RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus VI (18.08-28.08.2023)


Dzień 9 - Kolejne kulkowe wyzwania

Dodany: 2023.08.26
Komentarze: 0
Zdjęcia: 621
Wideo: 1

Doskonała pogoda sprawia, że wszyscy jesteśmy w świetnych nastrojach i mamy ochotę na kolejne zabawy w wodzie, nad wodą czy na plaży. Czas, który tutaj spędzamy, staramy się wykorzystać jak najlepiej. Gramy w gry będące sprawdzianem naszych umiejętności zdobytych na koloniach. Wszystkim dopisuje humor i z wielkim entuzjazmem angażujemy się w kolejne zajęcia.

33 Przygody, grupa Pani Justyny W.
Dzisiaj od rana spędzaliśmy aktywnie czas na świeżym powietrzu. Część grupy w tym czasie uczestniczyła w zajęciach fakultatywnych jeżdżąc na segwayach w wersji cool i grając w gry na wirtualnych dywanach. Następnie już wszyscy uczyliśmy się jazdy segwayem. Uczestniczyliśmy również w turnieju łuczniczym. Malowaliśmy farbami obrazy na przeźroczystej folii rozciągniętej pomiędzy drzewami. Rozegraliśmy też turniej walk gladiatorów. Dzień zakończyliśmy zabawami integracyjnymi.

33 Przygody, grupa Pani Wiktorii D.
Ten dzień część naszej grupy rozpoczęła od meczu siatkówki, a część udała się na program fakultatywny, podczas którego jeździła segwayem oraz bawiła się na wirtualnych dywanach. Następnie udaliśmy się na zajęcia, na których graliśmy w popularne gry towarzyskie w wersji mega, czyli twistera lub jengę. Dzisiaj zamieniliśmy się w konstruktorów i tworzyliśmy własne budowle z klocków Lego i innych elementów. Na koniec dnia czekały na nas emocjonujące walki gladiatorów.

Adrenalina, grupa Pani Anny M.
Kolejny dzień kulkowych przygód zaczęliśmy od plażowania oraz udziału w warsztatach doskonalenia technik pływackich pod okiem ratowników. Następnie wzięliśmy udział w turnieju Awantura o Wiedzę, podczas którego licytowaliśmy ciekawe pytania. Po obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach na żyroskopie, na którym mogliśmy poczuć się jak kosmonauci podczas startu kosmicznej rakiety. Później graliśmy w gry planszowe i karciane. Dzień zakończyliśmy zabawami z piłką.

Adrenalina, grupa Pani Kornelii W.
Dzień zaczęliśmy od zajęć, podczas których nauczyliśmy się posługiwać wiatrówką sprężynową oraz poznaliśmy podstawowe postawy strzeleckie. Mogliśmy przetestować naszą celność strzelając do papierowych tarcz i rywalizując ze sobą. Odbyliśmy również zajęcia doskonalące podstawowe style pływackie, a ci z nas, którzy nie umieli jeszcze pływać, wykonali ćwiczenia wprowadzające do nauki pływania. Po tych wymagających zajęciach mogliśmy odpocząć i zrelaksować się na plaży. Resztę dnia spędziliśmy na różnych grach i zabawach.

Adrenalina, grupa Pana Mikołaja M.
Nasz obozowy dzień zaczęliśmy od turnieju Awantura o Wiedzę, na którym sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat ośrodka oraz przyrody, historii oraz techniki i odkryć. Następnie udaliśmy się na plażę na zajęcia doskonalące techniki pływackie. Kolejnymi naszymi zajęciami było Archery Challenge, na którym strzelaliśmy z łuków. Po zjedzonym obiedzie odbyły się zajęcia Błędny Azymut, na których przy pomocy kompasu odnajdywaliśmy kartki z zadaniami. Następnie pograliśmy w piłkę, a pod koniec dnia w planszówki.

BFF Extra, grupa Pani Oliwii M.
Sobotę rozpoczęłyśmy od pokonania czterech poziomów ścianki wspinaczkowej. Następnie przypomniałyśmy sobie ponownie postawę strzelecką i odbył się konkurs strzelania do słomianych tarcz. Po obiedzie zagrałyśmy w gry karciane oraz miałyśmy trening doskonalący nasze techniki pływackie pod okiem ratownika. Dzień zakończyłyśmy super zabawą podczas Piżama Party.

BFF Extra, grupa Pani Roksany M.
Kolejny dzień rozpoczęłyśmy od przygotowania naszych scenek teatralnych. Następnie udałyśmy się na park linowy, w którym każda z nas miała do pokonania dwie trasy o różnym stopniu trudności. Później odbyły się zajęcia teatralne, na których przedstawiałyśmy własne scenki. Kolejnym punktem naszego dnia były zajęcia wodne. Tym razem każda z nas mogła doskonalić swoje techniki pływackie pod okiem ratownika. Dzień zakończyłyśmy wieczorkiem BFF.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu mieliśmy zajęcia na eurobungee. Wyposażeni w uprząż oddawaliśmy skoki na trampolinie. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie doskonaliliśmy technikę pływania. Później przeszliśmy kosmiczny tor przeszkód w Strefie UFO. Walczyliśmy o pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Po obiedzie poszliśmy na boisko, gdzie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Graliśmy również w kolory, mafię oraz wirusa.

Harry Potter, grupa Pani Agnieszki M.
Kolonia dobiega końca, a my nie zwalniamy tempa. Dzień zaczęłyśmy grą francuską, podczas której odpowiadałyśmy na pytania związane z ośrodkiem oraz naszymi wychowawcami. Następnie brałyśmy udział w tańcach integracyjnych. Była to dla nas świetna rozgrzewka przed kolejnymi zajęciami na ściance wspinaczkowej. Po obiedzie pod czujnym okiem ratowników doskonaliłyśmy podstawowe style pływackie. Na koniec dnia tworzyłyśmy gigantyczne budowle z bambonady.

Harry Potter, grupa Pani Marii K.
Dzień rozpoczął się grą francuską, podczas której szukaliśmy wśród innych uczestników, wychowawców oraz instruktorów odpowiedzi na pytania, które dotyczyły kolonii. Potem był czas na tańce i pląsy na podeście. Następnie doskonaliliśmy style pływackie pod czujnym okiem ratownika. Potem odbył się test sprawności podczas wspinaczki. Wchodziliśmy na ściankę, na której szczycie mieliśmy dosięgnąć przycisku, który uruchamiał sygnał dźwiękowy. Na koniec dnia graliśmy w planszówki i wspominaliśmy, jak świetnie spędziliśmy do tej pory czas na kolonii.

Harry Potter, grupa Pani Olgi S.
Dzień zaczęliśmy od zagrania w grę francuską. Następnie trochę potańczyliśmy, żeby się rozbudzić. Nadszedł czas na test sprawności i gibkości, podczas którego wspólnie w parku linowym testowaliśmy swoje możliwości. Po obiedzie popływaliśmy i odpoczywaliśmy na plaży. Potem malowaliśmy w chmurach pędzlami po folii rozciągniętej pomiędzy drzewami i mogliśmy ponieść się swojej fantazji.

Harry Potter, grupa Pani Zuzanny L.
Lekcje w Hogwarcie coraz bardziej nas zaskakują. Rano zagraliśmy w grę francuską oraz tańczyliśmy. Później wybraliśmy się na zajęcia ze sztuki lewitacji, na których skakaliśmy na trampolinach. Po południu doskonaliliśmy techniki pływackie oraz wzięliśmy udział w teleturnieju Awantura o Wiedzę. Wieczorem przeszliśmy szkolenie na żyroskopie, czyli symulatorze, w którym mogliśmy poczuć wrażenia, jakie panują podczas lotu na miotle. To był ekscytujący dzień.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Pauliny S.
Kolejny dzień naszej kolonii część osób z naszej grupy zaczęła od zajęć fakultatywnych na magicznych dywanach i segwayach. W tym czasie druga część grupy integrowała się z innymi grupami grając w siatkówkę. Następnie odbyły się warsztaty ekorecyklingu, podczas których poznawaliśmy zasady bycia eko. Dowiedzieliśmy się, czym jest filozofia zero waste, a także jak dbać o nasze środowisko. Później uczestniczyliśmy w zajęciach z wychowawcą, na których podsumowaliśmy dotychczasowy czas spędzony na kolonii oraz graliśmy w baloniadę, a wieczorem przeszliśmy jeszcze kosmiczny tor przeszkód.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Julii M.
Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od zajęć na parku linowym, gdzie po szkoleniu mieliśmy możliwość przejścia tras o dwóch poziomach trudności. Następnie zamieniliśmy się w gladiatorów i rywalizowaliśmy ze sobą na kolorowej macie próbując się strącić z podestów przy użyciu gumowych lanc. Po południu udaliśmy się na wypoczynek na plażę, na której urządziliśmy konkurs zamków z piasku. Dzień zakończyliśmy grą francuską, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat naszego ośrodka.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Dzisiaj miałyśmy dużo okazji do spożytkowania naszej energii. Po śniadaniu zagrałyśmy w ziemniaka. Na kolejnych zajęciach wzięłyśmy udział w grze francuskiej, dzięki której dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy. Potem malowałyśmy w chmurach, czyli wykonywałyśmy obrazy kolorowymi farbami na rozciągniętej między drzewami folii. Po obiedzie poznałyśmy podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Następnie broniłyśmy Empire State Building przed armią Kronosa, czyli wzięłyśmy udział w zajęciach Archery Challenge. Wieczorem po kolacji odbyła się nocna gra terenowa, czyli Labirynt Dedala, na który czekałyśmy i przygotowywałyśmy się od dawna.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Naszym pierwszym dzisiejszym zadaniem była obrona Empire State Building przed armią Kronosa podczas zajęć Archery Challenge. Wyposażeni w maski i szyjki ochronne rozegraliśmy pojedynek łuczników ze strzałami zakończonymi gąbkami. Następnie wzięliśmy udział w Awanturze o Wiedzę i odpowiadaliśmy na pytania ułożone przez Apolla. Nauczyliśmy się dziś posługiwać szyframi i wykorzystaliśmy tę wiedzę w praktyce podczas gry terenowej Enigma. Wybraliśmy się również nad jezioro i doskonaliliśmy techniki pływackie. Wieczorem przeszliśmy Labirynt Dedala spacerując po lesie trasą wyznaczoną przez świetliki i rozwiązując powierzone nam zadania.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Nasz dzień rozpoczęliśmy od wizyty na plaży i podziwiania piękna jeziora Łęsk. Następnie odbyły się warsztaty teatralne, podczas których wystawiliśmy naszą sztukę inspirowaną ulubioną serią książek. Później rozegraliśmy bitwę na łuki, czyli Archery Challenge, podczas której pojedynkowaliśmy się bezpiecznymi strzałami. Uczyliśmy się też rozpalać ogień i filtrować wodę na zajęciach z survivalu. Wieczorem wkroczyliśmy do Labiryntu Dedala, gdzie przeszliśmy półboskie próby. To był świetnie spędzony czas.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Dzisiaj było pełno wrażeń. Po treningu łuczniczym nadszedł czas na bitwę podczas Archery Challenge. Odbyliśmy także trening kosmonauty na żyroskopie, na którym kręcąc się na trzech osiach mogliśmy poczuć przeciążenie, które czują osoby w rakiecie kosmicznej. Mieliśmy także drugą część warsztatów teatralnych, podczas których po rozgrzewce ruchowej i głosowej zrobiliśmy próbę generalną przygotowanych wcześniej sztuk, a następnie przedstawiliśmy je przed naszymi kolegami z grupy. Wieczorem odbyła się długo wyczekiwana leśna gra terenowa Labirynt Dedala.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli O.
Dzisiejszy poranek minął nam w teatralnym klimacie. Każdy z nas od rana przygotowywał swój spektakl tak, aby wyszedł jak najlepiej. Przed południem zebraliśmy się i odegraliśmy przedstawienia w trzech grupach. Każde z nich było inne, ale równie wspaniałe. Nasza praca się opłaciła, a dodatkowo dostaliśmy wskazówki, co można poprawić na przyszłość. Po obiedzie dokonaliśmy nasze techniki pływackie na zajęciach z ratownikiem. Odpoczywaliśmy na plaży, a później graliśmy w czółko. Zabawa przyniosła nam wiele pozytywnych emocji. Wieczorem poza ośrodkiem odbyła się gra terenowa Labirynt Dedala. Każdy z nas czekał na nią nie bez powodu, bo było super.

Obóz Herosów, grupa Pani Magdy K.
Nasz dzisiejszy dzień był pełen emocji. Rozpoczęliśmy go od warsztatów teatralnych, podczas których prezentowaliśmy naszą sztukę. Później stworzyliśmy arcydzieła podczas zajęć malowania w chmurach. Następnie mogliśmy sprawdzić swoją znajomość faktów z różnych dziedzin podczas Awantury o Wiedzę. Na zajęciach z pierwszej pomocy nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy i ćwiczyliśmy sposoby jej udzielania. Wieczorem rozpoczął się Labirynt Dedala, gra terenowa godna prawdziwych herosów. To był niesamowity dzień.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Szymona B.
Sobota rozpoczęła się dla nas bardzo energicznie. Od razu po śniadaniu ruszyliśmy na Operację Desantową Przyczółek. Na początku musieliśmy na kajakach dopłynąć do czterech miejsc i znaleźć tam dalsze informacje dotyczące gry. Reszta zabawy odbyła się już w ośrodku. Musieliśmy wykorzystać pozyskane umiejętności – używać busoli, parokroków czy określać położenie geograficzne. Wszyscy się świetnie bawili i zaangażowali w grę. Po zabawie w terenie poszliśmy na spacer do lasu. Mogliśmy się wyciszyć i podziwiać otaczającą nas przyrodę. Resztę dnia spędziliśmy na podobozie. Rozmawialiśmy, graliśmy w gry planszowe czy karty. Każdy znalazł coś dla siebie.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Sobotę rozpoczęliśmy Operacją Desantową Przyczółek. Zdobywaliśmy cztery strony jeziora, a następnie rozwiązywaliśmy zagadki i szukaliśmy wyznaczonych punktów rozłożonych na terenie całego ośrodka. Zwieńczeniem całej operacji było wręczenie nam pamiątkowych identyfikatorów prawdziwego kulkowego żołnierza. Następnie wybraliśmy się na park linowy. Każdy z nas próbował swoich sił wspinając się po dwóch trasach o różnym poziomie trudności. Poszło nam znakomicie. Jesteśmy już na końcówce naszej kolonii, więc to idealny moment na stworzenie naszej unikalnej flagi. Wymyśliliśmy motyw przewodni i przy użyciu farb przenieśliśmy nasze pomysły na białe płótno. Wieczór upłynął nam na integracji. Graliśmy w karty, gry planszowe i śpiewaliśmy ulubione piosenki.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Dominiki B.
Kolejny dzień już za nami. Wzięliśmy dziś udział w Kulkowych Podchodach w lesie. Podzieliliśmy się na dwie grupy i rozwiązywaliśmy zadania. Następnie wybraliśmy się do Strefy UFO, gdzie pokonaliśmy kosmiczny tor przeszkód. Wybraliśmy się również ponownie na plażę, gdzie graliśmy w piłkę wodną. Na koniec dnia graliśmy wspólnie całą grupą w piłkę. Dzisiejszy dzień był świetny.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zuzanny Ś.
Sobotę rozpoczęliśmy zajęciami sportowymi. Udaliśmy się do naszej ulubionej Strefy UFO, gdzie czekał na nas kosmiczny tor przeszkód. Pokonywaliśmy go z wielką precyzją w rekordowym czasie. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratownika uczyliśmy się nowych technik pływania w naszym basenie. Po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, podczas której poznaliśmy nowe pojęcia dotyczące survivalu. Wybudowaliśmy również szałasy przy pomocy pałatek wojskowych i zorganizowaliśmy ich otoczenie tworząc ogniska, ławki czy nawet łóżka. Wieczór spędziliśmy wykonując test astronauty ćwicząc na żyroskopie. Dzięki niemu poczuliśmy się jak prawdziwy kosmonauta podczas startu rakiety.

Power Jump, grupa Pani Magdaleny K.
Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w lesie ucząc się budować obozowiska oraz szałas z pałatek. Później korzystając z pogody graliśmy na świeżym powietrzu, a następnie dokonaliśmy nasze umiejętności strzeleckie strzelając z łuków. Po obiedzie wspólnie śpiewaliśmy i układaliśmy pląsy, a wieczorem zmierzyliśmy się z grą francuską, czyli aktywnie szukaliśmy odpowiedzi na różne pytania związane z naszą kolonią.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny D.
Dziś z samego rana wyruszyliśmy do lasu, aby wziąć udział w Kulkowych Podchodach. Po krótkim wstępie wyjaśniającym jak wyglądają znaki patrolowe, pierwsza grupa wyruszyła w trasę. Zadaniem drugiej grupy było poszukiwanie pierwszej po specjalnie przygotowanych strzałkach. Podczas przejścia rozwiązywaliśmy różne zagadki. Świetnie bawiliśmy się podczas tej gry i bez problemu poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Następnie czekała na nas olimpiada sportowa, podczas której mogliśmy zmierzyć się ze sobą w różnych dyscyplinach. Poszliśmy też schłodzić się na plażę. Następnie graliśmy w gry planszowe i miło spędziliśmy wspólnie czas. Na koniec dnia ponownie czekały na nas mega gry, na których bawiliśmy się tak dobrze jak za pierwszym razem.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Dzisiaj uczyliśmy się wyznaczać azymut przy użyciu kompasu. Następnie musieliśmy, przy jego pomocy, znaleźć oraz rozwiązać zagadki. Korzystając z pięknej pogody poszliśmy na naszą ulubioną plażę. Złapaliśmy tam trochę słońca oraz kąpaliśmy się w jeziorze. Również dzisiejszy dzień spędziliśmy aktywnie. W specjalnych strojach graliśmy w piłkę na opak, czyli w korfball oraz passball. Było przy tym dużo śmiechu, ale to nie był koniec atrakcji. Poznaliśmy też budowę łuku i strzały oraz prawidłowa postawę strzelecką, a następnie nauczyliśmy się strzelać z łuku. Dzień zakończyliśmy przeróżnymi grami i zabawami.

Summer Challenge, grupa Pana Dawida K.
Dzień rozpoczęliśmy od gry integracyjnej, podczas której mogliśmy jeszcze bardziej się zżyć. Następnie udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, na której ćwiczyliśmy naszą zwinność i mogliśmy się sprawdzić na czterech różnych poziomach trudności. Potem udaliśmy się na plażę, na której tworzyliśmy budowle z piasku. Po obiedzie udaliśmy się na strzelnicę wiatrówkową, na której wykazaliśmy się precyzją podczas oddawania strzałów. Pod koniec dnia graliśmy w piłkę i integrowaliśmy się w grupie.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny W.
Ten dzień dostarczył nam wielu emocji. Zaczęliśmy go od ćwiczeń na żyroskopie, dzięki którym mogliśmy odczuć wrażenia podobne do tych odczuwalnych podczas startu rakietą kosmiczną. Podczas pływania rowerami wodnymi mogliśmy podziwiać naturę otaczającą jezioro Łęsk. Ćwiczyliśmy dziś także swoją celność strzelając z wiatrówek. Udało nam się także złapać na plaży trochę promieni słonecznych i wykapać się w jeziorze.

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii M.
Dzień rozpoczęliśmy od gier planszowych, takich jak m.in. uno, czółko czy jenga. Później wybraliśmy się nad jezioro, aby wypłynąć w rejs kajakami turystycznymi. Pływaliśmy podziwiając uroki jeziora Łęsk. Następnie postanowiliśmy pozostać na plaży, aby skorzystać z pogody i wykąpać się oraz poopalać. Potem udaliśmy się do lasu, aby wziąć udział w lekcji survivalu, czyli sztuki przetrwania. Zdobytą wcześniej wiedzę wykorzystaliśmy budując schronienie z pałatek oraz używając rzeczy znalezionych w lesie. Wieczorem na zakończenie dnia odbyło się Archery Challenge, podczas którego pojedynkowaliśmy się z użyciem łuków i bezpiecznie zakończonych strzał.

VIP, grupa Pani Aleksandry Ch.
Ten dzień rozpoczęliśmy grą francuską, która polegała na szukaniu odpowiedzi na pytania, a zadawaliśmy je kadrze ośrodka. Następnie wzięliśmy udział w grze w piłkę wodną. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i założyliśmy kapoki. Później mieliśmy szansę skorzystać po raz drugi ze ścianki wspinaczkowej. Pokonanie czterech tras o rożnym poziomie trudności było dla nas dużo łatwiejsze, ponieważ już wcześniej zapoznaliśmy się z techniką wspinania. Dzień zakończyliśmy prywatną imprezą VIP-ów, na której tańczyliśmy i bawiliśmy się.

VIP, grupa Pani Aleksandry Z.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy grą w waterpolo, czyli meczem w jeziorze. Graliśmy również inne gry i integrowaliśmy się na plaży. Mieliśmy dzisiaj również możliwość przejścia jeszcze raz parku linowego, czyli wzięcia udziału w naszych ulubionych zajęciach. Wspinaliśmy się na trasach o różnych poziomach trudności świetnie się bawiąc. To nie był koniec atrakcji, ponieważ wieczorem bawiliśmy się podczas vipowskiej imprezy. To był bardzo wyjątkowy dzień.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż