RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus II (07.07-17.07.2021)


Dzień 7 - Dla każdego coś nowego

Dodany: 2021.07.13
Komentarze: 0
Zdjęcia: 558
Wideo: 1

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dziś po śniadaniu wybraliśmy się na poligon. Przeszliśmy tor przeszkód oraz zagraliśmy w paintballa. Nasza grupa wygrała rozgrywkę przenosząc flagę. Po poligonie poszliśmy na obiad. W czasie przerwy po obiedzie wybraliśmy się na mini dyskotekę, Super się bawiliśmy. Przed kolacją poszliśmy na naukę strzelania z łuków. Okazało się, że w naszej grupie są sami wyborowi strzelcy. Wieczorem zjedliśmy kolację. Na sam koniec dnia postanowiliśmy dokończyć zabawę na dyskotece. To był naprawdę aktywny dzień!

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Wiktorii C.
Za nami dzień pełen emocji! Wstaliśmy wcześnie rano, żeby wyruszyć na poligon. Tam rozegraliśmy mecz powerpaintball. Zabawy było co niemiara. Następnie przejechaliśmy się Yamahą Viking i quadami. Adrenalina to coś, co kochamy! Powrót na teren ośrodka nie zwiastował końca atrakcji. Po zjedzeniu obiadu mieliśmy zajęcia z taktyki i strategii oraz dyskotekę. To był bardzo pracowity dzień!

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Karoliny C.
Siódmy dzień rozpoczęliśmy bardzo intensywnie. Od razu po śniadaniu udaliśmy się na poligon, niedaleko naszego ośrodka. Na miejscu czekał na nas instruktor, który wyjaśnił zasady gry Bitwa o Flagę. Po tak dobrym przygotowaniu z poprzednich dni, byliśmy bardzo zadowoleni z zajęć w nowym miejscu. Po pysznym obiedzie przygotowaliśmy się na dyskotekę, podczas której bawiliśmy się świetnie. Pod wieczór wzięliśmy udział w grze terenowej nieopodal ośrodka - Tropami Wodza. Naszym zadaniem było znalezienie zaginionego Sferiksa, pradawnego wodza Kulki. Zmęczeni ale zadowoleni położyliśmy się spać.

Kulka Extra , grupa Pani Oliwii M.
Dziś od rana dzień pełen emocji. Od razu po śniadaniu udaliśmy się całą grupą na poligon. Tam odbyły się zajęcia nauki jazdy na segwayu. Były bardzo ciekawe. Każdy przemierzył trasę tym pojazdem z pomocą instruktora. Następnie, również na poligonie, odbyła się zorba, tym razem trochę w innej formie niż zwykle. Wybraliśmy nawigatora, który prowadził nas przez tor przeszkód, podczas którego z zamkniętymi oczami pchaliśmy wielką dmuchaną kulę. Po obiedzie wzięliśmy udział w dyskotece, a wieczorem udaliśmy się na grę terenową do lasu Tropami Wodza i próbowaliśmy dotrzeć do pradawnego wodza Kulki. Dzień się skończył, a my wszyscy zmęczeni i szczęśliwi udaliśmy się do łóżek.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Dziś kolejny raz rozpoczęliśmy dzień od pieszej wycieczki na poligon, gdzie każdy z nas mógł pokonać wojskowy tor przeszkód, który wymagał od nas szybkości, zwinności, sprytu oraz zręczności. Kiedy odpoczęliśmy po wspomnianym wysiłku fizycznym, podjęliśmy się rozgrywki paintballowej typu flaga, w której drużyny zaczynają grę z baz oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów. Na środku pola w bunkrze znajduje się flaga. Celem drużyn jest zdobycie flagi i dostarczanie jej do swojej bazy. Po wszystkim radość z gry można było zauważyć na twarzach członków obu drużyn. Następnie graliśmy w Awanturę o Wiedzę, podczas której rozwiązywaliśmy zagadki, odpowiadaliśmy na pytania i kręciliśmy kołem. Następnie bawiliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy na dyskotece przy akompaniamencie naszego DJ-a w sali dyskotekowej.

Harry Potter, grupa Pani Natalii K.
Kolejny dzień rozpoczęłyśmy od plażowania i kąpieli wodnych! Było super! Następnie robiłyśmy postacie Zgredka, Luny Lovegood, Harry’ego Pottera na zajęciach z rzeźby ze sznurka i papieru! Po pysznym obiedzie kolorowałyśmy i rysowałyśmy postacie z Harry’ego Pottera, a także czytałyśmy jedną z części. Następnie sprawdziłyśmy swoją wiedzę na temat Harry’ego Pottera i OW Kulka podczas gry Awantura o Wiedzę. Poszło nam naprawdę rewelacyjnie! Koniec dnia spędziłyśmy na dyskotece, tańcząc do naszych ulubionych piosenek!

Harry Potter, grupa Pani Emilii S.
Dziś rano korzystałyśmy z uroków pięknej pogody i poszłyśmy na plażę. Mogłyśmy się wykąpać lub poleżeć na piasku. Następnie wykazałyśmy się wiedzą na temat ośrodka Kulka i Harry’ego Pottera. Po obiedzie mogłyśmy porysować oraz posłuchać fragmentu książki Harry Potter i kamień filozoficzny, którą czytała nam Pani. Później wyczarowałyśmy gigantyczne bańki mydlane. Wieczorem bawiłyśmy się na fantastycznej dyskotece, tańcząc i śpiewając znane nam piosenki.

Projekt Kulka, grupa Pani Ewy Ś.
Dzisiaj po śniadaniu mogliśmy rozwinąć nasze artystyczne talenty! Najpierw mieliśmy zajęcia z witraży, na których za pomocą farbek i innych przyborów papierniczych stworzyliśmy własne dzieła. Następnie udaliśmy się na lekcje lepienia z gliny, gdzie stworzyliśmy własne rzeźby. Po obiedzie udaliśmy się na najbardziej wyczekiwaną atrakcję programu - Paintball! Wszyscy dzielnie strzelaliśmy kolorowymi kulkami oraz stoczyliśmy bitwę na polu paintballowym. Dzień zakończyła dyskoteka! Humory nam wszystkim dopisują i nie możemy doczekać się kolejnych atrakcji!

Harry Potter, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wyjścia na nasza plażę, aby w 100% wykorzystać piękną, słoneczną pogodę. Następnie robiliśmy coś z niczego, czyli poduszaki! Wykazaliśmy się dużą kreatywnością i nasze prace wyszły rewelacyjnie. Po obiedzie czytaliśmy o przygodach naszego ulubionego Harry’ego Pottera oraz tworzyliśmy laurki dla naszych ukochanych rodziców. Później wybraliśmy się na zajęcia z gimnastyki szarych komórek z profesor McGonagall. Natomiast dzień zakończyliśmy wystrzałową dyskoteką.

BFF, grupa Pani Wiktorii T.
Po pysznym śniadaniu miałyśmy wielką integrację. Chodziłyśmy w wielkich spodniach i pięcioosobowych nartach. Później poznałyśmy historię teatru oraz aktorów. Następnym punktem programu były kajaki. Nasza wycieczka prowadziła przez zakątki naszego obozowego jeziora. Po obiedzie odbył się pokaz mody pożyczonej. Tutaj nasza kreatywność przeszła nas samych! Głównym punktem wieczornego programu był piknik na Polanie Przyjaźni, gdzie mogłyśmy spędzić czas w przyjemniej atmosferze.

BFF, grupa Pani Kingi B.
Dzień rozpoczęłyśmy od rozwijania swoich umiejętności plastycznych - uczyłyśmy się technik decoupage'u i ozdabiałyśmy wazy. Następnie udałyśmy się na plażę, gdzie doskonaliłyśmy techniki pływackie, a później pływałyśmy rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Po obiedzie nadszedł czas na wspólne malowanie, manicure oraz pokaz mody. Wieczorem udałyśmy się na Polanę Przyjaźni. Czas przy ognisku spędziłyśmy m.in. na pogaduchach oraz śpiewie.

Kulka Extra, grupa Pana Krzysztofa K.
Siódmy dzień upłynął nam pod znakiem adrenaliny. Przedpołudnie spędziliśmy na poligonie, mieliśmy okazję spróbować swoich sił podczas jazdy na segwayu pokonując tor przeszkód. Po południu zorganizowaliśmy międzygrupowy pokaz mody pożyczanej, wspaniale się bawiliśmy przebierając się i wygłupiając. Nasz dzień zakończyliśmy nocną grą terenową, w której odnaleźliśmy pradawnego wodza Kulki.

33 Przygody, grupa Pani Aleksandry L.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od sprawdzenia naszej wiedzy ogólnej w kulkowym teleturnieju Awantura o Wiedzę. Później w Cool Barze spędziliśmy razem przyjemnie czas na wspólnym śpiewaniu ulubionych piosenek podczas karaoke. Rozwijając nasze muzyczne umiejętności na następnych zajęciach graliśmy na bum bum rurkach piosenki takie jak np. Panie Janie lub Wlazł kotek na płotek. Wieczorem zrobiliśmy pokaz mody i graliśmy w gry integracyjne.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Weroniki Ł.
Kolejny dzień na obozie rozpoczęliśmy od gry terenowej zwanej urodziny Kubusia Puchatka. Na zajęciach stawiliśmy czoła przeróżnym zadaniom, które doprowadziły nas do ulubionych smakołyków misia. Po krótkiej przerwie udaliśmy się na zajęcia z unihokeja, na których poznaliśmy podstawy gry i wykorzystaliśmy je w praktyce. Następnie poszliśmy na grę terenową Enigma, podczas której wykorzystaliśmy nowo poznane szyfry. Za to dzień zakończyliśmy zabawami integracyjnymi.

Power Jump, grupa Pani Anny Z.
Dzień zaczęliśmy od rzucania frisbee. Podzieliśmy się na dwie drużyny i zbieraliśmy punkty przy specjalnych strefach. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach z zumby, które sprawiły wszystkim dużo radości podczas nauki nowych choreografii i zabaw ruchowych . Uczyliśmy się również rozmaitych gier świata, m. in. graliśmy w bule oraz w molkky. Wzięliśmy udział w pokazie mody pożyczonej. Pod koniec dnia zburzyliśmy mury, które wczoraj budowaliśmy.

Kulka Open, grupa Pani Pauliny K.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy wyprawą kajakami turystycznymi z jeziora Łęsk do jeziora Łęczek. Pogoda nam dopisywała, opaliliśmy się. Było bardzo fajnie. Na koniec mogliśmy ochłodzić się wskakując do naszego basenu przy plaży. Graliśmy jeszcze dzisiaj w dwa ognie oraz wieczorem wyszliśmy na nocną grę terenową Tropami Wodza. W międzyczasie udało nam się zrobić mapę ośrodka, której nie udało nam się wczoraj skończyć.

Kulka Open, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień upłynął bardzo aktywnie, ponieważ tuż po śniadaniu poszliśmy na skrzynki, gdzie była super zabawa. Następnie udaliśmy się na piknik, podczas którego wspólnie cieszyliśmy się słonecznym dniem. Później robiliśmy graffiti. Było to logo naszego ośrodka. Po obiadku udaliśmy się na boisko, gdzie graliśmy w siatkówkę. Po kolacji zaczęliśmy grać w grę francuską. Był to udany dzień.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Luizy R.
Nowy dzień - nowe wyzwania. I to jakie! Zaczęliśmy wtorek od marszu na poligon, gdzie czekała na nas gra quadowo-paintballowa. Jeździliśmy quadem z Instruktorem strzelając markerami do tarczy. O wiele trudniejsza wersja niż na strzelnicy, gdyż trzeba było się skupić na ruchomym celu. Następnie przeszliśmy na tor przeszkód, który każdy z nas pokonywał indywidualnie, na czas. Najlepszymi czasami wykazały się Dominika i Iza . Po powrocie i zregenerowaniu sił zajęliśmy się grami planszowymi, co pozwoliło nam przygotować się do kolejnego wyzwania. Tutaj w grze francuskiej, gdzie zostaliśmy podzieleni na pięć drużyn, próbowaliśmy odpowiedzieć na trzydzieści pytań na temat obozu i ośrodka. Kulka bawi i uczy.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Emilii S.
Dziś odbyła się gra terenowa Enigma, która polegała na nauce szyfrowania wiadomości. Później miałyśmy przejażdżkę na quadach, które dostarczyły nam wielu wrażeń. Następnie udałyśmy się na trasy parku linowego, na co czekałyśmy z niecierpliwością. A wieczorem odbyły się zajęcia w pawilonie - tworzenie historyjki.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki W.
Kolejny dzień już za nami. Z samego rana odbyła się gra Archery Challenge, która polegała na zbudowaniu fortu oraz jego obrony poprzez strzelanie z łuku. Następnie zagraliśmy w piłkę na opak. Założone sukienki utrudniały nam znalezienie piłki, którą należało trafić do bramki. Piknik na świeżym powietrzu pozwolił nam odetchnąć oraz bardziej się zintegrować i dowiedzieć nowych rzeczy. Po obiedzie odbyła się gra francuska. Wieczorem zagraliśmy w dwa ognie. To było idealne zakończenie tego dnia.

#CampGirl, grupa Pani Agnieszki W.
Kolejny słoneczny dzień rozpoczęłyśmy od warsztatów teatralnych. Dowiedziałyśmy się, skąd wziął się teatr oraz ćwiczyłyśmy dialogi aktorskie. Po drugim śniadaniu udałyśmy się na trasy parku linowego. Pokonałyśmy dwa tory na różnych wysokościach i poziomach trudności. Po obiedzie dzielnie kibicowałyśmy i dopingowałyśmy naszą panią wychowawczynię w turnieju siatkówki kadra vs uczestnicy. Wieczorem czekała nas gra terenowa w lesie Tropami Wodza.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Z.
Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy od treningu chodzenia na szczudłach. Po kilku próbach śmigaliśmy na nich, jakbyśmy byli do tego stworzeni. Prawdziwi z nas cyrkowcy! Następnie odbyliśmy mecz waterpolo. Podczas gry w piłkę wodną musieliśmy zdobyć jak najwięcej bramek dla naszej drużyny. Kolejno wybraliśmy się na wyprawę kajakami sit on top po naszym pięknym jeziorze Łęsk. Przepiękne widoki wynagrodziły nam ten wysiłek włożony w dotarcie na środek jeziora. Po obiedzie graliśmy mecz w siatkówkę, a wieczorem braliśmy udział w grze francuskiej, podczas której dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o Kulce.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Gabrieli O.
Dzień rozpoczęliśmy od musztry na wesoło. Na pewno każdy słyszał nasz marsz tego poranka! Następnie dowiedzieliśmy się, czym jest taktyka i strategia. Zagraliśmy w kilka gier tego rodzaju. Po południu nauczyliśmy się robić filtr i przy jego pomocy, przefiltrowaliśmy brudną wodę, tak, by była gotowa do przegotowania. Nie sądziliśmy, że to takie proste! Później rozpalaliśmy ogień za pomocą krzesiwa. Następnie jeździliśmy na cyrkowym dziwnym rowerze. Na sam koniec dnia z panią powtórzyliśmy zajęcia, które bardzo przypadły nam do gustu, czyli mega gry!

Summer Art, grupa Pani Urszuli R.
Siódmy dzień naszej wspólnej przygody rozpoczęłyśmy od zajęć tanecznych, które dały nam mnóstwo energii! Następnie uczyłyśmy się gry na nietypowym instrumencie, jakim są bum bum rurki! Na koniec zajęć udało nam się nawet skomponować własne melodie! Wzięłyśmy dziś także udział w zajęciach teatralnych, podczas których opracowałyśmy własne scenki. Dzień zakończyłyśmy grą francuską, dzięki której dowiedziałyśmy się wiele o naszym ośrodku oraz naszej kadrze.

Adrenalina, grupa Pani Roksany S.
Kolejny dzień pełen wrażeń. Rozpoczęliśmy go od przepłynięcia jeziora na bezburtowych kajakach sit on top. Następnie wcieliliśmy się w rolę detektywa i rozwiązywaliśmy zagadkę zaginięcia Mr Jenny. Później stoczyliśmy walkę gladiatorów, urządziliśmy turniej i wyłoniliśmy najlepszego wojownika grupy. Na koniec dnia wspinaliśmy się na ściankę wspinaczkową.

Adrenalina, grupa Pani Katarzyny Ż.
Kolejną dawkę adrenaliny dostaliśmy już z samego rana, kiedy to na strzelnicy paintballowej staraliśmy się trafić do tarczy. Następnie wcielaliśmy się w Roberta Lewandowskiego i zagraliśmy turniej piłki nożnej. Po strzelonych bramkach udaliśmy się na zajęcia z taktyki i strategii, gdzie z imitacją broni AK-47 wyruszyliśmy na spacer zapoznając się z zasadami poruszania się w danym szyku i formacji. Po południu uczestniczyliśmy w wieczorze talentów, gdzie mogliśmy poznać lepiej umiejętności naszych kolegów. Na zakończenie dnia odbyła się gra zespołowa wykorzystująca zasady obsługi paintballa.

Summer Challenge, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy na mokro! Na początku wypłynęliśmy w rejs po jeziorze Łęsk rowerkami wodnymi, następnie zagraliśmy w waterpolo, czyli piłkę ręczną w wodzie. To był dopiero mecz! Po nim zaś plażowaliśmy i kąpaliśmy się w jeziorze. Po obiedzie graliśmy w siatkówkę oraz zagraliśmy w koncentrację, ćwiczyliśmy naszą dobrą pamięć. Po kolacji zaś ćwiczyliśmy wcześniej zdobyte umiejętności strzelnicze i urządziliśmy sobie bitwę łuczniczą. To był super dzień! Nie możemy się doczekać kolejnego!

VIP, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj trochę powtórka z rozrywki, ponieważ rano ponownie spędziliśmy czas na quadach. Po szybkim przypomnieniu sobie regulaminu mogliśmy już wsiadać na maszyny i jeździć. Jako że już umiemy obsługiwać te pojazdy, poszło nam naprawdę super i szybko przejechaliśmy parę kółek po torze. Następnie odbyliśmy walkę gladiatorów na specjalnej macie, atakując się miękkimi maczugami. Zadaniem było zepchnąć przeciwnika z podestu. Oczywiście zachowaliśmy bezpieczeństwo, bo każdy miał na sobie kask. Poprawiliśmy także nasze umiejętności precyzji i koncentracji strzelając z łuku do celu. Parę razy udało nam się trafić w sam środek! Później graliśmy w różne gry, a wieczorem wyruszyliśmy na grę terenową Tropami Wodza. Było bardzo ciekawie. Ciekawe, co przyniesie jutro!

VIP, grupa Pani Weroniki P.
Rano po śniadaniu poszliśmy walczyć maczugami i na chwilę staliśmy się gladiatorami. Następnie poćwiczyliśmy celność, strzelając do tarczy z łuków. Po intensywnych zajęciach odpoczywaliśmy na plaży, kąpiąc się i opalając. Późnym wieczorem udaliśmy się do lasu na grę terenową Tropami Wodza.

VIP, grupa Pani Agaty R.
Dziś rozpoczęliśmy od zajęć na strzelnicy i mieliśmy pierwszy raz styczność z wiatrówką. Celowaliśmy do specjalnych tarcz, które mogliśmy zabrać ze sobą i porównać nasze wyniki. Mimo, że drzemie w nas duch rywalizacji, towarzyszyła nam miła i przyjazna atmosfera. Podczas kolejnej atrakcji kształtowaliśmy umiejętności, które mogą nam się przydać w kryzysowych sytuacjach. Instruktor survivalu pokazał nam, jak filtrować wodę i rozpalać ogień, a następnie sami próbowaliśmy to powtórzyć. Dzięki tej lekcji powinniśmy sobie poradzić, gdy znajdziemy się w tarapatach. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej, w której uczyliśmy się używać kompasu oraz poznaliśmy metody określania kierunków świata bez wykorzystania tego sprzętu. Wszystkie zajęcia pozwoliły nam się jeszcze lepiej przygotować do wieczornej gry terenowej Tropami Wodza. Wędrówka pod gwiaździstym niebem była niesamowitą przygodą!

Summer Challenge, grupa Pani Poli Z.
Dzień dzisiejszy zaczęliśmy od parku linowego. Mieliśmy do pokonania dwa poziomy trudności i wszyscy znakomicie sobie poradzili. Następnie udaliśmy się na mecz passballowy, czyli piłkę nożną w spódniczkach, oraz korfballowy, czyli koszykówkę bez kozłowania. Potem jeździliśmy quadami oraz bawiliśmy się w gry i zabawy integracyjne z wychowawcą takie jak pif-paf, mafię, głuchy telefon czy kalambury.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.