RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2022

Turnus I (25.06-05.07.2022)


Dzień 9 - Aktywna Kulka nadal się toczy

Dodany: 2022.07.03
Komentarze: 0
Zdjęcia: 600
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Aleksandra Z.
Niedzielny poranek rozpoczęłyśmy od zabaw na świeżym powietrzu, aby dzień rozpocząć z energią. Następnie w naszym kąciku artystycznym z wielką pasją tworzyłyśmy piękne dzieła. Nawet nie zauważyłyśmy, jak szybko minął nam czas. Potem przyszedł czas na drugą część warsztatów teatralnych, podczas których przedstawiałyśmy scenki przygotowywane przez nas. Po obiedzie poszłyśmy na plażę, aby skorzystać z blasku słońca i wykapać się w jeziorze oraz pobawić na plaży. Później tworzyłyśmy biżuterię z koralików dla siebie i naszych bliskich. Z dumą nosimy nasze dzieła! Wieczorem grałyśmy w gry, integrowałyśmy się i miło spędzałyśmy czas w swoim towarzystwie.

33 Przygody, grupa Pana Wiktora D.
Dzień rozpoczęliśmy od porządnego śniadania po to, by zaraz po nim uczyć się grać na całkiem ciekawych instrumentach - bum bum rurkach. Potem graliśmy w mafię, a następnie pani instruktor uczyła nas, jak jeździć na segwayu po torze przeszkód. Czas przed obiadem spędzaliśmy na graniu w grę francuską, dzięki niej poznając ciekawostki na temat naszego ośrodka. Po obiedzie czekał nas długo wyczekiwany laserowy paintball, po którym udaliśmy się plażę, by trochę odpocząć. Po kolacji pan instruktor zabrał nas na przejażdżkę pojazdem terenowym ranger, która dostarczyła nam dużo emocji pod koniec dnia.

33 Przygody, grupa Pani Sary S.
Nasza niedziela była pełna aktywności oraz emocji. Od rana mieliśmy zajęcia plastyczne, podczas których tworzyliśmy malarskie dzieła sztuki na wielkich przezroczystych foliach oraz puszczaliśmy ogromne bańki - prawie wszystkie były większe od nas! Później przyszedł czas na plażowanie oraz opalanie, żeby zebrać siły na kolejne atrakcje. Przed obiadem mieliśmy okazję wyśpiewać się na karaoke, a następnie zmierzyć się ze sobą w pojedynku łuczniczym. Strzelaliśmy do drużyny przeciwnej strzałami zakończonymi gąbką, jednak emocje i tak były ogromne. Wieczorem uczyliśmy się oraz jeździliśmy na rangerach z instruktorem - pokonywaliśmy różne przeszkody i wzniesienia na specjalnie przygotowanym torze. Wieczorem w ramach lekkiego relaksu urządziliśmy sobie gry i zabawy integracyjne.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry S.
Niedziela! Nasz poranek wyglądał tradycyjnie: pobudka, śniadanie, sprzątanie naszych pokoi. Następnie korzystając z pogody poszliśmy na plażę, gdzie mogliśmy zażywać też kąpieli w jeziorze. Po przyjściu, wysuszeniu się i przebraniu, udaliśmy się na podnoszący poziom adrenaliny park linowy. Było super, niektórzy z nas pokonali swój strach przed wysokością! Kolejnym punktem programu w niedzielę był survival! Nauczyliśmy się podstawowych umiejętności, pozwalających przetrwać w trudnych warunkach. Poszliśmy zjeść obiad. A po obiedzie i chwili odpoczynku czekał na nas instruktor z kolejnymi atrakcjami! Była to gra terenowa Ranny Lotnik, podczas której nauczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy i ćwiczyliśmy to w praktyce. Po kolacji naszym zadaniem był nocny desant, podczas którego musieliśmy się wykazać wiedzą z wcześniejszych zajęć, między innymi z taktyki i strategii.

Adrenalina, grupa Pana Maksymiliana D.
Dzień rozpoczęliśmy od zabawy rozgrzewkowej terra motto. Następnie uczestnicy z pakietami zagrali w laserowy paintball, a reszta grupy skorzystała z pięknej pogody na plaży. Po obiedzie rozpoczęliśmy naukę teorii i praktyki przeżycia w sytuacjach niebezpiecznych. Przed kolacją zabawiliśmy się w grę z zestawem pytań dotyczących ośrodka, na które odpowiedzi udzielała pracująca tu kadra. Na zakończenie tego pracowitego dnia wybraliśmy się na misję militarną z desantem.

Aktywne Wakacje, grupa Pana Piotra S.
Po śniadaniu rozpoczęliśmy poranny rozruch. Rozgrzewka była dziś dłuższa i bardziej intensywna. Na drugim bloku zajęć część grupy udała się na plażę, a druga część mogła wziąć udział w zajęciach fakultatywnych z paintballa laserowego. Następnie grupa z fakultetów dołączyła do grupy na plaży. Po powrocie z plaży rozegraliśmy kolejną rozgrywkę baloniady. Później mieliśmy okazję poznać lepiej ośrodek w trakcie gry francuskiej. Wieczorem wyruszyliśmy na grę terenową pod nazwą Mazurska Pułapka.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Natalii R.
Po bardzo intensywnym porannym rozruchu wybraliśmy się na plażowanie. Tego dnia zrobiliśmy sobie biżuterię, jako pamiątkę z wakacji. Po obiedzie graliśmy w różnego rodzaju gry zespołowe, żeby jeszcze lepiej funkcjonować w grupie. Bardzo podobała nam się gra francuska, dzięki której dowiedzieliśmy się więcej o naszym ośrodku i jego historii. Wieczorem rozwiązywaliśmy łamigłówki, które sprawiły, że Simon nie zniszczył OW Kulka.

BFF, grupa Pani Joanny Sz.
Dzień rozpoczęłyśmy od zajęć sportowych. Zagrałyśmy mecz siatkówki. Wiele z nas interesuje się tą dyscypliną, dlatego byłyśmy bardzo zaangażowane w rozgrywki. Następnie zaskoczył nas magiczny blok plastyczny - miałyśmy okazję stworzyć bańki mydlane w rozmiarze XXL oraz malować w chmurach. Korzystałyśmy również z czasu na relaks podczas pobytu na plaży oraz podczas wieczoru gwiazdorskiego.

Gry i Zabawy, grupa Pani Natalii Ch.
Dzień dostarczył nam wiele atrakcji. Na początku wykonaliśmy przepiękne rysunki różnymi technikami plastycznymi. Później wybraliśmy się do lasu, gdzie naszym zadaniem było odebranie flag drużynie przeciwnej. Na znak wygranej zwycięski zespół otrzymał totem. W dalszej części dnia mieliśmy szansę wypłynąć pod okiem ratownika na środek jeziora kajakami. Wzięliśmy udział również w karaoke - zaśpiewaliśmy najpopularniejsze tego lata hity. Nie zabrakło również rozmaitych gier i zabaw.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Zuzanny Sz.
Po śniadaniu udaliśmy się na zajęciach z łuków, podczas których rozegraliśmy pojedynek między swoimi drużynami. Następnie czekał na nas statek UFO, w którym poznaliśmy kosmicznego przyjaciela. Na zakończenie dnia poszliśmy zagrać w grę terenową, podczas której czekały na nas różne zagadki.

Harry Potter, grupa Pani Weroniki K.
Niedziela minęła nam bardzo aktywnie! Po śniadaniu wyruszyliśmy na grę drużynową Czara Ognia, podczas której rywalizowaliśmy w różnych konkurencjach. Następnie zagraliśmy w karty na świeżym powietrzu i zrobiliśmy rozgrywki najlepszych! Po obiedzie mieliśmy czas, aby zaprezentować nasze hobby i talenty, a później świetnie się bawiliśmy podczas robienia baniek XXL w przeróżnych kształtach. Dzień zakończyliśmy testem sprawności, czyli zajęciami na parku linowym.

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii Ch.
Niedzielę rozpoczęliśmy od warsztatów artystycznych, podczas których tworzyliśmy własne czarodziejskie różdżki oraz stworzyliśmy kilka plastycznych prac. Następnie przeżyliśmy przygodę z czwartej części Harry’ego Pottera, jaką był Turniej Trójmagiczny. Potem udałyśmy się na plażę nad jeziorem Łęsk. Po plażowaniu zagrałyśmy w podchody na terenie ośrodka. Była to świetna zabawa. Po kolacji wieczór spędziliśmy na grach i zabawach z wychowawcą.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Magdaleny Sz.
W niedzielę po śniadaniu wybraliśmy się na warsztaty ekorecyclingu. Dowiedzieliśmy się, czym jest filozofia zero waste. Po leśnej przygodzie przyszedł czas na walki gladiatorów. Rywalizowaliśmy na specjalnej, kolorowej macie. Kolejną atrakcją były warsztaty wrażliwości estetycznej związane ze strefą UFO. Wykonaliśmy ogrody w szkle dla naszych kosmicznych przyjaciół. Po obiedzie część uczestników wybrała się na zajęcia fakultatywne - mega paintball. Reszta osób wzięła udział w plażowaniu i kąpielach wodnych. Przed kolacją zagraliśmy w grę francuską. Wieczorem uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Adrianny H.
Dzisiaj zajęcia zaczęliśmy od warsztatów wrażliwości estetycznej, podczas których tworzyliśmy zamknięty ogród w szkle. Użyliśmy różnych kompozycji roślin oraz zapachowych soli. Zwiedziliśmy tajną strefę, oglądaliśmy film o historii Kosmicznych Mazur, gdzie rozbił się statek kosmity Yazruma, a w laboratorium przetestowaliśmy urządzenia kosmitów. Po drugim śniadaniu graliśmy w kalambury i państwa, miasta. Część grupy udała się na zajęcia fakultatywne Pakietu Mega Paintball. Po obiedzie graliśmy w grę francuską, odpowiadając na pytania z pomocą innych osób z ośrodka. Późnym wieczorem udaliśmy się na laserowy paintball, który polega na celowaniu w przeciwnika wiązką podczerwieni.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Natalii K.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy od Strefy UFO. Przekroczyliśmy bramę tajnej bazy, weszliśmy do kokpitu spodka kosmicznego, zobaczyliśmy filmy o historii Kosmicznych Mazur, a w laboratorium przetestowaliśmy urządzenia kosmitów, dzięki czemu osiągnęliśmy trzeci, najwyższy stopień wtajemniczenia. Było super! Następnie udaliśmy się na warsztaty wrażliwości estetycznej, na których uruchomiliśmy naszą wyobraźnię w oparciu o przeżycia z tajnej strefy. Na zajęciach wykonaliśmy kosmiczne słoiki, które zabierzemy ze sobą do domu. Następnie odbyły się szczególnie oczekiwane przez nas zajęcia, czyli paintball. Zabawa była niesamowita! Po pysznym obiedzie część osób udała się na zajęcia fakultatywne z paintballa, reszta osób spędziła czas na plaży, kąpiąc się w jeziorze. Następnie rywalizowaliśmy z innymi grupami w grze francuskiej. Poszło nam świetnie. Pod koniec dnia odbyły się gry i zabawy integracyjne.

Kulka Open, grupa Pani Aleksandry Ch.
Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Pierwszymi zajęciami były rowerki wodne, dzięki którym wyciszyliśmy się i odpoczęliśmy. Następnym wyzwaniem było zbudowanie tratw i przeprawa nimi wodą. Była zabawa i dużo śmiechu. Później uczyliśmy się strzelać z wiatrówek do tarczy. Zadanie wykonaliśmy na ocenę pozytywną, lecz nie było ono najprostsze. Na koniec dnia zagraliśmy w Mazurską Pułapkę. Dzięki rozwiązanym zagadkom udało nam się uratować świat!

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny C.
Dzień rozpoczęliśmy od przeprawy tratwami. Podzieleni na grupy musieliśmy razem zbudować tratwę z dętek oraz liny i wspólnie przepłynąć trasę wyznaczoną przez ratownika. Wszystkim poszło świetnie! Po obiedzie nauczyliśmy się strzelać z łuku do celu, a następnie zagraliśmy w Archery Challenge. Strzelaliśmy do siebie strzałami zakończonymi miękką pianką. Dzień zakończyliśmy na wspólnych zabawach i integracji całej grupy.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Jana N.
Dzień minął nam śpiewająco. Dosłownie! Po wczorajszej integracji nikt nie wstydzi się już śpiewać przy kolegach. Cool Bar roztańczony był przy klasykach zespołu ABBA, Lady Punk, czy Golec uOrkiestra. Chociaż nie jesteśmy nad morzem, to najbardziej do gustu przypadły nam szanty. A noc, mimo że jeszcze nie spaliśmy, była cicha jak nigdy… Był to czas nocnych operacji. Dzisiaj weszliśmy na najwyższy poziom rozgrywek paintballowych. Działaliśmy jak prawdziwi komandosi pod osłoną nocy, a wrażenia - jak to na Kulce - niezapomniane!

Obóz Super Militarny, grupa Pana Mariusza G.
Po pobudce i porannej rozgrzewce zjedliśmy pyszne śniadanie. Wyruszyliśmy w podróż kajakami po jeziorze Łęsk. Po krótkiej regeneracji wykorzystaliśmy piękną pogodę i skorzystaliśmy z rowerów wodnych. Po obiedzie nauczyliśmy się, jak pozyskiwać jedzenie oraz kamuflować się na zajęciach z survivalu. Po kolacji zaczęliśmy przygotowania do nocnej operacji - Nocny Desant. Na misji musieliśmy wykonać skomplikowane zadanie pod osłoną nocy. Cała drużyna spisała się znakomicie.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Poranek zaraz po śniadaniu spędziliśmy na turnieju walk gladiatorów. Każdy z nas miał szanse stoczyć pojedynek ze swoim kolegą lub koleżanką. Chwilę odpoczęliśmy i poszliśmy na zajęcia z podstaw strzelectwa. Uczyliśmy się jak poprawnie trzymać broń i zmieniać z nią pozycje oraz jak się przemieszczać z bronią. Przed obiadem skupiliśmy się na grach integracyjnych, aby jeszcze lepiej nauczyć się współpracować ze sobą. Po krótkim odpoczynku poszliśmy na grę terenową Ranny Lotnik, podczas której przypomnieliśmy sobie wszystkie zasady pierwszej pomocy, a następnie uczyliśmy się opatrywać rożnego rodzaju rany oraz budowaliśmy własne nosze do transportowania ofiary. Pozostały czas spędziliśmy na przygotowywaniu się do operacji desantowej. Wieczorem przyszedł czas na nocny desant, podczas którego wykorzystaliśmy wszystkie umiejętności, których nabraliśmy podczas pobytu w Kulce.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy, a potem przeszliśmy do wspólnych gier i zabaw integracyjnych. Następnie udaliśmy się na plażę, aby skorzystać z pięknej pogody i uroków pobliskiego jeziora Łęsk. Zbudowaliśmy razem tratwy i pod opieką ratownika wodnego pokonaliśmy niewielki dystans na jeziorze. Po pysznym obiedzie graliśmy w siatkówkę, a potem udaliśmy się ponownie na plażę, aby się opalać, pływać i bawić. W godzinach wieczornych wzięliśmy udział w nocnym desancie, podczas którego mogliśmy wykorzystać wszystkie umiejętności zdobyte na obozowych zajęciach.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Natalii K.
Dzisiaj od rana uczyliśmy się sztuki przetrwania pod czujnym okiem instruktora, a następnie wykonaliśmy szereg efektownych, ale bezpiecznych eksperymentów, co sprawiło nam wiele zabawy. Jedna grupa udała się na laserowego paintballa oraz zwyciężyła wyścig smoczej łodzi, a druga spędziła czas na plaży, a potem lepiła dzieła z masy solnej oraz tworzyła kosmiczny piasek. Wspólnie ozdobiliśmy galaretki, wykonaliśmy zdjęcie grupowe, a na koniec dnia świetnie się bawiliśmy, tworząc ogromne bańki i malując w chmurach.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Kariny Z.
Na dobry początek dnia mieliśmy zajęcia z grawitacji, podczas których zmierzyliśmy się z eurobungee. Następnie uczyliśmy się posługiwać mieczami i zrobiliśmy mini turnieje. Po południu część z nas miała atrakcje z pakietu aktywnego, podczas którego byli na paintballu laserowym oraz płynęli smoczymi łodziami. Pozostała część grupy w tym czasie miała zajęcia na plaży i grała w siatkówkę oraz piłkę nożną. Mieliśmy też za zadanie stworzyć nasze planety. Każda planeta była w innym kolorze, a ozdobiła je nasza kreatywna wyobraźnia. Na koniec zwiedziliśmy strefę UFO, ale to, co tam zobaczyliśmy, musi pozostać naszą tajemnicą.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Doroty Ł.
Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień od rozgrzewki i gry w wilka, pasterza i owce. Potem mieliśmy zajęcia na strzelnicy paintballowej. Później odkryliśmy tajemniczą strefę UFO, na terenie której zobaczyliśmy kosmitę, jego statek i laboratorium. Po obiedzie poszliśmy na plażę, a osoby, które wykupiły pakiet aktywny, na wycieczkę smoczą łodzią. Następnie braliśmy udział w warsztatach kulinarnych. Dzień zakończyliśmy aktywnością, która polegała na utrzymaniu równowagi w waterballu. Było super!

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny S.
Niedzielę rozpoczęliśmy od gry w siatkówkę i koszykówkę, a osoby z pakietami udały się na zajęcia. Graliśmy w wiele gier i śpiewaliśmy. Wybraliśmy się również na plażę. Tam doskonaliliśmy umiejętności pływackie. Po obiedzie wcielaliśmy się w cyrkowców, jeżdżąc na dziwnym rowerze oraz chodząc na szczudłach. Było naprawdę przyjemnie. Dzień zakończyliśmy grą francuską, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące ośrodka i kadry. Świetnie było się dowiedzieć nowych wiadomości i informacji na te tematy.

Summer Challenge, grupa Pani Jaśminy J.
Niedziela zaczęła się dla nas od prawdziwej przygody. Mianowicie od pojedynku paintballowego. Na początku odbyliśmy specjalne szkolenia, pokazano nam, jak działają markery, jak zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas pojedynku. Później była fantastyczna i bardzo intensywna zabawa. Następnie wspólnie spędziliśmy czas na boisku grając w piłkę nożną. Chwila przerwy i kolejna atrakcja - pływanie po jeziorze Łęsk, a mianowicie wyprawa kajakami turystycznymi. Słońce, woda, my na kajakach, było świetnie. Po obiedzie nabraliśmy trochę sił, wstępnie przygotowaliśmy się do wyjścia, a później przyszedł nasz czas na wspinaczkę. Tym razem, trenując swoje umiejętności balansu, wspinaliśmy się na skrzynki. Udało nam się nawet wspiąć na wszystkie możliwe skrzynki. Po nabraniu sił na kolacji, udaliśmy na grę terenową. Brali w niej udział nasi koledzy i koleżanki z innych grup. Graliśmy w grę, w której musieliśmy zbierać informacje o obozie, naszych kolegach, wychowawcach. Poszło nam genialnie, a śmiechu przy tym było jak zawsze ogromnie dużo. Tak minął nam kolejny, ekscytujący, wspólny dzień na kolonii.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Nasz dzień znowu zaczął się na wodzie! Pływaliśmy jednoosobowymi kajakami po jeziorze, popłynęliśmy nawet zobaczyć miejsce, gdzie podobno jest drugie dno! Następnie poszliśmy na plażę żeby zrobić turniej gier karcianych, uno, kogut, wojna, makao. Po drugim śniadaniu strzelaliśmy z wiatrówek. Wiele razy nawet trafiliśmy w środek. Po obiedzie część z nas skorzystała z zajęć fakultatywnych. Strzelaliśmy do tarczy, a później wzięliśmy udział w bitwie paintballowej. Część z nas grała w familiadę, a później poszła na plażę. Po kolacji zagraliśmy w grę francuską. Mogliśmy dzięki temu zweryfikować naszą wiedzę o Kulce i poznanych ludziach.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny J.
Niedzielę rozpoczęliśmy wyprawą przez jezioro na kajakach bezburtowych. Momentami było ciężko płynąć, ponieważ są one o wiele bardziej wymagające, niż kajaki turystyczne, ale daliśmy wszyscy radę. Rozegraliśmy również baloniadę, a niektórzy z nas skupili się na doskonaleniu swoich zdolności artystycznych. Spędziliśmy trochę czasu na plaży, a wieczorem graliśmy w grę francuską - dostaliśmy kartkę z pytaniami, na niektóre z nich byliśmy w stanie odpowiedzieć sami, ale do wielu potrzebowaliśmy pomocy innych. W grupach wędrowaliśmy po ośrodku i szukaliśmy poprawnych odpowiedzi. Czekamy na jutrzejszy dzień, ale jednocześnie jest nam smutno, ponieważ wiemy, że jest to nasz ostatni dzień programowy tutaj.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny B.
Niedzielę rozpoczęliśmy od gry terenowej. Podzieliliśmy się na grupy i rozpoczęliśmy nasz bieg na orientację. Poznaliśmy nowe pojęcia związane z geografią. Następnie korzystaliśmy z uroków pogody, plażując na brzegu jeziora Łęsk. Odbyliśmy również starcie gladiatorów na naszej kulkowej arenie. Później zmagaliśmy się z wyzwaniami, jakie stawiał przed nami park linowy. Każdy z nas kilkakrotnie pokonał trasy o różnych stopniach trudności. Dzień zakończyliśmy grą terenową dla całego naszego programu. Spędziliśmy ten dzień aktywnie. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

VIP, grupa Pani Marii M.
Dzień rozpoczęliśmy prawie zgodnie z równym rytmem wybijanym przez bębniarza na smoczej łodzi. Następnie udaliśmy się na rewanż podczas Archery Challenge. Później wspinaliśmy się na wieże ułożone ze skrzynek. Udało się nam ułożyć najwyższą budowlę na obozie! Po obiedzie rozegraliśmy mecz w koszykówkę oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji na temat naszego obozu. To był bardzo udany i aktywny dzień!

VIP, grupa Pani Anny Z.
Dzisiaj uczestniczyliśmy w trzeciej części zajęć survivalowych, podczas których rozmawialiśmy o żywności i kamuflażu, a następnie wykorzystaliśmy w praktyce nabytą wiedzę. Płynęliśmy dziś smoczą łodzią oraz pokonywaliśmy wszystkie trasy parku linowego. Jeździliśmy segwayem, czyli dwukołowym pojazdem. Wzięliśmy udział w quizie o Kulce podczas gry francuskiej. Dzień zakończyliśmy mega grami, czyli twisterem i jengą w rozmiarze XXL.

VIP, grupa Pani Zofii M.
Niedzielę rozpoczęliśmy od zajęć survivalu, podczas których poznaliśmy rodzaje stosów ogniskowych oraz nauczyliśmy się posługiwać krzesiwem. Dodatkowo poznaliśmy znaczenie wody, sposoby pozyskiwania jej w terenie oraz przygotowania do spożycia. Następnie wzięliśmy udział w starciu łuczników. Każdy z nas został wyposażony w łuk, maskę oraz bezpieczne strzały zakończone gąbką. Rozegraliśmy również mecz siatkówki. Następnie zagraliśmy w grę francuską, która dała nam wiele radości i śmiechu. Dzień zakończyliśmy grą w mafię. Był to dzień pełen gier, zabaw i wspaniale spędzonych chwil.

Zabawa Nie z Tej Ziemi, grupa Pani Roksany P.
Gorący piasek i piękne widoki. Takimi przyjemnościami rozpoczęliśmy nasz kolejny dzień na OW Kulka. Ekscytujący mecz baloniady wywołał salwy śmiechu. Poznaliśmy kultury różnych zakątków świata, a później namalowaliśmy to, co najbardziej podoba nam się podczas zajęć i naszych przygód. Dzień zakończyliśmy Wieczorem Rozrywkowym, podczas którego oglądaliśmy film w plenerze. Dla grupy Zabawa Nie z Tej Ziemi nie ma nic lepszego niż wspólnie spędzony czas pod niebem pełnym gwiazd!

Zabawa Nie z Tej Ziemi, grupa Pani Klaudii F.
Dzisiaj dzień rozpoczęliśmy od zajęć z quillingu oraz decoupage’u. Nasze pamiątki zrobione na zajęciach zabierzemy ze sobą do domów. Później uczestniczyliśmy w zajęciach tanecznych, podczas których nauczyliśmy się układu, który na koniec zajęć wspólnie zatańczyliśmy. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna poszła na zajęcia z pakietu aktywnego i grała w laserowy paintball, a następnie uczestniczyła w wyścigach smoczych łodzi, a druga grupa najpierw poszła na plażę, a następnie wykonywała figurki z masy solnej. Ponadto bawiliśmy się cieczą nienewtonowską oraz stworzyliśmy księżycowy piasek. Później mieliśmy baloniadę. Po kolacji obejrzeliśmy jedną z części Harry’ego Pottera na wieczorze filmowym.

 


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.