RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2018

Turnus VI (17.08-27.08.2018)


Dzień 10 - Ostatnie chwile z przyjaciółmi

Dodany: 2018.08.26
Komentarze: 0
Zdjęcia: 231
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Aleksandry R.
Dzień zaczęliśmy od korfballu. Nikt z nas nie znał wcześniej tej ciekawej gry. Potem graliśmy w kalambury oraz bunkier. Mieliśmy okazję pograć z inną grupą. Po obiedzie poznaliśmy technikę resuscytacji. Ponadto dowiedzieliśmy się jak można komuś pomóc w trudnych sytuacjach. Następnie znowu graliśmy w Archery Challenge. To było dopiero starcie! Były to nasze drugie tego typu zajęcia, więc teraz bardzo dobrze nam szło. Wieczorem wybraliśmy się na dyskotekę do Cool Clubu.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Karoliny H.
Przedostatniego dnia kolonii odbył się Piknik Rodzinny, podczas którego rodzice mogli odwiedzić nas odwiedzić. Od rana wspólnie się bawiliśmy podczas różnych gier i zabaw. Po obiedzie odbyła się Olimpiada Sportowa, połączyliśmy siły z grupą Pani Wandy. Po kolacji bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Wandy Z.
Po śniadaniu udaliśmy się do lasu na zajęcia z survivalu, na których poznaliśmy podstawy przetrwania w trudnych warunkach. Później graliśmy w gry planszowe i rysowaliśmy. Kolejnym punktem dnia była gra leśna Bitwa Plemion. Po obiedzie wzięliśmy udział w Olimpiadzie Sportowej, po której udaliśmy się na zajęcia z orienteeringu. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Marzeny O.
Dzisiaj graliśmy w gry planszowe alias i dobble. Potem robiliśmy pocztówki z kolonii. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Po obiedzie graliśmy w mega jengę, mega twistera i bierki. Na kolejnych zajęciach odbył się fitness. Wykonywałyśmy ćwiczenia w rytm muzyki. Wieczorem odbyła się dyskoteka. To był dzień pełen wrażeń.

Cztery Żywioły, grupa Pana Bartłomieja Ż.
Dzień rozpoczął się od porannej zaprawy. Następnie mieliśmy gry i zabawy integracyjne. Po obiedzie udaliśmy się na żyroskop, było kosmicznie! Później mieliśmy zajęcia ze skrzynek, zabawa była świetna! Dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką.

Cztery Żywioły, grupa Pani Darii J.
Przedostatni dzień przygody w Kulce rozpoczęliśmy od waterballu. Chodziliśmy, skakaliśmy w ogromnej dmuchanej kuli, która znajdowała się na wodzie. Świetnie się bawiliśmy! Następnie mieliśmy Archery Challenge, czyli starcie łuczników. Podzieliliśmy się na dwie drużyny, zbudowaliśmy fortece i mieliśmy za zadanie trafić drużynę przeciwną. Rywalizacja była wyrównana, ale ostatecznie wygrała drużyna Zuzi. Po obiedzie zrobiliśmy wystawę naszych dzieł sztuki, które stworzyliśmy przez cały obóz. Puszczałyśmy również ogromne banki mydlane. Wieczorem odbyła się dyskoteka.

Cztery Żywioły, grupa Pani Elżbiety B.
Rano tworzyliśmy flagę malując ją farbami bez użycia dłoni. Później odbyła się lekcja survivalu, czyli dowiedzieliśmy się, jak przeżyć dzięki umiejętności rozpalania ogniska i filtrowania brudnej wody z kałuży. Następnie wykonywaliśmy rzeźby ze sznurka i szarego papieru. Kto by pomyślał, jaka może to być sztuka. Po obiedzie zorganizowaliśmy wystawę wszystkich wykonanych prac z grupami Czterech Żywiołów. Potem mieliśmy grę Tajemnica Czterech Żywiołów. Wieczorem odbyła się dyskoteka dla wszystkich grup z kolonii.

Harry Potter, grupa Pani Anny S.
Poranek zaczął się dla nas od gry Komnata Tajemnic. Musieliśmy wykonać kilka zadań. Przeprowadzić Harry’ego Pottera do Jęczącej Marty, zagrać w quidditcha, uwarzyć eliksir wielosokowy, by na końcu zabić Bazyliszka. Później czekała na nas kolejna gra Więźnia Azkabanu, w której musieliśmy uwolnić Syriusza Blacka. Po obiedzie czekała nas gra podsumowywująca Bitwa o Hogwart. Po południu mieliśmy także zajęcia artystyczne, lepiliśmy z masy solnej różne stworki. A wieczorem czekała nas super zabawa podczas pożegnalnej dyskoteki.

Harry Potter, grupa Pani Katarzyny K.
To był dzień pełen wrażeń! Byliśmy podekscytowani, ponieważ był to dzień, który gwarantował nam wiele atrakcji. Braliśmy udział w grach terenowych Komnata Tajemnic, Więzień Azkabanu oraz Bitwie o Hogwart. Robiliśmy mega bańki mydlane. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

Magiczny Świat Bajek, grupa Pani Karoliny F.
Nasz dzień rozpoczęłyśmy od zajęć z zumby, na których bawiłyśmy się świetnie podczas tańczenia różnych układów choreograficznych. Później miałyśmy waterball, czyli dmuchaną kulę unoszącą się na wodzie. Następnie udałyśmy się zrobić bańki mydlane w rozmiarze XXL. Nasz dzień zakończył się grą terenową Urodziny Kubusia Puchatka.

Misja 112, grupa Pani Dominiki P.
Przedostatni dzień naszego turnusu rozpoczęliśmy od gry w 5 sekund. Bardzo spodobała nam się ta gra. Następnie graliśmy w państwa miasta i kalambury. Po obiedzie udaliśmy się do lasu, by nauczyć się technik kamuflażu na zajęciach z survivalu. Potem graliśmy w piłkę nożną. Dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką.

Obóz Herosów, grupa Pani Agnieszki O.
Herosowy dzień rozpoczęliśmy od Miniigrzysk Olimpijskich. Gra zespołowa pomogła nam osiągnąć wielki sukces. Następnie świętowaliśmy ostatnie chwile razem na Wielkich Dionizjach. Wspólne tańce i zabawa zaskoczyły samych greckich bogów. Wspólne rozmowy, podsumowania tych pięknych dni sprawiły, że w naszych sercach zapłonęła iskierka herosów. Zajęcia z gliny i tworzenie paciorków pozwolą nam zapamiętać ten czas na zawsze.

Obóz Herosów, grupa Pani Angeliki M.
Po śniadaniu rozpoczęliśmy długo wyczekiwane Miniigrzyska Olimpijskie. Następnie poszliśmy na Wielkie Dionizje. Po obiedzie wzięliśmy udział w starciu łuczników, czyli Archery Challenge. Następnie mieliśmy możliwość stworzenia własnych rzeźb z gliny.

Obóz Herosów, grupa Pani Iwony S.
Z samego rana mieliśmy Miniigrzyska Olimpijskie, na których testowaliśmy własne umiejętności oraz sprawność i szybkość. Następnie wzięliśmy udział w Wielkich Dionizjach, podczas których tańczyliśmy razem z wychowawcami i dostaliśmy dyplomy. Mieliśmy okazję chodzić w kuli po wodzie. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach z gliny oraz henny. Dzień zakończyliśmy nauką władania mieczem.

Obóz Herosów, grupa Pani Patrycji K.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć aktywnych, na których odbyły się Miniigrzyska Olimpijskie. Następnie uczciliśmy nasze zwycięstwa na Wielkich Dionizjach. Ćwiczyliśmy także swoje szare komórki na zajęciach z zagadkami. Odbył się także survival, na którym poznawaliśmy techniki rozpalania ognia i filtracji wody. Później mogliśmy wyrazić swoją kreatywność na zajęciach z gliny i henny. Po kolacji świetnie się bawiliśmy na dyskotece.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Macieja M.
Rano wspólnie graliśmy w gry planszowe oraz w państwa miasta. Następnie uczyliśmy się strzelać z łuków. Świetnie sobie poradziliśmy! Po obiedzie udaliśmy się na strzelnicę paintballową oraz graliśmy w speedball. Wieczorem wybraliśmy się na dyskotekę.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Klaudii F.
Niedzielę rozpoczęliśmy od gry w Mafię i planszówki. Następnie część z nas poszła na zajęcia z Pakietu Mega Paintballowego, a część mogła wziąć udział w nauce tańców integracyjnych oraz bawić się na podobozie. Po obiedzie mieliśmy zajęcia pierwszej pomocy oraz grę terenową z tym związaną, czyli Rannego Lotnika. Potem na zajęciach z survivalu omawialiśmy żywność oraz kamuflaż w trudnych warunkach. Po kolacji mieliśmy dyskotekę dla wszystkich kolonistów.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Angeliki P.
Rano mieliśmy ostatnią już rozgrywkę paintballową. Następnie odbyliśmy zajęcia z geocachingu, na których mogliśmy zapoznać się z dokładnym działaniem GPS-u. Potem odkrywaliśmy działanie telepatii oraz uczyliśmy się podstaw samoobrony. Później graliśmy w psychologa, a wieczorem po raz ostatni bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Marioli K.
Dziesiąty dzień naszej kolonii spędziliśmy grając w różne gry i zabawy. Między innymi były to łapki, gry karciane, zawijane karteczki i wiele innych. Po obiedzie uczyliśmy się podstaw samoobrony oraz uczyliśmy się równowagi w waterballu. Po kolacji wszyscy udaliśmy się na pożegnalną dyskotekę.

Power Jump, grupa Pani Klaudii B.
Rano mieliśmy zajęcia z zumby. Potem robiliśmy banki mydlane w rozmiarze XXL. Następnie strzelaliśmy procami do celu. Po obiedzie mieliśmy zajęcia linowe, na których wchodziliśmy na skrzynki. Następnie wzięliśmy udział w Archery Soft, czyli łuki z gumowymi przyssawkami. Po kolacji odbyła się dyskoteka.

Power Jump, grupa Pani Wiktorii O.
Dzień rozpoczęliśmy od integracji z inną grupą. Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy i graliśmy w mieszane kalambury. Świetnie dogadywaliśmy! Nauczyliśmy się własnej, wspólnej piosenki! Po kolacji wybraliśmy się na dyskotekę do Cool Clubu. Bawiliśmy się fantastycznie w towarzystwie kolonistów z innych grup.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Anity O.
Rano graliśmy w całą masę gier planszowych takich jak 5 sekund, alias, kalambury, czółko i wiele innych. Później nasza pani dała nam flamastry, kredki i farby, dzięki którym tworzyliśmy wytwory naszej wyobraźni, malowaliśmy to co przyszło nam do głowy. Po obiedzie mieliśmy Olimpiadę Sportową. Wybraliśmy najlepszych sportowców, a później graliśmy w różne gry zespołowe, każdy znalazł coś dla siebie. Wieczorem udaliśmy się na dyskotekę.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Patrycji K.
Dzień spędziliśmy grając w gry planszowe. Graliśmy w kalambury, party time, czółko, 5 sekund. Po obiedzie mieliśmy Olimpiadę Sportową razem ze Strefą Gier i Zabaw Pani Anity. Rywalizowaliśmy w kategoriach takich jak skakanie na skakance, prowadzenie piłki po slalomie. Mieliśmy też zabawy takie jak dyrygent, bystre oko, dwadzieścia pytań. Wieczorem wybraliśmy się na dyskotekę.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny M.
Nasz przedostatni dzień wakacyjnego wyzwania zaczęliśmy od konkursu plastycznego na najlepszą karykaturę naszej pani wychowawczyni. Następnie zagraliśmy w różne gry planszowe. Najlepiej bawiliśmy się grając w 5 sekund, podczas których trzeba było odpowiadać na podchwytliwe pytania w określonym czasie. Przed obiadem wspólnie z innymi grupami zagraliśmy w kalambury i Mafię. Po kolacji bawiliśmy się na dyskotece w rytm kolonijnych hitów.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny G.
Dzień zaczęliśmy od waterball, czyli zabawa w dmuchanej kuli na wodzie. Następnie mieliśmy pierwszą pomoc, podczas której uczyliśmy się jak pomagać i zachowywać się w trudnych sytuacjach. Przed kolacją braliśmy udział w zajęciach z samoobrony. Wieczorem wybraliśmy się na dyskotekę, świetnie się bawiliśmy!

Summer Challenge, grupa Pani Nikoli B.
Kolejny dzień w Kulce rozpoczęliśmy od zajęć INO, dzięki którym poznaliśmy zasady orientacji w terenie i posługiwania się kompasem. Zajęcia zakończyliśmy zawodami na orientację. Następnie odbyły się gry i zabawy. Po obiedzie udaliśmy się na zajęcia z survivalu, nauczyliśmy się podstawowych stosów ogniskowych, sposobów rozpalania ognia i pozyskiwania wody. Zaraz potem pomknęliśmy na zajęcia z Enigmy, na których poznaliśmy sposoby szyfrowania wiadomości. Podzieleni na dwie grupy szyfrowaliśmy sobie tajnymi kodami wiadomości. Swój dzień zakończyliśmy ostatnią dyskoteką. To był wspaniały czas!

Summer Challenge, grupa Pani Patrycji Z.
Dziesiąty dzień naszej kolonii spędziliśmy aktywnie. Rano zmierzyliśmy nasze siły w układaniu wieży ze skrzynek. Następnie zapoznaliśmy się z obsługą kompasu i wyznaczaniem azymutów. Kolejnym elementem dnia były zajęcia z szyfrowania, podczas których mogliśmy zaszyfrować wiadomości dla siebie nawzajem. Po kolacji wszyscy udaliśmy się na dyskotekę, podczas której świetnie się bawiliśmy.

VIP, grupa Pani Kamili F.
Przedostatni dzień spędziliśmy bardzo aktywnie! Czekały na nas bowiem zajęcia z survivalu, podczas których dowiedzieliśmy się jak rozpalić ogień czy filtrować wodę. Poznaliśmy także tajniki kamuflażu oraz informacje dotyczące zdobywania pożywienie. Następnie braliśmy udział w grze terenowej orienteering INO. Szukaliśmy tam ukrytych zadań przy pomocy kompasu, azymutu oraz parokroków. Kolejnymi zajęciami był Ranny Lotnik, mogliśmy nauczyć się zasad pierwszej pomocy oraz zastosować je w praktyce. Po kolacji bawiliśmy się świetnie na dyskotece.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Martyny S.
Rano rywalizowaliśmy podczas Archery Challenge, czyli starcie łuczników. Mieliśmy także okazję zbudować mur, który również własnoręcznie zburzyliśmy. Po południu uczyliśmy się technik i chwytów samoobrony. Wieczorem świetnie się bawiliśmy na dyskotece.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.