RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus I (24.06-04.07.2023)


Dzień 2 - Aktywna niedziela na dobry początek

Dodany: 2023.06.25
Komentarze: 0
Zdjęcia: 761
Wideo: 1

Pierwszy dzień zajęć programowych przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Z wielkim entuzjazmem wzięliśmy udział w aktywnych zajęciach na wodzie, na terenie ośrodka i poza nim, a wszystkie atrakcje dały naszym uczestnikom wiele ciekawych przygód. Na ich twarzach gościły przez cały dzień szerokie uśmiechy, co widać na naszych zdjęciach. Na kolonistów czeka więcej atrakcji, a to dopiero początek!

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Niedzielne zajęcia rozpoczęliśmy seansem filmowym w naszym sferycznym kinie, w którym obejrzeliśmy film 3D „Magiczny glob”. Następnie odbyliśmy trening łuczniczy, po czym rozegraliśmy turniej na najlepszego łucznika strzelając do tarcz. Po obiedzie wyruszyliśmy na Archery Challenge, w którym wzięliśmy udział w starciu łuczników. Wyposażeni w maski, łuki oraz zabezpieczone strzały zakończone gąbką stoczyliśmy bitwę łuczniczą. Później nadszedł czas na pojedynek sumo. Dzień zakończyliśmy Mafią, czyli nocną grą terenową, w której naszym zadaniem było rozwiązanie zagadki.

Adrenalina, grupa Pani Emilii K.
Za nami dzień pełen pozytywnych emocji! Przygodę zaczęliśmy od nauki pierwszej pomocy poprzez zabawę. Zaraz po kreatywnych zajęciach przeszliśmy do integracji w postaci survivalu i gier umysłowych. Adrenaliny dostarczyły nam zajęcia z ratownikiem, na których uczyliśmy się pływać kajakami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne atrakcje!

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Drugi dzień rozpoczęliśmy zapasami sumo. Naszymi mistrzami zostali Franek i Ala! Potem udaliśmy się na oglądanie filmu przygodowego w kinie gwiezdnym. Wybawiliśmy się również na eurobungee i nauczyliśmy się strzelać z wiatrówek. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy grą terenową Mafia.

Adrenalina, grupa Pani Pauliny S.
Drugi dzień naszej kolonii zaczęliśmy od zajęć na ściance wspinaczkowej. Każdy z nas miał okazję spróbować swoich sił na czterech trasach o różnym poziomie trudności. Następnie udaliśmy się na miniregaty bezburtowymi, jednoosobowymi kajakami sit on top, a także wzięliśmy udział w zajęciach, podczas których nauczyliśmy się posługiwać wiatrówką sprężynową oraz poznaliśmy podstawowe postawy strzeleckie. Po obiedzie uczestniczyliśmy w grze terenowej z użyciem kompasów, a na zakończenie dnia wybraliśmy się jeszcze na nocną grę terenową Mafia.

BFF Extra, grupa Pani Katarzyny W.
Ale to był piękny, pełny wrażeń i emocji dzień! Zaczęłyśmy go zabawami ruchowymi na zajęciach Akcja Integracja. Następnie grałyśmy w grę Awantura o Wiedzę. Czułyśmy się jak w prawdziwym teleturnieju! Najlepiej poradziły sobie dziewczyny z grupy zielonej i grupy różowej. Później czekały nas rowerki wodne, które dostarczyły nam niesamowitej frajdy.

BFF Extra, grupa Pani Oliwii S.
Dziś po śniadaniu udałyśmy się na zajęcia związane z cyrkiem. Uczyłyśmy się chodzić na szczudłach oraz jeździć na rowerze, jakiego dotychczas nigdy nie widziałyśmy. Było super! W południe poszłyśmy na ściankę wspinaczkową, na której tak świetnie się bawiliśmy, że chętnie byśmy to powtórzyły. Mało tego, później byłyśmy na kajakach. Po emocjonujących wrażeniach nadszedł czas na planszówki, po których udałyśmy się na wieczorne ognisko. Na długo zapamiętamy ten dzień.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Aleksandry B.
Dzień rozpoczęliśmy pokonując tor na dwuśladowym pojeździe elektrycznym zwanym segway, który spodobał się nam tak bardzo, że nie chcieliśmy tracić ani sekundy z tej fantastycznej atrakcji. Akcja Integracja spowodowała nasze szybkie zintegrowanie się i teraz czujemy się zwartą grupą, gotową na dalsze przygody. Uczestniczyliśmy w zajęciach Ale cyrk!, na których czekało na nas niewyobrażalnie dużo śmiechu, dokładnie tak jak w prawdziwym cyrku. Na końcu odbyło się ognisko, które z pewnością na długo zapamiętamy. To był po prostu super dzień!

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzień rozpoczęliśmy wycieczką do Zakazanego Lasu, żeby stworzyć nasze własne Nimbusy 2023, czyli latające miotły. Następnie rozpoczęliśmy magiczną zabawę w przekazywanie iskierki, wszystkie domy Hogwartu współpracowały, aby jako pierwsze złapać odznakę Krukonów. Później wraz z panią profesor poszliśmy na mega gry, gdzie układaliśmy wielką jengę, graliśmy w ogromne bierki oraz twistera. Było magicznie! Wieczorem mieliśmy magiczne ognisko z kiełbaskami i niesamowitymi grami integracyjnymi, którymi zakończyliśmy dzień.

Pierwszy dzień zajęć programowych przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Z wielkim entuzjazmem wzięliśmy udział w aktywnych zajęciach na wodzie, na terenie ośrodka i poza nim, a wszystkie atrakcje dały naszym uczestnikom wiele ciekawych przygód. Na ich twarzach gościły przez cały dzień szerokie uśmiechy, co widać na naszych zdjęciach. Na kolonistów czeka więcej atrakcji, a to dopiero początek!

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii D.
Niedzielne przygody rozpoczęliśmy od zajęć w magicznym lesie. Wykonywaliśmy w grupach swoje magiczne miotły. Odbył się również rejs turystyczny kajakami po jeziorze. Najlepiej bawiliśmy się na eurobungee podczas zajęć ze sztuki lewitacji. Na zajęciach z mega gier najwięcej uśmiechu wywołały gry w mega twistera i mega jengę. Na koniec dnia byliśmy na magicznym ognisku z pieczeniem kiełbasek z oraz ciekawymi zabawami.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dziś zapoznaliśmy się z ofertą zajęć fakultatywnych. Następnie udaliśmy się do Strefy UFO. W Kwaterze Głównej obejrzeliśmy film o historii Kosmicznych Mazur, a w Laboratorium testowaliśmy urządzenia kosmitów, a także zwiedzaliśmy kokpit spodka. Graliśmy dziś w siatkówkę i piłkę nożną. Po południu stoczyliśmy walki sumo. Rywalizowaliśmy na specjalnej macie, ubrani w kaski ochronne i bezpieczne stroje o to, kto pierwszy przewróci przeciwnika. Następnie wspinaliśmy się na ściankę i próbowaliśmy zdobyć cztery poziomy trudności. Wieczorem udaliśmy się na park linowy.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry M.
Nasz drugi dzień pobytu w Kulce rozpoczęliśmy laserowym paintballem. Podzieliśmy się na drużyny, zbudowaliśmy bunkry i rozpoczęliśmy wewnątrzgrupową rywalizację, a gra zakończyła się remisem 2:2! Następnym punktem dnia były rowerki wodne. Pan ratownik przeszkolił nas, pokazał jak założyć kapoki i ruszyliśmy na jezioro. Było tak super, że nikomu nie chciało się wracać do pokoi! Następnie czekało nas spotkanie z żyroskopem, a po obiedzie wirtualne dywany. Znaleźliśmy także czas na grę w piłkę. Tego dnia śmiechom nie było końca.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Z.
Drugi dzień kolonii rozpoczęliśmy od sprawdzenia, jak się czuje kosmonauta podczas startu rakiety kosmicznej, kręcąc się na żyroskopie. Następnie graliśmy w gry na magicznych dywanach, co było realną zabawą w wirtualnym świecie. Po obiedzie próbowaliśmy utrzymać równowagę będąc w środku dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie. Późnym popołudniem wzięliśmy udział w miniregatach jednoosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk, a wieczorem braliśmy udział w grze terenowej Mafia, podczas której musieliśmy odnaleźć sprawcę przestępstwa. Już czekamy na kolejny dzień pełen atrakcji!

Kulka Max, grupa Pani Natalii T.
Kolejny dzień naszej wakacyjnej przygody zaczęliśmy pysznego śniadania. Naszymi pierwszymi zajęciami była gra Błędny Azymut, później mieliśmy zajęcia z łączności, na których się świetnie się bawiliśmy ucząc się alfabetu Morse’a. Gdy skończyliśmy się bawić, przyszedł czas na drugie śniadanie a zaraz po nim mieliśmy zajęcia z wychowawcą oraz czas na pływanie kajakami jednoosobowymi. Po szybkim przebraniu się poszliśmy na skrzynki, gdzie Alan zdobył najwięcej punktów. Ostatnią atrakcją dnia była gra terenowa Mafia, na której każdy z nas bawił się świetnie.

Kulka Max, grupa Pani Weroniki K.
Dzisiaj czekał na cały dzień przygód podczas naszej kolonii. Podczas porannych zajęć byliśmy na quadach – ileż tam było emocji! Na kolejnych zajęciach uczyliśmy się chodzić na szczudłach. Następnie byliśmy w laserowym paintballu, a potem pływaliśmy smoczymi łodziami. Na zakończenie dnia wybraliśmy się na nocną grę terenową Mafia. To był, tak jak się zapowiadało, intensywny i pełny przygód dzień.

Kulka Open, grupa Pani Oliwii M.
Dzisiaj z samego rana odbyły się zajęcia na strzelnicy łuczniczej, gdzie wzięliśmy udział w konkursie, kto z nas ustrzeli więcej punktów na tarczy. Później graliśmy wspólnie w siatkówkę i w mafię. Po drugim śniadaniu uczyliśmy się robić bransoletki ze sznurka, które każdy z nas mógł zatrzymać dla siebie. Po obiedzie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, na których zapoznaliśmy się z zasadami pomocy przedmedycznej i spróbowaliśmy swoich sił w stworzeniu noszy, aby przenieść jednego z nas. Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w treningu strzelania z markerów paintballowych Tippmann. To był dobry dzień.

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny D.
Dzień drugi uważamy za bardzo udany. Mieliśmy dzisiaj okazje poćwiczyć strzelanie z dwóch rodzajów wiatrówek. Następnie rozegraliśmy mecz siatkówki. Tego dnia pływaliśmy również rowerkami wodnymi. Wróciliśmy zrelaksowani i zadowoleni. Na koniec dnia czekała na nas jeszcze integracja grupowa. Jutro też będzie super!

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Dominiki B.
Drugi dzień rozpoczęliśmy intensywnie, po przebudzeniu i śniadaniu mieliśmy zajęcia waterball, czyi próbowaliśmy utrzymać równowagę w plastikowej kuli na wodzie. Następnym wyzwaniem były podchody, a potem emocjonujący park linowy. Na koniec dnia czekała nas gra terenowa Urodziny Kubusia Puchatka. Jesteśmy ciekawi, co zdarzy się jutro.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Kornelii B.
Dzień zaczęliśmy od porannego rozruchu, a następnie wszyscy udaliśmy się na śniadanie. Po śniadaniu rozpoczęliśmy zajęcia z survivalu, na których mieliśmy za zadanie zbudować domek w lesie, w którym bylibyśmy w stanie przetrwać. To jednak nie koniec atrakcji, udaliśmy się na seans do sferycznego kina, w którym mogliśmy się zrelaksować oraz podziwiać trójwymiarową projekcję. Po chwili odpoczynku znaleźliśmy się na strzelnicy, gdzie próbowaliśmy swoich sił w paintballu. Po obiedzie odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy oraz gra Ranny Lotnik. Najwięcej emocji wzbudził jednak paintball laserowy, gdzie mieliśmy okazję do rywalizacji. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy ogniskiem z pysznymi pieczonymi kiełbaskami.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Zaraz po przebudzeniu wybraliśmy się na poranny rozruch, na którym rozgrzaliśmy się przed ciekawym i intensywnym dniem. Pełni sił i energii po śniadaniu ruszyliśmy na pierwsze zajęcia. Nauczyliśmy się podstawowych zasad związanych z bronią, a następnie spróbowaliśmy swoich sił w strzelaniu do celu na dynamicznej strzelnicy paintballowej. Po krótkiej przerwie mieliśmy okazję wraz z instruktorem przejechać się quadem po specjalnym torze. Na następnych zajęciach nauczyliśmy się sporo nowych rzeczy o pierwszej pomocy, po czym budowaliśmy nosze z rzeczy znalezionych w lesie. Po obiedzie zagraliśmy w grę Awantura o Wiedzę. Gra była zacięta, a wynik końcowy zaskakujący. Przed kolacją, korzystając z pogody, wyszliśmy na spacer do lasu. Po zjedzonej kolacji wybraliśmy się na bardzo ciekawy seans w kinie sferycznym. Dzień zakończyliśmy ogniskiem integracyjnym pełnym gier i zabaw. Nie możemy się doczekać kolejnych dni.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Dzisiejszy poranek rozpoczął się od porannej zaprawy, która idealnie przygotowała nas na dzień pełen wrażeń. Po śniadaniu udaliśmy się na dynamiczną strzelnicę snajperską. Nauczyliśmy się podstawowych postaw strzeleckich i przećwiczyliśmy swoją celność. Następnie każdy z nas miał możliwość przejechania się po specjalnym torze quadem. Po obiedzie kręciliśmy się na żyroskopie i strzelaliśmy z łuków. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym poznawaliśmy się lepiej. Graliśmy w gry integracyjne, śpiewaliśmy piosenki i piekliśmy przepyszne kiełbaski.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Pauliny S.
Dzisiaj po pysznym śniadaniu przeszliśmy na plażę, z której wyruszyliśmy na kajaki pod czujnym okiem pana ratownika. Zagraliśmy także w piłkę na opak w dużych kolorowych strojach, co stwarzało śmieszne sytuacje. Następnie spotkaliśmy się z oficerem tajności, który wprowadził nas do Strefy UFO, gdzie widzieliśmy statek kosmiczny i zahibernowanego kosmitę z dalekiej planety. Po obiedzie ruszyliśmy na ściankę wspinaczkową, którą wszyscy od razu pokochaliśmy, a wieczorem bawiliśmy się na wirtualnych dywanach.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od rekreacyjnej wyprawy rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Następnie zmierzyliśmy się w potyczkach ze świetlną bronią i detektorami trafień. Nauczyliśmy się wyznaczać azymut przy użyciu kompasu. Umiejętność tę wykorzystaliśmy w grze terenowej. Przekroczyliśmy także bramę tajnej bazy, weszliśmy do kokpitu spodka, zobaczyliśmy film o historii UFO na Mazurach. Osiągnęliśmy najwyższy stopień wtajemniczenia. Nauczyliśmy się także strzelać z łuku do tarczy. Był to dzień pełen ciekawych atrakcji i świetnej zabawy.

Power Jump, grupa Pani Julii R.
Dzień drugi zaczęłyśmy od tworzenia budowli ze specjalnych elementów. Budowałyśmy różne rzeczy, pobudzałyśmy naszą wyobraźnie. Grałyśmy w gry integracyjne. Spotkałyśmy się z królem Julianem i pomogłyśmy odzyskać jego tron. Wzięłyśmy udział w zajęciach integracyjnych. Dzień zakończyłyśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny L.
Odlotowa przygoda rozpoczęła się na dobre. Dzień rozpoczęliśmy od malowania w chmurach, tworząc niesamowite dzieła artystyczne. Po południu wyruszyliśmy w rejs charakterystyczną smoczą łodzią, a po powrocie poznaliśmy rodzaje oraz podstawy sztuki survivalu. Już wiemy do czego służy puszka survivalowa i jak zbudować schronienie. Wieczorem obejrzeliśmy niesamowity seans w kinie sferycznym 3D. Dzień zakończył się ogniskiem, na którym nie zabrakło wspólnych zabaw i pieczenia kiełbasek. Nie możemy się doczekać jutra!

Summer Challenge, grupa Pani Igi O.
Dzień zaczęliśmy od eurobangee. Każdy mógł uwierzyć, że lata. Grą w piłką siatkową oraz nauką jazdy na segwayu podsumowaliśmy nasze sportowe zmagania. Nauka wyznaczania azymutu była możliwością do pracy z kompasem. Gra w Mafię zwieńczyła drugi dzień kolonii.

Summer Challenge, grupa Pani Julii S.
Niedziela była pełna emocji. Zaczęliśmy ją na wodzie, skończyliśmy w kosmosie. Rano pływaliśmy smoczą łodzią, potem sprawdziliśmy swoją wiedzę w grze Awantura o Wiedzę i szaleliśmy w waterballu, a na koniec sprawdzaliśmy, jak to jest być w kosmosie na żyroskopie.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Dzień zaczęliśmy od niesamowitych atrakcji, jakimi była nauka jazdy na segwayu. Następnie poszliśmy na smocze łodzie, pływaliśmy po jeziorze z ratownikiem, a po południu przyszedł czas na naukę strzelania z łuku do tarcz i konkurs na największą liczbę trafnych strzałów. Braliśmy udział w Archery Challenge, podczas którego przeprowadziliśmy drużynową bitwę na bezpieczne strzały. Uczestniczyliśmy również w grze terenowej pod tytułem Mafia.

Summer Challenge, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu poszliśmy na ściankę wspinaczkową, na której niektórzy z nas dostali się na sam szczyt. Po przygodzie na wysokości naszą kolejną przygodą były kajaki. Zapoznaliśmy się z panami ratownikami oraz płynęliśmy kajakami po jeziorze Łęsk. Po obiedzie mieliśmy kosmiczny seans kinowy. Po niezwykłym seansie uczyliśmy się jak przetrwać w lesie, a wieczorem mieliśmy muzyczne zajęcia z bum bum rurkami.

Summer Challenge, grupa Pani Marty P.
Od rana spędzaliśmy miło czas w parku linowym, gdzie mogliśmy spróbować swoich sił wchodząc na trasę o niższym lub wyższym stopniu trudności. Następnie poszliśmy na rowery wodne, mieliśmy okazję płynąć po jeziorze Łęsk i zobaczyć piękny krajobraz otaczający nasz ośrodek. Bardzo fajnie spędziliśmy czas podczas strzelania z wiatrówek. Jeżdżąc na segwayu pokonywaliśmy tor przeszkód. Wieczorem mieliśmy okazję brać udział w zabawie o nazwie Mafia, gdzie rozwiązywaliśmy kryminalną zagadkę.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Ch.
Ten dzień zaczął się intensywnie. Mieliśmy okazję wziąć udział w ćwiczeniach na symulatorze lotu w kosmos. Żyroskop dostarczył nam wielu niesamowitych wrażeń. Za nami również rejs jednoosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Następnie mieliśmy szansę obejrzeć trójwymiarowy seans w planetarium. A dzień skończyliśmy biorąc udział w tajnej misji rozwiązania zagadki zaginionego statku UFO.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Dzień minął nam na sportowo. Rozpoczęliśmy go przyjemnym przepływem kajakami jednoosobowymi w pięknym słońcu. Stanęliśmy też do emocjonujących walk gladiatorów. Wzięliśmy udział w Akcji Integracji, podczas której staliśmy się zwartą grupą! Pokonaliśmy również bez trudności oba poziomy parku linowego.

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Świetnie wykorzystaliśmy całą niedzielę. Park linowy nie jest nam obcy. Wspinanie się po skrzynkach? Żaden problem. Świetnie sobie poradziliśmy. Czas spędzony na quadach pokazał nam, że zawodowi z nas kierowcy. Zabawy spędzone wspólnie dają niesamowite wspomnienia na przyszłe lata, a wieczór przyniósł nam seans filmowy w kinie sferycznym oraz ognisko z kiełbaskami.

VIP, grupa Pani Wiktorii Ch.
Za nami świetny dzień na Kulce. W ten piękny dzień próbowaliśmy dotknąć nieba za pomocą wieży ze skrzynek. Udało nam się dotrzeć naprawdę wysoko. Następnie udaliśmy się na park linowy. Chodziliśmy między wysokimi drzewami pokonując dwa poziomy trudności. Po obiedzie ruszyliśmy na wyprawę smoczą łodzią na malownicze jezioro Łęsk. Po rejsie udaliśmy się do lasu, aby poznać tajniki survivalu. Na zajęciach nauczyliśmy się budować prowizoryczne schronienia. Wieczór nauczył nas jak wyznaczać kierunki świata oraz wyznaczać azymuty. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się w różne zabawy. To był dzień pełen wrażeń.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.