RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus VI (18.08-28.08.2023)


Dzień 6 - W samym środku kolonii

Dodany: 2023.08.23
Komentarze: 0
Zdjęcia: 624
Wideo: 1

Dla wielu grup dzisiejszy dzień to czas spędzony na „poligonie”, naszym zielonym terenie poza ośrodkiem, gdzie przeżyliśmy wiele przygód. W ośrodku też nie brakowało niespodzianek i atrakcji. Za nami kolejny dzień najlepszej pod słońcem zabawy na okrągło. Dokładnie połowa naszego turnusu!

33 Przygody, grupa Pani Justyny W.
Dzisiaj braliśmy udział w teleturnieju Awantura o Wiedzę, podczas którego licytowaliśmy pytania z różnych kategorii. Następnie graliśmy w piłkę nożną. Doskonaliliśmy naszą technikę pływacką. Kąpaliśmy się w jeziorze Łęsk. Odbyła się również Akcja Integracja, podczas której świetnie się bawiliśmy. Bardzo podobały nam się warsztaty plastyczne, na których projektowaliśmy przypinki oraz wykonywaliśmy projekty metodą quillingu. Wieczorem bawiliśmy się podczas imprezy na Poziomie X.

33 Przygody, grupa Pani Wiktorii D.
Dzisiejszą przygodę rozpoczęliśmy walkami sumo. Rywalizacja była bardzo zacięta. Następnie korzystając z dobrej pogody udaliśmy się doskonalić techniki pływania. Na kolejnych zajęciach dowiedzieliśmy się, jak można szyfrować wiadomości. Na zajęciach dance! dance! dance! nauczyliśmy się nowych układów tanecznych, które zatańczyliśmy na wieczornej imprezie na Poziomie X.

Adrenalina, grupa Pani Anny M.
Kolejny kulkowy dzień zaczęliśmy od zajęć na poligonie. Po specjalnie wyznaczanym torze jeździliśmy terenowym rangerem oraz quadem. Mieliśmy też okazję wejść do dmuchanej kuli i stoczyć się w niej z górki. Po obiedzie poszliśmy na plażę, gdzie odpoczęliśmy. Następnym punktem naszego dnia były walki gladiatorów, które stoczyliśmy w parach. Po kolacji odbyły się zajęcia Archery Challenge. Zapoznaliśmy się z bezpiecznym używaniem łuków zakończonych miękką gąbką oraz podzieleni na drużyny walczyliśmy o wygraną w turnieju. To był piękny, pełen emocji dzień.

Adrenalina, grupa Pani Kornelii W.
Dzień zaczęliśmy wyprawą na poligon, gdzie czekała na nas przejażdżka quadem po trudnym terenie, rangerem oraz stoczenie się specjalnym torem wewnątrz wielkiej, dmuchanej kuli. Po aktywnym przedpołudniu udaliśmy się na odpoczynek i kąpiel na plaży przy jeziorze Łęsk. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach na eurobungee, podczas których wyposażeni w uprząż zapewniającą nam bezpieczeństwo oddawaliśmy skoki na trampolinie. Wieczorem bawiliśmy się do ostatniej piosenki na imprezie na Poziomie X.

Adrenalina, grupa Pana Mikołaja M.
Nasz kolejny dzień na Kulce zaczęliśmy wyjściem na poligon, na którym jeździliśmy rangerem po torze, następnie udaliśmy się na tor quadowy. Kolejną naszą atrakcją był zorbing, czyli przemieszczenie się wewnątrz kuli po rampie. Po powrocie do ośrodka poszliśmy na plażę, aby się ochłodzić i skorzystać z pięknej pogody. Następnie odbyliśmy szkolenie z taktyki i strategii. Dzień skoczyliśmy seansem filmowym „Explorer”. Wiemy, że jeszcze sporo atrakcyjni przed nami!

BFF Extra, grupa Pani Oliwii M.
Środa zaczęła się warsztatami teatralnymi, na których nauczyłyśmy się jak rozgrzać aparat mowy. Następnie wyruszyłyśmy na wyprawę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk oraz plażowałyśmy. Po obiedzie zagrałyśmy w siatkówkę oraz uczyłyśmy się jeździć segwayem. Dzień zakończyłyśmy świetnie się bawiąc przy ognisku.

BFF Extra, grupa Pani Roksany M.
Środę rozpoczęłyśmy grą w siatkówkę, następnie udałyśmy się na zajęcia teatralne, podczas których skupiłyśmy się nad doskonaleniem umiejętności aktorskich poprzez różnorodne ćwiczenia, w tym improwizację. Pracowałyśmy też nad poprawną wyrazistością głosu oraz gestów. Następnie udałyśmy się na plażę, gdzie odpoczywałyśmy nad jeziorem Łęsk. Później uczestniczyłyśmy w zajęciach z survivalu, podczas których każda z nas dowiedziała się, jak przetrwać w trudnych warunkach oraz zbudowałyśmy własne szałasy przy użyciu pałatek. Dzień zakończyłyśmy ogniskiem, na którym śpiewaliśmy wspólnie piosenki oraz piekłyśmy kiełbaski.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu udaliśmy się na zajęcia łucznicze. Poznaliśmy budowę łuku oraz nauczyliśmy się z nich strzelać. Następnie budowaliśmy wieżę ze skrzynek jednocześnie się na nią wspinając. Po tych zajęciach wybraliśmy się na wyprawę kajakami po jeziorze Łęsk. Po obiedzie poznaliśmy budowę quadu i nabyliśmy podstawowe umiejętności związane z jazdą nim po torze. Po kolacji odbyła się impreza taneczna na Poziomie X.

Harry Potter, grupa Pani Agnieszki M.
Dzisiaj minęła połowa naszej kolonii. Kolejny jej dzień zaczęłyśmy od zwiedzania jeziora Łęsk kajakami turystycznymi. Następnie rozwiązywałyśmy zagadki i zbierałyśmy horkruksy. Aby nam się to udało nauczyłyśmy się wyznaczać azymut przy użyciu kompasu. Przed obiadem kąpałyśmy się w jeziorze i grałyśmy w gry na plaży. Po południu odbyłyśmy szkolenie ze strzelania z łuków. Strzelałyśmy także do tarcz strzałami z gumowymi przyssawkami. Później odpoczywałyśmy czytając książkę. Dzień zakończyłyśmy imprezą na Poziomie X.

Harry Potter, grupa Pani Marii K.
Ten magiczny dzień rozpoczął się od rozgrywek na naszych planszach z Harrym Potterem. Udało nam się pokonać Voldermorta. Następnie stworzyliśmy bransoletki, które będą nam przynosić szczęście. Potem zbudowaliśmy nasz wspaniały Hogwart. Współpracując udało nam się wykonać wielką budowlę. Potem szukaliśmy horkruksów. Dzięki użyciu kompasu zdobyliśmy wszystkie potrzebne nam do tego rzeczy. Na koniec dnia odbyła się impreza taneczna na Poziomie X.

Harry Potter, grupa Pani Olgi S.
Dzień rozpoczęliśmy od zbudowania makiety czarodziejskiego Hogwartu. Wchodziliśmy na ściankę wspinaczkową i ćwiczyliśmy naszą zwinność. Po takim wysiłku poszliśmy wspólnie odpocząć na plaży. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki podczas gry terenowej Błędny Azymut. Potem wspólnie czytaliśmy książkę o Harrym Potterze odkrywając kolejne tajemnice Hogwartu. Na koniec dnia bawiliśmy się na dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Zuzanny L.
Kolejny dzień to kolejne lekcje w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Rano podczas gry terenowej poszukiwaliśmy horkruksów, by pokonać Voldemorta. Później budowaliśmy magiczne budowle ze specjalnych elementów. Przeszliśmy magiczny test sprawności na ściance wspinaczkowej. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Na koniec dnia bawiliśmy się na imprezie na Poziomie X. Nie możemy się doczekać kolejnych zajęć.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Pauliny S.
Szósty dzień naszej kolonii zaczęliśmy wyprawą na poligon, gdzie czekały na nas aż trzy super atrakcje, przejażdżka quadem po trudnym terenie, jazda rangerem oraz stoczenie się specjalnym torem wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli. Po powrocie natomiast poznaliśmy podstawy survivalu i jego rodzaje, a także nauczyliśmy się budować schronienie przy użyciu pałatki wojskowej. Następnie dowiedzieliśmy się jak wygląda prawidłowa postawa strzelecka i uczyliśmy się strzelać z łuków. Po kolacji wzięliśmy jeszcze udział w imprezie na Poziomie X, na której wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Julii M.
Dzień rozpoczęliśmy wejściem na ściankę wspinaczkową, na której mieliśmy do pokonania cztery poziomy trudności. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie doskonaliliśmy nasze techniki pływackie. Później poznaliśmy się podstawy survivalu i budowaliśmy schronienie z pałatek. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej Tron Króla Juliana. Wieczorem udaliśmy się do kina gwiezdnego, gdzie obejrzeliśmy przygodowo-edukacyjny film 3D.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Dzisiejszy poranek był bardzo słoneczny. Po śniadaniu odbyły się warsztaty taneczne, czyli dance! dance! dance! z Terpsychorą, z którą poznałyśmy podstawowe układy taneczne. Potem rozegrałyśmy Enigmę, podczas której uczyłyśmy się szyfrować wiadomości pod okiem Hermesa. Następnie zagrałyśmy w państwa miasta i przygotowywałyśmy się do warsztatów teatralnych. Po obiedzie mieliśmy takie zajęcia jak waterball, podczas których próbowałyśmy utrzymać równowagę w środku kuli umieszczonej na wodzie i miotanej przez boga mórz Posejdona. Na kolejnych zajęciach rozwiązywałyśmy sudoku i inne logiczne zagadki. Po kolacji zagrałyśmy w koszykówkę.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Dzień rozpoczęliśmy od zapoznania się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, które omówił dla nas Asklepios. Następnie odbyliśmy warsztaty tańca z Terpsychorą podczas zajęć dance! dance! dance!, na których nauczyliśmy się nowych układów tanecznych. Wzięliśmy dziś udział w konkursie na hymn herosów. Wybraliśmy się też na plażę. Malowaliśmy w chmurach farbą po rozciągniętej między drzewami folii i stworzyliśmy ogromnych rozmiarów dzieło plastyczne. Wieczorem próbowaliśmy utrzymać równowagę w kuli umieszczonej na wodzie, zwanej waterballem, miotanej przez Posejdona.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Minął kolejny, cudowny dzień. Rozpoczęliśmy go warsztatami tanecznych, podczas których uczyliśmy się różnych układów tanecznych. Później odbyła się Awantura o Wiedzę, podczas której mogliśmy sprawdzić swoją znajomość informacji z różnych dziedzin. Następnie strzelaliśmy z łuków i mogliśmy się poczuć jak prawdziwi herosi. Później uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. Wiedza z tej dziedziny przyda nam się na całe życie. Wieczorem odbyły się zajęcia na żyroskopie, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć jak czują się astronauci. Jesteśmy ciekawi, co czeka nas jutro.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Dzień zaczęliśmy od naszych ulubionych gier mafia i pif-paf, a później bawiliśmy się na dance! dance! dance!, czyli warsztatach tanecznych, wraz z muzą tańca Terpsychorą. Następnie udaliśmy się na zabawę w kuli wodnej razem z Hermesem i Apollem. Po obiedzie odbyła się prezentacja i wybór hymnu herosów. Później bóg lasu Pan zabrał nas na drugą część survivalu, podczas której poznaliśmy metodę filtrowania wody i różne rodzaje ognisk, a także jak je rozpalać za pomocą krzesiwa. Wieczorem spędzaliśmy razem czas grając w siatkówkę.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli O.
Dziś rano podczas zajęć z udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowników dowiedzieliśmy się jak reagować podczas wypadku. Okazało się, że mamy już sporą wiedzę, którą należy tylko uzupełnić. Tuż po nich przeszliśmy do Cool Clubu na zajęcia taneczne, podczas których spożytkowaliśmy wszystkie nasze siły i stoczyliśmy bitwę taneczną z dwiema innymi grupami. Potem przećwiczyliśmy już ostatni raz nasz hymn, gdyż po obiedzie odbył się konkurs na najlepszy utwór, który udało nam się wygrać. To były ogromne emocje i wspaniała wiadomość. Po konkursie poszliśmy ochłonąć na plażę, by następnie uczyć się z Posejdonem władania mieczem. Dzień zakończyliśmy bitwami gladiatorów. Tyle się dzisiaj działo i nie możemy się już doczekać jutra.

Obóz Herosów, grupa Pani Magdy K.
Z samego rana wraz z grupą Artemidy oraz grupą Posejdona udaliśmy się na zajęcia dance! dance! dance!, czyli zajęcia taneczne pod okiem Hadesa. Nauczyliśmy się nowych układów oraz tańczyliśmy już te dla nas znane. To idealny początek dnia, bo aktywny i to w taki sposób, jaki najbardziej lubimy, czyli taneczny. Nasze następne zajęcia to wspinaczka w parku linowym. Każdy z nas miał szansę spróbować swoich sił na dwóch różnych poziomach trudności. Przed obiadem dopracowywaliśmy swój hymn, aby zaraz po posiłku udać się na konkurs, który miał wyłonić hymnu obozu. Artemida zabrała nas potem na zajęcia na ściance wspinaczkowej. Do przejścia były cztery trasy o różnych poziomach trudności. Niektórym z nas udało się przejść je wszystkie.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Szymona B.
Środę rozpoczęliśmy od przygotowania się na wyprawę na poligon, na który pełni energii wyruszyliśmy od razu po śniadaniu. Po dojściu na miejsce czekała na nas gra paintballowa i wojskowy tor przeszkód. Osoby, które miały pakiety dodatkowe, jeździły quadem i samochodem typu ranger oraz korzystały z zorbingu. Po zakończonych na poligonie zajęciach poszliśmy na spacer po lesie. Pogoda była idealna. Wszyscy chwilę odpoczywali i wsłuchiwali się w śpiew ptaków. Gdy wróciliśmy czekał na nas obiad, a po jego zjedzeniu jeszcze więcej atrakcji. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy zagrać w baloniadę. Gra polega na rzucaniu balonem z wodą pomiędzy dwoma drużynami z użyciem ręczników. Cała gra wymaga zwinności i opanowania. Po chwili relaksu ruszyliśmy na zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Nauczyliśmy się jej podstaw oraz tego, jak zabezpieczyć kończyny po złamaniach. Na koniec dnia mieliśmy chwilę czasu, żeby się wykąpać i zagrać w grę francuską. Jest to forma interaktywnego quizu, która angażuje cała grupę.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Środę rozpoczęliśmy od porannego spaceru na poligon. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy swoje poligonowe zmagania od wojskowego toru przeszkód. Dobrani w pary pokonywaliśmy po kolei wszystkie przeszkody. Przeskakiwaliśmy przez skrzynię, rzucaliśmy atrapą granatu i czołgaliśmy się przez opony. Musieliśmy wykazać się zwinnością, ponieważ był mierzony czas biegu. Następnie odbyła się emocjonująca gra paintballowa. Mogliśmy spróbować swoich sił na dużej arenie i zawalczyć o skrzynię dla swojej drużyny. Po smacznym obiedzie relaksowaliśmy się nad jeziorem. Na żyroskopie wcielaliśmy się w astronautów i odbywaliśmy prawdziwy lot w nieznaną przestrzeń. Wieczór upłynął nam na wspólnej integracji. Znamy się już parę dni i bardzo lubimy spędzać ze sobą każdą wolną chwilę. Mamy nadzieję, że nasze nowo zawarte przyjaźnie będą trwały długie lata.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Dominiki B.
Słoneczną środę rozpoczęliśmy grając w mega gry. Powiększona jenga i twister zrobiły na nas ogromne wrażenie. Następnie wyruszyliśmy nad nasze jezioro, gdzie odbyły się zajęcia z nauki pływania i doskonalenia technik pływackich. Byliśmy również w parku linowym, na którym mieliśmy do pokonania dwie trasy o różnych poziomach trudności. Nauczyliśmy się jeździć segwayem po specjalnie przygotowanym dla nas torze. Dzień skończyliśmy wspólną zabawą na wirtualnych dywanach, podczas której mieliśmy do wyboru wiele gier.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zuzanny Ś.
Środę rozpoczęliśmy zajęciami sportowymi. Po rozgrzewce przystąpiliśmy do gry w piłkę na opak. Zagraliśmy w piłkę nożną w dziwnych strojach oraz w odmianę koszykówki, podczas której nie wolno kozłować piłką. Następnie urządziliśmy sobie malowanie w chmurach. Na foliach przywieszonych wśród drzew daliśmy się ponieść naszej kreatywności tworząc farbami przeróżne obrazy na temat UFO. Rozegraliśmy również rundę w waterpolo, czyli piłkę ręczną w naszym kulkowym kąpielisku. Po obiedzie próbowaliśmy swoich sił na ściance wspinaczkowej, która mierzy aż 8,6 metra. Wieczór spędziliśmy na niesamowitej imprezie tanecznej na Poziomie X, która miała miejsce w naszej wielkiej hali koncertowej.

Power Jump, grupa Pani Magdalena K.
Środę rozpoczęliśmy spacerem wśród koron drzew w parku linowym. Wszyscy bez trudu przeszli obie trasy. Później doskonaliliśmy nasze umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratowników i cieszyliśmy się odpoczynkiem na plaży. Następnie trenowaliśmy celność strzelając do tarczy z łuków soft. Po popołudniu tworzyliśmy własne przypinki oraz laurki. Później integrowaliśmy się chodząc w wielonartach, przeciągając linę i ścigając się w wielospodniach. Wieczorem rozegraliśmy grę terenową.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny D.
Dzisiaj na naszych pierwszych zajęciach wyruszyliśmy w rejs smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Wiosłowanie było wyzwaniem, udało nam się opracować technikę pozwalającą na wspólne pływanie. Następnie graliśmy i bawiliśmy się w różny gry grupowe. Podczas kolejnego bloku zajęć doskonaliliśmy techniki pływackie. Po tych zajęciach poczuliśmy się pewniej na wodzie. Po obiedzie zagraliśmy w mega gry, z których najbardziej podobał się nam twister. Na kolejnych zajęciach bawiliśmy się piłką na boisku. Po kolacji czekała na nas impreza na Poziomie X. Bawiliśmy się podczas niej świetnie i tańczyliśmy do samego końca zabawy.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Dzień rozpoczęliśmy od poznania podstaw survivalu oraz jego rodzajów. Nauczyliśmy się budować schronienie przy użyciu wojskowej pałatki. Poznaliśmy też wyposażenie puszki survivalowej. Następnie udaliśmy się na plażę i wyposażeni w kapoki graliśmy w piłkę wodną na jeziorze. Wzięliśmy również udział w zabawach i grach integracyjnych takich jak wielonarty czy przeciąganie liny. Ale to nie był koniec zabawy. Wyposażeni w gumowe lance rywalizowaliśmy ze sobą na specjalnej macie próbując strącić się wzajemnie z podestów. W ramach relaksu udaliśmy się na wyprawę kajakami po jeziorze. Ten dzień pełen atrakcji zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski.

Summer Challenge, grupa Pana Dawida K.
Ten dzień na Kulce rozpoczęliśmy od wejścia do Strefy UFO, w której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i mogliśmy spotkać się z Yamruzem w Laboratorium. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratowników zagraliśmy w waterpolo. Po obiedzie udaliśmy się do namiotu programowego, gdzie rywalizowaliśmy ze sobą w pojedynku na łuki. Później poszliśmy do drugiego namiotu programowego, w którym walczyliśmy w strojach wojowników sumo. Dzień zakończyliśmy imprezą na Poziomie X, na której świetnie się bawiliśmy.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny W.
Dziś mieliśmy okazję przekroczyć bramy tajnej Strefy UFO. Następnie udaliśmy się na plażę, by wspólnie zagrać w waterpolo. Uczyliśmy się także jeździć segwayami oraz wspinaliśmy się po wieży ze skrzynek, którą wcześniej sami budowaliśmy. Dzień zakończyliśmy spędzając wspólnie czas na grach i zabawach przy ognisku.

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii M.
Dzisiejszy poranek rozpoczął się od wymagających od nas równowagi zajęć polegających na budowaniu wieży ze skrzynek. Próbowaliśmy ułożyć jak najwyższą, a następnie na nią wejść. Następnie udaliśmy się nad jezioro, aby rozegrać mecz waterpolo. Później odbyła się gra terenowa Błędny Azymut, podczas której przy pomocy zdobytej wiedzy teoretycznej na temat wyznaczania kierunków świata musieliśmy odnaleźć wskazane miejsca na terenie ośrodka oraz rozwiązać różne ciekawe zagadki do nich przypisane. Najszybsza drużyna zwyciężyła. Po obiedzie jeździliśmy dziwnym rowerem oraz próbowaliśmy nauczyć się chodzić na szczudłach. Na zakończenie dnia odbyło się ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski oraz zagraliśmy w różne gry integracyjne.

VIP, grupa Pani Aleksandry Ch.
Dzień rozpoczęliśmy wyprawą na poligon, na którym skorzystaliśmy z przejażdżki quadem po trudnym terenie, stoczyliśmy się z górki w dmuchanej kuli oraz przejechaliśmy po specjalnym torze pojazdem ranger. Następnie poznaliśmy budowę wiatrówki oraz poprawną pozycję strzelecką, aby później ze stanowisk strzeleckich móc oddać strzały do tarcz. Wieczorem spotkaliśmy się przy ognisku, na którym graliśmy i bawiliśmy się oraz piekliśmy kiełbaski.

VIP, grupa Pani Aleksandry Z.
Środę rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. Wyszliśmy na poligon, na którym po przejściu trasy czekała na nas masa atrakcji, takich jak przejażdżka quadem i rangerem oraz zorba, podczas której wchodziliśmy do wielkiej dmuchanej kuli i toczyliśmy się w niej po specjalnym torze. Po powrocie wzięliśmy udział w mini teleturnieju, w którym za pomocą koła losowaliśmy pytania z różnych dziedzin i odpowiadaliśmy na nie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego piekliśmy kiełbaski, graliśmy w gry i śpiewaliśmy piosenki. Nie możemy doczekać się kolejnych atrakcji.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż