RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus V (09.08-19.08.2021)


Dzień 10 - Jeszcze się tyle dzieje!

Dodany: 2021.08.18
Komentarze: 0
Zdjęcia: 557
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Darii G.
Dzień zaczęłyśmy od rozdania certyfikatu każdej uczestniczce obozu. Potem grałyśmy w grę francuską. Dzisiaj mieliśmy także okazję być na plaży i kąpać się w jeziorze. Po obiedzie miałyśmy zajęcia taneczne z zumby. Wieczorem odbył się apel i mogłyśmy uczestniczyć w dyskotece dla całej kolonii. To był udany wyjazd!

33 Przygody, grupa Pani Natalii P.
Właśnie zakończył się kolejny dzień naszej wspólnej przygody. Poranek upłynął nam na karaoke, gdzie okazało się, że śpiewać każdy może. Przed obiadem udaliśmy się na wyprawę jednoosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Udało nam się trafić na świetną pogodę, więc mieliśmy okazję wykorzystać ostatnie promienie słońca tutaj. Po obiedzie wykonywaliśmy ekologiczne poduszki z wymyślonym wzorem. Wieczorem mieliśmy możliwość robienia baniek mydlanych w rozmiarze XXL - poczuliśmy się niczym w cyrku. Na zakończenie dnia odbył się apel pożegnalny oraz zabawa taneczna pod gołym niebem.

33 Przygody, grupa Pani Weroniki W.
Kolejny dzień przygody rozpoczęłyśmy od gry w kalambury. Następnie wyruszyłyśmy na wyprawę kajakami po jeziorze Łęsk. Nauczyłyśmy się grać kilka piosenek na bum bum rurkach. Po obiedzie śpiewałyśmy na karaoke. Kolejnym punktem naszego dnia była nauka chodzenia na szczudłach. Dzień zakończyliśmy apelem oraz dyskoteką.

Adrenalina, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień był świetny. Z samego rana ruszyliśmy na walki gladiatorów. Następnie odbyła się Tajna Misja z użyciem GPS-u. Przed obiadem jeszcze był czas na wyprawę kajakami turystycznymi. Później były super zajęcia z łukami. Zrobiliśmy zawody ze strzelania z łuków. Najlepszym strzelcem wśród nas okazał się Szymon. Po kolacji był czas na apel podsumowujący cały nasz pobyt w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka.

Adrenalina, grupa Pani Anny D.
Dzień minął nam bardzo szybko. Po śniadaniu zagraliśmy w grę terenową o nazwie Tajna Misja. Przy użyciu GPS-u musieliśmy odnaleźć bombę na terenie naszego ośrodka. Następnie odbyło się Archery Challenge, czyli drużynowa walka, w której naszą bronią były łuki i strzały, a bazą - forteca z dużych klocków. Po obiedzie skorzystaliśmy z ostatnich promieni słońca w Kulce i wybraliśmy się na plażę, gdzie zostały nam wręczone certyfikaty ukończenia kolonii. Wieczorem wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym i maska party, czyli ostatniej wspólnej zabawie przy muzyce.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Joanny K.
Od rana część osób z naszej grupy udała się na zajęcia fakultatywne, a pozostała część realizowała zajęcia uzupełniające. Następnie odbyło się starcie łuczników Archery Challenge. Później doskonaliliśmy techniki pływackie pod okiem ratownika. Wzięliśmy również udział w olimpiadzie sportowej, a wieczorem w apelu podsumowującym kolonię i dyskotece pod dachem nieba.

Aktywne Wakacje, grupa Pana Karola M.
Dzień dziesiąty zaczęliśmy od gier zespołowych. Następnie poznaliśmy szyfry i ich zastosowania, aby w mniejszych grupach przeprowadzić gry terenowe. Kolejną atrakcją była ścianka wspinaczkowa. Po obiedzie uczestniczyliśmy w bitwie łuczniczej Archery Challenge w ochronnych maskach. Na wieczornych zajęciach odbył się apel oraz ostatnia na tym turnusie dyskoteka.

BFF, grupa Pani Aleksandry Z.
Dziesiąty dzień kolonii był dla nas bardzo emocjonujący, na pierwszych zajęciach przedstawialiśmy scenkę teatralną z rekwizytami, do której się długo przygotowywałyśmy. Wyszło nam idealnie, tak jak sobie zaplanowałyśmy. W dalszej części dnia dostałyśmy dyplomy i zbierałyśmy podpisy od naszych koleżanek, aby mieć super pamiątkę z kolonii. Po obiedzie uczyłyśmy się grać na bum bum rurkach, udało nam się zagrać super koncert. Wieczorem wzięłyśmy udział w apelu pożegnalnym, a na koniec ostatni raz zatańczyłyśmy na dyskotece pod sklepieniem nieba. To był wspaniale spędzony czas w Kulce!

Cztery Żywioły, grupa Pani Martyny M.
Od rana część osób z naszej grupy odbywała zajęcia fakultatywne, druga część miała zajęcia z wychowawcą. Zdobytą podczas całej kolonii wiedzę sprawdziliśmy biorąc udział w grze Tajemnica Czterech Żywiołów. Wieczorem wzięliśmy udział w apelu podsumowującym kolonię i dyskotece na świeżym powietrzu.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od mega gier, czyli galaktycznego mega twistera i kosmicznej jengi. Budowaliśmy wieże i inne budowle. Następnie graliśmy w piłkę nożną oraz siatkową. Odbył się również kosmiczny bal podsumowujący naszą przygodę rycerzy Jedi. Otrzymaliśmy również dyplomy. Nauczyliśmy się chodzić na szczudłach w czasie treningu Jedi. Każdy z nas spróbował swoich sił i przeszedł wyznaczoną trasę. Wieczorem odbył się apel pożegnalny, który podsumował piąty turnus. Każdy z nas pożegnał się z ulubionymi instruktorami i wychowawcami oraz bawiliśmy się na maska party pod chmurką.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Dominiki N.
Dziś od razu po śniadaniu cała grupa Kulka na Okrągło dostała dyplomy uczestnictwa na kulkowej kolonii. Następnie pograliśmy w gry zespołowe. Przed południem zagraliśmy w grę francuską, później zagraliśmy wszyscy w mafię. Po obiedzie sprawdziliśmy nasze wiadomości o Kulce w Awanturze o Wiedzę. Pod koniec dnia poszliśmy na apel podsumowujący, po którym odbyła się dyskoteka.

Kulka Open, grupa Pani Luizy R.
Z rana poszliśmy na spacer do lasu, gdzie otrzymaliśmy od wychowawczyni nasze certyfikaty uczestnictwa w kolonii i pograliśmy w gry. I przyszedł czas na pakowanie. Ale potem: siatkówka! Graliśmy mały mecz z grupą pani Hani. Po obiedzie poszliśmy na plażę, gdzie Kajtek i Kuba jeszcze się zdążyli wykąpać, a dziewczyny brodziły w wodzie, zbierając kamienie. Wieczorem odbył się podsumowujący apel i pożegnalna dyskoteka pod chmurką. Będziemy tęsknić za Kulką.

Kulka Open, grupa Pani Hanny S.
Z rana byliśmy w Cool Barze, w którym odbyły się zajęcia karaoke. Dostaliśmy mikrofon oraz spis piosenek. Całą grupą śpiewaliśmy nasze ulubione hity. Następnie układaliśmy mega klocki jenga. Oprócz najwyższej wieży, zbudowaliśmy jeszcze statek, na pokład którego weszła cała nasza grupa oraz domek dla wychowawczyni. Oprócz jengi graliśmy w mega bierki oraz mega twistera. Na planszy jednocześnie wyginało się aż osiem osób! Później zagraliśmy w siatkówkę, a po obiedzie całą grupą usiedliśmy w jednym miejscu, podsumowaliśmy sobie ten turnus, a wychowawczyni rozdała dyplomy. Na sam wieczór odbył się także apel pożegnalny dla wszystkich dzieci na obozie.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Dziś dziesiąty dzień naszej herosowej przygody. Po śniadaniu mieliśmy zajęcia, na których poznaliśmy podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Potem wykonywaliśmy z gliny paciorek, który jest symbolem upamiętniającym tegoroczny obóz. Następnie odbyły się mini igrzyska olimpijskie, na których braliśmy udział w kilku dyscyplinach sportowych. Po obiedzie udaliśmy się na bal, czyli Wielkie Dionizje, gdzie czekał na nas poczęstunek i tańczyliśmy do różnego rodzaju muzyki. Po kolacji odbył się apel pożegnalny a po nim maska party. Z pewnością wrócimy tu za rok.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Dzisiaj zrobiliśmy z gliny pamiątkowe paciorki z logo naszego obozu. Odbyły się igrzyska olimpijskie, na których wszyscy herosi zmierzyli się w rozmaitych konkurencjach sportowych. Następnie odbyły się Wielkie Dionizje, czyli bal na zakończenie. Świętowaliśmy urodziny Percy'ego Jacsona - tańczyliśmy, jedliśmy niebieską galaretkę, wesoło spędzaliśmy wspólnie ostatnie chwile. Byliśmy na karaoke, na którym śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki. Wieczorem odbył się apel kończący naszą przygodę na Obozie Herosów.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki Z.
Dzień rozpoczęliśmy od tworzenia paciorka z symbolem obozu z gliny. Trzeba przyznać, że wyszły nam całkiem nieźle. Następnie razem z innymi grupami herosów wzięliśmy udział w igrzyskach olimpijskich ku czci Posejdona. Po obiedzie odbyły się Wielkie Dionizje oraz urodziny Percy’ego. Czekał na nas słodki poczęstunek oraz super muzyka. Później wzięliśmy udział w apelu podsumowującym pobyt. Dzień zakończyliśmy wystrzałową dyskoteką pod gwiazdami.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Celiny K.
Nasza kolonia dobiega końca, ale my nie zwalniamy tempa. Przedpołudnie spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach. Po obiedzie wybraliśmy się do lasu, by poszerzyć swoją wiedzę w zakresie survivalu. Uczyliśmy o racjach żywnościowych oraz sztuce kamuflażu. Następnie odbyła się gra paintballowa, która wymagała od nas skupienia i mobilizacji. Wieczorem podsumowaliśmy cały nasz pobyt na apelu końcowym.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Wiktorii Ch.
Cały dzień spędziliśmy razem ciesząc się swoją obecnością. Rozegraliśmy ostatni wspólny mecz paintballu oraz nauczyliśmy się szyfrować wiadomości. Wzięliśmy udział w podsumowującym apelu i dyskotece na świeżym powietrzu.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Pauliny B.
Tego dnia poranek zaskoczył nas grą Szpion. Pomimo pozornie trudnych zasad, gra okazała się łatwa i bardzo angażująca. Tego dnia również posiedzieliśmy razem z grupą i otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy. Po obiedzie uczestniczyliśmy w Operacji Desantowej Przyczółek, a po apelu kończącym bawiliśmy się przy muzyce.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Karoliny Cz.
Dziesiąty dzień zaczęliśmy od zajęć na terenie ośrodka, gdzie mogliśmy ostatni raz rozegrać mecz paintballu. Następnie nasze ostatnie chwilę spędziliśmy razem na zabawach, grach oraz rozmowach. Po obiedzie mieliśmy rozdanie dyplomów oraz zbieraliśmy na nich podpisy, aby upamiętnić ten turnus. Przed kolacją udaliśmy się na przyczółek, naszym zadaniem było znaleźć zaginiony skarb, ukryty gdzieś na jeziorze Łęsk. Po kolacji udaliśmy się na apel końcowy. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka pod chmurką. Gdzie wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Power Jump, grupa Pani Angeliki P.
Dzień był pełen emocji. Rano otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz rysowaliśmy najlepsze momenty obozu. Oprócz tego świetnie bawiliśmy się na trasach parku linowego. Po obiedzie dowiedzieliśmy się, na czym polega zorba i jak wiele radości sprawia taka zabawa oraz malowaliśmy w chmurach. Wieczorem wzięliśmy udział w apelu pożegnalnym i ostatniej już dyskotece.

Projekt Kulka, grupa Pani Kamili W.
Ostatni dzień kolonii rozpoczęłyśmy od paintballu na terenie ośrodka. Jest to gra zespołowa polegająca na pozornej walce przy użyciu broni barwiącej według wybranej fabuły, a każda z nas ubrana była w specjalny strój ochronny. Następnie udałyśmy się po raz ostatni na plażę, żeby odpocząć nad malowniczym jeziorem Łęsk, a także miałyśmy okazję udać się na zajęcia z zumby, gdzie miałyśmy okazję poznać podstawowe ruchy i choreografię. Po obiedzie zajęcia spędziłyśmy w swoim towarzystwie, rozmawiając, żartując oraz wspominając wydarzenia i atrakcje z całego obozu. Natomiast po kolacji odbył się apel pożegnalny oraz zabawa taneczna z muzyką na świeżym powietrzu.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Zuzanny L.
Nasza przygoda na koloniach dobiega końca. Po śniadaniu podsumowaliśmy nasz czas spędzony w kulkowym świecie. Każdy z nas otrzymał dyplom ukończenia kulkowego kursu kadetów. Aby jeszcze skorzystać z ostatniego dnia wybraliśmy się na plażę oraz wzięliśmy udział w walce gladiatorów i zagraliśmy w grę francuską. Wieczorem odbył się apel oraz dyskoteka. Wszystko po to, by oficjalnie zakończyć i podsumować ten czas.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Igi B.
Przedostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od emocjonującej gry w kalambury. Następnie puściliśmy wodze fantazji i stworzyliśmy graffiti przedstawiające nasze obozowe wspomnienia. Po bujnych artystycznych przeżyciach udaliśmy się na plażę, gdzie graliśmy w piłkę i różne planszówki. Po obiedzie spędziliśmy czas na graniu w mega gry, które mimo sporych rozmiarów nie sprawiły nam kłopotów, a jedynie wiele frajdy i dużo uśmiechu. Wieczorem uczestniczyliśmy w apelu pożegnalnym i ostatniej dyskotece.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Wiktorii D.
Rankiem w czasie gry terenowej Tron Króla Juliana pomogliśmy królowi Julianowi XIII odzyskać właśnie… tron! Wzięliśmy również udział w Olimpiadzie Sportowej, będącej zwieńczeniem zajęć w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Wieczorem uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym czas spędzony w Kulce, który zakończył się dyskoteką na świeżym powietrzu.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od podróży po jeziorze na kajakach turystycznych. Następnie poszliśmy na seans z filmem o dinozaurach. Mieliśmy także okazję powtórzyć nasze zajęcia z parku linowego, przechodziliśmy dwie różnorodne trasy. Wieczorem wraz ze wszystkimi obozowiczami wybraliśmy się na apel kończący nasze kolonie. Chłopakom z naszej grupy udało się dostać nagrodę za najczystszy pokój! Po apelu odbyła się maska party, czyli dyskoteka dla wszystkich uczestników kolonii. To był wspaniały czas, dziękujemy za niego bardzo i do zobaczenia za rok!

Summer Challenge, grupa Pani Sandry G.
Dzień zaczęliśmy od gry w mafię. Następnie udaliśmy się jeszcze raz na skrzynki, gdzie każdy z nas musiał ułożyć z nich wieżę, po której się wspinał. Udało nam się pośpiewać na karaoke oraz zagrać w siatkówkę. Po południu zbieraliśmy podpisy od innych uczestników na pamiątkę. Wieczorem odbył się apel pożegnalny, po którym odbyła się dyskoteka pod chmurką.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj już ostatni dzień naszych kolonii. Rozpoczęliśmy go zajęciami Enigma, podczas których nauczyliśmy się różnorodnych kodów. Pomogły nam one w ukryciu wiadomości oraz zadań dla kolegów, które porozkładaliśmy na terenie ośrodka. Następnie obejrzeliśmy film, a niektórzy z nas nauczyli się nowych gier integracyjnych, jak na przykład gra w koncentrację. Po obiedzie wybraliśmy się na kajaki turystyczne, w których dwójkami odbyliśmy podróż po jeziorze. Wieczorem uczestniczyliśmy w apelu kończącym nasz wyjazd, a po nim bawiliśmy się na dyskotece ze wszystkimi uczestnikami. Było nas sporo, więc wszystko działo się na boisku do piłki nożnej.

Summer Challenge, grupa Pani Ady K.
Dziesiąty dzień zajęć za nami. Już od rana wśród chmur przechodziliśmy park linowy. Uwielbiamy te zajęcia. Każdy z nas świetnie się bawił i pokonał każdą trasę. Rozwijaliśmy się dzisiaj też artystycznie, robiąc swoje własne, uniwersalne graffiti. Malowidła naścienne wyszły nam piękne, a my czujemy się spełnieni. Rozegraliśmy również turniej piłki passball. To taka piłka w specjalnych strojach, które zasłaniają piłkę. Trudny sport, ale nie dla nas. Nam poszło świetnie. Na zakończenie udaliśmy się na apel, gdzie razem zakończyliśmy turnus, a następnie udaliśmy się na wspólna zabawę taneczną. Kolonia była dla nas świetną przygodą i mamy nadzieję, że powtórzymy ją wspólnie za rok.

VIP, grupa Pani Weroniki W.
Dzisiejszą przygodę rozpoczęliśmy porannymi rowerkami wodnymi. Nastąpił czas również na spakowanie walizek. Odbyły się dzisiaj zajęcia z łuków, a dokładniej Archery Chalange. Po ubraniu odpowiedniego stroju zbudowaliśmy forty i walczyliśmy o wygraną strzelając z łuków. Pod wieczór poznaliśmy rodzaje szyfrowania. Zaszyfrowaliśmy zadania dla grupy przeciwnej, a następnie je wykonaliśmy. Wieczór nastąpił szybko. Apel końcowy się odbył, a tuż po nim maska party - zabawa taneczna na świeżym powietrzu. Tę kolonię będziemy zdecydowanie długo pamiętać.

VIP, grupa Pani Anny Z.
Dziś wzięliśmy udział w trzeciej części zajęć z survivalu. Dotyczyły żywności - racji SRG oraz kamuflażu z wykorzystaniem pałatki. Następnie część z nas wybrała się na rowerki wodne w ramach dodatkowych zajęć. Kolejny raz wspinaliśmy się na ściance wspinaczkowej. Oficjalnie pożegnaliśmy się na apelu końcowym, zbieraliśmy pamiątkowe podpisy od naszych kolegów na dyplomach, a pod koniec dnia bawiliśmy się na dyskotece plenerowej.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.