Relacje z kolonii i obozów w Kulce 2021

Turnus V (09.08-19.08.2021)

Dzień 11 - Mówimy do widzenia!

W Ośrodku Wypoczynkowym Kulka powitał nas kolejny poranek. Walizki i plecaki spakowane, w pamięci ulokowały się minione zdarzenia, emocje, wrażenia, które jeszcze trwają. W telefonach nowe kontakty. Jesteśmy gotowi do wyjazdu i powrotu za rok. Publikujemy galerię, w której zamieściliśmy wszystkie zdjęcia z całego...

Dodany: 2021.08.19
Komentarze: 2 Zdjęcia: 31

Dzień 10 - Jeszcze się tyle dzieje!

Busola naszych zajęć nadal się kręci. Wiele z nich, jak Wielkie Dionizje, czy gra terenowa Tajemnica Czterech Żywiołów, wieńczą nasze wspólne przygody. Obok tych aktywności toczy się, jak to w Kulce, Olimpiada Sportowa, zajęcia łucznicze, plastyczne, teatralne, taneczne, karaoke. Na jeziorze widać kajakarzy. A że już się polubiliśmy, wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze. Korzystamy z czasu spędzonego tutaj najlepiej, jak potrafimy. Wierzymy, że przyszły rok będzie jeszcze lepszym rozwinięciem tej zabawy.

Dodany: 2021.08.18
Komentarze: 0 Zdjęcia: 557 Wideo: 1

Dzień 9 - Nieustannie się bawimy

Cały czas bezpiecznie bawimy się po jasnej stronie Mocy, zwłaszcza że ta ciemna właśnie dziś została ostatecznie pokonana przez rycerzy Jedi z grupy Gwiezdne Wojny. Nadal króluje różnorodność i urozmaicenie. Powstają arcydzieła wykonane techniką decoupage, malowane na płótnie flagi, pejzaże w chmurach, graffiti, pamiątkowe metalowe znaczki, wystawiane są przedstawienia teatralne, trwają warsztaty tańca, których efekty można zaprezentować na dyskotece. Kolejne grupy przekonują się, że zbudowany solidnie mur niełatwo zburzyć. Nadal toczą się pojedynki łucznicze, walki paintballowe, mecze waterpolo, siatkarskie i piłki nożnej ciekawe zwłaszcza wtedy, gdy każdy czuje się cząstką zespołu, z którego wynika siła pozwalająca zwyciężać przeciwnika i... swoje słabości.

Dodany: 2021.08.17
Komentarze: 1 Zdjęcia: 660 Wideo: 1

Dzień 8 - Zabawa razem ze słońcem

Piękna pogoda potęguje znakomite nastroje i wręcz zaprasza do zabawy z wodą podczas baloniady, nad jezioro do kąpieli w wodzie i do tych słonecznych. Umila czas w lesie, gdzie można znaleźć chłodny cień, którego nie byłoby bez słońca. W taniec, śpiewanie, wspinanie, rozgrywki sportowe, pływanie, a także w rękodzieło, angażowaliśmy się z wielkim entuzjazmem.

Dodany: 2021.08.16
Komentarze: 0 Zdjęcia: 670 Wideo: 1

Dzień 7 - Dla każdego coś ciekawego

Dzisiejszy dzień okazał się inny niż wszystkie ze względu na Wieczór Talentów. Bardzo zaangażowani w występy byli wykonawcy, ale też i widownia żywo reagująca na oglądane prezentacje. Wiele emocji dostarczyły także fabularne gry terenowe Tropami Wodza i Mafia. Nie zabrakło także wypoczynku na plaży, w wodzie, a także w lesie, gdzie można było nauczyć się budowy szałasu, uzdatniania wody, a także rozpalania ogniska. Czas wypełniały także rozgrywki sportowe.

Dodany: 2021.08.15
Komentarze: 0 Zdjęcia: 526 Wideo: 1

Dzień 6 - Sobota pełna wrażeń

Najbardziej pozytywne wrażenia odczuwamy podczas współdziałania, wspólnych zajęć, kiedy możemy dzielić je z innymi. Toczenie zorby z zasłoniętymi oczami kierowane przez grupę obserwującą przemieszczanie się, wspólne budowanie muru, a później burzenie go, lepienie z gliny, gry terenowe i planszowe stwarzają ku temu okazję. Można też wzbudzić podziw świetnie wykonaną pracą, zadaniem lub wyzwaniem. Radość - świetnym żartem. Sympatię - uśmiechem. Tak się bawimy!

Dodany: 2021.08.14
Komentarze: 0 Zdjęcia: 582 Wideo: 1

Dzień 5 - Aktywnie od rana do wieczora

Za nami kolejne aktywne przygody w gronie koleżanek i kolegów przeplatane relaksem. Wyzwania, rozrywka i odpoczynek. Zajęcia aktywne, wodne, sportowe oraz artystyczne. Bańki mydlane i treningi strzeleckie. Malowanie w chmurach, graffiti i quilling. Kolorowy zawrót głowy!

Dodany: 2021.08.13
Komentarze: 1 Zdjęcia: 714 Wideo: 1

Dzień 4 - Kierunek poligon marsz!

Niewątpliwą atrakcją dzisiejszego dnia był wymarsz kilku grup na poligon. Wiadomo, jazda pojazdami w trudniejszym terenie, w innym miejscu. Nowe wrażenia przeżywały też grupy odbywające zajęcia na terenie ośrodka. Nie tylko wrażenia płynące z zajęć wymagających odwagi, siły, sprawności fizycznej, ale także z zajęć artystycznych, rozwijających pomysłowość, poczucie estetyki, piękna i zdolności manualne.

Dodany: 2021.08.12
Komentarze: 0 Zdjęcia: 701 Wideo: 1

Dzień 3 - Dzień pełen niespodzianek

Kolejne wyzwania na wodzie, lądzie i w powietrzu za nami! Pływanie kajakami, smoczą łodzią, rowerami wodnymi, jazda quadami i segwayami, ekstremalne skoki na eurobungee oraz wspinaczka za nami. Mamy coraz więcej doświadczeń i umiejętności społecznych. Poznajemy siebie, swoje możliwości i zdolności. 

Dodany: 2021.08.11
Komentarze: 1 Zdjęcia: 652 Wideo: 1

Dzień 2 - Dzień dobry kulkowa przygodo!

Udaliśmy się dziś w świat rozrywki i sporej porcji atrakcji! Okazało się, że poprzez zabawę można zdobyć nowe umiejętności. Przeżywaliśmy przygody na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Jazda quadami, strzelanie, wspinanie, skoki, stan nieważkości, pływanie po wodzie i zabawy dostarczyły nam dużej dawki adrenaliny.

Dodany: 2021.08.10
Komentarze: 1 Zdjęcia: 708 Wideo: 1

Dzień 1 - Nasz turnus rozpoczęty!

Pełni ciekawości, jakie wrażenia przyniesie nam czas kolonii, przyjechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Kulka. Poznaliśmy wychowawców, którzy będą sprawowali opiekę nad nami przez ten czas, instruktorów prowadzących zajęcia, kierownictwo, teren ośrodka, obowiązujące tutaj zasady oraz nowe koleżanki i nowych kolegów. Słońce opromieniało nasze twarze uśmiechami i nadzieją na kolejne piękne dni.

Dodany: 2021.08.09
Komentarze: 1 Zdjęcia: 172 Wideo: 1