RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2018

Turnus VI (17.08-27.08.2018)


Dzień 9 - Ostatnie dni kulkowej przygody

Dodany: 2018.08.25
Komentarze: 0
Zdjęcia: 94
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Aleksandry R.
Dzień dziewiąty zaczęliśmy od gry w państwa miasta. Poziom był wyrównany. Wszystkim szło tak samo dobrze. Potem graliśmy w impuls oraz głuchy telefon. Dzięki temu mogliśmy się zintegrować z resztą pawilonu. Nauczyliśmy się także strzelać z procy. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z użyciem kompasów. Umiemy już wyznaczać azymut. Następnie graliśmy w mega gry. Po kolacji odbył się apel podsumowujący.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Karoliny H.
Kolejny dzień naszej kolonii był bardzo udany. Po śniadaniu wybraliśmy się na wiatrówki, każdy dostał pamiątkowa tarczę, w którą strzelał. Potem graliśmy w Enigmę, uczyliśmy się szyfrować wiadomości. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z samoobrony, instruktor pokazał nam kilka przydatnych chwytów. Następnie wybraliśmy się do lasu, gdzie stoczyliśmy Bitwę Plemion. Po kolacji odbył się apel końcowy oraz kolejna dyskoteka.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Wandy Z.
Sobotę w Kulce rozpoczęliśmy poranną rozgrzewką. Po śniadaniu zmierzyliśmy się na polu bitwy podczas starcia łuczników, po którym rozegraliśmy mecz siatkówki. Po obiedzie bawiliśmy się w ninję i rysowaliśmy. Na koniec dnia udaliśmy się na apel podsumowujący i bawiliśmy się na dyskotece.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Marzeny O.
Po śniadaniu robiliśmy gry planszowe. Następnie malowaliśmy figurki z gliny. Powstały piękne dzieła. Na kolejnych zajęciach odbył się Bal Bohaterek Disneya. Miałyśmy śliczne sukienki i wyglądałyśmy jak prawdziwe księżniczki. Po obiedzie bawiłyśmy się w waterballu, biegaliśmy w przezroczystej kuli. To była super zabawa! Wieczorem odbyła się dyskoteka.

Cztery Żywioły, grupa Pana Bartłomieja Ż.
Dzień rozpoczął się od porannej zaprawy. Po śniadaniu mieliśmy zajęcia z malowania bez użycia dłoni, zabawa była naprawdę świetna! Następnie udaliśmy na grę podsumowująca Obóz Czterech Żywiołów, było fantastycznie! Po obiedzie mieliśmy gry i zabawy integracyjne. Na koniec dnia poszliśmy na apel. Czekamy na dalsze atrakcje.

Cztery Żywioły, grupa Pani Darii J.
Sobotę rozpoczęliśmy od gier planszowych. Graliśmy w kalambury, alians, party time i dooble. Następnie ozdabialiśmy specjalnymi farbami nasze figurki z gliny i malowaliśmy pocztówki z wakacji. Uczestniczyliśmy w grze terenowej Tajemnica Czterech Żywiołów. Mieliśmy do wykonania zadania dotyczące żywiołów. Ogień (ułożenie i rozpalenie ogniska), ziemia (złożenie darów matce naturze), powietrze (utrzymanie balona), woda (ułożenie pieśni dla króla wód). Po obiedzie próbowaliśmy swoich sił w śpiewie podczas karaoke. Dzień zakończyliśmy tańcami na dyskotece.

Cztery Żywioły, grupa Pani Elżbiety B.
Po śniadaniu malowaliśmy nasze rzeźby z gliny specjalnymi farbami. Później było starcie łuczników, czyli Archery Challenge. Po obiedzie śpiewaliśmy na karaoke, a następnie graliśmy w puszkę Pandory. Wieczorem odbył się apel podsumowujący obóz i na koniec dnia chętni z nas bawili się z innymi grupami na dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Anny S.
Z samego rana uczyliśmy się samoobrony. Pani instruktor opowiedziała nam o różnych niebezpiecznych sytuacjach i nauczyła jak w nich reagować. Potem graliśmy z dziećmi z całego pawilonu w impuls, musieliśmy jak najszybciej podawać sobie przez uścisk dłoni sygnał. Przed obiadem czekała nas jeszcze bardzo podniosła chwila, czyli uczta w Wielkiej Sali na zakończenie kolonii. Dowiedzieliśmy się podczas niego także kto zdobył puchar domów. Okazało się, że Slytherin i Hufflepuf zdobyły tyle samo punktów i razem podniosły Puchar Domów. Po zabawie na balu i pożywnym obiedzie zagraliśmy w grę francuską, w której musieliśmy dowiedzieć się kilku informacji na temat Kulki. Musieliśmy zdecydować kto jest nam najbardziej przydatny. Po kolacji odbył się pożegnalny apel, a po nim bawiliśmy się na dyskotece ze świetną muzyką.

Harry Potter, grupa Pani Katarzyny K.
Tego dnia w naszym wspaniałym ośrodku panowała magiczna atmosfera z powodu wielkiego balu. Jedliśmy fasolki wszystkich smaków, rozstrzygnęliśmy konkurs o Puchar Domów oraz tańczyliśmy. Było cudownie! Po południu tworzyliśmy bransoletki i świetnie się bawiliśmy. Wieczorem wzięliśmy udział w apelu pożegnalny, podczas którego mogliśmy podziwiać występy naszych kolonijnych kolegów i koleżanek.

Magiczny Świat Bajek, grupa Pani Karoliny F.
Dzień rozpoczął się takimi zabawami jak głuchy telefon, czy iskierka. Śpiewałyśmy także piosenki. Później udaliśmy się na bal, podczas którego mogłyśmy spotkać wiele bohaterów bajek. Następnie graliśmy w grę francuską, szukałyśmy odpowiedzi dotyczących ośrodka i kadry. Następnie układałyśmy klocki Lego. Nasz dzień zakończyłyśmy apelem pożegnalnym.

Misja 112, grupa Pani Dominiki P.
Dzień rozpoczęliśmy od gry w Mafię i psychiatryk. Następnie naszym zadaniem było podzielenie się na grupy i ułożenie piosenek kolonijnych. Przed obiadem udaliśmy się do lasu na grę Ranny Lotnik. Po południu tworzyliśmy wieże ze skrzynek i wspinaliśmy się na nie. Wieczorem braliśmy udział w apelu podsumowującym nasz wspólny turnus.

Obóz Herosów, grupa Pani Agnieszki O.
Na Kulce czas mija bardzo szybko. Dzień rozpoczęliśmy budowaniem muru, odbyła się rywalizacja która grupa zrobi większy mur. Następnie uczyliśmy się szyfrować informacje za pomocą kilku tajemnych sposobów. Dzisiaj szukaliśmy również zaginionego pioruna. Spotkanie z Ateną, Aresem i meduzą pomogły rozwiązać zagadkę. Po obiedzie mieliśmy mega gry oraz strzelanie z łuków. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, przy którym czytaliśmy fragmenty naszych ulubionych książek.

Obóz Herosów, grupa Pani Angeliki M.
Po śniadaniu poszliśmy na Wielkie Starcie Herosów, czyli zawody strzelania z łuku. Później poszliśmy na grę terenową, podczas której wykonywaliśmy różne zadania, a na koniec wyruszyliśmy poszukiwać zaginionego piorunu. Następnie poszliśmy stworzyć wyjątkowe ramki na zdjęcia. Po kolacji wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym, a na koniec dnia poszliśmy na ognisko.

Obóz Herosów, grupa Pani Iwony S.
Dzień zaczęliśmy od rozwiązywania zagadek logicznych oraz rozwijania kreatywności podczas skojarzeń i dokańczania rysunków. Później mieliśmy zabawy mega grami, podczas których wykazaliśmy się sprawnością i zwinnością. Graliśmy w grę Zaginiony Piorun, która polegała na tym, że mieliśmy wykonać określone zadania, aby dowiedzieć się gdzie jest ukryty piorun. Wykonywaliśmy ramkę do zdjęć i uczyliśmy się hymnu obozu. Braliśmy udział w apelu, a dzień zakończyliśmy ogniskiem z czytaniem fragmentów książki.

Obóz Herosów, grupa Pani Patrycji K.
Rano bawiliśmy się w waterballu. W dmuchanej kuli próbowaliśmy obezwładnić żywioł wody. Później ratownik przedstawił nam techniki pływania. Następnie stoczyliśmy bitwę o Zaginiony Piorun. Mieliśmy do pokonania wielu rywali. Potem wykonaliśmy ramki na zdjęcia. Wyszły nam fantastycznie! Po kolacji odbył się apel pożegnalny. Widzieliśmy występy naszych kolonijnych kolegów. Wspólnie tańczyliśmy belgijkę i skrzypka. Potem byliśmy na ognisku, piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki i czytaliśmy fragmenty naszych ulubionych książek.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Macieja M.
Po śniadaniu razem z innymi grupami graliśmy w Mafię, podczas której świetnie się bawiliśmy. Później wszyscy razem układaliśmy hymn naszego obozu, który wyszedł świetnie. Następnie poszliśmy na plażę, na której graliśmy w gry planszowe i siatkówkę. Po obiedzie uczyliśmy się wielu nowych i ciekawych rzeczy na samoobronie. Ostatnimi dzisiejszym zajęciem było Archery Challenge, czyli starcie łuczników, podczas którego sprawdziliśmy swoje umiejętności łucznicze i rozegraliśmy potyczkę o miano najlepszej drużyny na obozie.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Klaudii F.
Rano rozegraliśmy potyczkę paintballową. Grając w speed mieliśmy za zadanie przemieszczać się po arenie na komendy. Później ćwiczyliśmy swoją celność na strzelnicy. Następnie graliśmy w 5 sekund, a po obiedzie wspólnie z całym podobozem graliśmy w Familiadę. Było dużo śmiechu i zabawy! Po kolacji wybraliśmy się na apel pożegnalny, podczas którego oglądaliśmy występy naszych kolegów.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Angeliki P.
Cały poranek spędziliśmy na wspólnym graniu w koncentrację, uno, piktureka oraz jeźdźcy i konie. Po obiedzie odbyliśmy walki gladiatorów i grę terenową. Wieczorem tańczyliśmy na dyskotece razem z kolegami z innych grup.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Marioli K.
Dziś uczyliśmy się pierwszej pomocy poprzez zabawę w Rannego Lotnika. Później przeszliśmy tor przeszkód za pomocą wykrywacza metalu. Po tym graliśmy w grę karcianą uno, którą bardzo polubiliśmy. Po obiedzie tańczyliśmy belgijkę. Nauczyliśmy się obsługi kompasu. Na koniec dnia udaliśmy się na dyskotekę.

Power Jump, grupa Pani Klaudii B.
Rano śpiewaliśmy i tańczyliśmy soku baci vira, zam zam i zorro. Następnie wraz z inną grupą graliśmy w głuchy telefon i iskierkę. Później malowaliśmy nasze dzieła z gliny. Następnie graliśmy w kalambury, sami wymyślaliśmy hasła. Graliśmy też w państwa-miasta. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z zorby. Następnie mieliśmy Olimpiadę Sportową. Po kolacji był apel z pokazem talentów, a wieczorem mieliśmy dyskotekę.

Power Jump, grupa Pani Wiktorii O.
Dziś graliśmy w państwa-miasta, klaskaliśmy rymowanki, śpiewaliśmy i rozmawialiśmy. Później budowaliśmy makiety z kolorowych patyczków. Można było stworzyć wszystko, co się tylko zapragnie. To było fajne doświadczenie, które przyniosło nam wiele radości. Nareszcie mieliśmy okazję przejechać się w zorbie, czyli ogromnej dmuchanej kuli. Później graliśmy w grę francuską, musieliśmy odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań dotyczących ośrodka i kadry. Wieczorem uczestniczyliśmy w apelu pożegnalnym.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Anity O.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć Geocachingu, ukrywaliśmy zagadki sobie nawzajem, a potem z pomocą GPS-u szukaliśmy ich. Potem rysowaliśmy naszą panią oraz tworzyliśmy abstrakcyjne obrazy niczym malarze. Później mieliśmy rozgrywkę baloniady, a następnie mieliśmy zajęcia z orienteering. Następnie zagraliśmy w piłkę nożną, dwa ognie, skakaliśmy na skakankach i graliśmy w inne gry. Wieczorem uczestniczyliśmy w apelu pożegnalnym.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Patrycji K.
Rano robiliśmy ładne pocztówki. Zrobiliśmy nawet taką dla Pani Patrycji, na której wszyscy się podpisaliśmy. Później uczyliśmy się sztuki szyfrowania wiadomości. Szyfrowaliśmy swoje imiona i nazwiska, wychodziły bardzo śmieszne łańcuchy liter. Później graliśmy w dużego twistera. Franek wszystkich pokonał. Graliśmy też w jengę dużymi klockami, a następnie w duże bierki, w których wygrał Kacper. Po obiedzie graliśmy w dwadzieścia pytań. Musieliśmy używając tylko dwudziestu pytań, aby dowiedzieć się kim jest dana osoba. Graliśmy w różne gry piłką siatkową, było dużo śmiechu. Wieczorem był apel pożegnalny i dyskoteka.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny M.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z samoobrony. Dowiedzieliśmy się na nich jak sprytnie sobie radzić, gdy ktoś nas atakuje. Następnie założyliśmy śmieszne stroje, by powalczyć jak zawodnicy sumo. Przed obiadem dowiedzieliśmy się jak korzystać z kompasów, a później wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę podczas zawodów na orientację. Potem na zajęciach z survivalu uczyliśmy się m.in. jak przefiltrować brudną wodę w naturalny sposób oraz jakie są sposoby rozpalania ognisk. Wieczorem odbył się apel końcowy, na którym prezentowaliśmy swoją grupę i z zainteresowaniem oglądaliśmy różne występy naszych rówieśników. Dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i zabawami integracyjnymi.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny G.
Kolejny dzień kolonii zaczęliśmy od ćwiczeń relaksacyjnych. Następnie graliśmy w piłkę siatkową. Po obiedzie mieliśmy survival, na którym uczyliśmy się jak oczyścić wodę i rozpalić ognisko. Później mieliśmy Enigmę, czyli grę terenową z wykorzystaniem szyfrów. Wieczorem mamy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Summer Challenge, grupa Pani Nikoli B.
Nasz dziewiąty dzień rozpoczęliśmy od relaksacji w rytmie odprężającej muzyki. Następnie odbyło się podsumowanie turnusu, wspominaliśmy najlepsze przygody na kolonii, każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom, a także przypinkę, którą własnoręcznie wykonywaliśmy na zajęciach. Po południu poznaliśmy techniki samoobrony, a potem spędziliśmy czas podczas sportowej rywalizacji pełnej adrenaliny, czyli starciu łuczników. Następnie wcieliliśmy się w gladiatorów i toczyliśmy walki za pomocą gumowych lancy. Swój dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Summer Challenge, grupa Pani Patrycji Z.
Dzień rozpoczęliśmy od relaksacji, podczas której uczyliśmy się technik poznania samego siebie. Następnie odbyło się podsumowanie turnusu z rozdaniem dyplomów. Następnie zmierzyliśmy swoje siły w walkach gladiatorów. Po obiedzie udaliśmy się do lasu na survivalu, podczas którego próbowaliśmy budować szałasy. Następnie odbyły się walki sumo, podczas których czuliśmy się jak prawdziwi zawodnicy sumo. Na koniec dnia, po apelu, odbyło się ognisko.

VIP, grupa Pani Kamili F.
Rano mieliśmy zajęcia relaksacyjne, podczas których mogliśmy odpocząć i się wyciszyć. Następnie braliśmy udział w zajęciach w pawilonie z wychowawcą. Przed obiadem jeździliśmy także quadami. Po południu zrobiliśmy sobie wspólne, grupowe zdjęcie. Następnie graliśmy w karteczki, każdy musiał napisać każdemu coś miłego na jego temat. Przed kolacją wzięliśmy udział w zajęciach Archery Challenge, a wieczorem także w apelu. Dzień zakończyliśmy wspólną zabawą podczas dyskoteki.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Martyny S.
Rano zgłębialiśmy techniki survivalu takich żywiołów jak woda i ogień. Dowiedzieliśmy się między innymi jak rozpalić ognisko nie mając zapałek. Graliśmy w grę karcianą uno. Następnie dowiedzieliśmy się skąd pochodzi i jakie są rodzaje graffiti oraz stworzyliśmy projekt swoich graffiti. Przygotowaliśmy przedstawienie na dzisiejszy apel. Wieczorem wzięliśmy udział w pożegnalnym apelu.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.