RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2016

Turnus I (25.06-05.07.2016)


Dzień 7 - Słońce świeci, deszcz nie pada. Fantastyczna jest zabawa!

Dodany: 2016.07.01
Komentarze: 0
Zdjęcia: 100
Wideo: 1

Kolejny słoneczny dzień już za nami. Dziś grupy były podzielone. Część naszych kulkowiczów była na poligonie, gdzie mogła sprawdzić swoje umiejętności.

Lego i przygoda, grupa Pani Pauliny J
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pełnych emocji zajęć, na których uczyliśmy się strzelać z wiatrówek.Znakomitym strzelcem okazał się Bartek, który najwięcej razy trafił w sam środek tarczy. Jako wielcy fani klocków lego nie mogliśmy pozwolić sobie na dzień bez autorskich konstrukcji, dlatego uruchomiliśmy swoje wyobraźnie i tworzyliśmy różnorodne budowle.Sprzyjająca pogoda pozwoliła nam także zorganizować dziś baloniadę - zabawę sportową z użyciem balonów wypełnionych wodą. To była super zabawa!

Herosi, grupa Pani Ani
Dzień zaczął się wspaniale - pogoda i humory dopisywały od samego rana. Po dokładnym wysprzątaniu pokoi udaliśmy się na karaokę. Oprócz cudownych śpiewów, były też tańce :) Rozbawieni stawiliśmy czoła wspinaczom na park linowy, większości udało się pokonać trudniejszą trasę. Po obiedzie odbyły się zajęcia z Wielkiej Demolki oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny T
Nasze pierwsze zajęcia to segway, wyścigi dwuśladowym pojazdem. Wbrew pozorom to wcale nie takie proste utrzymać równowagę na tym sprzęcie. Potem mieliśy okazję poznać zasady orientacji w terenie, posługiwać się mapą oraz kompasem.Następną atrakcją tego dnia była bitwa o flagę, tu dopiero była rywalizacja.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Marty M
Mazurska przygoda rozpoczęła dzień od zajęć linowych, wejście na wieżę ze skrzynek. Na tych zajęciach musieliśmy wykazać się nie tylko odwagą ale również precyzją i opanowaniem. Mega bańki były atrakcją dzisiejszego dnia, bańki latały po całym ośrodku i każdy mógł zobaczyć jak świetnie się bawimy. Dziś rozpoczęliśmy też nagrywanie mazurskiego Lip Dabu.

Ekstremalni, grupa Pani Klaudii L
Kolejny dzień za nami. Dziś bardzo aktywnie spędziliśmy poranek. Aż trzy godziny spędziliśmy w lesie na tropieniu zwierząt i szukaniu śladów oraz na drugiej części survivalu gdzie rozpalaliśmy ogień i doskonaliliśmy umiejętność kamuflowania się w lesie. Po obiedzie rozgrywki w piłkę nożną, tu dołączyliśmy do innych grup, aby bardziej się zintegrować i zwiększyć rywalizację. Dzień zakończyliśmy ogromnym ogniskiem na którym był cały podobóz Iglo.

Aktywne wakacje, grupa Pani Mileny D
Ranek przywitał nas świetną pogodą więc udaliśmy się na spływ kajakowy po tutejszym jeziorze. Potem udaliśmy się na zajęcia terenoznawcze, czyli uczyliśmy się posługiwać mapą i kompasem. Unihokej to kolejne zajęcia na które się udaliśmy, musieliśmy wykazać się dużym sprytem aby trafić do celu. Wieczór przyniósł nam dużo atrakcji przy ognisku.

Vip, grupa Pani Basi B
Dzień rozpoczelismy walkami gladiatorów. Starcia były zaciete i wyrównane, pojedynki sprawiły nam wielką frajdę. Następnie poszliśmy na plaże, skąd wyruszyliśmy w rejs żaglówą po jeziorze. Po rejsie zostaliśmy na plaży, po krótkim odpoczynku, przepłyneliśmy się kajakami sit on top. Po obiedzie wybraliśmy się do sklepu, nasza wyprawa połączona była z bardzo przyjemnym spacerem po lesie. Po powrocie do ośrodka rozegraliśmy mecz piłki siatkówki.

Herosi, grupa Pani Pauliny M
Dziś przed Heroskami zostało postawione wielkie wyzwanie - posprzątanie pokoi. Wszyscy zaliczyli test śpiewająco i zgodnie pomaszerowaliśmy do coolbaru na karoke. Następnie spędzaliśmy czas grając na xboxie i tańcząc zumbę. Kolejnym punktem programu były zajęcia z pierwszej pomocy, które z pewnością nam się przydadzą w przyszłości. Po obiedzie mieliśmy okazję robić tatuaże z henny, które wyszły nam naprawdę pięknie. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia były zajęcia z survivalu, dzięki którym nauczyliśmy się rozpalać ognisko i tropić zwierząta.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny Ch.
Nasz kolejny dzień kolonii rozpoczeliśmy zajęciami bardzo aktywnymi, strzelaliśmy z łuków. Następnie udaliśmy się na park linowy, gdzie bardzo miło upłynął nam czas z Instruktorką. Potem musieliśmy zrobić flagę zwycięzców oraz sygnety, które zostały świetnie przez nas wykonane. Po obiedzie czekały na nas zajęcia z szyfrowania oraz waterpolo. Na koniec dnia udaliśmy się na specjalną salę, gdzie graliśmy na xboxie.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Joasi L.
Dzisiaj po śniadaniu graliśmy w koszykówkę, gra była równie ekscytująca jak wczorajszy mecz. Następnie jeździliśmy na quadach. Po krótkiej przerwie poszliśmy nad jezioro, aby skorzystać z pięknej pogody. Tam graliśmy, kąpaliśmy się. Atrakcjom nie było końca. Po obiedzie udaliśmy się na długi spacer po lesie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem.

Obóz Super-Paintballowy, grupa Pani Oli L.
Po codziennej, porannej zaprawie i śniadaniu rozegraliśmy pełen emocji mecz piłki nożnej z grupą quadowo-survivalową Pani Emilki. Zaraz po tym udaliśmy się do lasu, gdzie rozegraliśmy rundy "Bitwy o Flagę", która byłabardzo imponująca. Pozostając w lesie graliśmy jeszcze w "Pif-Paf" oraz "Dentystę" Po obiedzie udaliśmy się na poligon. Na specjalnie przygotowanym polu stoliczyliśmy zacięty pojedynek w paintballa. Dzień zakończyła nocna gra terenowa, na której również świetnie się bawiliśmy.

Militarni, grupa Pani Natali K
Dzisiejszego dnia udaliśmy się na spacer do lasu, oraz do pobliskiego sklepu w Kiejkutach. W planie mieliśmy również wojskowy tor przeszkód, gdzie musieliśmy się naprawdę natrudzić aby przejść go w całości. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi żołnierze. Wieczorem Pani Natalia zorganizowała nam fajne zabawy animacyjne przy ognisku, a następnie udaliśmy się na nocną gre "Latarnik"

Obóz super paintballowy, grupa Pani Kasi D
Do obiadu grupa super paintballowa czas spędziła na zabawach sportowych, śpiewaniu oraz szkoleniu strzeleckim z użyciem wiatrówek. Po poludniu udaliśmy się na letni poligon, gdzie rozegraliśmy dwie gru paintballowe wykorzystując aż 400 kulek barwiących. Wieczorem wzieliśmy udział w nocnej grze terenowej "Latarnik"

Cztery żywioły, grupa Pani Magdy P
Dzisiejszy dzień zaczeliśmy od pysznego śniadania, zaraz po nim poszliśmy na zajęcia, aby puszczać przepiękne i ogromne bańki mydlane. Kolejna atrakcją jaką przygotowała nam nasza Pani to kalambury. Niektórzy pokazali swój talent aktorki i udowodnili że są urodzonymi gwiazdorami. Następnie korzystając z pogody udaliśmy się nad jezioro, tam wraz z ratownikiem budowaliśmy tratwy, którymi musieliśmy się przemieścić przez dany odcinek.

Gwiezdne wojny, grupa Pani Emilki
Dziś odbyło się szkolenie młodych Padawanów, a dokładniej mieliśmy zajęcia w symulatorze lotów kosmicznych czyli żyroskop. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie graliśmy w wiele ciekawych gier. Jedną z fajniejszych atrakcji była zabawa na mega twisterze, ogromne pole i dużo śmiechu. Tu musieliśmy się wykazać gipkością i sprytem. Dzień zakończyliśmy wspólnymi rozmowami i śpiewem.

Obóz Survivalowo-Paintballowy, grupa Pani Joanny A.
Dzisiejszy dzień zaczął się świetnie! Rozpoczeliśmy go od wyprawy na poligon, gdzie zmierzyliśmy się z inną grupą harcerską. Po powrocie do ośrodka zagraliśmy w mini golfa, a po obiedzie odbyły się walki gladiatorów. Później poszliśmy na plażę, aby popływać i poopalać się. Dzień zakończyliśmy na pieczeniu kiełbasek i śpiewach przy ognisku.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Asi D.
Rozpoczeliśmy dzień od doskonalenia nauki pływania. Bawiliśmy się na plaży i kąpaliśmy w jeziorze. Następnie odbyły się zajęcia z lekkoatletyki. Na kolejnych blokach udaliśmy się na quady. Przed kolacją odbyły się rozgrywki w mini golfa oraz przeszliśmy szkolenie z pierwszej pomocy. Dzień zakończył się ogniskiem.

Summer Challenge, grupa Pani Elwiry
Dziś w pierwszym bloku zajęciowym poszliśmy do lasu na grę terenową "GPS". Później gra ENIGMA, w której musieliśmy zaszyfrować kilka zadań, aby druga częć naszej grupy je rozwiązała. Na następnych zajęciach powróciliśmy do wczesnego dzieciństwa puszczając ogromne bańki mydlane. Po obiedzie bawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów przy pomocy wykrywcza metalu. Następnie każdy z nas mógł sprawdzić swoją równowagę chodząc po linie. Po kolacji wykonaliśmy flagi i tak zakończył się nasz dzisiejszy dzień.

VIP, grupa Pauliny M.
Dzisiejszy dzień grupa VIP-ów rozpoczeła od zajęć survivalowych, podczas których poznaliśmy sztukę kamuflażu oraz budowaliśmy szałasy. Następnie wybraliśmy się na walki gladiatorów, a później odbył się spacer po linie na wysokości. Po pokonaniu tej trasy wybraliśmy się w rejs smoczymi łodziami. Dzień zakończyliśmy szkoleniem z survivalu.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Asi K.
Nasza grupa rozpoczeła dzień od porannej zaprawy. Następnie udaliśmy się na plażę. Kolejny blok zajęły nam zajęcia lekkoatletyczne. Po obiedzie nauczyliśmy się szyfrowania wiadomości tekstowych na różne sposoby. Potem graliśmy w unihokeja, zabawa była bardzo emocjonująca. Następnie mogliśmy zmierzyć się ze sobą na "Walkach Gladiatorów". Wieczór umiliły nam śpiewy przy ognisku.

VIP, grupa Pani Magdy M.
Poranek rozpoczeliśmy od zajęć żaglowych, to był nasz kolejny krok na wodzie wgłębiający nas w podstawy sterowania jachtem. Potem czekały nas łuki, podczas których każdy miał okazję sprawdzić swoją celność i zdolność skupienia uwagi. W naszym planie nie mogło zabraknąć również Enigmy ukazała naszą spostrzegawczość i spryt. Nasstępnie odbyły się długo wyczekiwane przez nas zajęcia z żyroskopem, po których nie potrafiliśmy stanąć na nogi łapiąc równowagę. Później wczuliśmy się w rolę gladiatorów. Kończąc dzień udaliśmy się na kolejną część bardzo pouczającego survivalu.

Wakacje z Elsą, grupa Pani Dominiki P.
Dzień rozpoczeliśmy od nauki obsługi kompasu co okazało się świetną zabawą, Następnie czekał na nas długo oczekiwany pokaz mody. Wszystkie ubrałyśmy się w najładniejsze ubrania i zrobiłyśmy szalone fryzury, by stać się prawdziwymi modelkami. Przy światłach reflektorów i muzyce czułyśmy się naprawdę jak na wybiegu. Po pokazie grałyśmy w koszykówkę. Po pysznym obiedzie część z nas udała się na realizację pakietu, a reszta spędziła czas na karaoke, gdzie wykazały swoje zdolności wokalne. Tak zakończył się nasz kolejny dzień.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Angeliki
Dzisiaj rano urządziliśmy sobie rozgrywki w unihokeja. Rywalizacja była zacięta. Następnie graliśmy koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę. Po obiedzie udaliśmy się na najbardziej wyczekiwaną atrakcję czyli budowanie wież ze skrzynek i wspinanie się na nie. Po tej super atrakcji udaliśmy się na zajęcia na których budowaliśmy statki i postacie z Gwiezdnych Wojen. Kreatywności naszej nie było końca.

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Patrycji
Dziś minął siódmy dzień na Kulce, który minął intensywnie, ponieważ zajęcia były głównie sportowe. Zaczeliśmy od mega gier, był mega Twister i Mega Jenga. Budowaliśmy wieże, bazy i tunele. Kolejne zajęcia to survival, na którym uczyliśmy się rozpalać ognisko. Atrakcją dzisiejszego dnia były walki sumo. Te zajęcia sprawiły nam najwięcej frajdy. W ramamch zajęć uzupełniających zorganizowaliśmy grę "Dwie Flagi". Ostatnimi naszymi zajęciami były quady. Odbyliśmy szkolenie z trudnego terenu: błoto, zjazdy, ostre zakręty. Wieczór zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem.

Stali Bywalcy, grupa Pani Moniki D.
Dzisiejszy dzień zaczeliśmy od plażowania. Graliśmy w siatkówkę, kąpaliśmy się - ogólnie korzystaliśmy z pogody. Po zajęciach nad jeziorem rozegraliśmy turniej w unihokeja. Rozgrywka była bardzo zacięta. Po obiedzie odbyły się zajęcia z samoobrony, które były bardzo pouczające i ciekawe. Wieczorem wybraliśmy się na spacer do Nowych Kiejkut.

Wakacje z Elsą, grupa Marty K.
Dzisiejszego dnia grałyśmy w różne gry z naszą Panią. Urządziłyśmy pokaz mody podczas którego wczułyśmy się w role modelek. Po obiedzie większość z nas udała się na pakiet taneczny, a reszta w tym czasie śpiewała na karaoke. Po południu spędzałyśmy czas na rozgrywach sportowych. Grałyśmy w siatkówkę i koszykówkę, a wieczorem udałyśmy się nad jezioro, aby podziwiać zachód słońca.

Cztery Żywioły, grupa Pani Dominki J.
Dzień rozpoczeliśmy pysznym śniadaniem, a następnie mieliśmy zajęcia na plaży. Nad jeziorem graliśmy w różne świetne gry i tam również odbyły się zajęcia z Ratownikiem i razem z nim pływaliśmy tratwą. Później graliśmy w mini golfa, zjedliśmy obiad i znowu ruszyliśmy na zajęcia. Atrakcją na którą dziś bardzo czekaliśmy była baloniada. Dzień nam minął naprawdę miło.

Ekstremalni, grupa Pani Justyny
Kolejny dzień na Kulce przywitał nas na piękną pogodą. Zaczeliśmy dzień od śniadania, porządków i planowania. Przed obiadem trenowaliśmy nasze zdolności łucznicze. Potem każda z nas mogła się przejść po parku linowym, a następnie stoczyłyśmy emocjonującą walkę w baloniadę. Po kolacji czekały nas zabawy ogniskowe, kiełbaski i śpiewogranie z całym Iglo. Kolejny super ekstremalny dzień za nami.

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Emilki K.
Tak jak zawsze dzień zaczeliśmy od zaprawy i śniadania. Od rana mieliśmy rozgrywki w pilkę nożną przeciwko drużynie Pani Oli z naszego podobzu. Później byliśmy w coolclubie na karaoke. Kolejnym punktem programu były quady - jazda sprawnościowa. Po obiedzie wyruszyliśmy na plażę. Po krótkim odpoczynku poszliśmy na zajęcia z pierwszej pomocy. W międzyczasie tańczyliśmy Tunaka i Chocolate. Po kolacji i ponownej integracji wyruszyliśmy do naszych namiotów i poszliśmy spać.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Magda K.
Dziś po śniadaniu odbyło się szkolenie antygrawitacyjne. Mogliśmy skorzystać z supernowoczesnego żyroskopu. Było to dla nas nowe doświadczenie, nikt wcześniej nie miał okazji usiąść na takim urządzeniu. Następnie odbyły się zajęcia sportowe z naszymi kolegmi z grupy Pani Angeliki. Razem z nimi graliśmy w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Później udaliśmy się na wspinaczke po skrzynkach. Wieczór zakończyliśmy grą terenową NABOO.

Super Misja Specjalna, grupa Pani Agnieszki P.
Nasz dzień rozpoczeliśmy od zajęć, na których wykrywaliśmy metale. Dostaliśmy specjalne urządzenie i zrobiliśmy tor przez który musieliśmy przejść z zamkniętymi oczami. Byliśmy dziś także na kolejnych zajęciach z survivalu, na których bardzo bardzo nam się podobało. Graliśmy w siatkówkę, a wieczorkiem żeglowaliśmy po naszym pięknym jeziorze.

SuperMilitarni, grupa Pani Marty J.
Dzisiejszy dzień rozpoczeliśmy troszkę później niż zwykle. Po śniadaniu mieliśmy czas na posprzątanie namiotów oraz poranną toaletę. Przed południem byliśmy jeszcze nad jeziorem, tam graliśmy w siatkówkę oraz kąpaliśmy się. Później wyruszyliśmy na poligon. Najpier rozegraliśmy mecz w paintballa z inną grupą, a później musieliśmy pokonac wojskowy tor przeszkód. Po kolacji integrowaliśmy się z pozostałymi grupami z CAMP IGLO. Przed snem jednak mieliśmy gre "Latarnik".

Obóz Paintballowy, grupa Pani Asi K.
Po porannej zaprawie, toalecie i sprzątaniu obozowiska udaliśmy się na śniadanie, po którym powędrowaliśmy na poligon. Na poligonie odbyło się kilka gier m.in: "Zombie". Po powrocie czas, który nam pozostał do obiadu wykorzystaliśmy na kąpiel i zasłużony odpoczynek. W czasie miedzy posiłkami udaliśmy się na plażę, a tam zagraliśmy wspólnie w piłkę nożną. Po kolacji zagraliśmy w "Straszną Grę". Był to bardzo pozytywny dzień.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.