RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus V (07.08-17.08.2023)

starszy

Dzień 1 - Już jesteśmy razem!

Dodany: 2023.08.07
Komentarze: 0
Zdjęcia: 314
Wideo: 1

Pierwszy dzień kolonii – przyjechaliśmy wszyscy, rozlokowaliśmy się w pokojach, zapoznaliśmy z wychowawcami i zwiedziliśmy ośrodek. Przeżyliśmy pierwsze zajęcia aktywne – przedsmak czekającej nas przygody. Wielką atrakcją było także spotkanie nowych kolegów i koleżanek, wychowawców i instruktorów. Dla wielu z nas wszystko jest nowe. Są osoby, dla których kolonia to pierwszy krok w samodzielność. Inni spotkali osoby poznane w poprzednich latach. Przez pierwsze dni będziemy pracować nad tym, żeby nawiązać przyjacielskie relacje, aby faktycznie być razem, aby przez całą kolonię w miłej atmosferze podejmować wyzwania i przeżywać kolejne przygody.

Adrenalina, grupa Pani Dominiki B.
Nasz pierwszy dzień był pełen wrażeń. Wszyscy razem, aby się zapoznać, graliśmy w gry integracyjne. Poznaliśmy swoje imiona i nawiązaliśmy nowe znajomości. Wyruszyliśmy również na nasze pierwsze zajęcia - wieżę ze skrzynek, ubrani w uprzęże, budowaliśmy i wspinaliśmy się po skrzynkach. Nie możemy doczekać się jutrzejszych zajęć!

Adrenalina, grupa Pani Oliwii M.
Dziś pierwszy dzień naszej kolonii. Po przyjeździe do ośrodka zapoznaliśmy się ze sobą wzajemnie, a następnie udaliśmy się na pyszny obiad i po powrocie do pokoi odczytaliśmy regulamin kolonii. Zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku i od razu się zaaklimatyzowaliśmy. Wykonaliśmy pierwsze wspólne zdjęcia i graliśmy w różne gry integracyjne. Następnie udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, aby spróbować swoich sił w pokonaniu czterech różnych poziomów trudności. Po kolacji uczestniczyliśmy we wspólnym apelu.

BFF Extra, grupa Pani Anny M.
Pierwszy dzień na Kulce za nami! Z dobrymi humorami przyjechałyśmy na kolonie, rozpakowałyśmy się w swoich pokojach i poznałyśmy z koleżankami. Zwiedziłyśmy cały teren ośrodka i zapoznałyśmy się z regulaminem tu obowiązującym. Grałyśmy też w gry integracyjne, a po kolacji uczestniczyłyśmy w apelu, na którym poznałyśmy całą naszą kadrę. Nasz dzień zakończyłyśmy na Wieczorku Gwiazdorskim. Nie możemy się już doczekać kolejnych dni!

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Doroty Ł.
Dzień pierwszy kolonii minął nam bardzo szybko. Po obiedzie poznaliśmy ośrodek oraz regulamin. Wzięliśmy także udział w wielu grach integracyjnych. Później bawiliśmy się w wirtualnym świecie. Natomiast wieczorem podczas apelu powitalnego poznaliśmy całą kadrę Kulki. To był udany dzień. Nie możemy doczekać się kolejnych.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Igi O.
Dziś pierwszy dzień kolonii. Zjechaliśmy się do ośrodka. Zostaliśmy zapoznani z regulaminami panującymi na terenie ośrodka, a także mieliśmy wycieczkę po ośrodku. Po części informacyjnej przyszedł czas na integrację. Odbyliśmy takie zabawy jak: gra w imiona, cecha charakteru oraz łańcuch ze słów. Następnie odbyły się zajęcia z laserowego paintballu. Odbyło się parę rund, a niezwyciężoną grupą była grupa czerwona. Na koniec dnia odbył się apel rozpoczynający oficjalnie kolonie.

Harry Potter, grupa Pani Aleksandry Ch.
Rozpoczęłyśmy pierwszy dzień naszych kolonii! Czekałyśmy, aż każda z nas dojedzie, rozpakowałyśmy się i zjadłyśmy obiad. Następnie poznawałyśmy ośrodek i wspólnie się integrowałyśmy. Po kolacji udałyśmy się na apel rozpoczynający kolonie, a po nim odbyła się ceremonia przydziału do poszczególnych domów Hogwartu za pomocą Tiary Przydziału. Już nie możemy się doczekać kolejnych dni!

Harry Potter, grupa Pani Mai Sz.
Po przyjeździe na kolonie zakwaterowaliśmy się w naszych pokojach, rozpakowaliśmy się oraz poznaliśmy naszych współlokatorów. Po obiedzie zapoznaliśmy się z regulaminami oraz zwiedziliśmy ośrodek. Następnie poznawaliśmy się w trakcie gier integracyjnych. Po kolacji zostaliśmy oficjalnie przywitaniu przez kadrę obozową podczas apelu rozpoczynającego. A po apelu wzięliśmy udział w uroczystym przydziale do domów Hogwartu, którego dokonała Tiara Przydziału.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj przyjechaliśmy do ośrodka. Po rozpakowaniu bagaży przyszedł czas na zapoznanie się z całą grupą. Graliśmy w gry integracyjne. Zwiedziliśmy również ośrodek, w którym spędzimy następne dni. Następnie odbyliśmy naukę jazdy na segwayu po specjalnie przygotowanym torze. Za nami również pierwsza odprawa kosmiczna, na której zostaliśmy wprowadzeni w klimat obozu. Po kolacji odbył się apel, na którym nastąpiło oficjalne przywitanie z kadrą.

Kulka Max, grupa Pani Justyny B.
Właśnie dzisiaj rozpoczęliśmy obóz w Kulce! Zdążyliśmy już się zakwaterować w pokojach oraz przywitać ze współlokatorami. Po obiedzie zapoznaliśmy się z regulaminem, poznaliśmy całą grupę oraz oglądaliśmy film 3D w gwiezdnym kinie. Wieczorem odbyło się ognisko integracyjne z kiełbaskami. Zawarliśmy na nim nowe znajomości na kolejne dni obozu, a nawet dłużej. Jesteśmy bardzo ciekawi kolejnych przygód i atrakcji!

Kulka Max, grupa Pani Moniki L.
Start! Ten dzień spędzony na integracji upłynął nam niesamowicie szybko! Wszyscy bardzo się polubiliśmy. Nasza wychowawczyni zapoznała nas z regulaminem obozowym i oprowadziła po ośrodku. Mieliśmy okazję zobaczyć przeróżne atrakcje, w których już niedługo będziemy uczestniczyć. Po południu korzystaliśmy z atrakcji waterball. Śmiechom nie było końca. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami oraz zabawami.

Kulka Max, grupa Pani Gabrieli O.
W końcu przyjechaliśmy na Kulkę! Mogliśmy więc zacząć zabawę na okrągło. Po pysznym obiedzie zaczęliśmy się zapoznawać i integrować. Zagraliśmy w grę terenową Błędny Azymut i nauczyliśmy się wyznaczać kierunki świata na różne sposoby. Wieczorem odbył się apel rozpoczynający, na którym mogliśmy poznać cała kadrę wychowawczą oraz instruktorów, z którymi będziemy mieli zajęcia przez najbliższe dni. Tuż po apelu przeszliśmy na wspólne ognisko, na którym bawiliśmy się i piekliśmy kiełbaski. To był wspaniały początek naszej przygody!

Kulka Open, grupa Pana Mikołaja M.
Pierwszy dzień na Kulce za nami. Po przyjeździe odłożyliśmy walizki i zakwaterowaliśmy się w naszych pokojach, następnie poszliśmy na obiad. Popołudnie przeznaczyliśmy na integracje oraz zwiedzenie ośrodka. Po kolacji uczestniczyliśmy w apelu rozpoczynającym nasza zabawę oraz na którym poznaliśmy kierownictwo, instruktorów i wychowawców. Nie możemy doczekać się kolejnych dni i atrakcji na naszym ośrodku.

Kulka Open, grupa Pani Aleksandry Ś.
Pierwszy dzień kolonii zaczęliśmy od zakwaterowania się w naszych pokojach i rozpakowania swoich rzeczy. Poznaliśmy regulamin panujący w ośrodku oraz jego infrastrukturę. W międzyczasie braliśmy udział w grach i zabawach integracyjnych. A dzień zakończyliśmy apelem powitalnym.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Kornelii W.
Kolonię rozpoczęliśmy pełną parą! Pierwsze, co zrobiliśmy po powitaniu, to zakwaterowanie oraz zadbanie o wszystkie sprawy organizacyjne. Następnie zapoznaliśmy się z ośrodkiem poprzez spacer oraz omówiliśmy regulaminy w nim panujące. Spędziliśmy także czas na zapoznawaniu się ze sobą poprzez gry i zabawy integracyjne. Dzień zakończyliśmy apelem powitalnym oraz ogniskiem, na którym mogliśmy upiec pyszne kiełbaski. Z niecierpliwością czekamy, co przyniesie nam jutro!

Obóz Herosów, grupa Pani Kamili Ch.
Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy wspaniały Obóz Herosów w Kulce. Po zakwaterowaniu w pokojach i obiedzie mieliśmy czas na integrację oraz poznanie nowych kolegów i koleżanek. Poznaliśmy też wszystkie regulaminy i zasady, których będziemy przestrzegać przez najbliższe dni. Potem podczas oprowadzania po ośrodku zwiedziliśmy wszystkie miejsca, w których spędzimy czas i weźmiemy udział w atrakcjach. Po kolacji odbył się apel rozpoczynający całą kolonię, podczas którego poznaliśmy kadrę. Wieczorem czekała na nas pierwsza atrakcja. Podczas spotkania z wyrocznią delficką, na które zaprowadził nas Strażnik, poznaliśmy swoje przeznaczenie oraz boskiego patrona.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Nasz obóz herosów czas rozpocząć. Po przyjeździe rozpakowaliśmy się. Po obiedzie odbyły się gry i zabawy integracyjne w grupie, aby każdy mógł się lepiej poznać. Poznaliśmy zasady, jakie obowiązują na kolonii, regulaminy i teren ośrodka. Po kolacji udaliśmy się na powitalny apel, na którym oficjalnie rozpoczęliśmy kolonię i poznaliśmy całą kadrę pracowniczą. Po apelu czekała na nas wyrocznia delficka, która przydzieliła nam greckiego Boga Apolla, który będzie naszym patronem do końca naszej herosowej przygody na Kulce.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Dziś rozpoczęła się nasza przygoda z Obozem Herosów na Kulce. Zaczęliśmy od zakwaterowania się i poznania naszych współlokatorów, z którymi spędzimy kolejne dni. Po zjedzeniu obiadu poznaliśmy regulamin, a także odbyliśmy spacer zaznajamiający nas z ośrodkiem. Spędziliśmy także czas, poznając się lepiej dzięki grom i zabawom integrującym. Po kolacji odbył się apel przedstawiający kadrę i oficjalnie rozpoczynający nasz turnus. Dzień zakończyliśmy spotkaniem z Wyrocznią Delficką, która zdradziła, że naszym boskim patronem jest Artemida.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Nadszedł długo wyczekiwany przez nas Obóz Herosów! Cały dzień towarzyszyła nam radość, wzruszenie i ekscytacja z przyjazdu do tego cudownego miejsca. Po obiedzie oraz rozpakowaniu się zapoznałyśmy się z regulaminami oraz terenem ośrodka. Następnie czekała na nas kolacja oraz apel powitalny, podczas którego poznałyśmy całą kadrę. Wieczorem udałyśmy się do wyroczni delfickiej, która wskazała Posejdona, jako naszego boskiego patrona na najbliższe dni.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Szymona B.
Dzisiejszy dzień był niezapomniany. Po przyjeździe i zakwaterowaniu się w namiotach poznaliśmy regulamin, który będzie nas obowiązywał. Następnie zorganizowaliśmy spacer po całym ośrodku i integrowaliśmy się. Wieczorem odbył się apel rozpoczynający nasz turnus. Zapowiadają się emocjonujące dni.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Wiktorii Ch.
Po przyjeździe do Ośrodka Kulka zakwaterowaliśmy się w namiotach i zjedliśmy smaczny obiad. Następnie zapoznaliśmy się z zasadami panującymi na koloniach i poszliśmy na spacer, by poznać ośrodek. Popołudnie przeznaczyliśmy na wzajemnie poznanie się. Po kolacji uczestniczyliśmy w apelu, na którym poznaliśmy kadrę opiekująca się nami podczas obozu. Później wybraliśmy się na ognisko, podczas którego otrzymaliśmy mundury. Nie możemy doczekać się kolejnych dni w naszym ośrodku.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Po przyjeździe i zakwaterowaniu w namiotach wszyscy się zapoznaliśmy i razem graliśmy w gry integracyjne. Po obiedzie wysłuchaliśmy regulaminu i poznaliśmy całą infrastrukturę ośrodka. Po kolacji odbył się apel rozpoczynający nasz turnus. Następnie udaliśmy się na ognisko z wręczeniem mundurów, na którym został wybrany dowódca naszej drużyny. To będą intensywne dni! Z niecierpliwością czekamy na jutro.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zofii M.
Pobyt w Kulce rozpoczęliśmy od zakwaterowania, zapoznania z regulaminem kolonii oraz obowiązującymi zasadami. Wybraliśmy się również na wycieczkę po ośrodku, aby zapoznać się z infrastrukturą. Podczas zabaw i gier integracyjnych poznaliśmy bliżej swoje pasje oraz zainteresowania. Wieczorem odbył się apel rozpoczynający kolonię, podczas którego poznaliśmy całą kadrę kolonii. Podczas ogniska rozpoczynającego dowódca wprowadził nas do fabuły obozu, złożyliśmy przysięgę oraz otrzymaliśmy bluzy polowe. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia oraz mocy atrakcji, która nas czeka.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Agnieszki M.
Dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda. Po przyjeździe do ośrodka zakwaterowaliśmy się w swoich pokojach, a następnie poszliśmy na obiad. Później wspólnie zapoznaliśmy się z terenem ośrodka oraz regulaminami. Nadszedł czas na integrację z nowo zapoznanymi koleżankami oraz kolegami. Przed kolacją oglądaliśmy film przygodowy w kinie sferycznym 3D. Na koniec dnia poznaliśmy kadrę na apelu rozpoczynającym kolonię oraz wzięliśmy udział w pierwszej odprawie kosmicznej. Z niecierpliwością czekamy, co przyniesie kolejny dzień.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Anny N.
Pierwszy dzień za nami! Po przyjeździe i zakwaterowaniu zjedliśmy pyszny obiad. Poznaliśmy ośrodek oraz siebie nawzajem. Pomogły w tym różne gry i zabawy integracyjne. Później nadszedł czas na Akcję Integrację, czyli zabawę z wielonartami i wielospodniami. Po kolacji czekała na nas pierwsza kosmiczna odprawa z oficerem tajności. Już nie możemy doczekać się jutra!

Power Jump, grupa Pani Laury M.
Pierwszy dzień w Kulce za nami! Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w pokojach i poznaliśmy cały ośrodek. Po obiedzie odbyły się pierwsze zajęcia: konstruktorzy. Rywalizowaliśmy tam w dwóch grupach i musieliśmy zbudować zwierzę, samochód, najwyższą wieże oraz pudełko, które nas wszystkich pomieściło. Wieczorem odbył się apel, na którym poznaliśmy całą kadrę wychowawczą i instruktorów. Już nie możemy się doczekać kolejnego dnia!

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny L.
Pierwszy dzień kolonii za nami. Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w swoich pokojach. Potem zjedliśmy pyszny obiad i zapoznaliśmy się z infrastrukturą ośrodka oraz regulaminami. Zagraliśmy w wiele zabaw i gier integracyjnych, aby poznać siebie jak najlepiej. Jeszcze przed kolacją poznaliśmy budowę łuku i sprawdziliśmy swoją celność. Dzień zakończył się apelem rozpoczynającym kolonię. Czekamy z niecierpliwością na wyzwania, jakie przyniesie nam kolejny dzień.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Już dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda. Na początku zakwaterowaliśmy się w swoich pokojach. Następnie poszliśmy na pyszny obiad. Po nim zapoznaliśmy się z terenem ośrodka oraz regulaminami. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne. Później próbowaliśmy swoich sił w szkółce cyrkowej. Jeździliśmy na dziwnym rowerze oraz chodziliśmy na szczudłach. Na koniec dnia poznaliśmy całą kadrę obozu na apelu rozpoczynającym. Nie możemy się doczekać, co przyniesie nam kolejny dzień.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry P.
To właśnie dziś zaczęliśmy naszą piękną przygodę w Ośrodku Kulka. Po zakwaterowaniu w pokojach rozpakowaliśmy swoje bagaże i każdy z nas zjadł pyszny obiad. Później wraz z wychowawcą udaliśmy się na spacer po ośrodku i omówiliśmy regulamin kolonii oraz obowiązujące zasady. Potem uczestniczyliśmy w pierwszych zajęciach programowych, podczas których wcieliliśmy się w gladiatorów, rywalizując w parach. Po kolacji miał miejsce uroczysty apel oficjalnie rozpoczynający nowy turnus. Z niecierpliwością i ekscytacją czekamy na kolejne dni naszej niesamowitej przygody!

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny S.
Podczas pierwszego dnia kolonii poznaliśmy się nawzajem w grupie. Na spacerze zwiedziliśmy teren ośrodka oraz poznaliśmy regulaminy i zasady panujące na kolonii, dzięki którym pobyt jest przyjemny dla wszystkich oraz bezpieczny. Następnie graliśmy w gry integracyjne. Nie zabrakło też zabaw ruchowych, które pozwoliły nam się jeszcze bardziej zgrać. Stoczyliśmy dziś pojedynki w specjalnych strojach sumo. Spodobało nam się to bardzo. Każdy kibicował kolejnym zawodnikom. Towarzyszyło nam dużo śmiechu. Po kolacji byliśmy na apelu powitalnym oficjalnie rozpoczynającym naszą kolonijną przygodę, a po nim wzięliśmy udział w tańcach zorganizowanych przez wychowawców. To było dobre rozpoczęcie kolonijnych dni.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Sz.
Pierwszy dzień był pełen wrażeń! Po przyjeździe do Kulki rozpakowaliśmy nasze bagaże. Następnie uczestniczyliśmy w grach i zabawach integracyjnych. Później udaliśmy się na wycieczkę po ośrodku. Wieczorem uczestniczyliśmy w zajęciach strzeleckich. Teraz już wiemy, jak działają wiatrówki! Dzień zakończyliśmy apelem powitalnym. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Dzień minął nam na przyjazdach i zakwaterowaniu się. Poznaliśmy ośrodek oraz zapoznaliśmy się z regulaminami obowiązującymi w naszym ośrodku wypoczynkowym. Następnie zagraliśmy w integracyjne gry, podczas których mogliśmy poznać nasze imiona. Wraz z Oficerem Tajności odwiedziliśmy też Strefę UFO. Po kolacji odbył się apel rozpoczynający kolonie w Kulce. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych dni pełnych wrażeń!

VIP, grupa Pani Aleksandry Ch.
Dzień był pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Spotkaliśmy się wszyscy razem, a dzięki zabawom zintegrowaliśmy się i poznaliśmy. Następnie ubrani w specjalne uprzęże oraz kaski pokonaliśmy park linowy, który miał dwa poziomy trudności. Uczestniczyliśmy również w apelu powitalnym, który oficjalnie rozpoczął nasz turnus oraz na którym poznaliśmy kadrę.

VIP, grupa Pani Roksany M.
Pierwszy dzień́ rozpoczęliśmy od spraw organizacyjnych. Rozpakowaliśmy się̨ i poszliśmy na obiad. Następnie integrowaliśmy się w grupie. Zapoznaliśmy się̨ także z regulaminem i zasadami panującymi na kolonii. Kolejnym punktem naszego dnia była jazda quadem po wyznaczonym torze. Dzień zakończyliśmy apelem rozpoczynającym kolonie.

VIP, grupa Pani Anny Z.
Po przyjedzie do ośrodka zakwaterowaliśmy się w pokojach, rozpakowaliśmy bagaże i zawarliśmy pierwsze kolonijne znajomości. Poznaliśmy infrastrukturę ośrodka oraz obowiązujące regulaminy. Spędziliśmy czas na świeżym powietrzu podczas zabaw integracyjnych, a także wybraliśmy się na pierwszą atrakcję, jaką był żyroskop, zwany też symulatorem lotów kosmicznych. Wieczorem zostaliśmy oficjalnie powitani przez kadrę obozu.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.


starszy