RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus VI (20.08-30.08.2021)


Dzień 7 - Przygody, przygody i jeszcze raz przygody

Dodany: 2021.08.26
Komentarze: 0
Zdjęcia: 535
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Urszuli R.
Dzisiejszy dzień rozpoczęłyśmy od rozegrania emocjonującego teleturnieju Familiada. Następnie obejrzałyśmy seans filmowy w Cool Clubie. Po południu wzięłyśmy udział w Wieczorze Talentów. Naszą grupę reprezentowały Ala oraz Wiktoria. Jesteśmy z nich bardzo dumne. Przed kolacją przeszłyśmy dwie trasy na parku linowym, co dostarczyło nam mnóstwa emocji. Wieczorem bawiłyśmy się, jadłyśmy przekąski i opowiadałyśmy sobie ciekawe historie podczas piżama party. Nie możemy doczekać się jutra!

33 Przygody, grupa Pani Poli Z.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy jeżdżąc segwayem. Byliśmy bardzo zadowoleni, że skorzystaliśmy z tej atrakcji. Następnie graliśmy w Gry Świata. Byliśmy na parku linowym, gdzie mieliśmy możliwość pokonania dwóch tras o różnych poziomach trudności. Potem uczyliśmy się jeździć rowerem cyrkowym, a na koniec graliśmy w podchody.

33 Przygody, grupa Pani Sandry G.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od zajęć artystycznych. Każdy z nas mógł poczuć się jak malarz. Wykorzystaliśmy naszą fantazję i stworzyliśmy kulkowy znaczek. Następnie zagraliśmy w grę terenową. Naszym zadaniem było szukanie numerków na terenie ośrodka i wykonywanie ukrytych pod nimi zadań. Spróbowaliśmy swoich sił grając w mega twister, podczas którego każdy z nas musiał nieźle się gimnastykować. Po południu odbył się Wieczór Talentów, a po nim czekała nas bambonada, czyli tworzenie konstrukcji z patyczków. Na miłe zakończenie dnia udaliśmy się na dyskotekę!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Anny Z.
Dzisiaj wzięliśmy udział w seansie filmowym. Następnie przeprowadziliśmy casting do Wieczoru Talentów i wyłoniliśmy reprezentację naszej grupy, którą dopingowaliśmy podczas popołudniowego występu. Wybraliśmy się także do lasu. Tam podzieliliśmy się na drużyny i graliśmy w podchody. Największych emocji dostarczyła nam dziś nauka jazdy quadem.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Katarzyny Z.
Siódmy dzień naszej kolonii zaczęliśmy od seansu filmowego w Cool Clubie, który specjalnie dla nas zamienił się dziś w salę kinową. Dzisiejszego dnia wybraliśmy się do lasu, aby zagrać w podchody. Po pysznym obiadku odbył się finał Wieczoru Talentów, w którym mogli wziąć udział wszyscy koloniści. Dzień zakończyliśmy na parku linowym, gdzie sprawdziliśmy naszą zręczność i pokonaliśmy lęk wysokości.

Harry Potter, grupa Pani Angeliki P.
Nasz poranek zaczęliśmy od emocjonującej rozgrywki quidditcha oraz gry co jest czyje?. Później skakaliśmy na eurobungee, a po obiedzie odbył się Wieczór Talentów. Reprezentantką naszej grupy była Emilka, która przepięknie zaśpiewała. Wieczorem wzięliśmy udział w lekcji tworzenia eliksirów i graliśmy w koncentrację.

Harry Potter, grupa Pani Martyny M.
Kolejny dzień naszej kolonijnej przygody rozpoczęłyśmy od uczestnictwa w ciekawym seansie filmowym. Następnie zagrałyśmy w podchody. Po obiedzie udałyśmy się na kulkowy Wieczór Talentów. Na zakończenie dnia poszłyśmy poskakać na eurobungee. Dzień należał do bardzo udanych.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzień rozpoczęliśmy magicznymi grami integracyjnymi, podczas których każdy mógł wykazać się swoimi zdolnościami. Następnie poszliśmy zagrać w podchody, wykonując magiczne zadania. Po pysznym obiedzie uczestniczyliśmy w Wieczorze Talentów i obserwowaliśmy występy naszych utalentowanych kolegów. Nasz dzień zakończyliśmy fascynująca grą w quidditcha.

Harry Potter, grupa Pani Oliwii P.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Następnie udaliśmy się wspólnie do Cool Clubu, który specjalnie dla nas zmienił się w ogromną salę kinową. Dzisiejszego dnia wybraliśmy się również do lasu, aby zagrać w podchody. Po obiadku odbył się finał Wieczoru Talentów, w którym mogli wziąć udział wszyscy koloniści. Dzień zakończyliśmy próbując swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Kulka Open, grupa Pani Anny D.
Za nami już tydzień kulkowej przygody. Dzisiaj, zaraz po śniadaniu, ruszyliśmy na wyprawę na poligon. Mogliśmy tam skorzystać z takich atrakcji, jak przejażdżka yamahą viking 700, czyli pojazdem off road oraz quadami. Po powrocie wzięliśmy udział w turnieju na najlepiej wykonaną tratwę i w wyścigu. Następnie odbył się kulkowy Wieczór Talentów, podczas którego zgromadzili się wszyscy koloniści. Oglądaliśmy występy uczestników z naszej oraz innych grup i głośno im kibicowaliśmy. Na koniec dnia graliśmy wspólnie w siatkówkę i gry integracyjne.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zajęć z survivalu, na których poznaliśmy rodzaje stosów ogniskowych oraz nauczyliśmy się jak posługuje się krzesiwem. Dodatkowo poznaliśmy znaczenie wody. Następnie zostaliśmy wyposażeni w gumowe lance, ubrani w kaski ochronne i rywalizowaliśmy na specjalnie przygotowanej macie, starając się strącić wzajemnie z podestów. Potem poznaliśmy podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Po obiedzie odbył się Wieczór Talentów, na którym podziwialiśmy umiejętności innych uczestników kolonii, a nawet sami wystąpiliśmy z naszym hymnem. Po kolacji poznaliśmy czym jest sztuka ozdabiania znana jako decoupage i przyozdobiliśmy tą techniką greckie wazy. Wieczór spędziliśmy przy ognisku z książką Riordana.

Obóz Herosów, grupa Pani Igi B.
Siódmy dzień obozu rozpoczęliśmy od tworzenia graffiti przedstawiającego stworzone przez nas logo obozu. Następnie udaliśmy się na plażę i stworzyliśmy portrety greckich bogów. Później stoczyliśmy walki gladiatorów, podczas których wyłoniliśmy najbardziej walecznego z nas. Po obiedzie odbył się Wieczór Talentów, na którym wspólnie podziwialiśmy umiejętności naszych kolegów i koleżanek. Wieczorem przystąpiliśmy do Archery Challenge. Dzień zakończyliśmy wspaniałym ogniskiem, na którym wspólnie z innymi herosami czytaliśmy o przygodach naszego Perseusza.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Kolejny dzień zaczęliśmy grą w planszówki. Następnie na zajęciach plastycznych malowaliśmy logo naszej grupy Apollo oraz rysowaliśmy kolonijną mapę myśli, na której umieściliśmy nasze wspomnienia z wcześniejszych dni obozu. Następnie byliśmy na seansie filmowym. Po obiedzie odbył się Wieczór Talentów. Oglądaliśmy występy innych uczestników oraz prezentowaliśmy scenkę teatralną. Po kolacji wzięliśmy udział w drugiej części warsztatów teatralnych, na których reżyserowaliśmy własne przedstawienie. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym czytaliśmy książkę. Prezentowaliśmy także fragmenty naszych ulubionych utworów literackich.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki W.
Siódmy dzień obozu zaczęliśmy od warsztatów teatralnych, na których przedstawiliśmy scenkę teatralną. Później wyruszyliśmy na zajęcia strzelania z łuków. Następnie przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Po obiedzie odbył się Wieczór Talentów, na którym wraz ze wszystkimi herosami zaśpiewaliśmy nasz hymn. Kolejnymi zajęciami, w których dziś uczestniczyliśmy, był survival. Poznaliśmy sposób, w jaki można rozpalić ognisko i jak stworzyć filtr do wody. Na koniec dnia zebraliśmy się przy ognisku i czytaliśmy fragmenty naszych ulubionych książek.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy od wyprawy na poligon, aby skorzystać tam z wielu atrakcji. Najpierw udaliśmy się na rampę, aby pokonać przeszkody i doturlać zorbę do celu. Później skorzystaliśmy z quadów terenowych i pokonaliśmy tor na poligonie. Na koniec udaliśmy się na przeprawę samochodem terenowym typu viking oraz pokonaliśmy tor przeszkód segwayem. Po powrocie wybraliśmy się na Wieczór Talentów, aby podziwiać popisy kolegów i koleżanek z całej kolonii. Na koniec dnia zdobywaliśmy wiedzę z zakresu survivalu, a dokładniej jak filtrować wodę, jakie są typy ognisk oraz jak uzyskać ogień w trudnych warunkach.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Michała A.
Dzisiaj ponownie wybraliśmy się na poligon, aby skorzystać z licznych atrakcji. Zaczęliśmy od pokonania toru przeszkód pchając przy tym zorbę. Później, prowadząc quada, pokonaliśmy trudny tor poligonowy. Poszło nam wspaniale. Na koniec udaliśmy się na przeprawę samochodem terenowym oraz pokonaliśmy jeszcze jeden tor przeszkód, tym razem segwayem. Gdy wróciliśmy wybraliśmy się na Wieczór Talentów, gdzie prezentowali się nasi koledzy i koleżanki z całej kolonii. Na koniec dnia rozegraliśmy grę paintabllową Walka o Skrzynię na placu w ośrodku.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Piotra L.
Dziś od razu po śniadaniu wyruszyliśmy na poligon. Przejechaliśmy się tam segwayami oraz quadami po specjalnie przygotowanych torach. Przeszliśmy także tor z zorbą, nawigując cześć drużyny, która ją pchała. Jednak najwięcej frajdy sprawiła nam przejażdżka vikingiem po wyboistej drodze. Odebraliśmy również repliki broni, nad którymi mieliśmy sprawować pieczę przez 24 godziny. Podczas przekazania broni dowiedzieliśmy się, jak się z nią obchodzić. Po powrocie do ośrodka i zjedzeniu obiadu czekał na nas kulkowy Wieczór Talentów, na którym koloniści prezentowali swoje umiejętności śpiewu, tańca oraz gry na instrumentach. Po pokazie udaliśmy się na zajęcia, na których zdobyliśmy wiedzę na temat strategii i taktyki.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Aleksandry Ś.
Ten dzień obozu zaczęliśmy od drugiej wyprawy na poligon. Czekały tam na nas kolejne atrakcje. Mieliśmy okazję przejechać się quadem po trudnym terenie oraz yamahą viking, przetoczyć z zamkniętymi oczami dmuchaną kulę po wyznaczonym torze oraz przejechać się segwayem. Po powrocie i pysznym obiedzie udaliśmy się na Wieczór Talentów, aby oglądać występy naszych kolegów i koleżanek z obozu. Bardzo podobały nam się ich pokazy. Po konkursie graliśmy w Awanturę o Wiedzę, w której każda drużyna musiała wykazać się wiadomościami z różnych kategorii. Ostatecznie wygrała drużyna niebieska.

Power Jump, grupa Pani Darii G.
Dzień rozpoczęliśmy od wyjścia do lasu i poznania różnych gatunków grzybów. Potem odbył się konkurs na najlepszego grzyba ulepionego z plasteliny. To była super zabawa! Po obiedzie braliśmy udział w Wieczorze Talentów, gdzie uczestnicy przedstawiali swoje wyjątkowe umiejętności. Po zakończonym pokazie każdy z nas wykonał własnoręcznie gniotka. To był super dzień!

Power Jump, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień był fantastyczny, ponieważ rano rysowaliśmy mapę naszego ośrodka z perspektywy lotu ptaka. Następnie graliśmy w Wielką Demolkę polegającą na budowaniu muru, a następnie burzenie go. Później ruszyliśmy do Cool Clubu, gdzie oglądaliśmy film. Po obiedzie był czas na Wieczór Talentów oraz malowanie w chmurach.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki W.
Podczas porannej przechadzki po lesie doszliśmy do kulkowego poligonu, na którym uczestniczyliśmy w wielu atrakcjach. Największą była jazda vikingiem. Przejażdżka nim była dużym wyzwaniem. Następnie mieliśmy okazję po raz drugi przejechać się sewayem. Jeździliśmy także quadem oraz przeszliśmy tor przeszkód, po którym toczyliśmy zorbę. Po obiedzie zebraliśmy się na głównym placu, na którym odbył się Wieczór Talentów. Kibicowaliśmy każdemu uczestnikowi! Tuż przed kolacją wcieliliśmy się w detektywa. Nasze odciski palców były bardzo ciekawe i każdy znalazł typ wzoru swoich odcisków. Na koniec zajęć odegraliśmy scenki, a osoby, które były detektywami miały za zadanie odkryć kim jest przestępca. Wieczór spędziliśmy grając w grę terenową Mazurska Pułapka. Każde zadanie przybliżało nas do odkrycia tajemniczego Simona, który zagrażał naszej Kulce. Na szczęście wcześniej mieliśmy zajęcia detektywistyczne, wiec byliśmy dobrze przygotowani na jego szukanie. Nie możemy wam zdradzić więcej szczegółów, ale powiemy, że jesteśmy bliscy odkrycia prawdy.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Natalii P.
Do południa część z nas udała się na poligon, aby wziąć udział w zajęciach fakultatywnych. W tym czasie pozostałe osoby uczestniczyły w zajęciach sportowych. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej, podczas której rozwiązywaliśmy liczne zagadki. Czas przed obiadem spędziliśmy oglądając film o pewnym piracie... Popołudniu odbył się kolonijny Wieczór Talentów. Wieczorem rozegraliśmy turniej unihokeja. Przed snem obudziliśmy jeszcze w sobie duszę artysty i wykonaliśmy piękne prace techniką quillingu.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Z.
Kolejny dzień kolonii zaczęliśmy na sportowo grając w piłkę na opak. Następnie mieliśmy szansę wejść na ściankę wspinaczkową, co okazało się prawdziwym wyzwaniem. Oczywiście świetnie sobie z nim poradziliśmy. Później pływaliśmy kajakami sit on top po naszym jeziorze, a po obiedzie przyszedł czas na Wieczór Talentów. Fajnie było zobaczyć tyle uzdolnionych kolegów i koleżanek. Wieczorem emocji nie było końca, a wszystko dzięki świetnej zabawie na dyskotece. To był wspaniały dzień!

Summer Challenge, grupa Pani Celiny K.
Dzień rozpoczęliśmy wyprawą kajakami turystycznymi po jeziorze. Później zużyliśmy naszą energię skacząc na eurobungee. Następnie udaliśmy się na strzelnicę i strzelaliśmy z wiatrówek do tarczy. Popołudnie przeznaczyliśmy na oglądanie Wieczoru Talentów oraz kibicowanie naszym kolegom i koleżankom podczas pokazów. Na koniec dnia świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Julii O.
Kolejny dzień zabaw na kolonii w Kulce rozpoczęliśmy od wyprawy bezburtowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Następnie rozegraliśmy mecz piłki na opak ubrani w kolorowe stroje. Potem pokonywaliśmy dwie trasy o rożnym stopniu trudności na parku linowym. Po obiedzie odbył się kolonijny Wieczór Talentów. Na koniec dnia uczyliśmy się grać na nietypowym instrumencie jakim są bum bum rurki, po czym udaliśmy się na dyskotekę.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny B.
Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy rejsem smoczą łodzią, podczas którego wiosłowaliśmy w rytm wybijany przez bęben. Następnie udaliśmy się na park linowy, na którym pokonaliśmy dwie trasy o różnych poziomach trudności. Przed obiadem sprawdziliśmy również naszą celność na strzelnicy paintballowej. Po obiedzie udaliśmy się podziwiać naszych kolegów podczas Wieczoru Talentów. Pobawiliśmy się w gladiatorów i rozegraliśmy mini pojedynki. Dzień zakończyliśmy kolejną dyskoteką, w czasie której mogliśmy pobawić się przy różnych melodiach.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii Ch.
Kolejny dzień ponownie zaczęliśmy zajęciami na wodzie. Tym razem pływaliśmy rowerkami wodnymi. Potem nauczyliśmy się obsługiwać kompas podczas gry Błędny Azymut. Teraz na pewno w każdej sytuacji odnajdziemy drogę do domu. Kolejną przygodą były lekcje szyfrowania. Podczas gry Enigma poznaliśmy aż sześć szyfrów! Po obiedzie obejrzeliśmy Wieczór Talentów. Okazało się, że mamy tu wielu zdolnych kolegów i koleżanek. Niektórzy z nas później odkryli swój talent chodząc na szczudłach. To nie jest takie proste jak się wydaje. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

VIP, grupa Pani Julii J.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od przejścia dwóch tras na parku linowym. Następnie udaliśmy się na wyprawę smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Potem podczas zajęć survivalowych uczyliśmy się rozpalać ogień oraz filtrować wodę. Po obiedzie udaliśmy się na plac apelowy, aby wziąć udział w Wieczorze Talentów. Później braliśmy udział w Grach Świata. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy dyskoteką.

VIP, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj rano poznaliśmy techniki walk gladiatorskich, a później sami przeprowadziliśmy taki pojedynek. Walczyliśmy specjalnymi lancami, a wszystko odbyło się na miękkiej macie. Następnie odświeżyliśmy swoją wiedzę o survivalu. Teraz wiemy już jak poprawnie przefiltrować wodę oraz jak rozpalić ognisko. Mieliśmy także okazję zagrać w mega gry, czyli popularne zabawy w rozmiarze XXL. Wieczór spędziliśmy dobrze się bawiąc na dyskotece. Nie możemy się doczekać jutra!

VIP, grupa Pani Weroniki F.
Dzień zaczęliśmy wspinaczką na ściance. Wchodziliśmy na cztery ściany o różnych poziomach trudności. Następnie wybraliśmy się w podróż kajakami jednoosobowymi po jeziorze Łęsk. Było świetnie! Następnie mieliśmy okazję zagrać w Gry Świata. Poznaliśmy m.in. fińskie molkky i francuskie bule. Po obiedzie wybraliśmy się na Wieczór Talentów. Oglądaliśmy uzdolnionych uczestników naszej kolonii. Po kolacji zaś mieliśmy survival, podczas którego dowiedzieliśmy się jak pozyskiwać wodę. Zrobiliśmy filtr oraz nauczyliśmy się wszystkiego na temat ognisk. Na koniec bawiliśmy się na dyskotece przy największych hitach. To był wspaniały dzień!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.