RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus VI (18.08-28.08.2023)


Dzień 10 - Finał naszych przygód

Dodany: 2023.08.27
Komentarze: 0
Zdjęcia: 577
Wideo: 1

Czas spędzony na koloniach minął nam zdecydowanie zbyt szybko. Ostatni dzień zajęć już za nami, jutro wyjeżdżamy. Chwile spędzone tutaj były pełen przygód i radosnych momentów w towarzystwie nowych kolegów i koleżanek. Z pewnością nawiązaliśmy wiele przyjaźni, które przetrwają przez lata. Przed nami jeszcze tylko pakowanie i wspominanie cudownych chwil na Kulce.

33 Przygody, grupa Pani Justyny W.
Dzisiaj szybko posprzątaliśmy swoje pokoje, aby móc pójść na nasze pierwsze zajęcia, podczas których mieliśmy szansę nauczyć się strzelać z wiatrówki i dowiedzieliśmy się, jak wygląda pozycja strzelecka. Następne zajęcia odbyły się na ściance wspinaczkowej, na której zadaniem było wejście na sam jej szczyt. Potem poszliśmy porysować. Po obiedzie graliśmy w piłkę nożną i udaliśmy się na apel kończący naszą przygodę na Kulce. Po nim poszliśmy na imprezę pod gwiazdami.

33 Przygody, grupa Pani Wiktorii D.
Nasz przedostatni dzień rozpoczęliśmy od zajęć z wychowawcą, na których spędziliśmy czas grając w gry i zabawy towarzyskie. Odbyło się także podsumowanie kolonii i rozdanie pamiątkowych certyfikatów. Emocji nie brakowało, ponieważ na kolejnych zajęciach zagraliśmy w Awanturę o Wiedzę. Na ostatnich zajęciach programowych rywalizowaliśmy podczas walk sumo. Na koniec dnia udaliśmy się na apel końcowy, a następnie na ostatnią dyskotekę.

Adrenalina, grupa Pani Anny M.
To był przedostatni dzień w Kulce. Po śniadaniu wspinaliśmy się na wieże ze skrzynek, które samodzielnie budowaliśmy. Następnie graliśmy w piłkę nożną, siatkonogę i inne gry. Potem poszliśmy nad jezioro, gdzie mieliśmy możliwość odpocząć na plaży i kąpać się. Po obiedzie odbyły się zajęcia w waterballu, na których próbowaliśmy utrzymać równowagę w kuli umieszczonej na wodzie. Potem odbył się apel kończący nasze kolonie, a po nim disco pod gwiazdami. Ostatni wieczór na koloniach spędziliśmy rozmawiając i bawiąc się.

Adrenalina, grupa Pani Kornelii W.
Przedostatni dzień w Kulce za nami. Zaczęliśmy go od emocjonującej rozgrywki Awantura o Wiedzę, czyli gry z ciekawymi pytaniami, które trzeba uprzednio wylicytować. Wzięliśmy udział w walkach gladiatorów, czyli pojedynku na specjalnej macie ubrani w kaski ochronne oraz wyposażeni w gumowe lance. Popołudnie spędziliśmy na grach i zabawach, natomiast wieczorem odbył się apel końcowy, czyli oficjalne pożegnanie wszystkich uczestników kolonii. Dzień zakończyliśmy dyskoteką pod gwiazdami, na której bawiliśmy się do ostatniej piosenki.

Adrenalina, grupa Pana Mikołaja M.
Nasz przedostatni wspólny dzień zaczęliśmy od parku linowego, na którym przechodziliśmy trasy o dwóch poziomach trudności. Następnie poszliśmy na zajęcia Archery Challenge, na których pojedynkowaliśmy się strzałami zakończonymi gąbką. Spędziliśmy też czas na plaży. Po południu pograliśmy w piłkę siatkowa oraz koszykówkę. Dzień zakończyliśmy apelem podsumowującym oraz dyskoteką pod gołym niebem. Do zobaczenia za rok!

BFF Extra, grupa Pani Oliwii M.
Niedziela rozpoczęła się od zajęć w parku linowym. Następnie obejrzałyśmy film w gwiezdnym kinie 3D „Magiczny Glob”. Po obiedzie otrzymałyśmy certyfikaty ukończenia kolonii. Później odbył się apel kończący turnus, a dzień zakończyłyśmy super zabawą na dyskotece pod gwiazdami.

BFF Extra, grupa Pani Roksany M.
Dzień rozpoczęliśmy od ostatnich już gier integracyjnych. Kolejnym punktem naszego dnia były ćwiczenia na żyroskopie, podczas których każda z nas mogła poczuć się jak astronautka. Następnie udałyśmy się na ściankę wspinaczkową, na której mogłyśmy pokonać aż cztery trasy o różnych poziomach trudności. Później odbył się apel kończące nasz turnus oraz impreza pod gwiazdami. To był super spędzony czas. Widzimy się za rok!

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu zagraliśmy w Awanturę o Wiedzę. Następnie uczyliśmy się jeździć segwayem po specjalnie przygotowanym torze. Później odbyły się zajęcia, na których uczyliśmy się posługiwać wiatrówką sprężynową. Oddawaliśmy strzały do papierowych tarcz rywalizując ze sobą. Po obiedzie przeszliśmy ćwiczenia na żyroskopie, dzięki którym poczuliśmy wrażenia podobne do odczuwalnych podczas startu rakiety kosmicznej. Na zakończenie turnusu zebraliśmy się wszyscy na placu apelowym, gdzie nastąpiło oficjalne pożegnanie.

Harry Potter, grupa Pani Agnieszki M.
Nasza kolonia dobiega końca. Był to bardzo emocjonujący dzień. Rano odbyła się Bitwa o Hogwart, podczas której pokonałyśmy Voldemorta. Po tym jakże trudnym zadaniu udałyśmy się na podsumowanie naszych magicznych zmagań. Gryffindor zajął pierwsze miejsce w turnieju domów. Następnie udałyśmy się do sklepu Ollivanderów po różdżki, które później ozdabiałyśmy. Na koniec wzięłyśmy udział w apelu podsumowującym kolonię oraz dyskotece. Z uśmiechem na twarzy kończymy dzień. Do zobaczenia za rok!

Harry Potter, grupa Pani Marii K.
Na rozpoczęcie dnia zagraliśmy w ostatnią grę w Hogwarcie. Naszym celem było wykonanie zadania przygotowanego przez profesorów. Otrzymaliśmy skrawki mapki, które doprowadziły nas do Voldemorta, którego pokonaliśmy. Potem udaliśmy się do sklepu Ollivanderów, aby znaleźć różdżkę, która będzie nam towarzyszyć w naszych dalszych podróżach. Potem za sprawą magicznych farb i kredek je ozdabialiśmy. Następnie odbył się uroczysty apel, po którym zebraliśmy się i wspominaliśmy przygody, jakie przeżyliśmy razem na kolonii. To był wspaniały czas.

Harry Potter, grupa Pani Olgi S.
Po śniadaniu podjęliśmy wyzwanie i wzięliśmy udział w Bitwie o Hogwart. Następnie ucztowaliśmy w wielkiej sali i rozstrzygnęliśmy rywalizację o Puchar Domów. Potem poszliśmy do sklepu Pana Ollivandera i wybieraliśmy swoje różdżki. Po obiedzie nadaliśmy im trochę koloru ozdabiając je. Kolonia już jutro się kończy, wiec wzięliśmy udział w apelu podsumowującym cały pobyt. Potem potańczyliśmy razem na pożegnalnej dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Zuzanny L.
Nasza przygoda w Szkole Magii i Czarodziejstwa dobiega końca. Już jutro wracamy do domów. Dziś czekało na nas jeszcze wiele magicznych atrakcji. Rano wzięliśmy udział w Bitwie o Hogwart, gdzie udało nam się pokonać Voldemorta. Potem przyszedł czas na Ucztę w Wielkiej Sali. Nasz dom zwyciężył. Każdy otrzymał certyfikat ukończenia szkoły w Hogwarcie od samego Dumbledore’a. Na koniec dnia byliśmy na apelu podsumowującym nasze kolonie oraz na dyskotece. Pierwszy rok w Szkole Magii za nami. Na pewno nie ostatni raz widzimy się w Hogwarcie. To był magiczny czas.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Pauliny S.
Przedostatniego dnia naszej kolonii czekało na nas jeszcze wiele atrakcji. Rano stoczyliśmy walki sumo, po południu zagraliśmy w grę francuską, a po obiedzie odbył się laserowy paintball, podczas którego stoczyliśmy potyczki z bronią świetlną i detektorami trafień. To była świetna zabawa. Wieczorem wzięliśmy jeszcze udział w apelu kończącym kolonię, a na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka pod gołym niebem. Kosmiczna Misja na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Julii M.
Przedostatni dzień turnusu zaczęliśmy od zajęć na żyroskopie, na którym przeszliśmy trening, podczas którego odczuliśmy wrażenia podobne do tych, które mają miejsce podczas startu rakiety kosmicznej. Następnie udaliśmy się zagrać w mega gry, czyli jengę i twister w rozmiarze XXL. Na koniec dnia odbył się apel końcowy, podczas którego oficjalnie zakończyliśmy turnus oraz pożegnaliśmy się z kadrą. Do zobaczenia za rok!

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Dziś przedostatni dzień naszej herosowej przygody. Po śniadaniu miałyśmy zajęcia, na których wykonywałyśmy z gliny paciorek, który jest symbolem upamiętniającym tegoroczny obóz. Następnie odbyły się miniigrzyska olimpijskie, na których brałyśmy udział w kilku dyscyplinach sportowych. Potem wzięłyśmy udział w baloniadzie, którą wszyscy uwielbiamy. Po obiedzie udałyśmy się na bal, czyli na Wielkie Dionizje, gdzie czekał na nas poczęstunek i tańce do różnego rodzaju muzyki. Następnie odbył się pożegnalny apel i dyskoteka pod gołym niebem.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Dziś każdy z nas stworzył pamiątkowe paciorki z gliny nawiązujące do fabuły obozu. Następnie wzięliśmy udział w miniigrzyskach olimpijskich, podczas których rywalizowaliśmy z innymi obozami w konkurencjach sportowych. Po południu odbyły się Wielkie Dionizje, czyli bal na zakończenie obozu. Przygotowany był dla nas poczęstunek. Bawiliśmy się przy muzyce i oglądaliśmy przygotowane wcześniej inscenizacje. Wieczorem odbył się apel pożegnalny. Dostaliśmy certyfikaty uczestnictwa w kolonii i zbieraliśmy na nich pamiątkowe podpisy od naszych kolegów i kadry obozowej.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Nasz czas na Kulce dobiega powoli końca. Rano każdy z nas miał szansę stworzyć swój własny paciorek symbolizujący nasz pobyt na Obozie Herosów. Następnie rozegraliśmy miniigrzyska olimpijskie, podczas których odbyły się różne konkurencje. Później były Wielkie Dionizje, czyli bal przygotowany specjalnie dla herosów, na którym tańczyłyśmy, śpiewaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Wieczorem odbył się uroczysty apel i zabawa taneczna. Nigdy nie zapomnimy tych pięknych dni.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Dzień zaczęliśmy od tworzenia własnych paciorków z gliny, symbolizujących nasze najlepsze wspomnienia z obozu. Później wzięliśmy udział w miniigrzyskach olimpijskich, podczas których startowaliśmy w różnych konkurencjach sportowych. Następnie odbyły się Wielkie Dionizje, czyli bal z poczęstunkiem na podsumowanie naszego pobytu. Po południu odbył się apel pożegnalny i dyskoteka pod gwiazdami. Wieczorem spędzaliśmy czas razem, wspominając nasze najprzyjemniejsze chwile tutaj spędzone.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli O.
Z samego rana wszyscy razem zrobiliśmy pamiątkowe gliniane paciorki oraz figurki z gliny. Następnie wzięliśmy udział w miniigrzyskach olimpijskich. Każdy z nas startował w innej konkurencji. Bitwa była zacięta. Po obiedzie urządziliśmy wielką ucztę u Dionizosa. Odbył się też bal, na którym bawiliśmy się razem ze wszystkimi herosami. Następnie wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym, na którym zostały rozstrzygnięte konkursy. Po apelu mieliśmy czas na ostatnie chwile z przyjaciółmi. Przeżyliśmy w Kulce wspaniałą przygoda. Do zobaczenia za rok!

Obóz Herosów, grupa Pani Magdy K.
Dzień rozpoczęliśmy od wykonania pamiątkowych paciorków z gliny takich, jakie dostawali herosi z opowieści o Percym Jacksonie. Następnie udaliśmy się na miniigrzyska olimpijskie. Sześć drużyn herosów zmierzyło się ze sobą w sześciu różnych konkurencjach sportowych. Byliśmy drużyną, która zajęła pierwsze miejsce. Jesteśmy z tego bardzo dumni! Po obiedzie udaliśmy się na Wielkie Dionizje. Każdy, kto chciał, mógł się zaprezentować na naszej scenie. Nie obeszło się bez niespodzianek. To było cudowne podsumowanie naszych herosowych wakacji. Ostatnim punktem dnia był apel na zakończenie kolonii, na którym podsumowaliśmy nasz turnus. Jeszcze raz zobaczyliśmy całą kadrę i oficjalnie zakończyliśmy wakacje na Kulce. Mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się w przyszłym roku.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Szymona B.
Dzień rozpoczęliśmy od walk gladiatorów. Pierwsza runda była rozgrzewką, a następnie zorganizowaliśmy dwa turnieje. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy mógł spróbować swoich sił walcząc z każdym. Po chwili odpoczynku ruszyliśmy do gwiezdnego kina na seans filmowy. Opowiadał on o kosmosie, astrologii i o wielkich odkryciach we wszechświecie. Część dnia spędziliśmy na pakowaniu naszych rzeczy. Pod sam koniec świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Ten dzień rozpoczęliśmy od integracji na podobozie. Następnie wybraliśmy się na seans filmowy do kina gwiezdnego. Budowaliśmy dziś wieże ze skrzynek, po których następnie wspinaliśmy się. Wieczorem odbył się apel kończący nasz turnus.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Dominiki B.
To nasz przedostatni dzień kolonii. Rano wybraliśmy się na survival niedaleko ośrodka, podczas którego uczyliśmy się jego podstaw oraz jak budować schronienie. Spędziliśmy dużo czasu wspólnie grając w gry. Nie zabrakło też plażowania. Byliśmy również na żyroskopie, na którym mogliśmy poczuć się jak astronauci podczas startu rakiety. Dzień skończyliśmy apelem pożegnalnym oraz dyskoteką. Na pewno wrócimy tutaj za rok.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zuzanny Ś.
Przedostatni dzień turnusu rozpoczęliśmy od plażowania i kąpieli na naszej kulkowej plaży. Następnie udaliśmy się na park linowy, gdzie pokonaliśmy czekające na nas przeszkody. Stanęliśmy też w szranki walk gladiatorów, podczas których przy pomocy gumowych lanc spychaliśmy się z podestów. Rozegraliśmy mały turniej, podczas którego wyłoniliśmy najlepszego wojownika. Dzień zakończyliśmy apelem końcowym, w czasie którego pożegnaliśmy kadrę wychowawców oraz instruktorów. Pożegnaliśmy też naszych obozowych przyjaciół. Wspólnie bawiliśmy się podczas imprezy pod chmurką. Mamy nadzieje spotkać się w tym miejscu za rok.

Power Jump, grupa Pani Magdaleny K.
Poranek spędziliśmy na dokończeniu zadań gry francuskiej oraz szalonej zabawie na magicznych dywanach. Po południu relaksowaliśmy się w kinie gwiezdnym podczas seansu filmowego „Magiczny Glob” oraz spacerze na plaży. Później wybraliśmy się na apel oraz świetnie się bawiliśmy podczas ostatniej dyskoteki.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny D.
Dziś nasz przedostatni dzień kolonii, dlatego po raz ostatni na tym turnusie zagraliśmy na magicznych dywanach. Następnie poszliśmy na plażę, żeby wykąpać się w naszym kulkowym jeziorze. Później przyszedł czas na nasze ostatnie gry i zabawy na boisku. Po obiedzie po raz drugi poszliśmy do parku linowego, który przeszliśmy z łatwością. Każdy z nas miał czas przejść tę trasę tyle razy, ile chciał. Bawiliśmy się tam świetnie. Po parku linowym przyszedł czas na apel kończący kolonię, na którym odbyło się rozstrzygnięcie wszystkich konkursów. Po kolacji był czas na pakowanie się.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Przedostatni dzień kolonii za nami. Rozpoczęliśmy go od ostatniej wyprawy jednoosobowymi kajakami. Następnie udaliśmy się na symulator lotów kosmicznych, czyli żyroskop. Uczucia towarzyszące nam na tej atrakcji są nie do opisania. Po obiedzie spędziliśmy aktywnie czas biorąc udział w grze w piłkę na opak, która polegała na graniu w piłkę nożna w specjalnych strojach. Dzień zakończyliśmy apelem pożegnalnym i dyskoteką.

Summer Challenge, grupa Pana Dawida K.
Kolejny dzień kulkowej przygody minął nam pod znakiem zabaw i wspólnie spędzonego czasu. Rozpoczęliśmy go od pójścia na zajęcia sumo, gdzie po raz kolejny mogliśmy się zmierzyć z przyjaciółmi na ringu w strojach azjatyckich wojowników wagi ciężkiej. Następnie udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, na której wykazaliśmy się zręcznością i szybkością. Później poszliśmy na apel końcowy, gdzie pożegnaliśmy się z naszą kadrą i przyjaciółmi. Dzień zakończyliśmy imprezą pod chmurką, gdzie po raz ostatni na tym turnusie bawiliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny W.
Przedostatni dzień za nami. To była niedziela pełna wrażeń. Dzień zaczęliśmy od waterballu, na którym mogliśmy poćwiczyć utrzymywanie równowagi w ogromnej kuli znajdującej się na wodzie. Kolejną atrakcją był survival. Odbył się także apel pożegnalny. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii M.
Przedostatni dzień naszej kolonii rozpoczęliśmy ćwiczeniami na symulatorze lotów kosmicznych, czyli na żyroskopie. Następnie udaliśmy się na boisko, aby rozegrać mecz piłki na opak. Graliśmy w korfball w wielkich strojach utrudniających ruchy oraz w passball, którego zasady gry przypominały koszykówkę. Popołudnie spędziliśmy na wspólnych zabawach. Następnie udaliśmy się do gwiezdnego kina sferycznego na film 3D pod tytułem „Magiczny Glob”. Wieczorem odbył się apel pożegnalny, na którym odebraliśmy nagrody za wygrane konkursy oraz mogliśmy pożegnać się z całą kadrą oraz spędzić ze sobą ostatnie chwile. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka pod gołym niebem. Zapamiętamy ten czas na długie lata.

VIP, grupa Pani Aleksandry Ch.
To nasz przedostatni wspólny dzień. Rozpoczęliśmy go seansem filmowym w kinie sferycznym 3D. Następnie zagraliśmy w piłkę na opak w specjalnych strojach oraz według specjalnych zasad. Później przyszedł czas na turniej łuczniczy, na którym oddawaliśmy strzały do tarcz ze stanowisk strzeleckich. Potem odbył się apel końcowy, który oficjalnie zakończył nasz turnus. Wieczorem odbyła się taneczna zabawa pod gwiazdami.

VIP, grupa Pani Aleksandry Z.
Przedostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy seansem w kinie 3D. Oglądaliśmy film o kosmosie i dowiedzieliśmy się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Następnie wzięliśmy udział w pojedynku gladiatorów, podczas którego na specjalnej macie zmagaliśmy się z przeciwnikami. Po południu otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i spędziliśmy ze sobą ostatnie chwile. Wieczorem, na zakończenie turnusu, czekał nas apel pożegnalny oraz dyskoteka. Ten czas spędzony na Kulce zostanie na zawsze w naszej pamięci.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.