RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus V (14.08-24.08.2012)


Dzień 9 - Aktywnie i wesoło

Dodany: 2012.08.22
Komentarze: 1
Zdjęcia: 48
Wideo: 1

Małymi krokami zbliżamy się do końca kolonii, ale na szczęście piękna pogoda nam dopisuje. Kolejny dzień pełen wrażeń za nami. W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był Stary Ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z, trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.
Akademia Młodego Agenta od rano aktywnie spędzali czas na samoobronie. Od dziś tajni agenci wiedzą jak postępować w przypadku, kiedy poczują zagrożenie.
Paintbllowcy mogli dzisiaj sprawdzić swój spryt, siłę i kondycje. Mieli dzisiaj Olimpiade sportową, w której wziął udział każdy. Czekały na nich takie konkurencje jak: skoki przez skakankę, biegi, celność do bramki, przejście przez tor przeszkód. Wieczorem czekała na nich niespodzianka seans filmowy
Gwiezdne Wojny miał dzisiaj bardzo ważne szkolenie Luka, Skywalkera, który nauczył ich posługiwać się mieczem świetlnym, tak jak na rycerzy Jedi przystało. Wieczorem czekał na dzieci wielki bal podsumowujący ich obóz Gwiezdnych Wojen. Odbyło się również uroczyste pasowanie na rycerzy Jedi.
Super Misja Specjalna korzystała dzisiaj z pięknej pogody i wybrała się na plaże. Później nasza mała brygada specjalna zdobyła informacje na temat sztuki kamuflażu oraz nauczyły poruszać się po terenie. Od dziś znają tajniki sztuki tropienia i bytowania w lesie.
Fabryka Gwiazd rano szalała na macie tanecznej, a później zajęcia z modelingu, czyli podstaw poruszania się nauka chodzenia po wybiegu. Trzeba przyznać, że dziewczyny chodziły jak zawodowe modelki. Aby wyglądać profesjonalnie udały się później na zajęcia ze sztuki makijażu i stylizacji wizerunku.
Aktywne Wakacje od rana aktywnie spędzali czas na grach zespołowych. Później sprawdzali swoje umiejętności na karaoke, trzeba przyznać, że świetnie przy tym bawili się. Następnie dużo radości i uśmiechu na twarzy wywołała, baloniada. Mokrzy przez pękające balony, ale zadowoleni.
Nasza Turbo przygoda miała dzisiaj poważne zadanie, ponieważ jak przystało na dobrych przyszłych kierowców musieli poznać dzisiaj przepisy drogowe. Zajęcia zakończyły się sukcesem od dziś wszyscy dobrze je znają. Następnie ulubione zajęcia naszych Kulkowiczów- quady.
Hanna Monthana i Can You Dance dzisiaj razem spędzały aktywnie czas na Olimpiadzie sportowej. Sprawdzały swój spryt, sprawność fizyczną i współprace w grupie.
Ekstremalne Wakacje dzisiaj udali się na nocny koncert szantowy do Mikołajek. Oprócz wysłuchania koncertu spędzili miło czas na zwiedzaniu miasta.
Kulko-Odporni przeżyli emocjonującą przejażdżkę na torze quadowym.
Grupa warsztatowa świetnie bawiła się dzisiaj na zajęciach z samoobrony, swoje umiejętności sprawdzali na macie gladiatorów. Wszyscy spróbowali swoich sił i świetnie się bawili. Wszyscy chętnie skorzystali z pięknego słoneczka i zażywali kąpieli wodnych. Wieczorem tańce i swawole przy ognisku.
Grupa Herosów oficjalnie dzisiaj zaczęła swoje greckie Igrzyska. W kilku konkurencjach pokazali swoje wszechstronne umiejętności. Wysiłek był ogromny, ale radość ze zwycięstwa jeszcze większa. Wieczorem przyszła pora na Wielkie Dionizje uroczyste ukoronowanie zwycięzców Olimpiady i biesiadowanie przy iście boskich przysmakach.
Na obiad wcinaliśmy dziś: zupę ogórkową, kotleta mielonego, ziemniaczki i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Asia
Dodany: 2012.08.23 10:20

No i nareszcie ja się doczekałam Adasia na pierwszym zdjęciu :) Już nie mogę sie doczekać, tęsknię :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.