RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2022

Turnus V (08.08-18.08.2022)


Dzień 3 - Środa na Poziomie X

Dodany: 2022.08.10
Komentarze: 1
Zdjęcia: 789
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Roksany P.
Dzień rozpoczęłyśmy grą na wzór teleturnieju Awantura o Wiedzę, w czasie której licytowałyśmy grube sumy, aby wygrać lub zbankrutować. Na cyrkowych zajęciach uczyłyśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na dziwnym rowerze. Doskonalenie pływania okazało się być nie tylko nauką, ale również świetną zabawą. Na zajęciach kultury świata omówiłyśmy tradycje i symbole różnych zakątków Ziemi, a zaraz potem rozpoczęłyśmy rywalizację podczas zajęć Akcja Integracja. Pełen atrakcji dzień zakończyłyśmy imprezą na Poziomie X!

33 Przygody, grupa Pani Gabrieli O.
Początek dnia zleciał nam bardzo szybko, czekało nas duże wyzwanie - zrobienie pracy plastycznej techniką quillingu. Później odbyliśmy ekscytujące przejażdżki quadem po specjalnym torze, a następnie poszliśmy na plażę. Po południu zmagaliśmy się z zadaniami logicznymi podczas gry terenowej Tajna Misja. Super nam poszło. Pod koniec dnia stoczyliśmy Bitwę Plemion oraz wzięliśmy udział w imprezie na Poziomie X!

33 Przygody, grupa Pani Roksany S.
Kolejny cudowny dzień na Kulce. Rozpoczęliśmy go od gry w siatkówkę oraz chowanego na całym ośrodku. Następnie dostarczyliśmy sobie troszkę adrenaliny wchodząc na trasy parku linowego. Potem uczyliśmy się pierwszej pomocy oraz budowaliśmy prowizoryczne nosze podczas gry terenowej Ranny Lotnik. Po obiedzie toczyliśmy walki gladiatorów i wyłoniliśmy mistrza tych rozgrywek. Kolejną naszą atrakcją były kajaki jednoosobowe, przepłynęliśmy na nich prawie całe jezioro Łęsk. Wieczorem odbyła się impreza taneczna, bawiliśmy się na całego.

Adrenalina, grupa Pani Zuzanny S.
Kolejny dzień naszego pobytu w Kulce rozpoczęliśmy od wyprawy kajakami turystycznymi po jeziorze, był to miły poranek pełen relaksu i podziwiania piękna natury. Korzystając z pięknej pogody udaliśmy pływaliśmy na naszym kąpielisku i integrowaliśmy się w grupie na plaży grając w uno. Podczas Tajnej Misji uratowaliśmy dziś nasz ośrodek od niebezpieczeństwa podczas zajęć z użyciem GPS-u. Po pysznym obiedzie uczyliśmy się szyfrowania i rozegraliśmy grę terenową. Mega gry, czyli wersje XXL znanych gier, takich jak jenga, bierki czy scrabble również dostarczyły nam wiele frajdy i śmiechu. Wieczorem odbyła się dyskoteka, podczas której każdy mógł tańczyć i bawić się jak najlepiej.

Adrenalina, grupa Pani Karoliny W.
Dzień rozpoczęliśmy od mega gier, mieliśmy okazję zagrać np. w jengę i twistera w większym formacie. Dostarczyło nam to sporo śmiechu. Stoczyliśmy też walkę plemion, a następnie wspinaliśmy się na zbudowaną przez siebie wieżę ze skrzynek. Enigma - tak nazywają się zajęcia, dzięki którym poznaliśmy różne techniki szyfrowania wiadomości. Dzień zakończyliśmy imprezą na Poziomie X.

BFF, grupa Pani Doroty Ł.
Dziś po śniadaniu śpiewałyśmy nasze ulubione piosenki na karaoke. Potem spędziłyśmy czas na plaży, grałyśmy w gry karciane, rozmawiałyśmy i pływałyśmy. Po udanym plażowaniu rozpoczęłyśmy Awanturę o Wiedzę, w której trzy drużyny licytowały pytania z różnych kategorii. Później poszłyśmy na edukacyjny spacer po lesie, na którym instruktor opowiedział nam wiele ciekawostek o zwierzętach i roślinności. Zagrałyśmy także w gry z różnych zakątków świata. Nasz integracyjny wieczór spędziłyśmy na imprezie na Poziomie X, było nieziemsko!

Gry i Zabawy, grupa Pani Natalii Ch.
Za nami trzeci dzień naszych kolonii. Z rana udowodniliśmy swoją odwagę wspinając się na ściankę wspinaczkową. Potem jeździliśmy pojazdami typu segway, którym pokonaliśmy trudny tor przeszkód. Mieliśmy również możliwość przejechania się quadem po wyznaczonej trasie. Przed kolacją byliśmy na plaży i wzięliśmy udział w wielu zabawach. A na koniec dnia czekała na nas impreza na Poziomie X, w czasie której wszyscy się wytańczyliśmy i wyśpiewaliśmy. Było super!

Gry i Zabawy, grupa Pani Zuzanny Sz.
Dzień trzeci zaczął się od gry w korfball oraz passball, czyli specjalne wersje koszykówki i piłki nożnej. Następnie poszliśmy budować wieże ze skrzynek, na które jednocześnie wspinaliśmy się. Później udaliśmy się na plażę, aby pod okiem ratownika potrenować pływanie. Po południu poskakaliśmy na trampolinach, a jeszcze później zagraliśmy w podchody. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której świetnie bawiliśmy się z innymi grupami.

Gwiezdny Kadet, grupa Pana Dawida K.
Kolejny dzień kulkowej przygody rozpoczęliśmy od przejścia po parku linowym. Nie tylko bawiliśmy się na nim fantastycznie, ale i mogliśmy sprawdzić na nim swoją zręczność. Następnie zagraliśmy w grę Szpion. Później udaliśmy się na Archery Challenge, na którym spróbowaliśmy swoich sił w turnieju łucznictwa. Potem przenieśliśmy się na plażę, gdzie pod okiem ratownika mogliśmy udoskonalić nasze techniki pływackie. Następnie poszliśmy do Cool Clubu, w którym bawiliśmy się na wirtualnych dywanach. Dzień skończyliśmy imprezą na Poziomie X, podczas której świetnie się bawiliśmy!

Gwiezdny Kadet, grupa Pana Mateusza P.
Dzień zaczęliśmy opierając się sile grawitacji na eurobungee. Następnie wcieliliśmy się w szeregowców, saperów i marszałków w fabularyzowanej grze Szpion. Poznaliśmy także zasady gry w korfball, w który następnie zagraliśmy oraz spróbowaliśmy swoich sił w passballu, urozmaicając zwykły mecz piłki nożnej specjalnymi kostiumami. Po obiedzie przyszedł czas na plażowanie i kąpiel w jeziorze Łęsk. Przed kolacją dreszczyku emocji dostarczyła nam wspinaczka po skrzynkach. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Aleksandry Ś.
Kolejny dzień kolonii zaczęliśmy od pokonania czterech tras o różnych poziomach trudności na ściance wspinaczkowej. Po tym podzieliliśmy się na dwie drużyny i rozegraliśmy emocjonujący mecz w passball, ostatecznie pojedynek wygrała drużyna niebieskich. To nie był koniec naszych pojedynków. Również mieliśmy potyczki laserowego paintballu. Po tak intensywnym poranku udaliśmy się na plażę, by trochę odpocząć, a następnie poszliśmy do gwiezdnego kina, gdzie obejrzeliśmy ciekawy film 3D. Dzień zakończyliśmy znakomitą zabawą na dyskotece przy bardzo dobrej muzyce.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dzisiaj stoczyliśmy turniej łuczniczy podczas zajęć Archery Challenge. Strzelaliśmy do przeciwnej drużyny specjalnymi strzałami bezpiecznie zakończonymi gąbkami. Następnie poznaliśmy zasady piłki na opak i graliśmy w korfball i passball. Byliśmy również w kinie gwiezdnym i oglądaliśmy film „Magiczny Glob”. Po obiedzie wybraliśmy się na rejs smoczą łodzią. Wzięliśmy dziś także udział w zajęciach plastycznych - rysowaliśmy przesłanie dla obcej cywilizacji, które zostanie wydrukowane na specjalnej drukarce tekstylnej. Dzień zakończyliśmy bawiąc się wspólnie przy muzyce na imprezie na Poziomie X w hali koncertowej.

Kulka Open, grupa Pani Martyny B.
Kolejny dzień na Kulce minął nam wspaniale, zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na robienie bransoletek. Wyszły nam pięknie. Następnie wybraliśmy się zaczerpnąć trochę słońca i odpocząć na plaży. Później czekała na nas kolejna atrakcja, jaką są rowerki wodne. Bawiliśmy się na całego! Pływanie podczas słonecznego dnia po jeziorze Łęsk to jest to! Po obiedzie nadszedł czas na Akcję Integrację, tam było dużo zabawy oraz szaleństwa. W kilka osób chodziliśmy w specjalnych nartach, w potrójnych spodniach oraz przyciągaliśmy linę. Wygrała grupa dziewczyn, która wybrała sobie nazwę „Śląsk”. Pod koniec dnia czekała na nas zabawa i tańce w Cool Clubie przy najlepszych hitach.

Kulka Open, grupa Pani Sandry G.
Dzień zaczęliśmy na strzelnicy paintballowej, gdzie przetestowaliśmy nasze umiejętności strzeleckie. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy na polu paintballowy, tam zaczęła się prawdziwa gra! Plażowanie było naszym czasem błogiego relaksu. Na paintballu nie zakończyliśmy potyczek, ponieważ mieliśmy również okazję postrzelać z łuków, a potem rozegrać mecz podczas Archery Challenge. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, w czasie której wytańczyliśmy się i posłuchaliśmy najlepszej i najmodniejszej muzyki.

Kulka Open, grupa Pani Weroniki W.
Środę rozpoczęliśmy artystycznie. Każdy z nas zaprojektował swoją własną przypinkę, którą teraz dumnie może nosić. Następnie uczyliśmy się strzelać z markera paintballowego do tarczy, aby później wykorzystać te umiejętności na polu paintballowym. Po obiedzie udaliśmy się na plażę oraz na rowerki wodne. Wieczór spędziliśmy tańcząc przy najlepszej muzyce w Cool Clubie.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Kolejny dzień herosowej przygody rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Potem udaliśmy się na zajęcia, na których poznaliśmy podstawy survivalu oraz jego rodzaje. Uczyliśmy się również budować schronienie przy użyciu wojskowej pałatki. Następnie udaliśmy się na wyprawę dwuosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Po obiedzie była gimnastyka szarych komórek, na której rozwiązywaliśmy różne logiczne zagadki. Następnie mieliśmy trening chodzenia na szczudłach oraz opanowaliśmy technikę jazdy nietypową machiną. Po kolacji odbyła się zabawa taneczna, na której wspaniale się bawiliśmy.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Nasz dzień rozpoczęliśmy od gimnastyki szarych komórek. Rozwiązywaliśmy różne łamigłówki i pomagaliśmy sobie nawzajem. Następnie przygotowaliśmy przepiękne bransoletki, wisiorki oraz kolczyki na warsztatach z robienia biżuterii. Pokonaliśmy również ściankę wspinaczkową, co dowiodło o naszej sprawności i sprytu. Czekała na nas też przeprawa smoczą łodzią, dzięki której poczuliśmy się jak prawdziwi herosi. Nasz dzień zakończyła dyskoteka, na której wyśmienicie się bawiliśmy.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Dzisiejszy poranek rozpoczęłyśmy z Apollem, który nauczył nas gry na nietypowym instrumencie, czyli bum bum rurkach. Zagrałyśmy melodie kilku znanych piosenek. Następnie miałyśmy czas na plaży, aby pograć w gry karciane, poczytać książkę, poznać się jeszcze lepiej. Kolejną atrakcją były walki gladiatorów, czyli pojedynki na specjalnych matach. Po obiedzie poszłyśmy do lasu, gdzie poznaliśmy podstawy survivalu oraz budowałyśmy szałasy i obozowiska z pałatek. Po survivalowej przygodzie popłynęłyśmy na wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk. Po kolacji odbyła się dyskoteka, podczas której tańczyłyśmy do naszych ulubionych piosenek.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki W.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zajęć łuczniczych. Nauczyliśmy się strzelać z łuków oraz wzięliśmy udział w zawodach. Na kolejnych zajęciach sprawdziliśmy się w konkurencjach cyrkowych. Jeździliśmy dziwnym rowerem i chodziliśmy na szczudłach. Rozgrzaliśmy nasze gardła podczas karaoke, gdzie śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Pauliny B.
Ten dzień powitał nas Akcją Integracją, na której podczas zabaw poznaliśmy się lepiej. Następnie mieliśmy zajęcia dotyczące broni, poznaliśmy zasady jej użytkowania. Po obiedzie przekazywaliśmy sobie zadania alfabetem Morse’a używając telefonów polowych. Dzień po zabawie fabularyzowanej Szpion zakończyliśmy dyskoteką.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Środę rozpoczęliśmy zajęciami z pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób postępować podczas złamań, zwichnięć, oparzeń i upadków. W drugiej części zajęć rozegraliśmy grę Ranny Lotnik, która sprawdziła nabyte przez nas umiejętności. Następnie wybraliśmy się na przeprawę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Każdemu szło sprawnie, więc urządziliśmy wyścigi. Przed obiadem zagraliśmy w grę fabularną Szpion. Po obiedzie wybraliśmy się na strzelnicę paintballową i uczyliśmy się strzelać do tarczy z markerów paintballowych. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Czekamy na jutro!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Celiny K.
Dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy. Rozbudziliśmy się na tańcach, po których poszliśmy na śniadanie. Podczas zajęć z musztry uczyliśmy się jak prawidłowo maszerować w szykach oraz stosować się do poleceń dowódcy. Następnie poznawaliśmy teorię z taktyki i strategii, którą później wykorzystaliśmy w praktyce. Idąc leśną drogą ustawialiśmy się w formacjach adekwatnych do sytuacji. Dzięki temu bardzo wczuliśmy się w militarny klimat naszego obozu. Potem wraz z drugą grupą zagraliśmy w Szpiona. Biegając po ośrodku porównywaliśmy przyznane sobie stopnie wojskowe i eliminowaliśmy przeciwników. Po południu utrwalaliśmy wiedzę z pierwszej pomocy podczas zajęć Ranny Lotnik. Następnie zdobyte informacje wykorzystywaliśmy w grze terenowej, podczas której budowaliśmy nosze dla poszkodowanych. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie na dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Środę rozpoczęliśmy od porannego rozruchu, aby przygotować się na cały dzień pełen przygód. Następnie przeszliśmy do gier i zabaw integracyjnych. Potem na placu apelowym poznaliśmy podstawy musztry. Później każdy z nas miał możliwość przejazdu quadem po torze na terenie ośrodka. Po pysznym obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej Błędny Azymut, podczas której nauczyliśmy się obsługiwać kompas magnetyczny i dowiedzieliśmy się, czym są azymuty. Następnie zagraliśmy w fabularyzowaną grę terenową Szpion. W godzinach wieczornych udaliśmy się na dyskotekę, gdzie śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy akompaniamencie muzyki DJ Carola.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Aleksandry Ch.
Naszymi pierwszymi zajęciami było dziś strzelanie z łuku do celu, mogliśmy się poczuć jak prawdziwi łucznicy. Następnie odbyły się zajęcia Akcja Integracja, na których uczyliśmy się współpracy oraz zrozumieliśmy to, że czasami się wygrywa, a czasami przegrywa. Spędziliśmy miłe chwile w kinie sferycznym na filmie 3D o zmieniających się porach roku. Po obiedzie udoskonaliliśmy swoje techniki pływania. Rozegraliśmy potyczki laserowego paintballu, który dostarczył nam niesamowitych przeżyć. Na koniec dnia udaliśmy się do hali koncertowej na naszą pierwszą, kolonijną dyskotekę.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć Ale Cyrk!, podczas których opanowaliśmy technikę jazdy nietypowym rowerem oraz przeszliśmy trening chodzenia na szczudłach. Zagraliśmy również w jengę, bierki oraz twistera w wersji XXL. Przekroczyliśmy dziś bramę tajnej Stefy UFO, weszliśmy do kokpitu spodka, zobaczyliśmy także film o historii Kosmicznych Mazur, a w Laboratorium przetestowaliśmy urządzenia kosmitów. Korzystając z pięknej, letniej pogody wybraliśmy się na rekreacyjną wyprawę czteroosobowymi rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Podczas kolejnych zajęć poznaliśmy budowę łuku i strzały oraz prawidłową postawę strzelecką. Nauczyliśmy się strzelać z łuków. Wieczorem poszliśmy na imprezę na Poziomie X, gdzie bawiliśmy się oraz tańczyliśmy.

Power Jump, grupa Pani Aleksandry S.
Środa! Co to był za dzień. Już po śniadaniu czekała na nas pierwsza atrakcją, jaką były gry świata. Następnie udaliśmy się na malowanie w chmurach. Bujaliśmy w obłokach, a nasza wyobraźnia nie miała końca. Potem puszczaliśmy mega bańki mydlane, każdy miał możliwości zrobienia gigantycznej kuli mieniącej się w słońcu różnymi kolorami. Kolejnym punktem programu była plaża, na której mogliśmy kąpać się w jeziorze oraz odpocząć. Po obiedzie czekał na nas Król Julian, który miał przygotowane dla nas zagadki. Na koniec dnia obyła się szalona impreza taneczna na Poziomie X!

Summer Challenge, grupa Pana Mikołaja M.
Za nami kolejny dzień zabawy na okrągło, dzisiaj zaczęliśmy od smoczej łodzi, którą pływaliśmy po jeziorze, następnie odpoczywaliśmy na plaży, korzystaliśmy z ładnej pogody. Później udaliśmy się na park linowy, który ma dwa poziomy trudności z ładnym widokiem na ośrodek. Po obiedzie poszliśmy na żyroskop, na którym przeszliśmy jeden z etapów rekrutacji na kosmonautę. Naszym kolejnym punktem zajęć była Awantura o Wiedzę, w czasie której licytowaliśmy i odpowiadaliśmy na pytania, a pod wieczór poszliśmy na dyskotekę wyszaleć się po całym dniu!

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii M.
Dzisiaj z samego rana udaliśmy się na plażę, aby popływać jednoosobowymi kajakami sit on top. Następnie odbyło się karaoke, sami wybieraliśmy repertuar i mogliśmy zaprezentować nasze muzyczne umiejętności. Później wróciliśmy na plażę, aby wykorzystać piękną pogodę i wykąpać się w jeziorze. Po obiedzie mieliśmy okazję wypróbować swoich sił na szczudłach i nauczyć się jeździć na dziwnym rowerze. Przed kolacją rozegraliśmy partię mafii w miasteczku. A wieczorem odbyła się świetna dyskoteka, wszyscy tańczyliśmy i bawiliśmy się świetnie.

Summer Challenge, grupa Pani Julii P.
To był bardzo udany dzień. Sprawdziliśmy swoje siły podczas rowerków wodnych. Zaraz po nich udaliśmy się na plażę wykąpać się w jeziorze. Potem byliśmy na ściance wspinaczkowej, do pokonania były aż cztery poziomy trudności. Po obiedzie śpiewaliśmy na karaoke. Później graliśmy w piłkę na opak, czyli nietypową koszykówkę i równie zakręconą wersję piłki nożnej. Wieczór spędziliśmy na imprezie na Poziome X. Wszyscy czekamy na jutrzejszy dzień pełen wrażeń.

Summer Challenge, grupa Pani Angeliki P.
Za nami dzień trzeci! Poranek zaczęliśmy na opak, a dokładnie od piłki na opak, czyli gier zespołowych korfball i passball podobnych do koszykówki oraz piłki nożnej. Później nauczyliśmy się jak zrobić własny kompas oraz jak się nim posługiwać. Przetestowaliśmy nasze umiejętności w grze terenowej Błędny Azymut. Po obiedzie pokonaliśmy dwa poziomy trudności w parku linowym oraz odbyliśmy seans filmowy w naszym gwiezdnym kinie. Wieczorem genialnie bawiliśmy się na imprezie na Poziomie X w nowoczesnej hali koncertowej!

VIP, grupa Pani Magdaleny M.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy od gry terenowej Błędny Azymut. Na niej rozwiązywaliśmy zagadki oraz nauczyliśmy się, jak używać kompasu. Następnie udaliśmy się na plażę, aby zagrać w waterpolo, czyli piłkę wodną. Świetną atrakcją dla nas były również wirtualne dywany. Przed kolacją poszliśmy na ściankę wspinaczkową. Każdemu z nas poszło świetnie. Dzień zakończył się imprezą na Poziomie X, na której bardzo dużo wspólnie tańczyliśmy.

VIP, grupa Pani Julii O.
Nowy dzień, nowe przygody! Poranek spędziliśmy w lesie, gdzie uczyliśmy się podstaw przetrwania w trudnych warunkach i budowy schronień na zajęciach z survivalu. Potem spędzaliśmy razem czas na plażowaniu, po którym udaliśmy się na skoki na eurobungee. Po obiedzie wspólnie graliśmy w gry i zabawy ruchowe, a potem uczyliśmy się poruszania w terenie z pomocą kompasu podczas gry Błędny Azymut. Nasz dzień zakończyła dyskoteka.

VIP, grupa Pani Natalii P.
Środę rozpoczęliśmy od wspinania się na skrzynki. Potem wybraliśmy się na plażę i graliśmy w piłkę w jeziorze. Następnie mieliśmy zajęcia, na których uczyliśmy się korzystać z kompasów i przy ich pomocy przeszliśmy grę terenowa z różnymi zagadkami. Po obiedzie mieliśmy gry i zabawy ruchowe oraz jazdę na quadach. Na koniec dnia mieliśmy imprezę na Poziomie X.

Zabawa Nie z Tej Ziemi, grupa Pani Olgi Dz.
Trzeci dzień na naszym obozie rozpoczęliśmy od jazdy quadem. Następnie udaliśmy się na eurobungee, a tuż po tym przyszedł czas na naukę przetrwania podczas trudnych sytuacji, czyli survival. Po tych zajęciach poszliśmy na wspólne plażowanie, a później pokonaliśmy tor przeszkód na segwayu. Na koniec dnia odbyła się nasza pierwsza dyskoteka w Cool Clubie.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

M
Dodany: 2022.08.11 12:35

Poprosimy więcej zdjęc grupy p. Mateusza. Ponad 2000 zdjęć, a ja córki znalazłam na 2. Nawet jakieś wspólne czy grupowe, żeby dzieciaki pamiątkę miały.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.