RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus II (07.07-17.07.2021)


Dzień 10 - Pozostaną wrażenia i wspomnienia

Dodany: 2021.07.16
Komentarze: 0
Zdjęcia: 492
Wideo: 1

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy od zajęć, które podsumowały cały nasz obóz. Na zajęciach musieliśmy wykorzystać umiejętności korzystania z kompasu, GPS-u oraz musieliśmy pokazać, jak dobrze pływamy kajakiem. Na tych zajęciach szukaliśmy ważnych punktów z podpowiedziami na terenie ośrodka, a następnie musieliśmy odnaleźć dwa skarby wokół jeziora. Po obiedzie zagraliśmy mecz siatkówki. Udaliśmy się również na apel końcowy, na którym pożegnaliśmy się z całą kadrą obozu i ze wszystkimi nowymi przyjaciółmi.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Wiktorii C.
Wszystko co dobre, kiedyś się kończy... Dziś prawie zakończyła się nasza przygoda z obozem. Od rana towarzyszyły nam dobre nastroje. Mieliśmy zajęcia z quadów, na których zostały podsumowane nasze umiejętności. Następnie nauczyliśmy się budować tratwy oraz sterować nimi. Stworzyliśmy nawet flagę swojego obozu! Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się, jak rozpalać ogień i filtrować wodę w warunkach survivalowych. Ten obóz na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Karoliny C.
Ostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od zabaw, których nauczyliśmy się przez wszystkie dni kolonii. Było bardzo dużo śmiechu. Następnie zjedliśmy obiad i udaliśmy się na występy talentów, gdzie każdy chętny mógł pokazać swój talent. Po występach odbył się mecz paintballowy. Po ostatnich zajęciach paintballowych w ośrodku mieliśmy uroczyste rozdanie dyplomów, podczas którego każdy z nas zbierał podpisy kolonistów, wychowawców, instruktorów, aby upamiętnić ten turnus. Po kolacji udaliśmy się na apel pożegnalny, następnie odbyła się dyskoteka dla całego ośrodka. Świetnie się bawiliśmy, czekamy na następne wakacje. Do zobaczenia!

Kulka Extra, grupa Pani Oliwii M.
Niestety, dziś ostatni dzień naszego obozu. Rozpoczęliśmy go zajęciami karaoke. Wspólnie wybieraliśmy repertuar i śpiewaliśmy ulubione piosenki. Później udaliśmy się na tzw. skrzynki, próbowaliśmy ustawić jak najwyższą wieżę, utrzymując przy tym równowagę. Później odbył się konkurs talentów, w którym kilka osób z naszej grupy wzięło udział. Po konkursie malowaliśmy w chmurach. Przed kolacją byliśmy na grze paintballowej, a wieczorem odbył się apel końcowy, po którym bawiliśmy się na wspólnej dyskotece. Jutro już powrót do domów.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
W godzinach porannych zadbaliśmy wszyscy razem o porządek na terenie naszego obozowiska. Następnie udaliśmy się na przyczółek - rozwiązując zagadki i znajdując do nich podpowiedzi, mogliśmy znaleźć drogę do skarbu. Później wzięliśmy udział w pokazie talentów na terenie ośrodka, podczas którego uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w wielu dziedzinach - jak np. śpiew, taniec, rękodzieło czy gra na instrumencie. Następnie wykonaliśmy flagę naszego obozu na płótnie, aby uwiecznić atrybuty, które łączą nas jako grupę. W godzinach wieczornych wzięliśmy udział w apelu podsumowującym nasz pobyt w Kulce. Apel zakończony był dyskoteką pod chmurką, podczas której wszyscy świetnie się bawiliśmy i tańczyliśmy przy muzyce DJ Carola.

Harry Potter, grupa Pani Natalii K.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęłyśmy od balu z ucztą w Wielkiej Sali.  Dostałyśmy dyplomy ukończenia Szkoły Magii i Czarodziejstwa, a także dowiedziałyśmy się, że to właśnie Gryffindor zdobył Puchar Domów! Następnie pakowałyśmy swoje rzeczy, a potem odbył się Wieczór Talentów. Reprezentowała nas Asia, Magda oraz Róża. Jesteśmy dumne z naszych koleżanek z grupy! Później udałyśmy się na plażę na ostatnie kąpiele wodne. Było super! Po plażowaniu odbyły się tańce animacyjne tj. makarena, skrzypek oraz chocolate. Na koniec dnia odbył się apel pożegnalny!

Harry Potter, grupa Pani Emilii S.
Dziś rano odbył się bal w Wielkiej Sali. Dowiedziałyśmy się, że puchar domów zdobył Hufflepuff. Później mogłyśmy spróbować fasolek wszystkich smaków i potańczyć przy muzyce. Następnie pakowałyśmy walizki. W czasie wieczoru talentów kibicowałyśmy koleżankom i kolegom z pawilonu. Po pysznym obiedzie poszłyśmy na plażę i mogłyśmy się wykąpać lub poleżeć na piasku. Później bawiłyśmy się przy tańcach animacyjnych takich jak belgijka, skrzypek i makarena. Wieczorem odbył się apel pożegnalny i zabawa taneczna.

Projekt Kulka, grupa Pani Ewy Ś.
Dzisiaj po śniadaniu mieliśmy grę dotyczącą Kultur Świata. Mogliśmy na niej poznać zwyczaje i tradycje innych krajów, a także zaprezentować nasze skojarzenia z różnymi kontynentami. Przed obiadem odbył się także Talent Show, na którym wszyscy uczestnicy mogli pokazać swój talent. Nasza grupę reprezentował Piotrek, przedstawiając własną piosenkę! Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej Mazurska Pułapka. Wieczorem spędzaliśmy wspólnie czas przy grach planszowych rozmawiając. Mimo, że przykro nam, że kolonie powoli dobiegają końca, mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się w podobnym składzie.

Harry Potter, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od uczty w Wielkiej Sali. Otrzymaliśmy dyplomy ukończenia Szkoły Magii i Czarodziejstwa, został rozstrzygnięty konkurs na Puchar Domów oraz odbyła się zabawa taneczna i był słodki poczęstunek. Następnie korzystając z tego pięknego i słonecznego dnia wybraliśmy się, niestety, po raz ostatni, na naszą plażę. Po obiedzie odbył się pokaz talentów. Nasza reprezentantka spisała się znakomicie! Później wzięliśmy udział w zajęciach pod nazwą quilling. Tworzyliśmy prace właśnie tą techniką. Na zakończenie dnia odbył się apel pożegnalny i dyskoteka.

BFF, grupa Pani Wiktorii T.
Ostatni dzień zajęć programowych zaczęliśmy od nauki zachowania się przy stole. Przypomniałyśmy sobie zasady savoir vivre. Teraz już znakomicie znamy wszystkie  zasady etykiety. Później miałyśmy okazję przedstawiać nasze talenty aktorskie. Poznałyśmy też kultury świata. Po obiedzie uczestniczyliśmy w pokazie talentów. Następnie wcieliłyśmy się w rolę gladiatorek. To sprawiło nam wiele radości. Wieczorem odbył się apel zakończeniowych oraz tańce.

BFF, grupa Pani Kingi B.
Dzień rozpoczęliśmy aktywnie na zajęciach zumby. Następnie rozwijałyśmy swoje zdolności artystyczne na zajęciach plastycznych z quillingu oraz malowania witraży. Następnie udaliśmy się na walki gladiatorek, podczas których mogłyśmy spróbować swoich sił w nietypowej rywalizacji. Po obiedzie odbył się pokaz talentów, a później grałyśmy w gry z całego świata i tworzyłyśmy swoją biżuterię oraz przypinki. Po kolacji odbył się apel pożegnalny i krótka dyskoteka.

Kulka Extra, grupa Pana Krzysztofa K.
Nasz ostatni dzień w Kulce spędziliśmy wykorzystując go maksymalnie. Rozpoczęliśmy od gry w paintball, podczas której przetestowaliśmy swoją celność i zdolności taktyczne. Po grze nadszedł czas na smoczą łódź, na której współpracując razem podczas wiosłowania przepłynęliśmy nasze ulubione jezioro. Po tak aktywnym czasie przyszedł czas na chwilę relaksu i spełnienia naszych artystycznych dusz podczas malowania w chmurach. Po obiedzie odbył się długo przez nas wyczekiwany konkurs talentów, a na zakończenie tak energicznego dnia odbyliśmy zajęcia z zumby.

33 Przygody, grupa Pani Aleksandry L.
Ostatni dzień zaczęliśmy od sprawdzenia naszych umiejętności strzeleckich z wiatrówek. Potem spędziliśmy razem czas na graniu w siatkówkę i na pakowaniu. Po obiedzie wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy nasze obozowe talenty. A na koniec dnia mieliśmy Apel Pożegnalny, na którym podsumowaliśmy nasz super czas spędzony na tym turnusie, po czym odbyło się maska party.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Weroniki Ł.
Ostatni dzień atrakcji rozpoczęliśmy od gry Awantura o Kasę. Na zajęciach podzieliliśmy się na cztery drużyny i odpowiadaliśmy na najróżniejsze pytania. Tak jak się można było spodziewać, nasza wiedza okazała się być bardzo obszerna. Następnie udaliśmy się na walki gladiatorów, podczas których wczuliśmy się w starożytnych wojowników. Potem mieliśmy również okazję spróbować naszych sił na olimpiadzie sportowej. Głównym punktem programu był poobiedni pokaz talentów, na którym podziwialiśmy umiejętności innych kolonistów. Na koniec dnia po raz ostatni spotkaliśmy się wszyscy razem na apelu pożegnalnym. Tak zakończył się nasz pobyt w Kulce.

Power Jump, grupa Pani Anny Z.
Rano wybraliśmy się na grę terenową inspirowaną przygodami króla Juliana z Madagaskaru. Wykonywaliśmy różne zadania, które pomogły mu odzyskać swój tron. Następnie malowaliśmy farbkami w chmurach. Stworzyliśmy przepiękne obrazki  na folii rozwieszonej pomiędzy drzewami. Po południu pokonaliśmy tor przeszkód na segwayu. Później dopingowaliśmy naszych kolegów podczas pokazu talentów. Wzięliśmy udział w zajęciach z zorby. Na koniec udaliśmy się na uroczysty apel pożegnalny i bawiliśmy się wspólnie na dyskotece plenerowej.

Kulka Open, grupa Pani Pauliny K.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy grą w siatkówkę, tak jak rozbudzenie. Następnie udaliśmy się ostatnio raz na kulkową plaże. Przed obiadkiem mieliśmy podsumowanie turnusu z naszą Panią wychowawczynią i wymienialiśmy najlepsze chwile spędzone razem. Później oglądaliśmy Wieczór Talentów. Później już mieliśmy czas na pakowanie i zbieranie podpisów na certyfikatach. A później apel i dyskoteka.

Kulka Open, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień upłynął bardzo aktywnie i ciekawie, ponieważ tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na paintballa, gdzie mogliśmy wykazać swoje umiejętności strzeleckie. Następnie był pojedynek na polu paintballowym. Po obiadku był czas na talent show, gdzie oglądaliśmy wspaniałe występy. Następnie był czas na grę w freesbee, a po kolacji apel oraz dyskoteka.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Luizy R.
Ostatni dzień programowy zaczęliśmy na wysokościach - na ściance wspinaczkowej. Każdy z nas spróbował swoich sił kilkukrotnie, bo i trasy były o różnych trudnościach. Niewielu udało się dojść na samą górę - ale za rok spróbujemy ponownie. Potem była plaża, bo pogoda znów się do nas uśmiechnęła. Następnie mieliśmy zajęcia z zumby. W międzyczasie było żegnanie się z uczestnikami i obietnice ponownego spotkania. Znalazł się też czas na talent show, w którym odważniejsi uczestnicy prezentowali swój taniec czy śpiew. Będziemy miło wspominać te wspólne chwile.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Emilii S.
Dziś ostatni dzień zajęć. Pierwszymi zajęciami, które się odbyły, to turniej kreatywności, tuż po nim miały miejsce zajęcia związane z muzyką oraz zabawa z balonami. Przed obiadem udałyśmy się na żyroskop, który budził naszą ciekawość. Od razu po obiedzie odbył się talent show, na którym występowała nasza koleżanka z grupy prezentując piosenkę Sanah 2:00. Następnie odbyło się wielkie pakowanie, wieczorny apel oraz dyskoteka na świeżym powietrzu.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki W.
Ostatni dzień atrakcji rozpoczęliśmy od zapoznania się z pierwszą pomocą oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. Następnie odbyły się zawody strzelania z łuku. Kolejną atrakcją była olimpiada sportowa. Mam talent pokazał wiele uzdolnionych osób w naszym ośrodku. Pod koniec dnia wybraliśmy się na wyprawę rowerkami wodnymi. Na zakończenie odbył się apel pożegnalny.

#CampGirl, grupa Pani Agnieszki W.
Ostatni dzień rozpoczęłyśmy od warsztatów z tworzenia biżuterii z kolorowych koralików. Zrobiłyśmy bransoletki i kolczyki. Następnie jeździłyśmy po specjalnym torze segwayem, omijając przeszkody. Jeszcze przed obiadem udałyśmy się na kurs doskonalenia technik pływackich. Po obiedzie wzięłyśmy udział w konkursie talent show, podczas którego grupowo zaprezentowałyśmy piosenkę Ale jazz wraz z ruchem scenicznym. Dzień zakończyłyśmy apelem, na którym zostały wręczone nagrody.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Z.
Ostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od gry w piłkę na opak w dużych sukienkach. Biegaliśmy za piłką, świetnie się bawiąc. Następnie stworzyliśmy przypinki, które będą przypominać nam o tym świetnie spędzonym czasie w Kulce. Kolejno przyszedł czas na karaoke. Śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki i miło spędziliśmy popołudnie. Po obiedzie tańczyliśmy integrując się, skakaliśmy i wspaniale spędzaliśmy ostatnie chwile na kolonii. Wieczorem na zakończenie dnia wzięliśmy udział w apelu podsumowującym kolonię, a potem w zabawie przy muzyce pod gołym niebem. Szkoda, że jutro już wracamy do domów. To był fantastyczny czas!

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Gabrieli O.
Ostatni dzień programowy rozpoczęliśmy od przejścia trójboju obronnego, czyli powtórzenia wszystkich umiejętności, które pojęliśmy podczas tego obozu. Następnie mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy i w praktyce mogliśmy pomoc rannej osobie, przenosząc ją na własnoręcznie zrobionych noszach do punktu medycznego. Po południu poszliśmy na strzelnicę paintballową i strzelaliśmy kulkami do celu. Po obiadku czekał nas wojskowy tor przeszkód, który dał nam sporą dawkę emocji, bo rywalizacja była zacięta! Wieczorem odbył się oficjalny apel pożegnalny, na którym otrzymaliśmy dyplomu ukończenia Kulkowego Kursu Kadetów. Dzień zakończyła ostatnia dyskoteka obozowa. Cóż to były za dni! Bawiliśmy się fantastycznie!

Summer Art, grupa Pani Urszuli R.
Ostatni dzień naszej przygody w OW Kulka był pełen przygód! Rozpoczęłyśmy go od karaoke w Cool Barze. Świetnie się bawiłyśmy, śpiewając nasze ulubione piosenki! Następnie zorganizowałyśmy wyjątkowe wydarzenie, czyli Crazy Colors. Na wystawę naszych prac zaprosiłyśmy osoby z innych grup obozowych. Przygotowałyśmy profesjonalne zaproszenia, plakaty, ułożyłyśmy specjalną playlistę. Po południu stworzyłyśmy wyjątkowe bransoletki, kolczyki oraz naszyjniki z koralików. Efekty naszej pracy były fenomenalne! Na koniec tego niesamowitego dnia odbył się apel oraz wspólne tańce przy wspaniałej muzyce. Gdybyśmy mogły to z chęcią zostałybyśmy tutaj na dłużej!

Adrenalina, grupa Pani Roksany S.
Ostatni dzień naszego wyjazdu nadal był pełen przygód. Zaczęliśmy go od survivalu, uczyliśmy się techniki kamuflażu oraz jak znajdować żywność w dziczy. Następnie strzelaliśmy z wiatrówki. Później udaliśmy się z instruktorem na grę paintballową. Wieczorem otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa w kolonii, na którym później zbieraliśmy podpisy od wszystkich uczestników i wychowawczyń. Na pewno przyjedziemy tu za rok!

Adrenalina, grupa Pani Katarzyny Ż.
To już ostatni dzień naszej kolonii, jednak nic nie stanęło nam na przeszkodzie, aby przeżyć ten dzień i złapać kolejna dawkę adrenaliny. Zaczęliśmy go od walk gladiatorów, podczas których przy pomocy gumowych lanc musieliśmy zrzucić przeciwnika z podestu na matę. Następnie udaliśmy się nad jezioro, gdzie poznaliśmy nowe style pływania na zajęciach z doskonalenia technik pływackich. Po kąpieli odbyły się zajęcia z parku linowego, gdzie mogliśmy przejść dwie trasy, przełamując nasz lęk wysokości. Wieczorem odbył się apel kończący, po którym tańczyliśmy przy dobrej muzyce.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy na mokro, czyli od kajaków jednoosobowych. Później na końcową integrację zrobiliśmy z naszych rąk węzeł gordyjski. Próbowaliśmy swoimi siłami go rozplątać. Następnie odbył się Wieczór Talentów, na którym mogliśmy prezentować swoje różnorodne talenty. Po obiedzie zaś szukaliśmy Simona podczas Mazurskiej Pułapki, rozwiązywaliśmy zagadki. Po kolacji zaś zagraliśmy w koszykówkę i wybraliśmy się na apel kończący ten turnus. Po nim odbyła się pożegnalna dyskoteka. To był wspaniały czas! Bardzo za niego dziękujemy.

VIP, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj mieliśmy okazję zagrać w różne gry towarzyskie. Nie były to jednak zwyczajne gry, tylko takie specjalne - olbrzymie. Mata do twistera była tak duża, że mogliśmy wszyscy się na niej pomieścić. Później zagraliśmy również w mega scrabble. Żeby ułatwić trochę zadanie, podzieliliśmy się na trzy grupy i każda z nich wymyślała różne słowa, a jedna osoba je układała. Następnie mieliśmy wspinać się na ściankę wspinaczkową, ale zaskoczyła nas ulewa. Zamiast tego spędziliśmy czas razem rozmawiając oraz się pakując. Uczestniczyliśmy dzisiaj także w Talent Show. Sami nic nie przedstawialiśmy, ale super było zobaczyć ukryte talenty innych obozowiczów. Wieczorem za to byliśmy na apelu kończącym kolonie oraz bawiliśmy się na maska - party ze wszystkimi osobami przebywającymi w OW Kulka.

VIP, grupa Pani Weroniki P.
Rano po śniadaniu zaczęliśmy przygotowywać się do wyjazdu. Planowaliśmy większość rzeczy do walizek i potem w strojach kąpielowych  wybraliśmy się na siatkówkę wodną. Poszliśmy także na pokaz talentów. Po obiedzie drugi raz zakręciliśmy się na żyroskopie. Wieczorem poszliśmy na pożegnalny apel i bawiliśmy się na dyskotece.

VIP, grupa Pani Agaty R.
Ostatni dzień przygód w Kulce rozpoczęliśmy od dziwnej koszykówki. Choć promienie słońca nieco utrudniały grę, rozgrywki były przyjemne i zgodne z zasadami fair play. Następnie poszliśmy na ostatni etap zajęć z survivalu. Nauczyliśmy się kamuflażu i rozmawialiśmy o racjach SRG. Kolejną atrakcją był mecz w piłkę wodną. Byliśmy w basenie, w kamizelkach, które unosiły nas na wodzie. Mecz zakończył się wynikiem 7:4. Po południu poznaliśmy talenty wszystkich uczestników kolonii. Występy były ciekawe, a niektórzy zaskoczyli nas swoimi umiejętnościami. Dzień zakończyliśmy apelem podsumowującym pobyt i dyskoteką pod gwiazdami. Przeżyliśmy razem wspaniałą przygodę i wracamy do domów z cudownymi wspomnieniami zabaw na okrągło w OW Kulka.

Summer Challenge, grupa Pani Poli Z.
Ostatni dzień obozu zaczęliśmy od zabawy Archery Challenge, która polegała na strzelaniu do siebie z łuków. Zwyciężył Patryk. Następnie udaliśmy się na plażowanie i ostatnią kąpiel w jeziorze, a potem był czas na pakowanie się przed jutrzejszym odjazdem. Później był pokaz talentów, na którym można było zademonstrować swoje umiejętności i podzielić się z innymi swoją pasją. Dalej była gra o nazwie Mazurska Pułapka, która polegała na rozwiązywaniu różnych zagadek, a na koniec był apel pożegnalny i maska party.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.