Relacje z kolonii i obozów w Kulce 2021

Turnus II (07.07-17.07.2021)

Dzień 11 - Pożegnania nadszedł czas

Ostatni dzień turnusu to czas pożegnań, uścisków i wzruszeń. Za nami wspaniała przygoda, która zostanie w pamięci na długo. Będzie nam brakowało mazurskiego klimatu i kolonijnej atmosfery, która przyniosła mnóstwo pozytywnej energii. Oprócz wspomnień w naszych głowach już snują się plany na...

Dodany: 2021.07.17
Komentarze: 1 Zdjęcia: 31

Dzień 10 - Pozostaną wrażenia i wspomnienia

Za nami ostatni dzień, w którym braliśmy udział w atrakcjach programowych. Turnus zakończyliśmy w gronie kolonijnych przyjaciół podczas wspólnych zabaw i rozmów. Pozostaje dopakować walizki i przygotować się do jutrzejszej podróży. Przygoda, która właśnie się kończy, przyniosła nam wiele wrażeń, emocji i uśmiechu. Chcielibyśmy, aby czas stanął w miejscu!

Dodany: 2021.07.16
Komentarze: 0 Zdjęcia: 492 Wideo: 1

Dzień 9 - Jeszcze w zielone gramy...

Kolejny dzień sportowej, muzyczno-tanecznej, twórczej aktywności. Nad jeziorem, w lesie i na boisku. Pod wielkim dachem nieba...

Dodany: 2021.07.15
Komentarze: 0 Zdjęcia: 493 Wideo: 1

Dzień 8 - Bawmy się!

Kolejny dzień kolonii wypełniony był uśmiechami na twarzach uczestników, ciekawymi zajęciami i pozytywnymi emocjami. Koloniści korzystali z pięknej pogody i mazurskiego klimatu. Było mnóstwo ciekawych zajęć aktywnych, które pozostaną w pamięci każdego na długo. Paintball, pływanie po jeziorze i na kąpielisku, bańki mydlane i strzelanie z łuków, to nie wszystko. Jeszcze kilka atrakcji przed nami.

Dodany: 2021.07.14
Komentarze: 1 Zdjęcia: 622 Wideo: 1

Dzień 7 - Dla każdego coś nowego

Za nami kolejny wspaniały dzień. Trwa wzmacnianie więzi grupowych podczas wyprawy na poligon, gier zespołowych, odpoczynku na plaży, kąpieli w jeziorze, gier w piłkę, wspólnych tańców w rytmie znanych przebojów, rzecz jasna, ze śpiewem i uśmiechem na ustach. Powstały kolejne pomysłowe arcydzieła z prostych materiałów - sznurka i papieru, a także nowe poduszaki. Wieczorem część uczestników wyruszyła na grę terenową Tropami Wodza. A w nocy będziemy układać do snu zupełnie nowe wrażenia...

Dodany: 2021.07.13
Komentarze: 0 Zdjęcia: 558 Wideo: 1

Dzień 6 - Zabawa na okrągło

Piękna pogoda pozwala nam w pełni korzystać z uroków lata i różnych zajęć na świeżym powietrzu. Kąpiel w jeziorze, plażowanie, kajaki, smocza łódź z pewnością jest najbardziej pożądana w taki piękny dzień, ale i poznawanie technik kamuflażu oraz sztuki przetrwania wśród drzew jest całkiem przyjemne. Był także dalszy ciąg poligonowych zajęć, po których tym chętniej można było zanurzyć się w wodach jeziora. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się taneczne rozgrzewki zumbą z rana oraz inne zespołowe zabawy i rozgrywki, np. baloniada.  

Dodany: 2021.07.12
Komentarze: 0 Zdjęcia: 652 Wideo: 1

Dzień 5 - Kierunek poligon marsz!

Dziś znaczna część kolonistów pomaszerowała na poligon. Tam mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadząc quady, i segwaye w warunkach terenowych. Na jezioro wyruszyła smocza łódź, na której można było odczuć siłę zespołu wiosłując w rytm wybijany na bębnie, i indywidualne kajaki sit on top, na których każdy sprawdzał swoją umiejętność wiosłowania. W ośrodku był czas na zajęcia artystyczne takie jak wyszywanie, lepienie z gliny, formowanie papieru, taniec, piłka siatkowa, i inne. Jak zwykle różnorodność. Zajęciom towarzyszył dobry humor.

Dodany: 2021.07.11
Komentarze: 1 Zdjęcia: 611 Wideo: 1

Dzień 4 - Zabawa trwa i jest coraz ciekawsza

Zajęcia są coraz bardziej interesujące i różnorodne. Od rękodzieła związanego z wyszywaniem, lepienia z gliny, papieroplastyki i origami poprzez aktywność sportową - kajaki, smocza łódź, rowery wodne, rozgrywki piłkarskie (i to nietypowe), aż po skoki na eurobungee, spacerowanie w koronach drzew dzięki trasom parku linowego oraz wspinaczkę, a także kosmiczny żyroskop. Koloniści zawiązują nowe przyjaźnie, bo w towarzystwie raźniej i weselej.

Dodany: 2021.07.10
Komentarze: 4 Zdjęcia: 570 Wideo: 1

Dzień 3 - Chwile pełne wrażeń

Mamy za sobą dzień pełen niezapomnianych wrażeń. Koloniści w różnych miejscach mogli przeżywać wspaniałe przygody, biorąc udział w fabularyzowanych grach, ćwicząc swoją sprawność fizyczną czy zmagając się z zagadkami. Inni wyruszyli na wody jeziora Łęsk: na smoczej łodzi siłą wyobraźni płynąc w świat wikingów, aktywnie na kajakach, spokojnie na rowerach wodnych... Część trenowała celność i koncentrację strzelając z łuków lub na strzelnicy paintballowej. Był też czas na odpoczynek i rozgrywki sportowe. Słychać było radosne śpiewy i okrzyki.

Dodany: 2021.07.09
Komentarze: 2 Zdjęcia: 658 Wideo: 1

Dzień 2 - Wyruszamy w świat przygód

Powoli minął pierwszy dzień programowy kolonistów i uczestników obozów. Kulkowicze przeżyli dzisiaj pierwsze przygody związane z realizacją atrakcji przewidzianych w każdej formie kolonijnej. Było radośnie i aktywnie. Wielu się przekonało, że z koleżankami i kolegami w kulkowym świecie nie sposób się nudzić. Była gra Błędny Azymut, poznawanie tajników survivalu, musztra, pływanie w jeziorze i po nim, wyrabianie najnowszych modeli mioteł i wiele innych odlotowych zajęć.

Dodany: 2021.07.08
Komentarze: 1 Zdjęcia: 540 Wideo: 1

Dzień 1 - Poznajmy się!

Za nami chwile niecierpliwego oczekiwania i podróż. Przed nami wiele dni zabawy, rozpoczętej właśnie dziś poznawaniem ośrodka i osób, z którymi będziemy się bawić, przeżywać przygody, tworzyć i wypoczywać. Dzień upłynął pod znakiem spotkań, zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu – na plaży, wśród drzew i przy ogniskach.

Dodany: 2021.07.07
Komentarze: 1 Zdjęcia: 189 Wideo: 1