RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus VI (20.08-30.08.2021)


Dzień 8 - Piątek pełen aktywności

Dodany: 2021.08.27
Komentarze: 0
Zdjęcia: 565
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Urszuli R.
Dzisiejszy dzień był fantastyczny! Najpierw wzięłyśmy udział w zajęciach savoir-vivre. Później szukałyśmy odpowiedzi na pytania dotyczące Kulki podczas gry francuskiej. Po południu stworzyłyśmy swoje pamiątkowe koszulki, a następnie pomalowałyśmy nasze figurki z gliny. Wieczorem świetnie bawiłyśmy się na dyskotece do znanych melodii. Czekamy na to, co przyniesie nam jutrzejszy dzień!

33 Przygody, grupa Pani Poli Z.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od jazdy quadami. Następnie graliśmy w gry i zabawy z wychowawcą, takie jak mafia, pif paf, głuchy telefon czy kalambury. Potem byliśmy na parku linowym i pokonywaliśmy przeszkody znajdujące się na wysokościach. To nasza ulubiona atrakcja! Później graliśmy w czółko, gry planszowe oraz karciane.

33 Przygody, grupa Pani Sandry G.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od zajęć artystycznych. Odrysowaliśmy swoje dłonie na kartce, po czym na każdym placu napisaliśmy swoje cechy charakteru. Każdy z nas chętnie podzielił się swoimi pracami. Następnie udaliśmy się na zajęcia Archery Challenge, czyli strzelanie z łuków bezpiecznymi strzałami do wybudowanych przez nas bunkrów, w których się ukrywaliśmy. Spróbowaliśmy swoich sił na parku linowym, gdzie każdy z nas miał możliwość przejść trasą zieloną i niebieską. Po południu udaliśmy się na seans filmowy, a wieczorem wzięliśmy udział w zabawie z animatorem. Czekamy niecierpliwie na kolejne przygody!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Anny Z.
Rano dokończyliśmy oglądanie filmu, który rozpoczęliśmy oglądać wczoraj. Następnie wybieraliśmy drużyny i wspólnie graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną. Byliśmy również na plaży. Po obiedzie wspinaliśmy się na wieżę zbudowaną ze skrzynek. Uczyliśmy się także strzelać z łuku.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Katarzyny Z.
Ósmego dnia naszej kolonii podzieliliśmy się na grupy. Część osób poszła na poligon grać w paintball w ramach zajęć fakultatywnych, a reszta oglądała film i grała w różne gry sportowe. Następnie poszliśmy razem na plażę odpoczywać na łonie natury, a niektórzy kąpali się w jeziorze. Po obiedzie odbył się turniej strzelania z łuku. Walka była zawzięta, a zwycięzca otrzymał odznakę. Dzień zakończyliśmy relaksując się w miłej atmosferze biorąc udział w grach planszowych.

Harry Potter, grupa Pani Angeliki P.
Cały poranek minął nam na Turnieju Trójmagicznym. Najpierw dowiedzieliśmy się trochę o jego historii, a następnie wzięliśmy w nim udział. Później nauczyliśmy się, jak tworzyć niesamowite fryzury. Po południu odbył się Klub Pojedynków oraz graliśmy w berka. Wieczorem wzięliśmy udział w Awanturze o Wiedzę.

Harry Potter, grupa Pani Martyny M.
Następny dzień naszej kolonii rozpoczęłyśmy zajęciami Archery Soft, gdzie ćwiczyłyśmy swoje umiejętności strzelania z łuku. Później zagrałyśmy mecz quidditcha, a później poszłyśmy plażować nad jezioro. Po obiedzie rozegrałyśmy trzecią cześć Turnieju Trójmagicznego. Koniec pełnego wrażeń dnia spędziliśmy z naszą wychowawczynią tworząc magiczne różdżki.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Nasz dzień zaczął się zajęciami wymagającymi kreatywności. Naszym zadaniem było stworzenie Hedwigi techniką quillingu. Następnie powtórzyliśmy sobie różne metody zapamiętywania, po czym wykonaliśmy kilka ciekawych zadań ćwicząc swoją pamięć. Zaraz po tym wzięliśmy udział w Turnieju Trójmagicznym, który wygrał nasz dom. Po pysznym obiedzie zagraliśmy w magiczną mafię, a nasz dzień zakończyliśmy wzięciem udziału w niesamowitych grach.

Harry Potter, grupa Pani Oliwii P.
Po pysznym śniadaniu wybraliśmy się na specjalnie przygotowaną salę kinową. Następnie wybraliśmy się na plażę, gdzie wzięliśmy udział w grach i zabawach integracyjnych. Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia była gra terenowa Czara Ognia. Dzień zakończyliśmy ucząc się strzelać z łuku strzałami z gumowymi przyssawkami.

Kulka Open, grupa Pani Anny D.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania i tworzenia graffiti. Na zajęciach dowiedzieliśmy, jaka jest granica pomiędzy sztuką a wandalizmem. Podzieliliśmy się na grupy i wspólnie stworzyliśmy trzy projekty loga naszych zespołów i przenieśliśmy je na specjalnie przygotowaną do tego ścianę. Następnie graliśmy w różne gry i zabawy takie jak siatkówka, ziemniak czy kluchy. Odbyła się runda gry francuskiej, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Kulce.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Dzień ósmy przywitaliśmy z uśmiechem na twarzy. Po śniadaniu rozegraliśmy mecz w koszykówkę na boisku. Potem wzięliśmy udział w grze francuskiej. Następnie broniliśmy Empire State Building przed Armią Kronosa, czyli braliśmy udział w Archery Challenge. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, na której graliśmy w gry karciane i zabawy integracyjne. Po kolacji zagraliśmy w ziemniaka. Późnym wieczorem wzięliśmy udział w nocnej grze terenowej Labirynt Dedala, na którą czekaliśmy i przygotowywaliśmy się od dawna.

Obóz Herosów, grupa Pani Igi B.
Ósmy dzień obozu rozpoczęliśmy od gry francuskiej. Poznaliśmy lepiej Kulkę oraz jej pracowników. Każda z grup wykonała trójząb Posejdona i zabawiła się w poetów tworząc wiersze. Po obiedzie udaliśmy się na plażę i graliśmy w przeróżne gry. Wieczorem wzięliśmy udział w nocnej grze terenowej Labirynt Dedala, podczas której spotkaliśmy starożytnych bogów i musieliśmy zmierzyć się z wieloma wyzwaniami.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Kolejny dzień naszego obozu zaczęliśmy od gry francuskiej, podczas której musieliśmy wykonać zadania, odpowiedzieć na pytania odnośnie Obozu Herosów oraz kulkowego życia. Następnie byliśmy na zajęciach łuczniczych. Ćwiczyliśmy celność strzelając do tarczy oraz wzięliśmy udział w zawodach. Po obiedzie poszliśmy na plażę, graliśmy w gry karciane, piłkę, czytaliśmy książki. Dziś ćwiczyliśmy nasze szare komórki rozwiązując zagadki logiczne. Wieczorem odbyła się nocna leśna gra terenowa Labirynt Dedala. Na drodze spotkaliśmy antycznych bogów, których zadania musieliśmy wykonywać, aby wydostać się z labiryntu. Bawiliśmy się świetnie, a emocji nie zabrakło!

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki W.
Ten dzień obozu herosów rozpoczęliśmy od gry francuskiej. Zawierała ona pytania dotyczące życia uczestników oraz kadry Kulki. Mieliśmy też do wykonania zadania związane z naszymi greckimi bogami. Później poszliśmy na plażę, gdzie uczyliśmy się różnych stylów pływackich. Ratownik opowiedział nam, jak odpowiednio zachowywać się w wodzie. Po obiedzie znów wyruszyliśmy na plażę, gdzie rozmawialiśmy, graliśmy w gry planszowe oraz karciane. Kolejnym punktem naszego dnia była jazda segwayem. Nauczyliśmy się prowadzić dwukołowy pojazd i pokonywać tor przeszkód. Na koniec dnia wyruszyliśmy zagrać w Labirynt Dedala, podczas którego spotkaliśmy bogów, którzy mieli dla nas zadania, które wykonaliśmy.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień rozpoczęliśmy od różnych gier i zabaw. Graliśmy między innymi w karty i mafię w miasteczku. Później udaliśmy się na boisko do siatkówki, aby rozegrać emocjonujący mecz. Przed obiadem uzupełnialiśmy swoją wiedzę survivalową informacjami związanymi ze zdobywaniem pożywienia w ciężkich warunkach oraz jak wyglądają wojskowe racje żywnościowe. Dowiedzieliśmy się też jak skutecznie się kamuflować. Wykorzystaliśmy tę wiedzę do gry w chowanego po lesie. Przed kolacją wybraliśmy się też na plac paintballowy, aby rozegrać Bitwę o Skrzynię. Na koniec dnia przy muzyce prezentowanej przez DJ-a Carola świetnie bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Michała A.
Dziś zaczęliśmy aktywnie dzień rozgrywając mecz siatkówki oraz grając w różne gry. Później zdobywaliśmy podstawową wiedzę z zakresu szyfrowania. Nauczyliśmy się między innymi szyfru czekoladka, a także jak korzystać z wojskowego telefonu polowego. Wiedzę tę wykorzystamy jeszcze podczas naszego obozu. Po obiedzie udaliśmy się do lasu, aby uzupełnić naszą wiedzę o survivalu informacjami na temat racji żywnościowych, o tym jak zdobywać pokarm w trudnych warunkach oraz jak wyglądają wojskowe profesjonalne racje żywnościowe. Zdobyliśmy też wiedzę na temat kamuflażu. Na koniec dnia udaliśmy się do Cool Clubu, aby przy muzyce DJ-a Carola bawić się i tańczyć na dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Piotra L.
Dzień minął nam na przeróżnych grach i zabawach. Część z nas uczestniczyła w emocjonującym meczu siatkówki. Zagraliśmy również w Szpiona z inną grupą, który tak bardzo nam się ostatnio spodobał. Jednak najwięcej emocji wzbudziła w nas gra w mafię, która pochłonęła nas na całego. Tego dnia oddaliśmy również broń, nad którą pieczę sprawowaliśmy przez ostatnie 24 godziny. Wieczorem fantastycznie bawiliśmy na ostatniej już dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Aleksandry Ś.
Kolejny dzień obozu za nami. Zaczęliśmy go porannym rozruchem. Następnie rozegraliśmy mecz siatkówki rywalizując z drugą grupą militarnych. Po meczu udaliśmy się na pole paintballowe, gdzie rozegraliśmy pojedynek między sobą. Ostateczne starcie wygrała drużyna czerwona. Było przy tym dużo ruchu i zabawy. W ramach odpoczynku zagraliśmy w grę mafia w miasteczku. Chwilę po niej połączyliśmy się w pary i zagraliśmy w grę francuską, która polegała na szukaniu odpowiedzi na pytania poruszając się po terenie ośrodku. Aktywny dzień zakończyliśmy świetną zabawą na dyskotece.

Power Jump, grupa Pani Darii G.
Kolejny dzień w Kulce zaczęliśmy od oglądania filmu. Potem integrowaliśmy się z innymi uczestnikami obozu podczas gry francuskiej. Po obiedzie poszliśmy na plażę skorzystać z promieni słońca. Potem skakaliśmy na eurobungee na specjalnych trampolinach. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka.

Power Jump, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień spędziliśmy aktywnie. Rano wyruszyliśmy na park linowy, gdzie każda z nas przeszła mały tor przeszkód oraz ten trudniejszy. Był on dla nas dużym wyzwaniem, ale każda z nas przeszła go z łatwością. Następnie odbyła się gra francuska. Było to dla nas super zadanie. Chodzenie po ośrodku oraz zdobywanie informacji na temat instruktorów, wychowawców czy całego ośrodka sprawiło nam dużo frajdy. Po obiedzie zagraliśmy w Gry Świata. Potem poszliśmy na zajęcia z zumby. Nauczyliśmy się różnych tańców oraz nowych figur, które mogliśmy wykorzystać na dzisiejszej dyskotece, na której bawiliśmy się znakomicie. Z radością wyczekujemy dalszych atrakcji, jakie czekają nas jutro.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki W.
W drodze na śniadanko zza drzewa wyłonił się malutki jeżyk, który przekazał nam informację dotyczące dzisiejszego dnia. Najpierw zaprowadził nas do Cool Clubu. Tam odbył się seans filmowy. Film minął szybko, a jeżyk już nas wołał na kolejną atrakcje, jaką była gra francuska. Podzieliliśmy się na grupy i każdy dostał swoją listę pytań, na które musieliśmy znaleźć odpowiedzi. Pytania były ciekawe i bardzo kreatywne, a niektóre bardzo trudne do rozwiązania. Dzięki pomocy instruktorów udało nam się odpowiedzieć poprawnie na wszystkie. Dziś była znów możliwość kąpieli w jeziorze oraz podziwiania pięknych widoków z pomostu. Przedostatnią z atrakcji było budowanie wieży ze skrzynek. Niektórzy z nas stanęli na budowlę składającą się z aż siedemnastu skrzynek. Przed kolacją uroczy jeżyk nas opuścił. Powiedział tylko, że czeka nas wspaniały wieczór. Odbyła się dyskoteka, na której wspólnie bawiliśmy się przy fantastycznej muzyce.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Natalii P.
Dzień rozpoczęliśmy w sportowym stylu. Dla rozruszania się zagraliśmy w piłkę siatkową, ziemniaka oraz szczura. Przed obiadem wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową. Każdy z nas miał możliwość pokonania czterech tras o różnym stopniu trudności. Po obiedzie odbyła się gra francuska. Dzięki niej mogliśmy poznać lepiej nasz ośrodek, wychowawców oraz instruktorów. Po chwili wytchnienia urządziliśmy urodziny Kubusiowi Puchatkowi i pomogliśmy odnaleźć jego prezent urodzinowy. By miło zakończyć kolejny dzień naszej wspólnej przygody wybraliśmy się na szkolenie kosmiczne. Cała grupa miała okazję spróbować swoich sił na symulatorze lotów kosmicznych.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Z.
Piątkowy poranek rozpoczęliśmy od zajęć z łucznictwa. Sprawdzaliśmy swoją celność strzelając z łuków do specjalnej tarczy. Okazało się, że są z nas świetni łucznicy. Następnie wspinaliśmy się pod samo niebo po specjalnej wieży ze skrzynek, którą sami sobie zbudowaliśmy. Po obiedzie stoczyliśmy walkę gladiatorów na specjalnej macie i specjalnym sprzętem. Mogliśmy spożytkować naszą energię i świetnie się przy tym bawić. Wieczorem tworzyliśmy obozową flagę, która będzie naszym znakiem rozpoznawczym i z dumą ją zaprezentujemy na apelu końcowym.

Summer Challenge, grupa Pani Celiny K.
Piątkowy poranek przeznaczyliśmy na wyprawę rowerkami wodnymi po naszym jeziorze. Następnie poznawaliśmy podstawowe postawy strzeleckie i uczyliśmy się celować z łuków do tarcz. Popołudnie spędziliśmy szukając odpowiedzi na niełatwe pytania w grze francuskiej, a później wykorzystaliśmy zdobytą wcześniej wiedzę w Archery Challenge, czyli bitwie łuczniczej. Wieczorem wygrywaliśmy wesołe melodie na bum bum rurkach.

Summer Challenge, grupa Pani Julii O.
Nowy dzień kolonii zaczęliśmy od wyprawy smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Następnie udaliśmy się do lasu, gdzie odbyliśmy szkolenie z survivalu i uczyliśmy się budować schronienie z pałatki. Później część z nas brała udział w zajęciach fakultatywnych jeżdżąc quadami i segwayami. Po obiedzie uczyliśmy się szyfrować wiadomości za pomocą różnych kodów. Później graliśmy w grę francuską, polegającą na znajdywaniu odpowiedzi na różne pytania dotyczące Kulki. Wieczorem braliśmy udział w Archery Challenge.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny B.
Tego dnia wybraliśmy się zagrać w Archery Challenge. Zbudowaliśmy nasze fortece i zaczęliśmy pojedynek, podczas którego mieliśmy zdobyć zamek przeciwnika. Pograliśmy również w gry karciane. Po obiedzie udaliśmy się na survival, gdzie nauczyliśmy się robić filtr wodny oraz rozpalać ognisko za pomocą krzesiwa. Zagraliśmy również wieczorem w grę francuską.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii Ch.
Dziś odbyły się ostatnie zajęcia na wodzie, czyli rekreacyjna wyprawa kajakami turystycznymi na jeziorze Łęsk. Po tylu dniach możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy gotowi na wyprawę na wodzie. Następnie udaliśmy się na park linowy, gdzie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi alpiniści. Każdy z nas pokonał trasy o różnych poziomach trudności. Wzięliśmy udział w grze francuskiej, która pomogła nam lepiej poznać ośrodek. Następnie pograliśmy razem w planszówki oraz stworzyliśmy flagę swojego obozu.

VIP, grupa Pani Julii J.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od gier planszowych, takich jak jenga, uno czy też 5 sekund. Następnie graliśmy w ziemniaka oraz badmintona. Po obiedzie mieliśmy okazję strzelać z wiatrówek. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy grą w siatkówkę i koszykówkę.

VIP, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj rano ponownie podzieliśmy się na dwie grupy. Jedna wybrała się na zajęcia fakultatywne na ściankę wspinaczkową oraz żyroskop. Reszta spędziła miło czas grając w różnorodne gry planszowe. Następnie odbyliśmy ostatnie zajęcia z survivalu wybierając się do lasu. Poznaliśmy tam techniki kamuflażu oraz dowiedzieliśmy się, jakie są racje żywnościowe. Po obiedzie przypomnieliśmy sobie zasady poruszania się quadem oraz ponownie przejechaliśmy po torze. Wieczór spędziliśmy grając w różnorodne gry wymagające naszej aktywności oraz pobudzające logiczne myślenie. Ciekawe co przyniesie jutro!

VIP, grupa Pani Weroniki F.
Dzień zaczęliśmy spokojnie. Część z nas grała w planszówki. Bawiliśmy się oraz rozwiązywaliśmy zagadki logiczne. W tym czasie część z nas była na zajęciach fakultatywnych i odbywała trening na żyroskopie oraz wchodziła na ściankę wspinaczkową. Później jeździliśmy po wcześniej przygotowanym torze quadami, zrobiliśmy dziś sześć kółek! Po obiedzie zaś zagraliśmy w waterpolo, czyli piłkę ręczną w wodzie. Następnie graliśmy w siatkówkę. Po kolacji zaś układaliśmy wielką jengę, bierki, graliśmy w twistera i scrabble. Wszystkie gry miały rozmiar XXL! To był bardzo ciekawy dzień. Nie możemy się doczekać jak spędzimy kolejne dni tutaj.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.