RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2022

Turnus I (25.06-05.07.2022)


Dzień 10 - Jeszcze się tyle dzieje

Dodany: 2022.07.04
Komentarze: 0
Zdjęcia: 569
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Aleksandra Z.
Dzień spędziłyśmy na wiele różnych sposobów. Byłyśmy na seansie filmowym w gwiezdnym kinie, korzystałyśmy z wielu atrakcji na poligonie, takich jak quady czy zorba. Po obiedzie jeździłyśmy segwayem po specjalnym torze, a wieczorem brałyśmy udział w dyskotece pod gołym niebem. Śpiewom i tańcom do ciszy nocnej nie było końca. To był ekscytujący dzień.

33 Przygody, grupa Pana Wiktora D.
Dziś rano wybraliśmy się na poligon, gdzie jeździliśmy na quadach oraz segwayach. Mogliśmy też przejechać się pojazdem terenowym ranger oraz mieliśmy okazję spróbować zorbingu. Przed obiadem udaliśmy się na plażę, a po obiedzie czekały nas zawody łucznicze Archery Challenge oraz zabawa w waterballu. Po kolacji uczestniczyliśmy w wielkiej imprezie tanecznej dla całego ośrodka.

33 Przygody, grupa Pani Sary S.
Dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadanka i zajęliśmy się porządkami w naszych pokojach. Później wybraliśmy się na plażę, gdzie spędziliśmy długie godziny na pływaniu, zabawach i opalaniu. Po obiedzie rozegraliśmy Bitwę Plemion, czyli grę terenową polegającą na skolekcjonowaniu flag przeciwnika. Gonitwy i rywalizacja nie miały końca. Później odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów ukończenia kolonii, podsumowanie tych 10 dni oraz pakowanie i dalsze porządki. Po wieczornym apelu podsumowującym cały pobyt oraz ogłoszeniu zwycięzców różnych konkursów, odbyła się dyskoteka pod chmurką. Spędziliśmy długie godziny tańcząc i zbierając pamiątkowe podpisy od osób tutaj poznanych.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry S.
Prawie ostatni dzień, jednak my nie zwalniamy tempa! Poszliśmy na poligon, gdzie czekały na nas quady, zorba, segway oraz gra paintballowa. Było cudownie, wybawiliśmy się za wszystkie czasy. Po powrocie z poligonu zjedliśmy obiad, a potem poszliśmy do szklanego domku, aby zakończyć ten turnus, pożegnać się i podziękować sobie za wspólnie spędzony czas. Potem poszliśmy się spakować. Spakowani! Pokoje? Czyste! Poszliśmy się rozluźnić i rozwijać nasze muzyczne talenty na karaoke. Super spędziliśmy ten dzień. Na sam koniec, po kolacji odbył się uroczysty apel, na którym pochwaliliśmy się zrobioną na początku obozu naszą flagą! Zadowoleni udaliśmy się do spania.

Adrenalina, grupa Pana Maksymiliana D.
Dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadanka, które przygotowało nas do pracowitej wyprawy na poligon, gdzie rozegraliśmy mecz paintballu, odbyliśmy podróż w zorbie, przejażdżkę quadami oraz fakultatywną przejażdżkę rangerem. Piękny dzień zakończyliśmy treningiem na strzelnicy.

Aktywne Wakacje, grupa Pana Piotra S.
Po śniadaniu i porannym rozruchu otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Idąc tropem starej kulkowej tradycji część czasu wolnego poświęciliśmy na zbieranie podpisów od ulubionych instruktorów. Następnie część udała się na poligon w celu realizacji zajęć fakultatywnych. Reszta grupy w tym czasie przebywała na plaży. Później mieliśmy okazję zaprojektować własną biżuterię i swoje przypinki.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Natalii R.
Dziesiątego dnia kolonii staraliśmy się wykorzystać wspólny czas na 100 procent! Osoby z pakietu aktywnego miały wycieczkę na poligon, żeby odbyć przejażdżkę rangerem, quadem, segwayem i by skorzystać z zorby. Mieliśmy czas na kąpiel w jeziorze. Odbyło się oficjalne wręczenie certyfikatów ukończenia kolonii, na których na pamiątkę zebraliśmy podpisy od kolegów, koleżanek oraz instruktorów. Zagraliśmy również w baloniadę, która każdemu przypadła do gustu. Apel pożegnalny wzbudził w nas wiele emocji, a zaraz po nim odbyła się dyskoteka pod chmurką.

BFF, grupa Pani Joanny Sz.
My lubimy poniedziałki! Bardzo przyjemnie spędziłyśmy dziś czas. To był dzionek pełen miłych słów, uśmiechów i życzliwości. Bawiliśmy się wspólnie podczas zajęć muzycznych oraz teatralnych. Jesteśmy bardzo uzdolnione plastycznie, dlatego zajęcia z tworzenia biżuterii były dla nas bardzo fascynujące!

Gry i Zabawy, grupa Pani Natalii Ch.
To nasz przedostatni dzień spędzony na Kulce. Dlatego wykorzystaliśmy go maksymalnie. Za nami rozdanie dyplomów za uczestnictwo w koloniach. Każdy z nas usłyszał kilka miłych słów od wychowawcy oraz cenną radę na przyszłość. W Cool Clubie w ramach zajęć został puszczony film, dzięki temu mogliśmy się poczuć jak w prawdziwym kinie. Następnie przyszedł czas na plażę. Pod koniec dnia odbył się apel końcowy podsumowujący turnus, a w ramach niespodzianki dla uczestników odbyła się dyskoteka w plenerze.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Zuzanny Sz.
Dzień dziesiąty! Po śniadaniu zagraliśmy w gry utrwalające nasze imiona, żebyśmy mogli się zapamiętać. Później udaliśmy się na grę paintballową, a następnie na wojskowy tor przeszkód, gdzie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Wieczorem, już wszyscy spakowani, udaliśmy się do spania, by rano wstać i wrócić do domu.

Harry Potter, grupa Pani Weroniki K.
Poniedziałek za nami! Po śniadaniu mieliśmy czas na spakowanie rzeczy, a później miło spędziliśmy czas oglądając film w Cool Clubie. Po obiedzie wyruszyliśmy na grę terenową Bitwa o Hogwart, a następnie świetnie bawiliśmy się na Uczcie w Wielkiej Sali, na której zjedliśmy różne owoce i otrzymaliśmy dyplomy za naszą naukę w Hogwarcie.

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii Ch.
Rano grałyśmy w gry i zabawy z wychowawcą. Przyjemnie było jeszcze trochę się pointegrować. Następnie udałyśmy się na maraton filmowy, podczas którego świetnie się bawiłyśmy. Po obiedzie stoczyłyśmy ostateczną Bitwę o Hogwart, do której przygotowywałyśmy się przez ostatnie dziesięć dni. Wygrałyśmy ją! Po wygranej batalii udaliśmy się do Wielkiej Sali, gdzie odbyło się rozdanie dyplomów oraz poczęstunek. Po kolacji ostatnia dyskoteka... Zostaliśmy absolwentami Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Kulce.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Magdaleny Sz.
Po śniadaniu wybraliśmy się na poligon. Przy okazji podziwialiśmy las otaczający ośrodek Kulka. Jeździliśmy pojazdem ranger oraz pojazdem elektrycznym segway. Po smacznym obiedzie odbyło się starcie łuczników. Wszyscy dzielne walczyliśmy i broniliśmy swoich fortec. Następnie odbyły się kosmiczne warsztaty kulinarne, na których wykonaliśmy galaretkowe potrawy przyszłości. Po kolacji odbył się uroczysty apel dla wszystkich uczestników.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Adrianny H.
Za nami ostatni dzień zajęć. To była piękna przygoda, pełna radosnych chwil i zabaw. Dzisiaj czas spędziliśmy na poligonie. Jeździliśmy rangerem, elektrycznym segwayem oraz quadem, ćwicząc umiejętności związane z jazdą na torze. Wzięliśmy również udział w kosmicznych warsztatach kulinarnych, na których robiliśmy pyszne galaretki. Na koniec dnia odbył się pożegnalny apel.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Natalii K.
Dziesiąty dzień kolonii rozpoczęliśmy od wyprawy na poligon. Atrakcje, które na nas czekały to: off road pojazdem ranger oraz przejażdżka pojazdem elektrycznym segway. Część z nas miała zajęcia fakultatywne, czyli quady oraz zorbing. Było super! Po pysznym obiedzie poszliśmy na waterball, czyli próbowaliśmy utrzymać równowagę będąc w środku dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie. Zdecydowanie były to nasze ulubione zajęcia tego dnia! Następnie odbyły się kosmiczne warsztaty kulinarne, na których robiliśmy pyszne galaretki. Wieczorem odbył się apel pożegnalny.

Kulka Open, grupa Pani Aleksandry Ch.
Poniedziałek rozpoczęliśmy od wyprawy na poligon. Na miejscu rozpoczęliśmy ciekawe zajęcia takie jak jazda quadem po trudnym terenie czy jazda rangerem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z czasu spędzonego na poligonie, były to nasze ulubione zajęcia. Po powrocie wspinaliśmy się po parku linowym. Pokonaliśmy dwa poziomy trudności. Następnie czekała nas nauka jazdy na segwayu, poszło nam bardzo dobrze. Niestety, dziś już był czas pożegnań i apel końcowy. Będziemy za sobą tęsknić, ale nie mówimy do widzenia, tylko do zobaczenia !

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny C.
Dzień zaczęliśmy bardzo aktywnie. Wszyscy wybraliśmy się na poligon, gdzie skorzystaliśmy z przejażdżki rangerem i quadem. Było ekstremalnie! Po obiedzie nauczyliśmy się podstaw survivalu i podzieleni na grupy zbudowaliśmy swoje schronienia w lesie. Przed kolacją otrzymaliśmy swoje pamiątkowe certyfikaty i razem z wychowawcą powspominaliśmy najpiękniejsze chwile. Wieczorem odbył się apel podsumowujący nasz turnus.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Jana N.
Wydaje się, jakbyśmy dopiero wczoraj tu przyjechali... Jak jednak wiadomo, podczas dobrej zabawy czas leci najszybciej. Nie myśleliśmy jednak o zbliżającym się powrocie do domu, tylko najintensywniej wykorzystaliśmy przedostatni dzień kolonii. Po sycącym śniadaniu, tym razem głodni wiedzy, udaliśmy się do lasu, by poznać techniki kamuflażu i pozyskiwania jedzenia w terenie. Po nim mogliśmy skumulować wszystkie, dotychczas nabyte umiejętności w dynamicznym meczu paintballowym. Nasz dzień zakończył apel, na którym ostatecznie podsumowaliśmy wspaniale spędzony ze sobą czas.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Mariusza G.
Po pobudce i porannej rozgrzewce zjedliśmy pyszne śniadanie. Pełni sił poszliśmy pograć w siatkówkę, a następnie ponownie rozegraliśmy emocjonującą serię quizów z licytacjami awantura o wiedzę. Po obiedzie czekała nas wodno-lądowa gra taktyczna, w której musieliśmy rozwiązać serię zagadek oraz wypłynąć kajakami w pełną niespodzianek podróż. Na koniec dnia czekało nas wręczenie dyplomów i nieśmiertelników oraz apel podsumowujący.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od Desantowej Operacji Przyczółek, na której wykorzystaliśmy nabyte wcześniej umiejętności, takie jak używanie kompasów, wyznaczanie azymutu, rozszyfrowywanie szyfru czekoladka i odnajdywania punktów w terenie za pomocą mapy. Pływaliśmy również kajakami sit on top oraz kajakami turystycznymi. Rozwiązaliśmy zagadki przedstawione przez instruktora. Do kolacji postaraliśmy się spędzić jak najwięcej czasu grając ze sobą w gry integracyjne i rozgrywając mecz siatkówki. Po kolacji spotkaliśmy się z pozostałymi grupami na apelu.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od Operacji Desantowej Przyczółek. Rozwiązaliśmy serię zagadek, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas trwania obozu, jak np. szyfrowanie czekoladką, używanie kompasu i azymutów, pływanie kajakami turystycznymi i kajakami typu sit on top. Całość była ubarwiona fabułą militarną, więc bawiliśmy się świetnie. Następnie udaliśmy się na boisko do siatkówki w celu rozegrania wspólnego meczu - daliśmy pokaz zdrowej, sportowej rywalizacji. W godzinach wieczornych wzięliśmy udział w apelu podsumowującym cały turnus, gdzie mieliśmy okazję podziękować wychowawcom, instruktorom i pozostałym organizatorom kolonii.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Natalii K.
Dzisiaj zaczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Później spędziliśmy czas na plaży, pływając oraz czytając, a także grając w gry towarzyskie i siatkówkę. Następnie tworzyliśmy rozmaite rzeczy z masy solnej i malowaliśmy je. Rozegraliśmy turniej łuczniczy, a potem odwiedziliśmy długo wyczekiwaną Strefę UFO. Po kolacji mieliśmy apel końcowy, na którym podsumowaliśmy turnus oraz podziękowaliśmy instruktorom.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Kariny Z.
Dzisiaj od rana część z nas była na poligonie w ramach zajęć fakultatywnych, a reszta bawiła się i wspólnie rozmawiała. Później mieliśmy zajęcia na parku linowym, po którym mogliśmy na przykład przejść trasę na ściance wspinaczkowej. Następnie byliśmy na paintballu laserowym. Każda drużyna miała swoją bazę, a graliśmy chłopacy kontra dziewczyny. Po kolacji mieliśmy apel kończący z wynikami rozgrywek piłkarskich i podziękowaniami. Kolonię zakończyliśmy wspólną dyskoteką.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Doroty Ł.
Dzisiaj po śniadaniu mieliśmy grę terenową z wykorzystaniem alfabetu Morse’a. Następnie mieliśmy plażowanie i grę w podchody. W tym czasie osoby, które wykupiły Pakiet Aktywny, były na poligonie, gdzie korzystały z wykupionych zajęć fakultatywnych. Po obiedzie mieliśmy doskonalenie pływania, zabawę malowanie w chmurach i bańki mydlane, apel końcowy i rozmowę pożegnalną. Na zakończenie kolonii bawiliśmy się na dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Jaśminy J.
Rano mieliśmy czas na spakowanie się i zrobienie porządku. Później otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w kolonii. Mieliśmy jedne z ostatnich zajęć z instruktorem, mianowicie grę terenową Błędny Azymut. Zadanie to pozwoliło nam sprawdzić i wytrenować nasze zdolności poruszania się przy pomocy kompasu. Dodatkowo za każdy odnaleziony punkt dostawaliśmy łamigłówki. Po takim wysiłku intelektualnym poszliśmy na obiad, po którym czekały na nas segwaye i tor przeszkód, który musieliśmy na nich pokonać, a następnie zorba, czyli wielka dmuchana kula z nami w środku, tocząca się po całym boisku. Dzień zakończyliśmy kolacją, a następnie apelem pożegnalnym. Cieszyliśmy się, że wracamy do domu, ale było nam przykro, że to już koniec tak fantastycznej zabawy, jaką tutaj mieliśmy.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
To nasz przedostatni dzień! Zaczęliśmy na sportowo od Archery Challenge, czyli bitwy na łuki z bezpiecznymi strzałami. Następnie zrobiliśmy sobie test spostrzegawczości, zagraliśmy w wilka, pasterze i owce. Pasterz musiał znaleźć zabijające wzrokiem wilki. Następnie zrobiliśmy sobie turniej koszykówki, dziewczyny zdecydowanie królowały. Po obiedzie część z nas, która miała zajęcia fakultatywne wzięła udział w laserowym paintballu, a reszta zagrała w dwa ognie. Później podsumowaliśmy turnus, rozdaliśmy dyplomy i zaczęliśmy się pakować. Po kolacji odbył się apel kończący turnus. To był wspaniały czas. Dziękujemy bardzo!

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny J.
Poniedziałek był naszym końcowym dniem programowym, więc poświęciliśmy trochę czasu, żeby się do końca spakować oraz posprzątać pokoje, by zostawić po sobie porządek. Z samych zajęć mieliśmy Archery Challenge, czyli bitwę na łuki. Strzały były zakończone gąbkami, żeby zabawa była bezpieczna. Przed uderzeniem chroniły nas także bazy, które wybudowaliśmy z klocków. Po kolacji odbył się apel na boisku, gdzie wszyscy z nas się zebrali, by zakończyć ten cudowny turnus. Zostały rozdane nagrody za wygrane w meczach oraz za stałe utrzymanie porządku w pokojach. Trochę ze smutkiem, a trochę z radością oczekujemy jutra. Na pewno będziemy za wszystkimi tęsknić.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny B.
Końcowy dzień naszej wspólnej przygody w Kulce rozpoczął się od konkursu karaoke, który odbył się w naszym Cool Barze. Zaśpiewaliśmy największe hity polskie i zagraniczne. Mieliśmy przy tym niezłą frajdę. Następnie zatraciliśmy się we wspólnych grach i zabawach ruchowych. Była to rozgrzewka przed naszymi zajęciami z laserowego paintballu. Został on przez nas okrzyknięty atrakcją dnia! Po rozgrywkach udaliśmy się na relaksujący rejs smoczą łodzią. To było nasze pożegnanie z jeziorem Łęsk. Natomiast pożegnanie z koleżankami i kolegami oraz kadrą odbyło się na apelu kończącym turnus. To był dla nas wspaniały czas. Wszyscy obiecujemy powrót w przyszłym roku. Czekajcie na nas i do zobaczenia!

VIP, grupa Pani Marii M.
Grupa VIP melduje się na zajęciach! Rozpoczęliśmy od survivalu, czyli zbudowania własnych filtrów i nauki destylacji wody oraz rozpalania ogniska. Następnie udaliśmy się na wyprawę rowerkami wodnymi po jeziorze, po którym z powrotem wróciliśmy do lasu na naukę kamuflażu. Po obiedzie mieliśmy czas, by uwiecznić wspomnienia z obozu w postaci selfie challenge oraz oficjalnie pożegnaliśmy się z ośrodkiem podczas apelu końcowego, na którym otrzymaliśmy certyfikaty udziału w obozie. Na sam koniec całym obozem tańczyliśmy i śpiewaliśmy podczas dyskoteki.

VIP, grupa Pani Anny Z.
Dziś uczyliśmy się strzelać z wiatrówek i z łuków, a następnie wzięliśmy udział w turnieju łuczniczym. Wybraliśmy się na plażę i pływaliśmy w jeziorze. Dostaliśmy certyfikaty uczestnictwa w kolonii, zbieraliśmy pamiątkowe podpisy i miło spędziliśmy wspólnie czas. Wieczorem po apelu bawiliśmy się na dyskotece pod chmurką.

VIP, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od trzeciej części survivalu, która związana była z żywnością oraz kamuflażem. Dowiedzieliśmy się, jak pozyskać pożywienie w trudnych warunkach. Poznaliśmy również skład wojskowej racji żywnościowej oraz jak prawidłowo się kamuflować i w czym kamuflaż może nam pomóc. Następnie wzięliśmy udział w starciu łuczników. Każdy z nas wypuszczał z łuku bezpieczne strzały zakończone gąbką. Rozegraliśmy mecz w siatkówkę oraz bawiliśmy się wspólnie na plaży. Zbudowaliśmy również wieżę ze skrzynek, jednocześnie się na nią wspinając. Wieczorem odbył się apel podsumowujący turnus.

Zabawa Nie z Tej Ziemi, grupa Pani Roksany P.
Pif-paf! Tak brzmi laserowy paintball, którym strzelaliśmy, rozbrajaliśmy bomby i kryliśmy się w bazach! Dwie drużyny zaciekle ze sobą walczyły. Plażowanie nigdy nam się nie nudzi, dlatego skorzystaliśmy z tej przyjemności dzięki pięknej pogodzie. Gra francuska pozwoliła nam poznać i zdobyć odpowiedzi na najróżniejsze i najdziwniejsze pytania. Na zajęciach z decoupage’u i quillingu stworzyliśmy przepiękne prace, a na końcowym apelu zatańczyliśmy, odebraliśmy nagrody i spędziliśmy razem ostatnie chwile w Kulce. Na zawsze zapamiętamy nasze przygody nie z tej ziemi!

Zabawa Nie z Tej Ziemi, grupa Pani Klaudii F.
Dzisiaj również podzieliliśmy się na dwie grupy. Cześć wyruszyła na poligon na zajęcia fakultatywne Pakietu Aktywnego, gdzie czekała na nich zorba, quady, ranger oraz segway. Pozostali zostali w ośrodku i uczestniczyli w dwóch grach terenowych: siedem prac w OW Kulka oraz grze związanej z nauką alfabetu Morse’a. Później ruszyliśmy na plażę. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z kultur świata, na których tworzyliśmy plakaty związane z różnymi kontynentami, które mamy na naszym globie. Potem dostaliśmy pamiątkowe dyplomy. Po kolacji mieliśmy apel końcowy, a po nim była dyskoteka dla całego ośrodka.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.