RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus V (14.08-24.08.2012)


Dzień 8 - Czas ucieka jak szalony

Dodany: 2012.08.21
Komentarze: 0
Zdjęcia: 42
Wideo: 1

Kolejny słoneczny dzień za nami, oby taka pogoda do końca turnusu nam dopisała.:)
W nocy ok. godziny 3 nasi koloniści w ramach programu fakultatywnego wyjechali na wycieczkę do Wilna. Spacer przez Stare Miasto przyniósł wiele atrakcji. Zwiedzili Ostrą Bramę - gotycki zabytek wzniesiony w miejscu dawnych fortyfikacji miejskich. Kolejną atrakcją była Bazylika archikatedralna św. Stanisława Biskupa i św. Władysława w Wilnie - to katolicka katedra archidiecezji wileńskiej, miejsce pochówku wielkich książąt litewskich, jednocześnie królów Polski (m.in. Aleksandra Jagiellończyka oraz Elżbiety Habsburżanki i Barbary Radziwiłłówny – żon Zygmunta Augusta). Dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego, wzgórze Giedymina – również tam nas nie zabrakło. Wzgórze, wraz z pomnikiem założyciela miasta, góruje nad krajobrazem. Jest to, według legendy, miejsce założenia Wilna. Tu zlokalizowane są najstarsze budowle miasta, tu „mówią wieki”. Jest to jednocześnie jedno z ulubionych miejsc spacerów turystów i mieszkańców Wilna. Odwiedzili również położony na peryferiach miasta, wśród malowniczych wzgórz, wileński cmentarz, który należy do najstarszych w Europie. Spoczywa na nim wielu wybitnych Polaków.
Grupy Hannah Montana, Can you dance, Gwiezdne Wojny, Fabryka Gwiazd spędziła dzisiaj dzień bardzo aktywnie na grach i zabawach zespołowych. Później wszyscy udali się na plażowanie trzeba było wykorzystać piękną pogodę. Po południu wykorzystując swoje umiejętności i spryt grali w grę terenową „zwiad terenowy”.
Akademia Młodego Agenta już od rana miała swoją super misje specjalną zamienili się w małych snajperów używając wykrywaczy metali. Później były półfinałowe rozgrywki w piłkarzyki, najlepsi gracze będę reprezentować agentów w finałach.
Grupa Paintballowa zaczęła dzień w pełni sił, więc ruszyli do lasu by nauczyć się budowy szałasów. Od dziś można powiedzieć za nasi koloniści poradzą sobie w każdych warunkach.
Nasza grupa warsztatowa miała dzisiaj warsztat artystyczny, na którym każdy zrobił maskę gipsową. Później każdy miał okazje przejechać się po specjalnie przygotowanym torze quadowym. Po obiedzie warsztat z czekolady, czyli dla każdego coś słodkiego.
Waleczna grupa Herosów miała dzisiaj „bitwę o sztandar”. Silniejsza okazała się ekipa czerwonych. Po leśnych potyczkach musieli skorzystać z królestwa Posejdona i zażyć kąpieli wodnych.
Aktywne Wakacje pokonywały dzisiaj swoje lęki przed wysokościami. Cała grupa spisała się na medal, ponieważ wszyscy weszli na wieże ze skrzynek, którą sami oczywiście dzielnie układali. Najwięcej ułożył Dawid - aż 17. Gratulujemy:)
Turbo przygoda miała dzisiaj w sobie ducha sportowca i rozegrali mecz piłki nożnej. Kolejny raz udowodnili, że są dobrzy.
Kulko-Odporni korzystali dzisiaj w pełni ze słoneczka, najpierw poszli na długi spacer po lesie a później zażywali kąpieli wodnych.
Ekstremalne wakacje sprawdzali swoje umiejętności na łukach i wiatrówkach. Na koniec czekał na nich konkurs strzelecki. Najlepsza z łuków okazała się Ania natomiast z wiatrówki Dawid.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę ogórkową i pysznego kotleta z piersi kurczaka w chrupiącej panierce z marchewką
Główną atrakcją tego wieczoru była dyskoteka pod tytułem „Kicz Party”, pomysły były zadziwiające… przebrali się wszyscy, koloniści jaki i wychowawcy - nie mniej zaskakujący był stój managera COOL CLUBU, który zmotywował wszystkich do świetnej zabawy :D


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.