RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus II (05.07-15.07.2023)


Dzień 10 - Czas kolonijnych podsumowań

Dodany: 2023.07.14
Komentarze: 0
Zdjęcia: 650
Wideo: 1

Cały dzień poświęciliśmy na gry i zabawy podsumowujące, a także na ostatnie zajęcia programowe. Zwieńczeniem dnia był apel pożegnalny, wręczenie nagród i dyskoteka pod chmurką. Jutro wracamy domów, a pobyt w Kulce na długo pozostanie nam w pamięci.

33 Przygody, grupa Pani Dominiki B.
Dzisiaj był ostatni dzień przed jutrzejszym wyjazdem. Bawiliśmy się razem, grając w piłkę i budując budowle z piasku na plaży. Następnie odbyliśmy turniej gladiatorów, wyposażeni w gumowe lance rywalizowaliśmy na macie. Najciekawszymi zajęciami dzisiaj był Ale Cyrk!, uczyliśmy się jeździć nietypowym rowerem oraz chodzić na szczudłach. Wieczorem czekał nas apel pożegnalny oraz wspólne zabawy. Na pewno wrócimy na Kulkę za rok!

33 Przygody, grupa Pani Julii M.
W ostatni dzień kolonii wypoczywaliśmy na plaży, kąpaliśmy się i rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Wcieliliśmy się w konstruktorów, tworząc gigantyczne budowle z bambonady. Przypomnieliśmy sobie budowę łuku oraz technikę strzelania z niego, po czym przeprowadziliśmy turniej strzelecki. Na koniec odbył się apel pożegnalny, podczas którego w dobrych humorach i świetnym towarzystwie mogliśmy zakończyć turnus.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Kolejny dzień za nami! Dzień rozpoczęliśmy od spaceru po naszym lesie, a po powrocie wzięliśmy udział w wyczekiwanych przez nas zajęciach, czyli grze paintballowej. Później ubrani w specjalne uprzęże oddawaliśmy skoki na trampolinie. Pod koniec dnia pożegnaliśmy się na oficjalnym apelu i po raz ostatni wspólnie zatańczyłyśmy na imprezie pod gwiazdami. To był wspaniale spędzony czas!

Adrenalina, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu graliśmy w paintball. Wygrała drużyna niebieskich. Następnie zagraliśmy w grę francuską. Spacerując po ośrodku szukaliśmy odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. Po obiedzie odbyły się zajęcia Archery Challenge, a po nich żyroskop, dzięki któremu poczuliśmy się jak podczas startu rakiety kosmicznej. Na zakończenie obozu odbył się apel pożegnalny, a po nim impreza pod gwiazdami.

Adrenalina, grupa Pani Zuzanny K.
Na kolonii uczestniczyliśmy dziś w różnorodnych aktywnościach, takich jak Archery Challenge, podczas którego rywalizowaliśmy w strzelaniu do celów z łuków. Następnie zagraliśmy w siatkówkę, w której wykorzystywaliśmy nasze umiejętności i współpracę zespołową. Kolejnym niesamowitym doświadczeniem było uczestnictwo w epickich walkach gladiatorów, w trakcie których mogliśmy poczuć się jak prawdziwi wojownicy. Cała kolonia była pełna radości, adrenaliny i niezapomnianych przygód.

BFF Extra, grupa Pani Justyny W.
Dzisiaj pływałyśmy po jeziorze rowerkami wodnymi. Była to świetna zabawa. Następnie wykonywałyśmy swoje projekty na bawełnianych t-shirtach. Wszystkie wyszły pięknie i były bardzo kreatywne. Odwiedziłyśmy też naszą plażę, gdzie się kąpałyśmy. Wsiadałyśmy też na kosmiczny żyroskop, który jest obracany w trzech płaszczyznach i imituje wrażenia, jakie pojawiają się przy starcie rakiety kosmicznej.

BFF Extra, grupa Pani Kamili O.
Dzień zaczęliśmy twórczo – przygotowując autorskie koszulki. Następnie spróbowałyśmy swoich sił w łucznictwie, a po ciężkich ćwiczeniach poszłyśmy odpocząć na plaży. Pogoda zdecydowanie nam sprzyjała. Nadszedł też czas na ostatnie pogaduchy, podziękowania i pożegnania w naszym gronie BFF. Dzień zakończyłyśmy apelem i ostatnią dyskoteką pod gwiazdami. Będzie nam tego brakować.

BFF Extra, grupa Pani Wiktorii G.
To prawie ostatni dzień w Ośrodku Kulka. Spędziłyśmy go na poznaniu szkoły przetrwania. Zbudowałyśmy własne schronienia z pałatki oraz uczyłyśmy się rozpalać ogniska. Dzień minął nam również na graniu w siatkówkę oraz przyjemnych kąpielach w jeziorze. Po apelu końcowym, na którym pożegnałyśmy wychowawców, instruktorów oraz całą resztę kadry, spędziłyśmy ostatni wieczór na magicznej dyskotece pod gwiazdami. Już tęsknimy za miejscem i ludźmi, których tu poznałyśmy!

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Agnieszki M.
Dzisiaj rano udaliśmy się na spacer. Podążaliśmy leśną ścieżką edukacyjną. Następnie poszliśmy nad jezioro, gdzie doskonaliliśmy technikę pływania. Po obiedzie sprawdzaliśmy swoją wiedzę ogólną oraz tę, którą zdobyliśmy podczas kolonii. Wieczorem poszliśmy na apel podsumowujący oraz wzięliśmy udział w dyskotece pod gwiazdami.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Doroty Ł.
To już dziesiąty dzień naszej kosmicznej przygody. Szybkimi krokami zbliżamy się do końca. Z tego powodu wzięliśmy udział w Teście Merkurego i sprawdziliśmy naszą wiedzę o kosmosie. Każdy z nas świetnie poradził sobie z tym wyzwaniem, dlatego otrzymaliśmy odznakę kadeta i dyplom. Później poznaliśmy tajniki taktyki oraz strategii, które wykorzystaliśmy podczas ćwiczeń. Po obiedzie graliśmy w grę zespołową, używając broni barwiącej. Natomiast wieczorem uczestniczyliśmy w apelu pożegnalnym i bawiliśmy się na dyskotece pod gwiazdami.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Emilii S.
Dziś rano udaliśmy się na plażę, aby skorzystać z kąpieli w jeziorze Łęsk. Mogliśmy także udoskonalić swoje umiejętności pływackie pod okiem ratownika. Następnie udaliśmy się do lasu i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat survivalu. Zbudowaliśmy szałasy z patyków i pałatek wojskowych. Później przechodziliśmy trasy parku linowego. Braliśmy także udział w Astroquizie. Odpowiadaliśmy na pytania i mogliśmy wykazać się wiedzą, którą zdobyliśmy w czasie całej naszej kulkowej, kosmicznej przygody. Otrzymaliśmy odznaki gwiezdnych kadetów oraz certyfikaty odbycia kulkowego szkolenia kosmicznego. Wieczorem odbył się apel pożegnalny i dyskoteka pod gwiazdami.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od gry w siatkówkę oraz piłkę nożną. Następnie graliśmy w mafię, każda runda kończyła się pełnym sukcesem! Graliśmy też w uno oraz gry karciane. Poszliśmy na plażę, kąpaliśmy się oraz opalaliśmy. Potem graliśmy w koszykówkę oraz w gry integracyjne. Braliśmy udział w warsztatach wrażliwości estetycznej i mogliśmy wyrazić siebie artystycznie. Pod koniec dnia wzięliśmy udział w apelu podsumowującym cały nasz obóz.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Ś.
Przedostatni dzień kolonii za nami. Poszliśmy na plażę, by wypluskać się w kulkowym jeziorku, ale wcześniej mieliśmy turniej gry w piłkę nożną. Mieliśmy też dziś bardzo wyczekiwaną grę w paintball, na której bawiliśmy się świetnie. Udaliśmy się też na apel końcowy, na którym pożegnaliśmy się z naszymi wychowawcami oraz instruktorami. Po apelu odbyła się dyskoteka na świeżym powietrzu.

Kulka Max, grupa Pani Igi O.
Dzień zaczęliśmy od gry w piłkę. Następnie był czas na plażowanie, kąpanie się w jeziorze oraz grę w piłkę na plaży. Później zmierzyliśmy się z wysokością, każdy miał okazję zbudować wieżę ze skrzynek i się na nią wspinać. Na koniec dnia odbył się apel kończący kolonie, a po apelu braliśmy udział w imprezie tanecznej pod gwiazdami.

Kulka Max, grupa Pani Kamili W.
Piątek rozpoczęliśmy od gry terenowej na ośrodku. Następnie udaliśmy się na paintball, czyli grę zespołową polegającą na pozornej walce przy użyciu broni barwiącej. Po obiedzie udaliśmy się na wyprawę kajakami jednoosobowymi po jeziorze Łęsk oraz otrzymaliśmy wszyscy pamiątkowe dyplomy z obozu i zbieraliśmy na nich podpisy od naszych przyjaciół oraz kadry. Wieczór spędziliśmy na apelu pożegnalnym, zaraz po którym była zabawa taneczna z muzyką na świeżym powietrzu. Było to idealne zakończenie tego turnusu. Z niecierpliwością oczekujemy już następnego lata, żeby znów się tutaj spotkać.

Kulka Max, grupa Pani Magdaleny M.
To już dziesiąty dzień pełen przygód. Dzień rozpoczęliśmy od Awantury o Wiedzę. Wykazaliśmy się przy niej refleksem przy licytacji pytań oraz odpowiadaniem na nie. Następnie nauczyliśmy się używać kompasu oraz zagraliśmy w grę terenową z jego użyciem. Później poszliśmy na park linowy, na którym mogliśmy przejść dwie trasy trudności. Po obiedzie wybraliśmy się na plażę, korzystając z pięknej pogody. Na koniec uczestniczyliśmy w apelu kończącym kolonię oraz w dyskotece pod gwiazdami. To był wspaniały czas, będziemy go bardzo dobrze wspominać.

Kulka Max, grupa Pana Mikołaja M.
Kolejny dzień obozowej zabawy zaczęliśmy od plażowania i pływania w jeziorze Łęsk. Następnie poszliśmy do namiotu na Archery Challange, podczas którego strzelaliśmy z łuków. Po południu odbyliśmy zajęcia z survivalu, na których nauczyliśmy się tworzyć prowizoryczne schronienia z patyków i kamieni. Wieczorem pakowaliśmy się i sprzątaliśmy nasze pokoje, a po apelu podsumowującym odbyła się dyskoteka pod gwiazdami. Do zobaczenia za rok!

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Dawida K.
Kulkowa przygoda kolejny raz dostarczyła nam masę wrażeń. Dzień rozpoczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Następnie udaliśmy się do namiotu programowego, w którym stoczyliśmy walkę na łuki z użyciem bezpiecznych strzał. Następnie poszliśmy na plażę, gdzie skorzystaliśmy z rowerów wodnych i pływaliśmy po jeziorze Łęsk, podziwiając walory tego miejsca. Dzień zakończyliśmy apelem, na którym po raz ostatni spędziliśmy dobrze czas z naszymi kolegami.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Dzień rozpoczęliśmy ostatnią poranną zaprawą, a następnie po raz drugi wybraliśmy się na wspinaczkę na wieżę ze skrzynek. Następnymi zajęciami były quady. Każdy z nas dwukrotnie przejechał quadem po specjalnie wyznaczonym torze z instruktorem. Przed obiadem poświeciliśmy czas na ostatnie zabawy integracyjne. Po obiedzie wzięliśmy udział w Operacji Desantowej Przyczółek, w trakcie której szukaliśmy ukrytych przedmiotów na wodzie a następnie szukaliśmy skrzyni z niespodzianką dla nas. Dzień zakończyliśmy apelem końcowym oraz imprezą pod chmurką.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od krótkiej zaprawy porannej. Następnie udaliśmy się kajakami typu sit on top na specjalną operację na wodzie, w czasie której szukaliśmy wskazówek i busoli. Z ich użyciem udało nam się odnaleźć na terenie ośrodka skrzynię, w której ukryte były imienne identyfikatory dla nas wszystkich. Następnie każdy z nas miał możliwość wspinaczki na wieżę ze skrzynek. Po pysznym obiedzie graliśmy w siatkówkę i inne gry, a w godzinach wieczornych wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym, gdzie podziękowaliśmy całej kadrze za czas spędzony na obozie oraz bawiliśmy się razem na dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Wiktora D.
Dzień rozpoczęliśmy od ponownych zmagań na ściance wspinaczkowej. Mogliśmy jeszcze raz spróbować wspiąć się na szczyt. Tym razem determinacja, by osiągnąć najwyższy wynik była jeszcze większa. Później wzięliśmy udział w misji zwiadowczej Operacja Desantowa Przyczółek. Pływając po jeziorze w jednoosobowych kajakach i wykorzystując zdobyte umiejętności odnaleźliśmy fragmenty mapy, które doprowadziły nas do specjalnych identyfikatorów, które będą świetną pamiątką na przyszłość. Przed kolacją graliśmy w piłkę siatkową, a po kolacji czekał nas uroczysty apel kończący naszą obozową przygodę.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Gabrieli O.
Dzień rozpoczęliśmy od malowania w chmurach, każdy z nas mógł poczuć się prawdziwym artystą. Następnie graliśmy w naszą ulubioną piłkę nożną oraz w patyka. Przed obiadem mieliśmy warsztaty wrażliwości estetycznej i tworzyliśmy ogrody Yazruma w słoiczkach. Teraz mamy bardzo fajne pamiątki. Po obiedzie poszliśmy na Kulkowe Podchody. Następnie mieliśmy zajęcia wodne. Pływaliśmy rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Po kolacji odbył się apel pożegnalny i dyskoteka pod gwiazdami.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Gabrieli W.
Dziś kulkowe zabawy zaczęliśmy od kosmicznych warsztatów wrażliwości estetycznej, na których stworzyliśmy nasze piękne pamiątki z obozu oraz warsztatów kulinarnych, w trakcie których przygotowywaliśmy kosmiczne pożywienie dla Yazruma. Później przyszedł czas na zabawy integracyjne oraz plażowanie i grę w waterpolo. Przed kolacją udaliśmy się na ściankę wspinaczkową. Następnie nadszedł moment, kiedy spotkaliśmy się wszyscy na apelu pożegnalnym. Było bardzo dużo wzruszeń! Na koniec wszyscy bawiliśmy się na dyskotece pod gwiazdami. To były super spędzone dni i nie możemy się doczekać kolejnych wakacji spędzonych w Kulce!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Justyny B.
Przedostatni dzień na obozie spędziliśmy uczestnicząc w różnych zajęciach. Rano wspólnie obejrzeliśmy film 3D w kinie sferycznym. Dowiedzieliśmy się, jak i dlaczego powstają pory roku. Później udaliśmy się do Strefy UFO na warsztaty wrażliwości estetycznej. Przygotowaliśmy również kosmiczne dla Yazruma. Następnie udaliśmy się na plażę i wypłynęliśmy na wyprawę kajakami po jeziorze. Była to niesamowita zabawa. Po obiedzie tworzyliśmy obrazy, malując na folii farbami. Następnie spędziliśmy miło czas grając w najfajniejsze zabawy, które poznaliśmy podczas obozu. Wieczorem poszliśmy na apel kończący nasz obóz. Zaraz po apelu odbyła się dyskoteka pod gwiazdami dla całego obozu.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Martyny B.
Ten dzień znowu był pełen atrakcji i emocji. Zjedliśmy pyszne śniadanie. Zagraliśmy w grę na boisku, czyli piłkę na opak. Byliśmy również na plaży, gdzie budowaliśmy zamki z piasku oraz pływaliśmy w jeziorze pod bacznym okiem ratownika. Następnie byliśmy na warsztatach tematycznych. Zjedliśmy kolację i poszliśmy na apel oraz dyskotekę pod gwiazdami. To był udany dzień na koniec naszych kolonii.

Summer Challenge, grupa Pani Anny Z.
Dziś rano próbowaliśmy utrzymać równowagę w kuli umieszczonej na wodzie. Następnie w przebraniu zawodnika sumo toczyliśmy pojedynki na specjalnej macie. Graliśmy w piłkę na opak, czyli w korfball i passball. Byliśmy na plaży. Przyszedł czas na pożegnania. Otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w kolonii i zbieraliśmy pamiątkowe podpisy od naszych kolegów. Wzięliśmy także udział w apelu kończącym obóz i bawiliśmy się na dyskotece pod chmurką.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny S.
Dzień rozpoczęliśmy rywalizacją w sumo. Ubrani w specjalne stroje i kaski wyłoniliśmy najlepszego zawodnika spośród nas. Następnie udaliśmy się nad jezioro, gdzie rozegraliśmy mecz waterpolo. Wzięliśmy udział w zajęciach z survivalu. Rozmawialiśmy o tym, czym jest survival, zobaczyliśmy puszkę survivalową i to, co się w niej znajduje. Opanowaliśmy również technikę budowy schronienia z pałatki wojskowej. Zbudowaliśmy naprawdę piękne obozy! Po południu zagraliśmy we flagi i inne gry integracyjne. Wieczorem nadszedł czas na apel końcowy. Wielkimi brawami podziękowaliśmy całej kadrze za ten wspaniały turnus.

Summer Challenge, grupa Pani Kingi S.
Dzisiaj po śniadaniu byliśmy na spacerze po lesie. Następnie graliśmy w grę francuską, podczas której odpowiadaliśmy na różne pytania. Na zajęciach waterpolo graliśmy w piłkę wodną w wyznaczonym miejscu na kąpielisku. Rozgrywka Awantura o Wiedzę była pełna emocji. Podczas kolejnych zajęć graliśmy w grę bystre oko, musieliśmy odgadywać co i u kogo się zmieniło. Nasz ostatni wieczór spędziliśmy na pożegnalnym apelu oraz świetnie bawiliśmy się na tańcach pod gwiazdami.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii Ch.
Przedostatni dzień kolonii za nami, a wrażeń nie było końca. Rano poczuliśmy się jak prawdziwi astronauci dzięki symulatorowi lotów kosmicznych, jakim jest żyroskop. Następnie zdobyliśmy szczyt ścianki wspinaczkowej i udaliśmy się na wyprawę kajakami sit on top po jeziorze Łęsk. Po obiedzie wspólnie się bawiliśmy odkrywając ile biegło koni, co mieści muzyczne pudełko i wiele innych zagadek. Pod koniec dnia pożegnaliśmy się na oficjalnym apelu i ostatni raz zatańczyliśmy wszyscy razem podczas imprezy pod gwiazdami. To był niezapomniany czas. Kochamy Cię, Kulko!

Summer Challenge, grupa Pani Zofii M.
Słoneczny piątek rozpoczęliśmy od walk gladiatorów, wyposażeni w kaski i lance rywalizowaliśmy na kolorowej macie. Następnie wybraliśmy się na wyprawę rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na plażę. Po obiedzie wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej, która ma cztery poziomy trudności i aż 8,6 metra wysokości. Dzień zakończyliśmy apelem podsumowującym turnus oraz dyskoteką pod gwiazdami.

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Przedostatni dzień w Kulce za nami. Rozpoczęliśmy go od dodatkowych zajęć na parku linowym. Skorzystaliśmy również z plażowania i gry waterpolo pod czujnym okiem ratownika. Swoje umiejętności wykazaliśmy także na dodatkowej ściance wspinaczkowej. Po obiedzie rozwijaliśmy swoje zdolności sportowe. Następnie jeździliśmy na segwayu. Wieczór zakończyliśmy apelem pożegnalnym i dyskoteką pod gwiazdami.

VIP, grupa Pani Julii K.
Dzisiaj był ostatni dzień z zajęciami. Miłym rozpoczęciem dnia były gry integracyjne, a następnie udaliśmy się na strzelnicę paintballową i przed obiadem odpoczęliśmy chwilę na plaży. Następnymi zajęciami, jakie mieliśmy było układanie wieży ze skrzynek, a po nich zaczęliśmy pakowanie. Na koniec dnia mieliśmy apel pożegnalny i imprezę taneczną pod gwiazdami.

VIP, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu wybraliśmy się na strzelnicę paintballową, która była drugą z atrakcji, które zdecydowaliśmy się powtórzyć. Następnie budowaliśmy wieżę ze skrzynek i na nią wchodziliśmy, była to trzecia z wybranych przez nas atrakcji. Następnie mieliśmy czas, żeby spakować się przed powrotem do domu. Naszymi ostatnimi zajęciami było Archery Challenge, czyli emocjonujący łuczniczy pojedynek. Po kolacji uczestniczyliśmy w pożegnalnym apelu.

VIP, grupa Pani Roksany M.
Nasz przedostatni wspólny dzień rozpoczęliśmy od zabaw na świeżym powietrzu. Następnie udaliśmy się ponownie na park linowy. Popołudnie poświęciliśmy na pakowanie, plażowanie i wesołe rozmowy. Ostatnie zajęcia programowe, w których uczestniczyliśmy, to były quady, na których mogliśmy ponownie pojeździć. Po kolacji odbył się apel końcowy, na którym oficjalnie pożegnaliśmy kadrę oraz zakończyliśmy naszą przygodę w Kulce. Do zobaczenia za rok!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.