RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2022

Turnus III (17.07-27.07.2022)


Dzień 5 - Aktywny czwartek

Dodany: 2022.07.21
Komentarze: 0
Zdjęcia: 711
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Darii G.
Dzień zaczęłyśmy od malowania koszulek, które ozdobiłyśmy różnokolorowymi wzorami. Później poszłyśmy na plażę, gdzie budowałyśmy zamki z piasku i opalałyśmy się na słonecznym brzegu. Po obiedzie stworzyliśmy własną biżuterię, którą ozdobiłyśmy nasze dłonie. A na zakończenie dnia nauczyłyśmy się chodzić na szczudłach oraz jazdy na dziwnym rowerze.

33 Przygody, grupa Pani Oliwii M.
Dzisiejszy piękny i ciepły dzień rozpoczęliśmy od rejsu kajakami. Każdy mógł popłynąć samodzielnie i odkryć techniki wiosłowania. Po wyjściu na brzeg wykorzystaliśmy pogodę i zostaliśmy na plaży, aby się kąpać. Następnie udaliśmy się na skoki na eurobungee. Świetnie się bawiliśmy. Po przerwie obiadowej wszyscy wyruszyliśmy do lasu, aby zagrać w Bitwę Plemion, a po powrocie rozegraliśmy mecz balonami z wodą, czyli tzw. baloniadę. Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne. Piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy różne piosenki. To był super dzień.

33 Przygody, grupa Pani Pauliny S.
Piąty dzień naszej kolonii zaczęłyśmy od zajęć muzycznych. Poznałyśmy nietypowy instrument - bum bum rurki oraz nauczyłyśmy się na nim grać kilka utworów. Następnie poszłyśmy na kajaki, a po nich wzięłyśmy udział w baloniadzie! Po obiedzie część z nas wzięła udział w zajęciach fakultatywnych – pływaniu smoczymi łodziami. W tym samym czasie pozostała część poszła się relaksować na plaży. Pod wieczór miałyśmy możliwość pokonania czterech tras o różnym poziomie trudności na ściance wspinaczkowej. Wszystkie świetnie sobie poradziłyśmy! Na zakończenie dnia spotkałyśmy się przy wspólnym ognisku.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Czwartek rozpoczął się słonecznie. Z dobrymi nastrojami rozpoczęliśmy nasze zajęcia. Pierwszym zadaniem była strzelnica paintballowa, na której wykazaliśmy się znakomitą celnością, strzelając do tarcz. Następnie wzięliśmy udział w mega grach. Graliśmy między innymi w mega scrabble, mega bierki, mega twistera. Później postanowiliśmy wyładować swoją energię na karaoke. Śpiewaliśmy znane utwory. Korzystając ze słońca, poszliśmy na plażę. Wieczorem zrobiliśmy ognisko, graliśmy w gry i zabawy ogniskowe oraz zjedliśmy ciepłe kiełbaski.

Adrenalina, grupa Pani Roksany S.
W ten piękny i słoneczny dzień wybraliśmy się nad jezioro, gdzie spędziliśmy czas na pływaniu, zabawach i opalaniu, następnie z panem ratownikiem popłynęliśmy na kajakach turystycznych na środek jeziora Łęsk. Przed obiadem czekały na nas zawody łucznicze Archery Challenge. Natomiast po obiedzie urządziliśmy sobie konkurs karaoke i nauczyliśmy się kamuflażu w lesie.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Zuzanny C.
Dzień rozpoczęliśmy od tworzenia znaczków. Każdy z nas miał możliwość, by samodzielnie stworzyć swoją pamiątkową przypinkę. Następnie rozegraliśmy turniej baloniady i wybraliśmy się na wspólne plażowanie nad jeziorem Łęsk. Po obiedzie wybraliśmy się na leśną ścieżkę edukacyjną, gdzie usłyszeliśmy wiele cennych wskazówek i ciekawostek dotyczących ekologii. Wieczór spędziliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski i grając w gry integracyjne.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Aleksandry P.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć o nazwie Archery Challenge. Nauczyliśmy się strzelać z łuków i stoczyliśmy pojedynek. Po południu doskonaliliśmy technikę pływania pod nadzorem ratownika. Spędzaliśmy czas wspólnie na świeżym powietrzu, grając w różne gry. Wieczór zakończyliśmy, płynąc rowerkami wodnymi. Nie możemy się doczekać jutrzejszych atrakcji.

BFF, grupa Pani Roksany M.
Piąty dzień kolonii rozpoczęłyśmy od zajęć savoir-vivre’u, podczas których zapoznałyśmy się z odpowiednią postawą i zachowaniem. Następnie udałyśmy się na plażę, by ochłodzić się, pływając w jeziorze. Kolejnym punktem naszego dnia były warsztaty teatralne, które nauczyły nas historii teatru oraz odpowiedniej rozgrzewki przed recytacją. Dzień zakończyłyśmy Wieczorem Imprezowym, na którym bawiłyśmy się świetnie.

Gry i Zabawy, grupa Pani Zuzanny L.
To już piąty dzień za nami. Po pysznym śniadanku razem z grupą Pani Angeliki zagrałyśmy w baloniadę. Zabawy było co niemiara. Potem pływałyśmy kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Oprócz tego zamieniłyśmy się dzisiaj w konstruktorki, które tworzyły swoje wielkie domy. Po południu wybrałyśmy się na plażę, a potem na kulkowe podchody. Nasz dzień zakończył się ogniskiem z kiełbaskami, gdzie nie zabrakło wspólnych zabaw, integracji i wielu uśmiechów. My bawimy się świetnie i cieszymy się, że pogoda nam dopisuje.

Gry i Zabawy, grupa Pani Pauliny B.
Kolejny dzień zaczął się od zabawy z waterballem. Wchodziliśmy do pompowanej kuli i staraliśmy się utrzymać w niej równowagę. Następnie udaliśmy się na naukę pływania pod okiem ratownika. Nauczyliśmy się strzelać z łuków na zajęciach Archery Soft. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Magdaleny B.
Słoneczny dzień rozpoczęliśmy od skoków na eurobungee. Robiliśmy na nim różne akrobacje. Zabawa była przednia. Następnie udaliśmy się na plażowanie na naszym kąpielisku. Tam budowaliśmy fortyfikacje z piasku oraz kąpaliśmy się. Kolejną atrakcją tego dnia był laserowy paintball. Po zbudowaniu naszych schronów i rozstawieniu przeszkód przeszliśmy do pojedynku drużynowego. Ależ to były emocje! Kolejnym wyzwaniem tego dnia było stworzenie własnej tratwy wodnej w drużynach. Konstrukcja musiała być wytrzymała, ponieważ tratwą pokonywaliśmy wyznaczony odcinek na wodzie i wracaliśmy na brzeg. To wszystko oczywiście odbywało się na zasadzie rywalizacji czasowej między drużynami. Następnie wykonywaliśmy prace plastyczne, wykorzystując znalezione przez nas materiały naturalne. Wspaniale się bawiliśmy i zaangażowaliśmy się w wykonanie zadania. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mazurska Pułapka. To było świetne zakończenie tego dnia.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Patrycji W.
Piątego kulkowego dnia wybraliśmy się na wspinaczkę, w wyniku której wielu z nas zdobyło szczyt ścianki. Strzelaliśmy na strzelnicy paintballowymi kulkami w sam środek tarczy. Z przyjemnością wybraliśmy się na plażę i korzystaliśmy z promieni słonecznych. Zakręciliśmy się na żyroskopie jak prawdziwi kosmonauci, dzięki czemu jesteśmy gotowi polecieć w kosmos, jako Gwiezdni Kadeci. Dzień zakończyliśmy grami i zabawami z Panią.

Harry Potter, grupa Pani Gabrieli K.
Dzień zaczęłyśmy od gier integracyjnych: czarodziejska mafia, pif-paf i leviosa. Następnie wraz z Wielką Kałamarnicą doskonaliłyśmy nasze techniki pływania. Później naszym zadaniem było odnalezienie wszystkich horkruksów Voldemorta, co umożliwiła nam nauka obsługi kompasu i wyznaczania azymutu. Po obiedzie graliśmy w magicznie powiększonego twistera i bierki. W końcu także wybraliśmy się do lasu, aby odnaleźć najładniejsze różdżki. Odbyła się także ceremonia, podczas której to różdżka wybierała czarodzieja. Dzień zakończyliśmy ogniskiem ze śpiewaniem piosenek i pieczeniem kiełbasek.

Harry Potter, grupa Pani Angeliki P.
Za nami piąty dzień w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Rano zagraliśmy w baloniadę - grę z wykorzystaniem balonów z wodą, własnoręcznie wykonaliśmy bransoletki, które są jednocześnie identyfikatorami naszych hogwardzkich domów oraz zażyliśmy ochładzajacej kąpieli w jeziorze Łęsk. Po obiedzie wybraliśmy się na poszukiwania horksuksów i nauczyliśmy się, jak obsługiwać kompas oraz wykonaliśmy własne różdżki. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie przy ognisku i piekliśmy kiełbaski!

Kosmiczna Misja, grupa Pani Karoliny J.
Dziś pomaszerowaliśmy na poligon, by przejechać się na rangerze oraz na segwayach. Ranger to typ pojazdu terenowego. Jeździliśmy nim po bardzo zróżnicowanym terenie. Były tam liczne wzniesienia oraz dziury, dzięki czemu jazda była bardzo emocjonująca. Segway to dwukołowe urządzenie transportu, które kieruje się przez przechylenie tułowia w odpowiednią stronę. W trakcie naszego pobytu tam, posiadacze fakultatywnych Pakietów Aktywnych mieli okazję przejechać się również na quadzie oraz bawić się zorbą (wchodzi się do ogromnej dmuchanej kuli toczonej z pagórka). Później przeszliśmy się ponownie na plażę. Następnie każdy z nas przejechał się quadem. Wieczorem nauczyliśmy się chodzić po wodzie - wchodziliśmy do dmuchanej kuli, która była następnie umieszczana w basenie z wodą. Ciekawe, co przyniesie jutro!

Kosmiczna Misja, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy na poligon, gdzie przejechaliśmy się segwayem oraz czekał nas off road pojazdem ranger. Po powrocie korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na plażę. Kąpiele, opalanie i świetna zabawa nie miały końca. Przekroczyliśmy również bramę tajnej Strefy UFO, weszliśmy do kokpitu spodka, obejrzeliśmy historie Kosmicznych Mazur, a w Laboratorium przetestowaliśmy urządzenia kosmitów i osiągnęliśmy trzeci, najwyższy poziom wtajemniczenia. Wieczorem przygotowaliśmy przesłanie do obcej cywilizacji, które zostało wydrukowane na drukarce tekstylnej.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Martyny B.
Dzień minął nam bardzo przyjemnie. Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na poligon, gdzie mogliśmy przejechać się rangerem oraz segwayem. Następnie przyszedł czas na obiad oraz robienie znaczków. Każdy z nas mógł wykazać się swoją kreatywnością oraz zrobić swoją indywidualną pieczęć. Następnie odbyły się zajęcia na strzelnicy paintballowej. Mieliśmy do wykorzystania aż 50 strzałów. Po kolacji zagraliśmy w mafię oraz w uno. Na koniec dnia przyszedł czas na ognisko, podczas którego każdy z nas w miłej atmosferze spędził resztę wieczoru.

Kulka Open, grupa Pana Patryka Cz.
Mnóstwo pozytywnych emocji pozwoliło nam pięknie rozpocząć kolejny słoneczny poranek. Czwartkowy kulkowy dzień rozpoczęliśmy wyprawą na poligon, gdzie czekały na nas quady i przejażdżka rangerem. Po obiedzie chłopcy z naszej grupy rozpoczęli zmagania w turnieju piłki nożnej. Następnie wybraliśmy się na park linowy, na którym początkowo zapoznaliśmy się z trasą zieloną, by później przejść na trasę niebieską. Wieczorem całą grupą rozegraliśmy mecz siatkówki.

Kulka Party, grupa Pani Weroniki W.
Piękny kulkowo imprezowy dzień rozpoczęliśmy od zajęć z szyfrowania. Zagadki ukryte pod różnymi szyframi, umieszczone na terenie całego obiektu, sprawiły nam wiele radości. Plażowanie w tak piękny dzień również się odbyło. Mogliśmy ochłodzić się w jeziorze, a następnie udać się na obiad. Jednym z bardziej aktywnych dzisiaj zajęć była wspinaczka na skrzynki. Trzy osoby weszły aż na 19 skrzynek, co jest nie lada jakim wyczynem. Wieczorem, jak na Kulkę Party przystało, odwiedziliśmy Cool Club i bawiliśmy się przy najlepszej muzyce. Czekamy na kolejne wyzwania.

Na Orbicie, grupa Pani Celiny K.
Czwartek przywitał nas pięknym słońcem. Postanowiliśmy wykorzystać korzystną pogodę i zaraz po śniadaniu wybraliśmy się nad jezioro Łęsk. Pływaliśmy na rowerkach wodnych, podziwiając malowniczą okolicę. Po powrocie na brzeg rozłożyliśmy się na plaży, żeby odpocząć. Opalaliśmy się i graliśmy w różne gry. Po obiedzie projektowaliśmy własne pocztówki i plakaty, które zostaną wydrukowane przy pomocy drukarki tekstylnej. Potem wzięliśmy udział w grze francuskiej, czyli grze terenowej dotyczącej naszego ośrodka. Szukaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania na temat kolonii. Wieczorem bawiliśmy się razem na dyskotece tańcząc i śpiewając.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Mikołaja M.
Po śniadaniu nasza zabawę rozpoczęliśmy od paintballu, gdzie graliśmy w gry pod tytułem skrzynia oraz deadmatch. Następnie ochłodziliśmy się nad jeziorem i graliśmy w piłkę. Później poznaliśmy podstawy posługiwania się łukiem. Dowiedzieliśmy się, jak trzymać łuk oraz jak naciągać cięciwę. Po instruktażu strzelaliśmy do tarczy. Po obiedzie odpoczęliśmy i odetchnęliśmy przed survivalem w lesie, gdzie poznaliśmy sposób rozłożenia pałatki i podstawowe informacje potrzebne w sztuce przetrwania – np. jak wezwać pomoc w razie potrzeby w lesie i górach. Po kolacji poszliśmy na zabawę w baloniadę, po której wróciliśmy trochę mokrzy, ale z uśmiechem na twarzy, nie możemy doczekać się jutrzejszego dnia!

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od rozgrzewki. Po śniadaniu udaliśmy się na plażę, skąd ruszyliśmy w podróż kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Następnie namalowaliśmy na płótnie flagę naszego obozu. Później udaliśmy się na strzelnicę, gdzie oddaliśmy po kilka strzałów do celu z wiatrówek. Następnie zagraliśmy w baloniadę na boisku do siatkówki. Później poznaliśmy postawy strzeleckie i ćwiczyliśmy je w praktyce. W godzinach wieczornych graliśmy w gry karciane i integrowaliśmy się między sobą.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Wiktorii Ch.
Czwartek rozpoczęliśmy spokojnymi grami i zabawami z wychowawca. Następnie poznaliśmy sposoby uzyskania wody oraz rozpalenia ognia w warunkach survivalowych podczas drugiej części zajęć survivalu. Kontynuując naukę o sztukach przetrwania udaliśmy się na zajęcia z tratw, na których z gotowych elementów musieliśmy zbudować tratwę oraz popłynąć na niej. Po obiedzie nauczyliśmy się obsługi wiatrówki sprężynowej. A przed kolacją rozegraliśmy mecz paintballu. Dzień zwieńczyliśmy fabularną grą terenową Szpion. Był to dzień pełen wrażeń.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Roksany P.
Żaglówki, jachty, piękna pogoda! Zobaczyliśmy to na naszej wycieczce do Mikołajek. Razem z oficerem tajności wyruszyliśmy śladami Yazruma i wykonaliśmy tajną misję (tylko nie mówcie nikomu). Po powrocie zagraliśmy w waterpolo i ringo na piasku. Wzięliśmy udział w artystycznych zajęciach, podczas których do wykonania prac wykorzystaliśmy piasek, kamienie i inne dary plaży. Wieczorem odbyła się Kosmiczna Pułapka - gra terenowa z zagadkami. Co za dzień!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Emilii S.
Dziś mieliśmy wyjątkowy dzień. Pojechaliśmy naszym kulkowym ufobusem do Mikołajek. Odwiedziliśmy tam miejsca, które odwiedzał kosmita Yazrum. Nie zabrakło oczywiście czasu na kupowanie pamiątek oraz na wizytę w sklepie. Po powrocie mogliśmy sprawdzić, jak to jest oderwać się od ziemi - skakaliśmy na eurobungee. Następnie szukaliśmy na plaży ciekawych kamieni, budowaliśmy tunele oraz graliśmy w uno. Wieczorem odbyło się ognisko. Piekliśmy kiełbaski i piliśmy pyszną herbatkę.

Summer Challenge, grupa Pani Kamili W.
Czwartek rozpoczęliśmy od baloniady, czyli gry zespołowej z wykorzystaniem balonów napełnionych wodą. Następnie mogliśmy sprawdzić się w powietrznych akrobacjach podczas eurobungee, a także udaliśmy się na wyprawę rowerkami wodnymi po naszym malowniczym jeziorze Łęsk. Po obiedzie poszliśmy na plażę, żeby popływać oraz spędzić wspólnie czas. Potem mieliśmy zajęcia pod nazwą waterball, podczas których wchodziliśmy do dużych nadmuchanych kul i mogliśmy biegać w nich po wodzie. Wieczór spędziliśmy na grze terenowej pod nazwą Błędny Azymut.

Summer Challenge, grupa Pani Anny Z.
Dzisiaj wyruszyliśmy na poligon. Tam wzięliśmy udział w zorbingu, a także jeździliśmy segwayem, quadem oraz rangerem po specjalnie przygotowanym torze. Po powrocie do ośrodka wybraliśmy się na plażę. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach z magicznymi dywanami. Mogliśmy rozegrać między sobą wiele gier i wziąć udział w licznych quizach. Wieczorem miło spędziliśmy czas przy ognisku, podczas którego wspólnie bawiliśmy się i jedliśmy kiełbaski.

Summer Challenge, grupa Pani Elizy W.
Z samego rana wyruszyliśmy na poligon, a tam czekało na nas kilka atrakcji tj: zorba, segway, quady i ranger. Po aktywnym przedpołudniu spędziliśmy czas na plaży nad brzegiem jeziora Łęsk. Później sprawdzaliśmy swoje umiejętności strzeleckie i wzięliśmy udział w starciu łuczników. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego wspólnie bawiliśmy się, rozmawialiśmy oraz piekliśmy kiełbaski.

Summer Challenge, grupa Pani Jaśminy J.
Przygoda na kulkowym poligonie. Pod takim hasłem rozpoczęliśmy nasz czwartek. Po śniadaniu wyruszyliśmy na specjalnie przygotowany poligon. Naszą przygodę tam rozpoczęliśmy od jazdy na quadzie. Po nich udaliśmy się na zorbę - dmuchaną kulę, do której się wchodziło, przypinano nas pasami i po zorbingowym torze toczyliśmy się w dół. Tuż po tej atrakcji czekały już na nas segway i specjalny tor do jazdy nimi. Cały poligon zakończyliśmy jazdą wyjątkowym pojazdem terenowym - ranger. Po powrocie do ośrodka odpoczęliśmy na plaży i korzystając z pięknej pogody wskoczyliśmy do jeziora. Kolejnymi naszymi zajęciami było ćwiczenie naszych kompetencji posługiwania się kompasem w czasie gry Błędny Azymut. Kompas pomógł nam w odnalezieniu numerków, pod którymi kryły się zagadki. One doprowadziły nas do hasła, jakie mieliśmy odnaleźć. Dzień zakończyliśmy artystycznym maratonem. Całą grupą stworzyliśmy 14 obrazków, każdy inny i oryginalny, stworzony przez każdego z nas.

Summer Challenge, grupa Pani Moniki R.
Nasz kolejny dzień przygód na Kulce rozpoczęliśmy od gry Błędny Azymut, podczas której nauczyliśmy się korzystać z kompasów, z pomocą których szukaliśmy punktów na terenie ośrodka. Następnie graliśmy w kolory. Później udaliśmy się do Cool Clubu, gdzie graliśmy z użyciem wirtualnych dywanów. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, aby skorzystać z uroków pogody i wykąpać się w jeziorze. Następnie mieliśmy kajaki sit on top. Są to bezburtowe kajaki jednoosobowe, którymi wybraliśmy się na rejs po jeziorze.

VIP, grupa Pani Oliwii M.
Piątego dnia kolonii od rana korzystaliśmy z pięknej pogody na plaży, graliśmy w gry oraz pływaliśmy. Na następnym bloku zajęć mieliśmy możliwość pokonania czterech tras o różnych poziomach trudności na ściance wspinaczkowej (Dominice udało się przejść wszystkie!). Po obiedzie zagraliśmy w grę francuską, czyli szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące ośrodka. Przed kolacją skakaliśmy do chmur na zajęciach eurobungee, a wieczorem mieliśmy szansę poczuć się, jak podczas startu rakiety kosmicznej, dzięki żyroskopowi.

VIP, grupa Pani Natalii K.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z łuków. Poznaliśmy budowę łuku oraz strzały, a następnie nauczyliśmy się prawidłowej postawy strzeleckiej. Najwięcej punktów uzyskał Janek. Było super! Następnie udaliśmy się na park linowy. Niektórzy z nas przeszli aż dwie trasy parku, niebieską i zieloną. Po zajęciach, korzystając z pięknej pogody, udaliśmy się na plażowanie i kąpiele wodne. Po pysznym obiedzie część z nas udała się na zajęcia fakultatywne, czyli na laserowy paintball. Druga część rozwiązywała pytania na temat trwającego turnusu i Kulki na grze francuskiej. Było rewelacyjnie! Następnie udaliśmy się na wyprawę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Wieczorem odbyły się walki gladiatorów. To był dzień pełen wrażeń!

VIP, grupa Pani Adrianny H.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy walką gladiatorów. Rywalizowaliśmy, na specjalnej macie, próbując strącić się wzajemnie z podestów. Po II śniadaniu wybraliśmy się na plażę, na której wypoczywaliśmy w blasku słońca. Układaliśmy wieżę ze skrzynek, jednocześnie się na nią wspinając. Największą wieżę ułożyła Sana oraz Magda. Po obiedzie, kilka osób z naszej grupy, udało się na zajęcia fakultatywne laserowy paintball, a pozostali wzięli udział w tańcach animacyjnych. Wybraliśmy się również na wyprawę smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Koniec dnia spędziliśmy zajmując się mega grami, kształtując silną wolę, koncentrację oraz zręczność. To był intensywny dzień, pełen zabawy i śmiechu!

Zabawa Nie z Tej Ziemi, grupa Pani Zuzanny Ś.
Poranek spędziłyśmy na laserowym paintballu. Najpierw samodzielnie z klocków wybudowałyśmy sobie bazy oraz stworzyłyśmy pole bitwy, po którym mogłyśmy biegać i ukrywać się przed przeciwną drużyną. Udałyśmy się też na plażę, aby móc skorzystać z chłodzącej kąpieli. Poznałyśmy kultury wszystkich krajów oraz stworzyłyśmy własne wybranych przez nas planet. Zostałyśmy również wtajemniczone podczas wizyty na Strefie UFO w sekrety dotyczące kosmitów. Wieczór spędziłyśmy w imprezowym stylu.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.