśmy w głuchy telefon oraz Mafię. Każdy z nas brał aktywny udział zajęciach, było dużo śmiechu i zabawy. Później poszliśmy na zajęcia poszukiwawcze z wykrywaczem metalu. Przed obiadem uczestniczyliśmy w zajęciach z użyciem kompasu. Potem robiliśmy bransoletki ze sznurka. Następnie poszliśmy nad jezioro, gdzie pływaliśmy i opalaliśmy się na piasku. Po kolacji poszliśmy do lasu na grę terenową Mafia.

Obóz Herosów, grupa Pani Angeliki P.
Dzień zaczęliśmy od stworzenia plakatu naszej grupy i opracowania instrukcji do gry Kronos. Potem spędziliśmy czas na plaży, a następnie wzięliśmy udział w warsztatach tanecznych. Po obiedzie zagraliśmy w baloniadę razem z kolegami z Aktywnych Wakacji. Później odpoczywaliśmy czytając "Greckich bogów według Percy'ego Jacksona". Dzień zakończyliśmy zajęciami z survivalu.

Obóz Herosów, grupa Pani Gosi K.
Dzień zaczęłyśmy od gry w Kronosa. Następnie byłyśmy na plaży, gdzie świętowałyśmy wraz z ratownikami dzień WOPR-u. Odbyły się również warsztaty taneczne z Terpsychorą. Nie zabrakło leśnych harców podczas podchodów. Wieczorem wzięłyśmy udział w zajęciach z survivalu. Oprócz tego brałyśmy udział w zabawie paintballowej, jeździłyśmy quadem i segweyem.

Obóz Herosów, grupa Pani Marioli K.
Rano poszliśmy do parku linowego, a później na tańce. Graliśmy także w Mafię. Potem rozegraliśmy turniej między sobą strzelając z łuku strzałami z gąbki. W następnej części dnia niektórzy z nas poszli na Pakiet Mega Paintball. Reszta bawiła się z inną grupą herosów. Pod koniec dnia zbudowaliśmy mur, który zburzymy następnego poranka.

Obóz Herosów, grupa Pani Oli B.
Rano jeździliśmy quadem i segwayem. Potem graliśmy w gry integracyjne. Następnie wszyscy płynęliśmy smoczą łodzią. Później byliśmy na strzelnicy paintballowej, a następnie na plaży. Po kolacji malowaliśmy graffiti. Wieczorem graliśmy w mega gry.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Maćka M.
Z rana poszliśmy na pole paintballowe, aby rozegrać kolejną potyczkę. Później odkryliśmy nowe tajniki sztuki survivalu, który już nie ma przed nami żadnych tajemnic. Wieczorem wybraliśmy się na naukę łucznictwa, podczas której każdy poczuł się niczym Robin Hood. Po kolacji zabawiliśmy się w grę z wykorzystaniem GPS, każda drużyna musiała wypełnić swoje bardzo ciekawe zadanie.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Eli K.
Siódmy dzień kolonii za nami. Dziś mieliśmy okazję poznać techniki strzelania z łuku. Później zapoznaliśmy się ze strategią i technikami stosowanymi w wojsku. Wszyscy chętnie wzięliśmy w nich udział. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia były zajęcia z orientacji w terenie oraz park linowy.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Mileny J.
Dzień rozpoczęliśmy od porannej rozgrzewki i pysznego śniadania. Spędziliśmy czas razem w grupie i lepiej się poznaliśmy. Graliśmy w gry i śpiewaliśmy piosenki. Później poszliśmy na strzelnicę paintballową i sprawdzaliśmy swoją celność. Po rozegranym turnieju paintballowym odpoczywaliśmy na plaży. Rozegraliśmy również turniej siatkówki.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Mateusza K.
Piątek nagrodził nas wspaniałą pogodą. Dzień zaczęliśmy od realizacji zajęć fakultatywnych, takich jak quady czy paintball. W tym czasie reszta grupy spędzała czas na zabawach sportowych oraz grach słownych. Po obiedzie strzelaliśmy z łuków oraz braliśmy udział w walkach gladiatorów.

Projekt Kulka, grupa Pani Kasi B.
Po śniadaniu udaliśmy się na plażę, gdzie pływaliśmy kajakami jednoosobowymi. Następnie świetnie się bawiliśmy w parku linowym. Na koniec dnia wybraliśmy się do lasu, by poznać podstawowe techniki survivalu. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Projekt Kulka, grupa Pani Pauliny L.
Piątek przywitał nas przepięknym słońcem. Korzystając z uroków pogody, udaliśmy się w rejs smoczą łodzią. Podczas zajęć na terenie ośrodka uczyliśmy się obsługi GPS. Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w rozgrywce paintballowej oraz świetnie bawiliśmy się na kolonijnej dyskotece.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Martyny Ś.
Dzień rozpoczęliśmy od doskonalenia techniki pływania. Następnie udaliśmy się na zajęcia linowe, gdzie budowaliśmy wieżę ze skrzynek. W wolnym czasie wybraliśmy się na salkę, na której wspólnie graliśmy na Xboxie. Po obiedzie wybraliśmy się na quady. Nasz dzień zakończyliśmy dyskoteką, która była fantastyczna!

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Patrycji Z.
Dzień zaczęliśmy bardzo aktywnie. Na początku udaliśmy się na walki sumo, gdzie każdy zmierzył się w bitwie. Kolejnym punktem była olimpiada sportowa podczas której wszyscy wspólnie wykonywaliśmy ciekawe konkurencje. Następnie poszliśmy do pobliskiego lasu na Bitwę Plemion. Po obiedzie spędziliśmy czas na plażowaniu i wypróbowaniu swoich sił na zajęciach linowych podczas układania wieży ze skrzynek. Po kolacji uczestniczyliśmy w grze terenowej Ranny Lotnik, a następnie doskonaliliśmy swoje umiejętności w chodzeniu po linie. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której spędziliśmy wspaniały czas.

Summer Art, grupa Pani Izy N.
Dzień był bardzo aktywny. Na pierwszych zajęciach odbył się kurs tańca nowoczesnego. Następnie wszyscy świetnie się bawiliśmy skacząc na eurobungee. Ten słoneczny dzień umiliła nam gra zespołowa waterpolo. Później tworzyliśmy bańki mydlane w rozmiarze XXL. Na koniec dnia zorganizowaliśmy dyskotekę, na której wszyscy się wspaniale bawiliśmy!

Summer Challenge, grupa Pani Emilii B.
Dzień zaczęliśmy od zabawy na eurobungee. Następnie poszliśmy na plażę, gdzie zażywaliśmy kąpieli wodnych i słonecznych. Po obiedzie zagraliśmy w waterpolo. Później pograliśmy w piłkę nożną na wesoło, czyli passball. Wieczorem zagraliśmy w grę terenową.

Summer Challenge, grupa Pani Moniki P.
Po śniadaniu uczyliśmy się podstawowych technik survivalu. Potem wszyscy świetnie się bawiliśmy na karaoke. Następnie poszliśmy uczyć się strzelania z wiatrówek. Po obiedzie udaliśmy się na kajaki sit on top. Potem byliśmy na zajęciach slackline, czyli uczyliśmy się chodzić po linie. Po kolacji graliśmy w gry integracyjne.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny R.
Po śniadaniu poszliśmy na walki gladiatorów, na których mogliśmy poczuć się jak prawdziwi wojownicy. Następnie wspinaliśmy się po parku linowym. Później szyfrowaliśmy wiadomości za pomocą specjalnych kodów. Po obiedzie poszliśmy na survival, na którym nauczyliśmy się jak rozpalać ognisko, zbudować szałas oraz dowiedzieliśmy się kilku przydatnych informacji dotyczących tego, jak przetrwać w trudnych warunkach.

VIP, grupa Pani Agaty B.
Od rana doskonaliliśmy nasze umiejętności strzeleckie na strzelnicy. Dysponowaliśmy dwoma rodzajami wiatrówek. Następnie skorzystaliśmy z jednej z naszych największych atrakcji, czyli jeziora. W wodzie graliśmy w waterpolo. Udało nam się strzelić wiele goli drużynie przeciwnej. Następnie wybraliśmy się do lasu i wykonywaliśmy nosze dla naszego rannego lotnika. Wieczorem graliśmy w nową atrakcję ośrodka, czyli korfball. Pogoda nam dopisywała cały dzień.

VIP, grupa Pani Karoliny W.
Piątek zaczęliśmy od ścianki wspinaczkowej. Następnie przeszliśmy do szkolenia z wiatrówki. Po obiedzie strzelaliśmy na strzelnicy painballowej. Wieczorem uczyliśmy się spacerować w przestworzach chodząc po slacklinie. W lesie znaleźliśmy rannego lotnika oraz poznaliśmy jazdę na dziwnym rowerze.

VIP, grupa Pani Magdaleny F.
Dzień zaczęliśmy od treningu z pierwszej pomocy, pomagaliśmy rannemu lotnikowi. Potem poszliśmy sprawdzić naszą równowagę chodząc po linie. Następnie poszliśmy na plażę, aby ochłodzić się w ten gorący dzień. Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była lekcja survivalu, skąd udaliśmy się w rejs smoczą łodzią. Po chwili odpoczynku graliśmy w odmienioną wersję koszykówki, czyli korftball. Dzień zakończyliśmy starciem łuczników.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Oli B.
Dzień spędziłyśmy bardzo aktywnie. Udałyśmy się na wyprawę kajakami, a także uczestniczyłyśmy w grze francuskiej. Uczyłyśmy się również jak korzystać z GPS-u i rozwiązywałyśmy zagadki.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 7

Pokaż

Darek
Dodany: 2018.07.01 10:50

Brawo P.Agnieszko !!! Cała prawda w pigułce.Jestem również za ,żeby nie przeszkadzać w super aktywnym wypoczynku dzieciakom i w pracy osobom ,które za całe przedsięwzięcie sa odpowiedzialne.Mistrzostwo świata.Można?da się? oderwać młodego człowieka od telefonu ? Dzięki Kulce okazuje sie ze tak. Wzór do naśladowania i przemyśleń dla nas dorosłych.

Agnieszka
Dodany: 2018.06.30 20:03

Szanowni Państwo! Proszę nie narzekać, że dziecka nie ma na filmie, nie ma na zdjęciach itp. Tam jest kilkaset dzieci i sztab ludzi, którzy czuwają nad ich bezpieczeństwem i zapewnieniem atrakcji. Kiedyś dzieci wyjeżdżały na kolonie i jedynym środkiem komunikacji był telegraf, listy i rozmowa zamówiona na poczcie. Nie narzekajmy i cieszmy się, że nasze dzieci są zadowolone i tak zajęte, że nie mają czasu porozmawiać z rodzicami. Pełen wyraz szacunku i uznania dla CAŁEGO "KULKOWEGO" PERSONELU!!! Malkontentów nie pozdrawiam.

Dorota
Dodany: 2018.06.30 16:29

Proszę o więcej zdjęć z grupy pani Klaudii R. "Bohaterki Disneya" ponieważ nie ma praktycznie zdjęć tej grupy, natomiast moja córka jest tylko na 3 zdjęciach.

Ania
Dodany: 2018.06.30 16:26

kolonia Bohaterki Disneya

Stanisław
Dodany: 2018.06.30 15:26

Pomimo telefonu do Państwa fotograf nadal unika grupy VIP prowadzonej przez Panią Karolinę W. Dotychczas dziecka nie widziałem ani razu na filmie, zdjęć jest około 850 a syn pojawił się 3 razy. Uważam podejście fotografa za nieprofesjonalne.

Katarzyna
Dodany: 2018.06.30 11:24

Piękne zdjęcia! Poprosimy o więcej Strefa gier i zabaw - grupa P. Martyny

Darek
Dodany: 2018.06.30 08:55

Mistrzostwo świata !!! Proponuję żeby w przyszłości nasi piłkarze z kadry narodowej mieli zgrupowania w Kulce a nie w jakimś tam Arłamowie.Sukces gwarantowany


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.