RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus V (09.08-19.08.2021)


Dzień 2 - Dzień dobry kulkowa przygodo!

Dodany: 2021.08.10
Komentarze: 1
Zdjęcia: 708
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Darii G.
Dzień zaczęłyśmy od zabawy na trampolinie, czyli eurobungee. Następnie poszłyśmy na plażę, aby trochę popływać i poopalać się. Po obiedzie brałyśmy udział w zajęciach integracyjnych. Dzień zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i piosenkami.

33 Przygody, grupa Pani Natalii P.
Właśnie upłynął już drugi dzień naszej mazurskiej przygody. Wtorek od samego rana był pełen wspaniałych wrażeń. Zaraz po śniadaniu łapaliśmy poranne promienie słońca podczas spływu kajakami po jeziorze Łęsk. Później mieliśmy okazję poćwiczyć wysokie skoki oraz salta na eurobungee. Po chwili odpoczynku po obiedzie udaliśmy się na naukę jazdy segwayem. Każdy miał okazję spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze. Wieczorem odbyła się zacięta walka gladiatorów. Każdy z nas stoczył pojedynek, w którym wygrać mógł tylko jeden.

33 Przygody, grupa Pani Weroniki W.
Pierwsze atrakcje już za nami. Segway był jako pierwszy. Jeździłyśmy na dwukołowym pojeździe, na którym musiałyśmy przejechać wyznaczony tor. W międzyczasie grałyśmy w różne gry integracyjne. Później poszłyśmy na strzelnicę, gdzie strzelałyśmy z wiatrówek. Wszystkie świetnie się bawiłyśmy. Zjadłyśmy pyszny obiad i wyruszyłyśmy na park linowy, gdzie sprawdziłyśmy nasze umiejętności na wysokościach. Na koniec dnia odbyło się ognisko, gdzie grałyśmy, śpiewałyśmy oraz zjadłyśmy pyszną kiełbaskę. Już nie możemy doczekać się kolejnego dnia pełnego atrakcji.

Adrenalina, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień́ upłynął bardzo ciekawie, ponieważ tuż po śniadaniu udaliśmy się na trasy parku linowego, gdzie było bardzo ekscytująco. Następnie zajęliśmy się mega grami. Graliśmy w twistera, jengę oraz bierki. Potem jeździliśmy quadami, co przyniosło nam wiele radości. Po obiadku był czas na szkolenie technik pływania. Po kolacji nadszedł czas na zabawę taneczną. To był udany dzień.

Adrenalina, grupa Pani Anny D.
Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień od wspinaczki na skrzynki. Każdy z nas został ubrany w specjalną uprząż, a naszym zadaniem było ułożenie jak najwyższej wieży ze skrzynek, jednocześnie się na nią wspinając. Następnie sprawdziliśmy się w grze o nazwie Awantura o Wiedzę. Wybraliśmy się też do lasu, by odbyć Bitwę Plemion, w której musieliśmy zawalczyć o flagi przeciwnej drużyny. Potem spędziliśmy czas nad jeziorem, by udoskonalić swoje techniki i style pływackie pod czujnym okiem ratownika. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której świetnie się razem bawiliśmy.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Joanny K.
Pierwszym punktem dzisiejszego programu dnia był park linowy, gdzie pokonaliśmy dwie trasy. Następnie całą grupą cieszyliśmy się promieniami słońca podczas wyprawy dwuosobowymi kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Po obiedzie udaliśmy się na przyrodniczą wyprawę do lasu, podczas której nauczyliśmy się jak rozpoznawać ślady zwierząt. Po kolacji odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy oraz fabularyzowana gra terenowa Ranny Lotnik, w której wykorzystaliśmy poznane zasady i nabyte umiejętności. Pełni wrażeń z dzisiejszego dnia czekamy na kolejne!

Aktywne Wakacje, grupa Pana Karola M.
Drugi dzień naszej kolonijnej przygody zaczęliśmy od przejazdu toru quadem. Następnie przeprowadziliśmy konfrontację w meczu siatkówki, jednak najważniejsza w niej była dobra zabawa, a nie wygrana. Po ciekawym i emocjonującym meczu wypoczywaliśmy na plaży. Następne zajęcia również związane były z wodą, ponieważ wyruszyliśmy na wycieczkę kajakową. Dzień zakończyliśmy przy ognisku, bawiąc się i piekąc kiełbaski.

BFF, grupa Pani Aleksandry Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęłyśmy od strzelania z łuków do tarczy. To było świetne doświadczenie. Następnie tworzyłyśmy arcydzieło na zajęciach z graffiti. Wyszły nam naprawdę świetne obrazy! Później przyszedł czas na bardzo wyczekiwany przez nas park linowy. Mogłyśmy wspinać się pośród drzew świetnie się przy tym bawiąc. Po obiedzie brałyśmy udział w zabawach integracyjnych, biegałyśmy w wielonartach, rurowcach oraz przeciągałyśmy linę. Wieczorem dobrze się bawiłyśmy w rytm muzyki podczas zabawy tanecznej. Ta kolonia będzie rewelacyjna!

Cztery Żywioły, grupa Pani Martyny M.
Drugi dzień naszej kolonii upłynął nam bardzo ciekawie. Pierwszymi zajęciami, w których uczestniczyliśmy, były kajaki sit on top, prowadzone przez pana ratownika. Przepłynęliśmy kajakami po malowniczym jeziorze Łęsk. Następny w naszym planie był żyroskop, który wywarł na nas nieziemskie wrażenie... Mieliśmy okazję przekonać się, jak prawdziwi astronauci ćwiczą swoje możliwości na podobnych symulatorach lotów kosmicznych. Po zjedzeniu smacznego obiadu nasza wychowawczyni przeprowadziła nam zajęcia z bańkami mydlanymi XXL, podczas których mieliśmy możliwość stworzenia pięknych, kolorowych, ogromnych kul. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia była emocjonująca jazda quadem. Dzisiejszy dzień minął nam bardzo szybko, był ciekawy i pełen wrażeń.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od śniadania oraz treningu nieważkości na eurobungee. Wyposażeni w uprząż oddawaliśmy skoki na trampolinie. Każdy z nas mógł zaznać stanu nieważkości. Następnie odbyliśmy szkolenie dotyczące strzelania z łuków. Strzelaliśmy do tarcz strzałami z gumowymi przyssawkami. Było to szkolenie padawanów, które każdy z nas pomyślnie ukończył. Nadszedł również czas na zapoznanie się z ofertą zajęć fakultatywnych. Po obiedzie stoczyliśmy pojedynek młodych padawanów podczas gry w unihokej. Wygrała drużyna czerwonych. Wieczorem odbyła się również zabawa taneczna w Cool Clubie. Dzień był pełen emocji i nowych doświadczeń.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Dominiki N.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od gry zespołowej w dwa ognie. Następnie byliśmy na żyroskopie. Sprawdziliśmy, jakie wrażenia odczuwa się w kosmosie. Skorzystaliśmy również z ładnej pogody i poszliśmy na plażę nad jezioro Łęsk, aby korzystać z pięknej pogody. Po południu wybraliśmy się na zajęcia survivalowe w lesie, gdzie budowaliśmy schronienie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

Kulka Open, grupa Pani Luizy R.
Pierwszy pełny dzień programowy zaczęliśmy od rowerków wodnych. To było przyjemne wypłynięcie na szerokie wody zajęć kolonijnych. Po odpoczynku na jeziorze spędziliśmy czas na zabawach integracyjnych, gdzie w grupach uczyliśmy się współpracy, chodząc we wspólnych spodniach lub połączonych nartach. Następnie przyszedł czas na naukę strzelania z łuku, którą zwieńczyliśmy turniejem strzeleckim. Rozgrywkę wygrała grupa Niebieskich. Ale to był dopiero wstęp do wieczornego Archery Challenge. Tam rywalizacja pomiędzy drużynami przebiegała na całego!

Kulka Open, grupa Pani Hanny S.
Dzień zaczęliśmy od Akcji Integracji, czyli pakietu zabaw i gier integracyjnych. Wzięliśmy udział w konkurencjach takich jak wielospodnie, wielonarty, rurowce oraz zabawach takich jak mafia, zamki i księżniczki oraz nigdy nie. Następnie spróbowaliśmy swoich sił na strzelnicy paintballowej. Oddawaliśmy strzały ze stanowisk strzeleckich do tarcz ustawionych w różnych odległościach. Każdy z nas trafiał w środek. Po takim przeszkoleniu, w specjalnych strojach ochronnych, stoczyliśmy fabularyzowaną bitwę przy użyciu broni barwiącej. Na kolejnych zajęciach nauczyliśmy się tworzyć bransoletki z paracordu, czyli linki spadochronowej.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Drugi dzień przygody herosów rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Po nim udaliśmy się na plażę, gdzie odbyła się Bitwa o Sztandar. Walczyliśmy o wstążki i zajęliśmy drugie miejsce. Następnie zostały nam przedstawione zajęcia fakultatywne, z jakich możemy skorzystać. Potem udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, gdzie pokazaliśmy i sprawdziliśmy swoje umiejętności we wspinaniu się. Po obiedzie w ramach zajęć Ale Cyrk! mieliśmy trening chodzenia na szczudłach oraz opanowaliśmy technikę jazdy nietypową machiną. Po kolacji graliśmy w mafię. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i ze śpiewem. Tym oto muzycznym akcentem zakończyliśmy drugi dzień pobytu w Kulce.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Dziś rano wzięliśmy udział w Bitwie o Sztandar z pozostałymi grupami herosów. Po stoczeniu ciężkiej walki udało nam się wygrać i zdobyć sztandar! Odbyły się również zajęcia Ale Cyrk!, podczas których nauczyliśmy się chodzić na szczudłach oraz jeździć na dziwnej machinie, czyli specjalnym rowerze. Na zajęciach z Hermesem nauczyliśmy się szyfrować wiadomości za pomocą różnego rodzaju szyfrów. Po kolacji spędziliśmy czas na wspólnej integracji oraz ognisku, na którym piekliśmy kiełbaski, bawiliśmy się oraz śpiewaliśmy nasze ulubione piosenki.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od Bitwy o Sztandar razem z innymi grupami. Wykazaliśmy się ogromną walecznością, jak na herosów przystało. Później wzięliśmy udział w grze terenowej pod nazwa Enigma. Uczyliśmy się podstawowych technik szyfrowania wiadomości pod okiem Hermesa. Następnie zdobytą wiedzę wykorzystywaliśmy podczas rozwiązywania zagadek na terenie ośrodka. Po obiedzie wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową, gdzie odbyło się Wielkie Starcie Herosów. Każdy wykazał się doskonałą sprawnością, co przełożyło się na wysoką punktację. Później graliśmy w mafię w miasteczku, która zdecydowanie będzie naszą ulubioną grą na resztę dni. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek oraz głośnym śpiewaniem naszych ulubionych piosenek.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Celiny K.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia swoich umiejętności na strzelnicy paintballowej, a następnie przy użyciu GPS-ów uczestniczyliśmy w grze terenowej Tajna Misja. Po obiedzie korzystaliśmy z pięknej mazurskiej pogody wypoczywając nad jeziorem, a później pokonywaliśmy tor przeszkód na dwuśladowym segwayu. To był intensywny dzień.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Wiktorii Ch.
Nareszcie! Pierwszy dzień programowy za nami! Od rana byliśmy pełni energii i zapału do przeżycia nowych wrażeń. Naszą przygodę w Kulce zaczęliśmy od jazdy quadem. Na tym nam najbardziej zależało. Następnie zagraliśmy turniej unihokeja. Okazało się, że jesteśmy w tej grze bardzo dobrzy. Po intensywnym poranku udaliśmy się odpocząć na plażę oraz popływać w jeziorze Łęsk. Wieczorkiem udaliśmy się na strzelnicę paintballową, gdzie zapoznaliśmy się podstawami strzeleckimi, które pomogą nam podczas późniejszych meczów paintballowych. Na koniec dnia pobawiliśmy się w gry integracyjne. To był dzień pełen wrażeń!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Pauliny B.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od nauki musztry, bo przecież supermilitarni powinni prawidłowo tworzyć szyki. Następnie udaliśmy się do lasu na zajęcia z survivalu. Zbudowaliśmy tam szałasy oraz nauczyliśmy się podstawowych zasad życia w trudnych warunkach. Odpoczęliśmy na plaży, wyszyliśmy nasze pagony, a przy tym miło rozmawiając spędziliśmy czas.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Karoliny Cz.
W końcu rozpoczęliśmy zajęcia programowe! Zaczęliśmy bardzo intensywnie. Po porannej zaprawie i śniadaniu udaliśmy się do lasu na zajęcia z survivalu, gdzie uczyliśmy się budować schronienie oraz przypomnieliśmy sobie sztuki przetrwania w trudnych warunkach. Następnie odbyły się zajęcia z musztry wojskowej. Poznaliśmy jej zasady oraz sprawdziliśmy umiejętność stosowania w praktyce. Po pysznym obiedzie, poszliśmy na plażę, gdzie przywitał nas ratownik, omówił zasady korzystania z kąpieli i opiekował się nami w jej trakcie. Wieczorem odbyły się na zajęcia z wyszywania pagonów. Już nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

Power Jump, grupa Pani Angeliki P.
Od samego rana bawiliśmy się w różne gry, np. w dyrygenta i głuchy telefon. Potem jeździliśmy na segwayu i byliśmy na plaży. Przed obiadem rysowaliśmy martwą naturę w abstrakcyjnym stylu. Później graliśmy w grę integracyjną sałatka owocowa i skakaliśmy na eurobungee. Wieczorem piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

Projekt Kulka, grupa Pani Kamili W.
Dzisiejszy dzień rozpoczęłyśmy od wizyty u pani pielęgniarki oraz gier i zabaw integracyjnych. Następnie udałyśmy się na wyprawę smoczą łodzią po naszym malowniczym jeziorze Łęsk oraz nauczyłyśmy się jeździć segwayem. Musiałyśmy pokonać nim specjalnie przygotowany dla nas tor przeszkód. Po obiedzie poszłyśmy do lasu na survival. Naszym zadaniem było wybudowanie szałasu z materiałów, które udało mam się odnaleźć w lesie, a także dowiedziałyśmy się wielu ciekawych informacji na temat przetrwania w naturalnym środowisku. Natomiast wieczór spędziłyśmy na poznawaniu kultur świata.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Zuzanny L.
Pierwszy dzień pełen atrakcji za nami. Po śniadaniu wspinaliśmy się na ściankę wspinaczkową. Niektórym z nas udało się dotrzeć na sam szczyt. Potem wybraliśmy się na plażę, gdzie kąpaliśmy się w naszym jeziorze. Po obiedzie nauczyliśmy się strzelać z wiatrówek. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego zagraliśmy w gry integracyjne oraz upiekliśmy kiełbaski. To było dobre rozpoczęcie naszej wojskowej przygody!

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Igi B.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zmagań na ściance wspinaczkowej, na której doskonaliliśmy nasze umiejętności. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na grę terenową Błędny Azymut, podczas której uczyliśmy się korzystać z kompasu. Po zjedzeniu pysznego obiadu wzięliśmy udział w kolejnej grze terenowej Bitwa Plemion. Podzieliliśmy się na dwa plemiona, zrobiliśmy reprezentujące nas flagi, a następnie zdobywaliśmy flagi wrogiego plemienia. Wieczorem zasiedliśmy razem przy ognisku, by upiec kiełbaski, śpiewać i grać w różne ciekawe gry.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Wiktorii D.
Kolejny dzień kolonii to kolejna porcja świetnych atrakcji. Dzisiaj rano nasza grupa miała możliwość spróbować się we wspinaczce na skrzynkach. Zaraz później strzelaliśmy z łuku do celu bezpiecznymi strzałami i braliśmy udział w grupowych zawodach strzeleckich. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na rejs kajakami bezburtowymi. Wszyscy bezpiecznie zapięci w kapoki wiosłowaliśmy po jeziorze Łęsk. Wieczorem udaliśmy się na grę terenową Enigma, podczas której poznaliśmy nowe szyfry i sposób, w jaki je używać.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy dość aktywnie na wodzie. Płynęliśmy kajakami jednoosobowymi po jeziorze Łęsk. Następnie nauczyliśmy się sztuki szyfrowania podczas gry Enigma. Po obiedzie nauczyliśmy się strzelać z wiatrówek, a potem zagraliśmy w siatkówkę. Po kolacji zaś udaliśmy się na naszą pierwszą dyskotekę. Bawiliśmy się tam tańcząc do najlepszych hitów. To był super dzień! Z niecierpliwością czekamy na kolejny!

Summer Challenge, grupa Pani Sandry G.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zajęć wodnych, czyli kajaków, którymi wszyscy razem mogliśmy płynąć po jeziorze Łęsk. Następnie udaliśmy się na strzelnicę, gdzie każdy z nas mógł sprawdzić swoją celność w strzelaniu z wiatrówki. Po obiedzie zagraliśmy w Błędny Azymut. Naszym zadaniem było za pomocą kompasów znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące kolonii. Pograliśmy w gry integracyjne, a na miłe zakończenie dnia tańczyliśmy na dyskotece!

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiejszy poranek spędziliśmy na smoczej łodzi. Każdy z nas musiał włożyć swoją siłę i odpowiednią koordynację ruchów wiosłem, abyśmy mogli odbyć podróż po jeziorze. W wiosłowaniu pagajami pomagał nam rytm wybijany na bębnie. Następnie odbyliśmy dwa mecze - jeden w passball, a drugi w korfball. Pierwszy jest prawie normalną rozgrywką w piłkę nożną, ale mieliśmy na sobie specjalne stroje, które zakrywały nam piłkę przy nogach. Drugi jest zbliżony do koszykówki – piłka musi znaleźć się w koszu, tylko piłki się nie odbija oraz z nią nie biega. Było super! Zostaliśmy także zapoznani z ofertą zajęć fakultatywnych. Po obiedzie spędziliśmy czas, jeżdżąc quadem po specjalnie wyznaczonym do tego torze. Każdy z nas przejechał parę kółek z pomocą instruktora. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie. Nie możemy się doczekać jutra!

Summer Challenge, grupa Pani Ady K.
Pierwszy dzień naszych zajęć aktywnych rozpoczęliśmy od zajęć na wodzie. Świetnie się bawiliśmy na rowerkach wodnych podziwiając uroki jeziora Łęsk. Słonko grzało, dlatego też takie zajęcia to była czysta przyjemność. Mieliśmy też zajęcia muzyczne z bum bum rurkami. Nauczyliśmy się, jakie są dźwięki w gamie i jak odczytywać nuty. Przeprowadziliśmy też konkurs na najlepiej zagrany utwór. Poszliśmy później na spotkanie, podczas którego zostaliśmy zapoznani z ofertą fakultetów. Dowiedzieliśmy się, że każdy z nas może skorzystać z takiego dodatkowego pakietu. Udaliśmy się też na strzelnicę paintballową, na której poznaliśmy technikę strzelecką. Później mieliśmy turniej strzelecki. Na zakończenie dnia udaliśmy się na dyskotekę, gdzie przy hitach muzycznych tańczyliśmy i bawiliśmy się. Było czadowo. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia.

VIP, grupa Pani Weroniki W.
Dzisiejszy pierwszy dzień atrakcji minął nam nadspodziewanie szybko. Zaczęliśmy od strzelnicy paintballowej. Po zajęciach cała tarcza była w barwie kolorowej. Błędny Azymut to gra terenowa, po której użycie kompasu to dla nas łatwa czynność. Po grze w waterpolo okazało się, że Oskar był całkiem dobrym obrońcą. Po zabawach w wodzie skakaliśmy na eurobungee, co przyniosło nam nowe doznania. A na koniec odbyła się dyskoteka. Była tak udana, że cała grupa czeka już na następną.

VIP, grupa Pani Anny Z.
Dzień zaczęliśmy od nauki strzelania z wiatrówki sprężynowej. Następnie poznaliśmy podstawy pierwszej pomocy i wykorzystaliśmy je podczas zaaranżowanych sytuacji w ramach zajęć Ranny Lotnik. Byliśmy również na plaży i graliśmy w waterpolo. Kręciliśmy się w żyroskopie. Wieczorem wspólnie bawiliśmy się na dyskotece.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Ania
Dodany: 2021.08.11 11:33

Wspaniałe zdjęcia, zabrakło jednak grupy Pani Wiktorii Ch...Czekamy na fotki z quadów


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.