RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus V (09.08-19.08.2021)


Dzień 7 - Dla każdego coś ciekawego

Dodany: 2021.08.15
Komentarze: 0
Zdjęcia: 526
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Darii G.
Kolejny dzień w Kulce rozpoczęłyśmy od nauki piosenki napisanej na Wieczór Talentów. Przygotowanie poszło nam bardzo dobrze. Następnie udałyśmy się na zajęcia teatralne. Potem poszłyśmy na plażę, gdzie skorzystaliśmy z pięknej pogody. Po obiedzie wzięłyśmy udział w konkursie talentów i zaśpiewaliśmy wszyscy razem naszą piosenkę. Potem miałyśmy zajęcia z bum bum rurkami, podczas których ćwiczyłyśmy nasze zdolności muzyczne. Wieczorem wzięłyśmy udział w nocnej grze terenowej Tropami Wodza.

33 Przygody, grupa Pani Natalii P.
Niedzielę rozpoczęliśmy od chwili relaksu i obowiązkowej rozgrywki w bang! W południe korzystaliśmy z pięknej pogody i ciepłych, słonecznych dni nad jeziorem. Czas przed obiadem upłynął nam na odkrywaniu swoich umiejętności plastycznych. Każdy z nas nauczył się wykonywać prace artystyczne metodą quillingu. Po obiedzie odbył się Wieczór Talentów, podczas którego mocno dopingowaliśmy naszego kolegę z grupy. Wieczorem wzięliśmy udział w grze terenowej Mafia. Podczas spaceru po lesie mieliśmy wytypować sprawcę przestępstwa.

33 Przygody, grupa Pani Weroniki W.
Kolejny dzień cudownej przygody zaczęłyśmy od gry w piłkę nożną. Rozgrzałyśmy się przy zabawach z balonami, następnie rozegrałyśmy mecz. Później wyruszyłyśmy na przejażdżki quadami. Korzystając z ładnej pogody poszłyśmy na plażę, gdzie doskonaliłyśmy nasze umiejętności pływackie. Kolejnym punktem był Wieczór Talentów, w którym wzięły udział dwie osoby z naszej grupy. Wieczorem udałyśmy się na nocną grę terenową Mafia, gdzie musiałyśmy wytypować sprawcę przestępstwa.

Adrenalina, grupa Pani Martyny B.
Dzisiaj od rana wyruszyliśmy na survival, podczas którego nauczyliśmy się podstawowych zasad postępowania w lesie, aby przetrwać. Następnie było karaoke, podczas którego śpiewaliśmy największe hity. Później odbyła się gra Błędny Azymut, która przebiegała z użyciem kompasu. Po obiedzie był czas na Wieczór Talentów, gdzie nasz kolega Nikuś zaprezentował świetny występ, zagrał na saksofonie. Następnie graliśmy w piłkę nożną oraz siatkówkę. Dzień zaliczamy do udanych.

Adrenalina, grupa Pani Anny D.
Kolejny dzień w Kulce rozpoczęliśmy od gry w paintball. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i zdobywaliśmy wzajemnie swoje bazy. Następnie wykorzystaliśmy słoneczną pogodę na kąpiel w jeziorze i relaks na plaży. Następnie zbudowaliśmy mur, który jutro będziemy mogli wyburzyć podczas Wielkiej Demolki. Wieczorem oglądaliśmy konkurs talentów, podczas którego niektórzy z nas zaprezentowali swoje nadzwyczajne umiejętności.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Joanny K.
Niedzielny poranek osoby z pakietami rozpoczęły od przejazdu quadami oraz segwayem. W tym czasie z drugą częścią grupy zorganizowaliśmy podchody. Następnie przyszedł czas na plażowanie i kąpiele nad jeziorem Łęsk. Jeszcze przed obiadem odbyliśmy turniej gier zespołowych. Graliśmy w koszykówkę, piłkę nożną oraz siatkówkę. Po obiedzie uczestniczyliśmy w talent show. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mafia.

Aktywne Wakacje, grupa Pana Karola M.
Siódmy dzień kolonii zaczęliśmy od bloku plażowania. Następnie uczestniczyliśmy w olimpiadzie, na której każdy mógł spróbować i sprawdzić swoje siły w wielu kategoriach. Po obiedzie wszyscy z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w wielkim kolonijnym talent show. Na zajęciach wieczornych udaliśmy się na fabularną grę terenową Mafia.

BFF, grupa Pani Aleksandry Z.
Dzisiejszy poranek rozpoczęłyśmy od gier świata. Miałyśmy okazję poznać różne gry, w które grają nasi rówieśnicy w różnych zakątkach Ziemi. Następnie tworzyłyśmy witraże. Już niedługo na oknach w naszych domach zawisną nasze piękne dzieła. Po skończeniu zrobiłyśmy piękne prace z quillingu. Wyszły niezwykle ciekawe obrazki. Po obiedzie przyszedł czas pokaz talentów. My również wzięłyśmy w nim udział i zaprezentowałyśmy nasz grupowy taniec. Super było zobaczyć tak dużo zdolnych dzieciaków. Wieczorem wyszłyśmy na grę terenową do lasu, podczas której musiałyśmy rozwiązać zagadkę kryminalną. To było niesamowite przeżycie!

Cztery Żywioły, grupa Pani Martyny M.
Następny dzień naszej kolonii rozpoczęliśmy od gry Kulkowe Podchody, w którą zagraliśmy w lesie obok ośrodka. Na drugim bloku zajęciowym czekało na nas malowanie witraży. Następnie udaliśmy się nad jezioro zbudować tratwy, na których musieliśmy przepłynąć do wyznaczonego na jeziorze miejsca i wrócić. Kolejnym punktem naszego planu był Wieczór Talentów, w którym wzięły udział dwie nasze koleżanki Ewa i Maja. Na zakończenie dnia namalowaliśmy piękne prace na zajęciach malowanie w chmurach. Dzisiejszy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od wyjścia nad jezioro, gdzie wzięliśmy udział w mini regatach bezburtowymi, jednoosobowymi kajakami sit on top. Na początku trenowaliśmy na wyznaczonym torze niedaleko brzegu, następnie udaliśmy się na trening wodnych ścigaczy na wodach jeziora Łęsk. Następnie wzięliśmy udział w szkoleniu Luke'a Skywalkera. Pokonaliśmy tor przeszkód sprawdzający naszą sprawność i zręczność. Odbył się dziś również pokaz talentów, podczas którego podziwialiśmy talenty naszych obozowych kolegów i koleżanek. Dzień zakończyliśmy meczem w piłkę nożną, który dał nam wiele radości i zabawy. Mamy nadzieję, że każdy kolejny dzień będzie tak miły i przyjemny, jak ten.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Dominiki N.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od gier i zabaw zespołowych. Następnie skorzystaliśmy z pięknej i słonecznej pogody na rowerkach wodnych. Po takim wysiłku zjedliśmy drugie śniadanie i poszliśmy na plażę zrelaksować się i wykąpać się w jeziorze. Po obiedzie wszyscy wystąpiliśmy na Wieczorze Talentów, który oglądał cały obóz. Później spróbowaliśmy naszych sił w strzelaniu z łuków do tarcz, a dzień zakończyliśmy tanecznie, czyli zumbą dla wszystkich.

Kulka Open, grupa Pani Luizy R.
Niedziela zaczęła się na sportowo. Chętni uczestniczyli w sesji jogi nad jeziorem. Reszta zajęła się ulubionymi zajęciami, czyli uno, kośćmi i siatkówką. Następnie poszliśmy na plażowanie, gdzie ponownie graliśmy w uno i dobble. Po obiedzie był talent show, w którym wzięli udział Patryk i Martyna. Zaśpiewali piosenkę, na którą się umówili już pół roku temu. Następnie przyszedł czas na park linowy, który sami wybraliśmy. Trasy były lekkie i przyjemne. Na koniec dnia czekała na nas gra terenowa Tropami Wodza. Było szalenie ciekawie!

Kulka Open, grupa Pani Hanny S.
Po śniadaniu wybraliśmy się na przyrodniczy spacer do lasu. Przeszliśmy się leśną ścieżką edukacyjną, czytając tablice informacyjne. Po wycieczce czekały na nas dwuosobowe kajaki. Musieliśmy współpracować, aby przepłynąć przez mazurskie jezioro. Następnie, razem ze wszystkimi uczestnikami obozu, oglądaliśmy występy utalentowanych obozowiczów na Wieczorze Talentów. Występy nagrodziliśmy brawami. Po kolacji chodziliśmy po całym terenie ośrodka, zatrzymując każdego napotkanego wychowawcę, aby odpowiedzieć na pięćdziesiąt pytań dotyczących obozu i kadry. Późnym wieczorem wyszliśmy do lasu na grę terenową. Trasa wyznaczona była przed świetliki, a my szukaliśmy zaginionego Sferiksa, pradawnego wodza Kulki.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadanka. Potem mieliśmy warsztaty teatralne polegające na improwizowanych przedstawieniach, w których wszyscy wzięliśmy udział, będąc na przemian aktorami i widzami. Następnie udaliśmy się na plażę, na której graliśmy w piłkę i w karty. Zagraliśmy również w grę terenową Zaginiony Piorun, podczas której musieliśmy wykonać zadania, żeby na koniec odnaleźć zgubę. Po obiedzie odbył się Wieczór Talentów, na którym podziwialiśmy talenty uczestników z całej kolonii. Po kolacji tańczyliśmy różne tańce. Wieczorem mieliśmy ognisko z książką Riordana.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Tym razem nasz dzień zaczął się od wizyty na plaży, gdzie graliśmy w gry, słuchaliśmy muzyki, wspólnie się bawiliśmy. Następnie na drugiej już części survivalu uczyliśmy się skąd zdobywać wodę, jak ją filtrować oraz sami wykonaliśmy własne filtry na wodę. Dziś również odbyła się bitwa o zaginiony piorun. Wykonaliśmy zadania u Hermesa, Apolla, syna Aresa, wyroczni, aby zdobyć piorun. Później odbył się Wieczór Talentów, podczas którego podziwialiśmy talenty innych oraz sami śpiewaliśmy hymn napisany przez nas. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym czytaliśmy nasze ulubione fragmenty książek.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od drugiej części naszych warsztatów teatralnych, podczas których odgrywaliśmy różne scenki. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej pod nazwą Poszukiwania Zaginionego Pioruna. Czekały na nas zadania rozmieszczone na terenie całego ośrodku i po ich wykonaniu ruszyliśmy na plażę, gdzie krył się piorun. Po obiedzie odbył się pokaz talentów, gdzie wszyscy zaśpiewaliśmy nasz herosowy hymn. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego czytaliśmy fragmenty książek o naszym ulubionym bohaterze Percym.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Celiny K.
Tydzień zakończyliśmy bardzo aktywnie. Na początek dnia sprawdzaliśmy swoją sprawność i umiejętności na dynamicznej strzelnicy paintballowej. Następnie odpoczywaliśmy na plaży i kąpaliśmy się w jeziorze. Później obejrzeliśmy kulkowy Wieczór Talentów. Przed kolacją mieliśmy zajęcia z survivalu, na których uczyliśmy się pozyskiwać wodę i rozpalać ogień. Wieczorem poszliśmy na grę terenową Tropami Wodza.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Wiktorii Ch.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od nauki przetrwania w lesie, czyli od survivalu. Razem z instruktorem udaliśmy się do lasu, gdzie tworzyliśmy szałasy z pałatek, a niektórym z nas udało się nawet zbudować szałas z samych bogactw lasu! Następnie wygrzewaliśmy się na plaży i kąpaliśmy w jeziorze. Po obiedzie obejrzeliśmy pokaz talentów. Mamy wielu zdolnych kolegów! Później wzięliśmy udział w dwuboju sześciokołowym, czyli doskonaliliśmy naszą jazdę na quadzie oraz nauczyliśmy się jeździć segwayem. Wieczór spędziliśmy na grach i zabawach z piłką.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Pauliny B.
Dzień zaczęliśmy od odbioru imitacji broni, zapoznania się z zasadami funkcjonowania z nią i przed nami rozpoczęła się doba z bronią. Następnie przeszliśmy kurs strategii i taktyki, który przyda nam się na zbliżającym się desancie. Następnie udaliśmy się na Wieczór Talentów i obejrzeliśmy przedstawienia naszych kolegów. Na koniec dnia zagraliśmy w grę z użyciem kompasów.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Karoliny Cz.
Dzień rozpoczęliśmy od solidnej rozgrzewki, następnie udaliśmy się na zajęcia, gdzie dowiedzieliśmy się, jak używać kompasu oraz rozegraliśmy grę terenową Błędny Azymut. Pierwsze miejsce zdobyła grupa: Kacper, Paweł, Zuza oraz Ewa. Po drugim śniadaniu skorzystaliśmy z ładnej pogody i udaliśmy się na plażę. Graliśmy w piłkę, rozmawialiśmy i kąpaliśmy się w jeziorze Łęsk. Po plażowaniu rozegraliśmy półfinałowy mecz siatkówki z drugą grupą super militarną. Wygraliśmy! Po meczu siatkówki był czas na rozegranie meczu w piłkę nożną z instruktorami. Mecz do ostatniej chwili był bardzo emocjonujący. Po obiedzie udaliśmy się na Wieczór Talentów. Przed kolacją udaliśmy się na zajęcia z wiatrówek. Ostatnimi zajęciami w tym dniu był survival, gdzie poznaliśmy różnego rodzaju stosy ogniskowe, nauczyliśmy się posługiwać krzesiwem, poznaliśmy sposoby pozyskiwania wody w terenie oraz filtrowaliśmy wodę przez filtry stworzone samodzielnie przez nas.

Power Jump, grupa Pani Angeliki P.
Od samego rana przygotowywaliśmy się wspólnie do dużego wydarzenia - Wieczoru Talentów. Później wzięliśmy udział w grze Tron Króla Juliana i poszliśmy na plażę. W porze poobiedniej odbył się wyczekiwany przez nas pokaz talentów, podczas którego mieliśmy okazję wystąpić jako cała grupa. Odbyliśmy również szkolenie detektywistyczne, a po kolacji wykonaliśmy pamiątkowe poduszaki.

Projekt Kulka, grupa Pani Kamili W.
Dzisiejszy dzień rozpoczęłyśmy od zajęć, na których miałyśmy możliwość wykonania dowolnej rzeźby z gliny, a nasza kreatywność i pomysłowość nie miała granic! Następnie korzystając z ciepłego dnia poszłyśmy na plażę, a także zrobiłyśmy sobie gry i zabawy z piłką. Po obiedzie odbyło się obozowy Wieczór Talentów i nawet miałyśmy swojego przedstawiciela na scenie, Helenę, która rewelacyjnie zaśpiewała wybrany przez siebie utwór. Po kolacji wzięłyśmy udział w zabawie pod nazwą gra francuska, a także tańcach animacyjnych na świeżym powietrzu. Natomiast wieczorem udaliśmy się na leśną grę terenową Mafia.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Zuzanny L.
Jak zwykle w korpusie kadetów mieliśmy pracowity dzień. Od rana przygotowywaliśmy się do występu na Wieczór Talentów. Potem pokonaliśmy tor przeszkód utrzymując równowagę na dwuśladowym pojeździe elektrycznym, czyli segwayu. Jeszcze przed obiadem nie zabrakło wspólnego plażowania i kąpieli w naszym jeziorze. Po południu odbył się Wieczór Talentów. Nasz taniec z piosenką spodobał się publiczności. Teraz czekamy na wyniki. Wieczorem wzięliśmy udział w wojskowym torze przeszkód. Zanim położyliśmy się spać, wspólnie potańczyliśmy oraz pograliśmy w gry planszowe. Kolejna dawka emocji za nami!

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Igi B.
Dzień szósty rozpoczęliśmy od gier i zabaw na plaży. Poznaliśmy się jeszcze lepiej i miło spędziliśmy przy tym czas. Następnie doskonaliliśmy nasze umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratowników. Przed obiadem przystąpiliśmy do rozgrywki w unihokeja. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i zmierzyliśmy się w ekscytującym meczu. Po obiedzie wzięliśmy udział w obozowym Wieczorze Talentów. Wieczór spędziliśmy na grze w kalambury wykorzystując hasła, które sami wcześniej wymyśliliśmy.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Wiktorii D.
Rano nasza grupa wzięła udział w grze terenowej Tajna Misja. Podzieleni na grupy szukaliśmy zagadek, a miejsca ich ukrycia wskazywał nam GPS. Później wybraliśmy się na plażę, gdzie chętne osoby pływały w jeziorze, a reszta opalała się na plaży i grała w siatkówkę. Po szybkim przebraniu graliśmy w głuchy telefon i kilka innych zabaw w kole. A potem cały obóz kibicował uczestnikom kolonijnego Wieczoru Talentów.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wyprawy przez jezioro Łęsk smoczą łodzią. Następnie część z nas wybrała się na wykupione wcześniej zajęcia fakultatywne. Mieliśmy na nich żyroskop oraz ściankę wspinaczkową. Reszta udała się na plażę. Kąpaliśmy się oraz opalaliśmy. Później wybraliśmy się w podróż kosmiczną żyroskopem. Po obiedzie mieliśmy okazję obejrzeć nasze talenty podczas Wieczoru Talentów. Było super! Później chodziliśmy na szczudłach. Udało się wszystkim. Po kolacji zaś graliśmy na specjalnych kolorowych instrumentach, czyli bum bum rurkach. Po nich wybraliśmy się na grę terenową Mafia do lasu. Musieliśmy odkryć sprawcę napadu na sklep jubilerski. To był pełen emocji dzień!

Summer Challenge, grupa Pani Sandry G.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od potyczki z grawitacją, czyli eurobungee. Następnie udaliśmy się na starcie gladiatorów, gdzie jeden z nas pozostał niezwyciężony. Korzystając z promieni słońca spędziliśmy trochę czasu na plaży, opalając się i kąpiąc. Po południu czekał nas pokaz talentów całej kolonii, a na miłe, ale z dreszczykiem, zakończenie dnia udaliśmy się na grę terenową Mafia.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj rano wybraliśmy się w podróż po jeziorze Łęsk na rowerkach wodnych. Urządziliśmy nawet sobie na nich wyścig! Nad wszystkim oczywiście czuwał ratownik. Potem niektórzy z nas wybrali się na fakultety, a reszta spędziła czas na plaży. Następnie poszliśmy na eurobungee, gdzie trenowaliśmy nasze skoki wzwyż. Niektórzy z nas byli nawet w stanie pochwalić się umiejętnością robienia salt. Po obiedzie odbył się talent show. Zebraliśmy się na placu głównym, gdzie podziwialiśmy talenty współuczestników kolonii. Dwie osoby z naszej grupy wzięły w nim udział, przedstawiając piosenkę! Trzymamy za nich kciuki, licząc na wygraną. Wieczorem wyszliśmy z terenu ośrodka na grę terenową Mafia. Musieliśmy na niej rozwikłać zagadkę, odkrywając kto popełnił przestępstwo. Całe szczęście, że nam się udało. Super zabawa!

Summer Challenge, grupa Pani Ady K.
Dzisiaj nie mieliśmy czasu się nudzić. Było pełno świetnych atrakcji, a pierwszą było pływanie kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Następnie udaliśmy się na wyzwanie łucznicze Archery Challenge, w trakcie których mieliśmy swoje bunkry i strzelaliśmy miedzy drużynami do siebie. To były świetne zajęcia. Później przebywaliśmy trochę na wysokości, wspinając się na skrzynki. Każdy z nas podjął próbę, więc widać, że jesteśmy odważni. Dzisiaj każdy, kto chciał, mógł zaprezentować swój talent w trakcie Wieczoru Talentów. Dumnie wspieraliśmy i kibicowaliśmy naszym kolegom i koleżankom z innych grup. Zgodnie z hasłem sport to zdrowie rozegraliśmy dzisiaj mecz korfballu. Na zakończenie dnia udaliśmy się na nocną grę terenową. Naszym zadaniem było rozwiązanie zagadki. Oczywiście bez problemu nam się udało. To był świetny dzień.

VIP, grupa Pani Weroniki W.
Dziś spędziliśmy czas na kolejnym survivalu. Na wypadek zagubienia się w lesie nauczyliśmy się, jak zrobić filtr do uzdatniania wody do picia. Dowiedzieliśmy się również, jak rozpalić ognisko, które nas ogrzeje. Później udaliśmy się na plażę, aby złapać promienie słońca. Przed obiadem pokonaliśmy dwie trasy parku linowego. Przeszkody na wysokości nie były tak straszne, jak nam się wydawało. Druga część dnia rozpoczęła się od Wieczoru Talentów. Nasza koleżanka Magda była reprezentantką VIP-ów. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Wieczorem wyruszyliśmy do lasu na grę terenową Tropami Wodza. Strach ma wielkie oczy, ale nasza odwaga jest większa.

VIP, grupa Pani Anny Z.
Dzisiaj każdy z nas sprawdził swoje umiejętności na trasach parku linowego. Następnie część z nas wzięła udział w dodatkowych zajęciach – kręciliśmy się na żyroskopie i wspinaliśmy na ściance wspinaczkowej. W tym czasie pozostałą grupą byliśmy na plaży, a także urządziliśmy sobie karaoke. Stoczyliśmy walki gladiatorów. Później oglądaliśmy talenty naszych kolegów podczas Wieczoru Talentów, a chętne osoby uczestniczyły we mszy świętej. Wzięliśmy również udział w nocnej grze terenowej Tropami Wodza.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.