RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus II (05.07-15.07.2023)


Dzień 3 - Zabawa na okrągło dla każdego

Dodany: 2023.07.07
Komentarze: 0
Zdjęcia: 681
Wideo: 1

Nic nas nie powstrzyma przed dobrą zabawą, a dzisiejszy dzień był tego świetnym przykładem. Mnóstwo atrakcji, jeszcze więcej energii to idealna recepta na zabawę na okrągło. Byliśmy na plaży, w lesie, w kinie sferycznym, na parku linowym, na quadach, a niektórzy nawet szukali śladów kosmitów.

33 Przygody, grupa Pani Dominiki B.
Dzień zaczęliśmy od walk gladiatorów. Wyposażeni w gumowe lance rywalizowaliśmy na kolorowej macie. Następnie wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową, mieliśmy do wyboru cztery poziomy trudności. Po obiedzie i odpoczynku wybraliśmy się na mega gry, czyli standardowe gry w powiększeniu. Wybraliśmy się również nad jezioro, gdzie pływaliśmy na kajakach. Dzień zakończyliśmy zajęciami z tworzenia przypinek.

33 Przygody, grupa Pani Julii M.
Dzień rozpoczęliśmy od parku linowego, na którym mogliśmy pokonać tory o różnych poziomach trudności. Następnie udaliśmy się na żyroskop i poczuliśmy się jak prawdziwi astronauci w czasie treningu. Potem jeździliśmy na quadzie oraz graliśmy w mega gry, np. mega twister lub mega jengę. Jesteśmy gotowi na kolejny dzień pełen wrażeń!

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Piątek rozpoczęliśmy od nauki strzelania z wiatrówek. Gdy poznaliśmy już prawidłową postawę strzelecką oraz budowę wiatrówki, mogliśmy przystąpić do strzelania do tarcz. Następnie wybraliśmy się na park linowy, na którym przeszliśmy dwa poziomy trudności. Po obiedzie skorzystaliśmy z dalszej części słonecznego dnia i wypłynęliśmy kajakami na wyprawę. Na zakończenie dnia uczyliśmy się szyfrować i wykorzystaliśmy nowo zdobytą wiedzę w grze terenowej.

Adrenalina, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu poszliśmy na walki sumo, po których udaliśmy się na następną atrakcję, czyli kino sferyczne 3D, gdzie obejrzeliśmy interesujący film. Po filmie udaliśmy się na plażę. Opalaliśmy się i kąpaliśmy. Po obiedzie jeździliśmy quadami. Następnie uczyliśmy się strzelania z wiatrówek. Największe emocje wzbudziła dziś Strefa UFO. Osiągnęliśmy trzeci poziom tajności. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Adrenalina, grupa Pani Zuzanny K.
Piątek rozpoczął się z pełnym zapasem energii oraz ekscytacją, gdy włączaliśmy się w trening sumo, ucząc się technik walki i rywalizacji. Następnie przenieśliśmy się na zajęcia ze strzelania z łuku. Poznaliśmy tam podstawowe techniki celowania i kontroli oddawanych strzałów. Wieczorem przygotowaliśmy się do rywalizacji w Archery Challenge, podczas którego zastosowanie ma zarówno celność, jak i strategia osiągania zwycięstwa. Spędziliśmy ten dzień na pełnych obrotach.

BFF Extra, grupa Pani Justyny W.
Dzień rozpoczęłyśmy grami i zabawami, które umocniły nasze więzi. Wspinałyśmy się na ściankę wspinaczkową o różnych poziomach trudności. Nie zwlekając, udałyśmy się na naukę jazdy segwayem. Poobiednia integracja sprawiła, że poznałyśmy się jeszcze lepiej. Baloniada dała nam wiele radości, a nasz dzień zakończyłyśmy walkami gladiatorek. Za nami dzień pełen wrażeń. Oby takich więcej!

BFF Extra, grupa Pani Kamili O.
Kolejny dzień rozpoczęłyśmy dużą dawką zabaw integracyjnych, aby jeszcze lepiej się poznać. Następnie wcieliłyśmy się w cyrkowców i skorzystałyśmy z nietypowego roweru oraz szczudeł. Po cyrkowych wyczynach udałyśmy się na waterball, łapanie równowagi w nadmuchanej kuli w basenie przyniosło nam dużo radości. Wieczorem odbyły się warsztaty teatralne, spróbowałyśmy swoich sił w aktorstwie. Dzień pełen wrażeń zakończyłyśmy ogniskiem z kiełbaskami.

BFF Extra, grupa Pani Wiktorii G.
Dzisiaj w Kulce miałyśmy ciekawy dzień! Za pomocą kompasu szukałyśmy miejsc oraz wskazówek, aby ułożyć hasło. Potem wskoczyłyśmy do kuli na wodzie, starając się utrzymać równowagę. Było to wymagające zadanie, więc potem poszłyśmy ochłodzić się nad jeziorem. Pod wieczór znowu wróciłyśmy nad jezioro, aby podziwiać widoki z rowerków wodnych. Nauczyłyśmy się również budowy łuku oraz korzystania z niego. Ten dzień był pełen magicznych chwil i nowych doświadczeń. Już nie możemy doczekać się jutra!

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Agnieszki M.
Dzień zaczęliśmy od nauki chodzenia na szczudłach oraz jazdy na dziwnym rowerze o nietypowym napędzie. Następnie poszliśmy na boisko, aby zagrać w korfball. Po obiedzie odwiedziliśmy plażę. Ratownicy zapoznali nas z regulaminem, który tam obowiązuje oraz pilnowali naszego bezpieczeństwa podczas kąpieli w jeziorze. Później odwiedziliśmy Strefę UFO. Na koniec dnia świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Doroty Ł.
To już trzeci dzień naszej wspaniałej kolonii! Nie zwalniamy tempa. Od razu po śniadaniu uczyliśmy posługiwać się wiatrówką sprężynową oraz poznaliśmy podstawowe postawy strzeleckie. Każdy z nas wystrzelił również 50 kulek ze stanowisk strzeleckich na strzelnicy paintballowej. Później ćwiczyliśmy naszą równowagę, będąc w środku dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie. Po obiedzie wybraliśmy się na plażę, a następnie poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy, które wykorzystaliśmy w praktyce podczas gry terenowej. Natomiast wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. Było nieziemsko!

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Emilii S.
Dzień rozpoczęliśmy treningiem celności na strzelnicy paintballowej. Wszyscy kadeci okazali się świetnymi strzelcami. Następnie utrwaliliśmy posiadaną wiedzę na temat pierwszej pomocy w czasie gry terenowej Ranny Lotnik. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na plażę. Przeszliśmy także szkolenie musztry wojskowej. Wieczorem odbyła się dyskoteka.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Marty P.
Pierwszą część dnia spędziliśmy na wycieczce śladami UFO na Mazurach, szukając ich w Mikołajkach. Po obiedzie płynęliśmy rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk i obserwowaliśmy piękny krajobraz otaczający nasz ośrodek. Potem uczestniczyliśmy w walkach sumo. Na koniec dnia wzięliśmy udział w imprezie tanecznej, podczas której super się bawiliśmy.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Ś.
Kolejny dzień pełen atrakcji za nami. Zaczęliśmy go od realnej zabawy w wirtualnym świecie! Rozegraliśmy różne mecze oraz pojedynki na wygenerowanym przez sterowane komputerowo urządzenie wyświetlające na podłodze obraz będący interaktywnym polem kontrolowanym przez czujniki ruchu. Następną zabawą rozpoczynająca nasz dzień były skoki na trampolinie. Przekroczyliśmy też bramę tajnej bazy, weszliśmy do kokpitu spodka kosmicznego oraz zobaczyliśmy film o historii kosmicznych Mazur, a w Laboratorium testowaliśmy urządzenia kosmitów. Udaliśmy się również kajakami turystycznymi na wyprawę po jeziorze Łęsk. Sprawdzaliśmy też nasza celność na strzelnicy paintballowej. Dzień zakończyliśmy świetną zabawą na dyskotece.

Kulka Max, grupa Pani Igi O.
Dzień zaczęliśmy aktywnie na laserowym paintballu. Następnie przyszedł czas na Archery Challenge. Po tak intensywnym przedpołudniu, spędziliśmy miło czas na kajakach turystycznych. Każdy miał okazję spróbować swoich sił wiosłowaniu. Następnie przyszedł czas na wtajemniczenie w Strefie UFO oraz grę w kosmiczną mafię. Wodnych atrakcji nam nie brakowało, ponieważ mieliśmy jeszcze waterball. Na koniec dnia miło spędziliśmy czas na dyskotece.

Kulka Max, grupa Pani Kamili W.
Piątek rozpoczęliśmy od walk gladiatorów. Wyposażeni w gumowe lance rywalizowaliśmy na specjalnej macie, próbując strącić się wzajemnie z podestów. Urządziliśmy sobie także rozgrywki piłki na opak, czyli passballu i korfballu. Następnie poszliśmy na laserowy paintball, czyli potyczki ze świetlną bronią i detektorami trafień. Po obiedzie zostaliśmy zapoznani z regulaminem kąpieliska wodnego, po czym mogliśmy skorzystać z plaży i kąpieli w jeziorze Łęsk. Graliśmy także w popularne gry takie jak bierki, jengę i twister w wersji mega. Wieczór natomiast spędziliśmy na dyskotece, bawiąc się przy dobrej muzyce.

Kulka Max, grupa Pani Magdaleny M.
Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Strefy UFO, gdzie przekroczyliśmy bramę bazy, weszliśmy do kokpitu spodka oraz zobaczyliśmy film o kosmicznych Mazurach, a w Laboratorium przetestowaliśmy urządzenia kosmitów i osiągnęliśmy najwyższy stopień wtajemniczenia. Następnie uczestniczyliśmy w laserowym paintaballu, podczas którego wyposażeni w świetlną broń i detektory trafień rozegraliśmy emocjonujące potyczki. Chwilę później czekał nas wypoczynek na plaży, gdzie opalaliśmy się oraz pływaliśmy w jeziorze. Po obiedzie poszliśmy na szkolenie i trening celności z użyciem wiatrówki. Dzisiaj wykonaliśmy również własne przypinki i stworzyliśmy dzieło metodą quillingu. Rewelacyjnym zakończeniem dnia była dla nas dyskoteka z super muzyką i DJ-em w Cool Clubie. Bawiliśmy się świetnie!

Kulka Max, grupa Pana Mikołaja M.
Za nami kolejny dzień zabawy na okrągło. Naszą przygodę zaczęliśmy od żyroskopu, na którym kręciliśmy się wokół własnej osi. Następnie udaliśmy się do Strefy UFO na trzeci poziom tajności, na którym zdobyliśmy wiele poufnych informacji. Kolejnym punktem programu była wyprawa smoczą łodzią, którą płynęliśmy po jeziorze Łęsk. Po obiedzie poszliśmy na wirtualne dywany, na których graliśmy w gry zręcznościowe. Następnie poszliśmy na segwaye, którymi jeździliśmy po torze pod okiem instruktora. Nasz dzień zakończyliśmy wystrzałową dyskoteką w Cool Clubie!

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Dawida K.
Kolejny dzień kulkowej przygody rozpoczęliśmy od pojedynku paintballowego, w którym starliśmy się podzieleni na dwie drużyny. Następnie poszliśmy na plażę, gdzie po raz kolejny skorzystaliśmy z dóbr kulkowej przyrody. Później zagraliśmy w Awanturę o Wiedzę, podczas której mogliśmy wykazać się naszą inteligencją i sprytem. Po tej grze udaliśmy się na skrzynki, po których mogliśmy wspinać się z pomocą instruktora. Po kolacji rozegraliśmy mecz laserowego paintballu, a dzień skończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy od porannej zaprawy. Po śniadaniu udaliśmy się do lasu, gdzie poznaliśmy tajniki survivalu i budowaliśmy szałasy z pałatek wojskowych. Po powrocie z lasu udaliśmy się na plażę, gdzie pod okiem ratownika pływaliśmy w jeziorze. Kolejnymi zajęciami była gra Ranny Lotnik. Dowiedzieliśmy się wiele nowych rzeczy na temat pierwszej pomocy oraz budowaliśmy prowizoryczne nosze. Po obiedzie w towarzystwie drugiej grupy wybraliśmy się na spacer do lasu poza terenem ośrodka. Wykorzystaliśmy ten czas na dodatkowe szkolenie ze strategii i taktyki. Po spacerze poszliśmy na grę paintballową. Podzieliliśmy się na drużyny i stoczyliśmy pełną emocji rozgrywkę. Po kolacji przyszedł czas na sprawdzenie naszej wytrzymałości na symulatorze lotów kosmicznych. Każdy z nas odważył się wejść i zakręcić na żyroskopie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z zabawami integracyjnymi i pieczeniem kiełbasek.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Rano wzięliśmy udział w zaprawie, po której poszliśmy na śniadanie. Następnie poznaliśmy podstawy strzelania z łuków do tarcz, aby zakończyć zajęcia konkursem strzeleckim. Później udaliśmy się na plażę, gdzie skorzystaliśmy z uroków jeziora Łęsk. Następnie spędziliśmy miło czas na wspólnym tańcu i słuchaniu muzyki. Po pysznym obiedzie wzięliśmy udział w ekscytującej grze paintballowej. Później nauczyliśmy się obsługi kompasu w grze terenowej Błędny Azymut. Następnie przeszliśmy park linowy na dwóch poziomach. W godzinach wieczornych śpiewaliśmy razem przy ognisku i piekliśmy kiełbaski.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Wiktora D.
Po porannej rozgrzewce i sytym śniadaniu czekała nas zabawa na parku linowym. Po intensywnej wspinaczce wzięliśmy udział w eskapadzie po jeziorze w kajakach, a przy okazji uczyliśmy się trzymać szyk na wodzie. Następnie rozegraliśmy emocjonujący mecz paintballowy. Po obiedzie poszliśmy do lasu, aby uczyć się jak być dobrym zwiadowcą, a po powrocie wspinaliśmy się na ściance. Wieczorem poznaliśmy tajniki komunikacji w wojsku i wzięliśmy udział w grze terenowej podczas zajęć łącznościowych.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Gabrieli O.
Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do Mikołajek, by zbadać wszystkie miejsca, którymi przechadzał się Yazrum, czyli nasz kulkowy kosmita. Poznaliśmy te miejsca, zrobiliśmy w nich pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie z wycieczki mieliśmy seans w gwiezdnym kinie, to było niesamowite przeżycie. Wieczorem bawiliśmy się przy muzyce na obozowej dyskotece. To był dzień pełen wrażeń.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Gabrieli W.
Piątek rozpoczęliśmy od jazdy na segwaych oraz wymyślenia naszego teletubisiowego regulaminu grupy. Tuż po tym czekały na nas wirtualne dywany, na których rozegraliśmy wiele meczów i pojedynków w wirtualnym świecie. Przed obiadem wybraliśmy się na grę terenową Błędny Azymut, która odbywała się na terenie naszego ośrodka. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz nauczyliśmy się wyznaczać kierunki świata. Po pysznym obiedzie obejrzeliśmy film 3D w naszym gwiezdnym kinie. Następnie udaliśmy się na spacer po edukacyjnej ścieżce poza terenem ośrodka. Wieczorem przyszedł czas na naszą kosmiczną dyskotekę. Świetnie się bawiliśmy!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Justyny B.
Piątek na naszym obozie był naprawdę niesamowity! Wszystko zaczęło się od wycieczki do Mikołajek. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc związanych z pobytem kosmity Yazruma na Mazurach. Na późniejszych zajęciach mieliśmy laserowy paintball! Była adrenalina, a przede wszystkim dużo śmiechu. Zabawa była przednia, a każdy z nas miał okazję poczuć się jak prawdziwy wojownik. Kolejną atrakcją tego dnia były wirtualne dywany. To była naprawdę nietypowa forma zabawy, zdecydowanie warta polecenia. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Na parkiecie królowały najnowsze hity, a my bawiliśmy się super. Było dużo śmiechu, tańca i zabawy. Każdy miał okazję zrelaksować się i odprężyć po całym dniu.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Martyny B.
Na dobry początek dnia udaliśmy się do lasu na podchody. Jedna grupa przygotowywała zadania z panią instruktor, a druga rozwiązywała zadania z panią wychowawczynią. Spacer w lesie bardzo nam się podobał. Następnie poszliśmy na mega gry. Graliśmy w jengę, twistera oraz bierki w rozmiarze XXL. Było mnóstwo zabawy i śmiechu, tak jak podczas gier integracyjnych, które mieliśmy później. Po pysznym obiedzie poszliśmy na żyroskop. Było to niesamowite przeżycie. Odczucia były podobne do startu rakiety kosmicznej. Następnie udaliśmy się z naszą panią wychowawczynią na spacer leśną ścieżką edukacyjną i poznawaliśmy informacje zawarte na tablicach informacyjnych. Dzień zakończyliśmy tańcami i śpiewem na dyskotece. Była świetna zabawa.

Summer Challenge, grupa Pani Anny Z.
Dzień rozpoczęliśmy od wycieczki kajakowej po jeziorze Łęsk. Pływaliśmy jednoosobowymi kajakami sit on top. Następnie byliśmy w kinie gwiezdnym i oglądaliśmy film 3D „Magiczny glob”, który opowiadał o porach roku w kontekście astronomicznym. Wzięliśmy udział w Archery Challenge. Strzelaliśmy z łuków ze specjalnymi strzałami zakończonymi gąbką. Uczyliśmy się jeździć segwayem i pokonaliśmy tor dwukołowcem. Wieczorem wspinaliśmy się na ściankę wspinaczkową o czterech poziomach trudności.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny S.
Dzień zaczęliśmy pływając na rowerkach wodnych. Podczas wyprawy obserwowaliśmy faunę i florę rezerwatu przyrody Kulka. Następnie udaliśmy się na plażę. Po kąpieli i wspólnej zabawie nadszedł czas na wspinaczkę na wieżę ze skrzynek, którą samodzielnie budowaliśmy. Później wykonywaliśmy szalone akrobacje z asekuracją na trampolinach. Na koniec dnia pokonywaliśmy tor, utrzymując równowagę na segwayu.

Summer Challenge, grupa Pani Kingi S.
Kolejny dzień za nami! Piątek zaczęliśmy od wspólnych gier, a następnie przeszliśmy trening dla pilotów statków kosmicznych na żyroskopie. Potem spróbowaliśmy swoich sił podczas zajęć eurobungee. Po obiedzie byliśmy na wyprawie smoczą łodzią. Nie zabrakło również wrażeń podczas Akcji Integracji, w czasie której wzięliśmy udział w różnych zabawach.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii Ch.
Rozpoczęliśmy od wyprawy kajakowej po jeziorze Łęsk, aby następnie wziąć udział w quizie. To była prawdziwa Awantura o Wiedzę. Przed obiadem uczyliśmy się strzelać z łuku i poznaliśmy jego budowę. Popołudnie upłynęło nam na wspólnym graniu w siatkówkę oraz pojedynku Archery Challenge, podczas którego strzelaliśmy specjalnymi miękkimi strzałami. Wieczorem błądziliśmy po różnych azymutach i uczyliśmy się obsługi kompasu.

Summer Challenge, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy smoczą łodzią, podczas której wiosłowaliśmy w rytm bębna. Zagraliśmy dziś również w korfball i passball, czyli dwie nietypowe gry z piłką. Wzięliśmy udział w walkach sumo. Rywalizowaliśmy na specjalnej macie, w zabawnych i bezpiecznych strojach zawodników sumo. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na plażę, gdzie opalaliśmy się i kąpaliśmy się w jeziorze. Nauczyliśmy się strzelać z łuku, poznaliśmy jego budowę oraz prawidłową postawę strzelecką. Dzień zakończyliśmy nauką posługiwania się wiatrówką sprężynową. Był to bardzo ciekawy i wesoły dzień pełen nauki i dobrej zabawy.

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Dzień rozpoczęliśmy grą Awanturą o Wiedzę. Górą byli chłopcy, którzy zebrali najwięcej środków i dobrych odpowiedzi. Następnie udaliśmy się quady i pokazaliśmy, jacy świetni z nas kierowcy. Po takich atrakcjach chętnie zażyliśmy kąpieli wodnych i słonecznych na plaży. Po obiedzie szukaliśmy wskazówek, aby rozwiązać hasło. Do pomocy otrzymaliśmy kompasy. Następnie udaliśmy się na park linowy, gdzie bez problemu pokonaliśmy dwie trasy na różnych wysokościach. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

VIP, grupa Pani Julii K.
Trzeci dzień kolonii rozpoczęliśmy od zajęć na ściance wspinaczkowej. Mogliśmy sprawdzić swoją sprawność na czterech różnych poziomach trudności. Następnie braliśmy udział w zajęciach nauki strzelania z łuku, a potem obejrzeliśmy film w kinie 3D. Po obiedzie udaliśmy się na zajęcia Archery Challenge, podczas których mogliśmy sprawdzić nabyte wcześniej umiejętności, a po nich zagraliśmy w pif paf oraz gry planszowe. Na zakończenie dnia wzięliśmy udział w dyskotece. To był kolejny udany dzień!

VIP, grupa Pani Mai Sz.
Dzień zaczęliśmy od gry w piłkę na opak. Potem wybraliśmy się na plażowanie. Następnie uczyliśmy się jeździć na quadach. Po obiedzie mieliśmy zajęcia w parku linowym. Potem graliśmy w mafię. Po kolacji bawiliśmy się na dyskotece.

VIP, grupa Pani Roksany M.
Dzień trzeci rozpoczęliśmy od jazdy na quadach! Każdy z nas miał możliwość przejażdżki po torze z instruktorem. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie chłodziliśmy się w jeziorze Łęsk oraz integrowaliśmy się. Kolejnym punktem naszego dnia było magiczne kino, tam obejrzeliśmy film w formacie 3D. Potem wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, podczas której każdy nas mógł skorzystać z darmowego napoju.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż