RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus VI (20.08-30.08.2021)


Dzień 9 - Nadal świetnie się bawimy!

Dodany: 2021.08.28
Komentarze: 0
Zdjęcia: 570
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Urszuli R.
Za nami kolejny dzień fantastycznej przygody! Odbyłyśmy trening na żyroskopie oraz miałyśmy jogę na plaży. Przygotowałyśmy własne przedstawienia i wystąpiłyśmy przed publicznością. Wzięłyśmy udział w baloniadzie, a także w zajęciach zumby. Na koniec dnia pisałyśmy do siebie miłe listy, żeby otworzyć je już po powrocie do domu. Stworzyłyśmy wielkie drzewo naszej kolonii, na którym przedstawiłyśmy siebie. Bardzo ciężko będzie nam się rozstać. Ale jeszcze tyle godzin zabawy przed nami!

33 Przygody, grupa Pani Poli Z.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wzięciu udziału w grach mafia, pif paf, adwokat, głuchy telefon oraz czółko. Później robiliśmy ogromne bańki mydlane w rozmiarze XXL. Następnie graliśmy w piłkę nożną, a potem w kalambury i wisielca. Wszyscy super się bawiliśmy! Na koniec odbyliśmy szkolenie na żyroskopie, czyli symulatorze lotów kosmicznych.

33 Przygody, grupa Pani Sandry G.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wspólnych gier i zabaw, a część z nas wybrała się na zajęcia fakultatywne mega paintball. Po poranku pełnym emocji wzięliśmy udział w grze terenowej Tajna Misja, w czasie której naszym zadaniem było szukanie zagadek za pomocą GPS-u. To była świetna zabawa! Potem zagraliśmy w baloniadę, czyli siatkówkę, w której graliśmy balonami napełnionymi wodą. Zagraliśmy także w mafię w miasteczku. Wieczorem zobaczyliśmy dalszą część filmu. To był świetny dzień i niecierpliwie czekamy na atrakcje naszego ostatniego dnia programowego w Kulce.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Anny Z.
Dzisiaj braliśmy udział w karaoke. Następnie rozegraliśmy zawody w strzelaniu z łuku. Wzięliśmy udział także w Archery Challenge, podczas którego zbudowaliśmy sobie bazy z klocków i strzelaliśmy do siebie z łuków strzałami ze specjalnymi gąbkowymi zakończeniami. Wieczorem nauczyliśmy się obsługiwać kompas i graliśmy w Błędny Azymut, podczas którego rozwiązywaliśmy ciekawe zagadki.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Katarzyny Z.
Kolejny dzień naszej kolonii zaczęliśmy śpiewająco. Na pierwszych zajęciach wzięliśmy udział w karaoke. Siedząc w wygodnych lożach śpiewaliśmy nasze ulubione utwory. Później używając kompasu zagraliśmy w grę Błędny Azymut. Następnie wyruszyliśmy do lasu poznawać tajniki survivalu i budowaliśmy swoje szałasy. Po pysznym obiedzie wypłynęliśmy w rejs smoczą łodzią. Każdy rytmicznie wiosłował w rytm dźwięków bębna. Można było się zrelaksować i podziwiać piękne widoki jeziora i lasu. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mazurska Pułapka. To był bardzo przyjemnie spędzony czas.

Harry Potter, grupa Pani Angeliki P.
Dzień zaczęliśmy od wykorzystania naszej kreatywności i zbudowaliśmy roboty z różnych kartonów, butelek i innych zazwyczaj nieprzydatnych już rzeczy. Później wybraliśmy się na poszukiwanie horkruksów i graliśmy w murarza. Po obiedzie trenowaliśmy nasze szare komórki i graliśmy w dyrygenta. Po kolacji wykonaliśmy niesamowite portrety sowy Hedwigi techniką quillingu.

Harry Potter, grupa Pani Martyny M.
Jeden z ostatnich dni naszej kolonijnej przygody rozpoczęłyśmy od tworzenia bransoletek przyjaźni. Następnie udałyśmy się na seans filmowy. Dziś tworzyliśmy też bańki mydlane w rozmiarze XXL. Po obiedzie zagrałyśmy w trzeciej części gry terenowej Poszukiwanie Horkruksów. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń na zajęciach tworzenia rzeźb z masy solnej wykonałyśmy Zgredka.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy wspinaczką na ściance, na której sprawdziliśmy naszą sprawność. Później wzięliśmy udział w grze terenowej Błędny Azymut, podczas której naszym zadaniem było odnalezienie horkruksów. Po pysznym obiedzie rozpoczęliśmy przygodę w laboratorium z profesorem Snapem. Nasz dzień zakończyliśmy wybierając nasze różdżki.

Harry Potter, grupa Pani Oliwii P.
Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy tworząc samodzielnie bransoletki przyjaźni. Następną atrakcją było stworzenie poduszaków, które pokolorowaliśmy farbami, a następnie wypełniliśmy specjalnym papierem. Graliśmy dziś również w grę terenową Poszukiwanie Horkrusków. Nauczyliśmy się posługiwać kompasem, by odnaleźć nasze azymuty. Dzień zakończyliśmy mega grami, jengą, twisterem, bierkami oraz scrabble w rozmiarze XXL.

Kulka Open, grupa Pani Anny D.
Dzisiaj po śniadaniu graliśmy wspólnie w gry planszowe, mafię oraz karty. Następnie mieliśmy zajęcia, w czasie których tańczyliśmy i śpiewaliśmy w radosnej atmosferze. Po obiedzie odbyły się walki gladiatorów, podczas których ubrani w hełmy zrzuciliśmy się nawzajem z klocków przy pomocy specjalnej broni. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zjedzenia pysznego śniadanka. Potem wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych polegających na przedstawianiu improwizowanych scenek, w których wszyscy wzięliśmy udział, będąc na przemian aktorami i widzami. Następnie udaliśmy się na plażę, na której graliśmy w piłkę i w karty. Potem odbyły się zajęcia doskonalące techniki pływackie, podczas których poznaliśmy podstawowe style pływackie. Po obiedzie odbyła się gimnastyka szarych komórek, na której rozwiązywaliśmy różne logiczne zagadki. Po kolacji udaliśmy się na zajęcia, na których wchodząc na skrzynki jednocześnie układaliśmy z nich wieżę.

Obóz Herosów, grupa Pani Igi B.
Dziewiąty dzień obozu zaczęliśmy od zbudowania muru. Następnie graliśmy w gry planszowe. Kolejnym ekscytującym punktem dnia były zajęcia strzelania z łuków i turniej łuczniczy. Wyłoniliśmy też osobę najlepiej władającą mieczem. Po obiedzie doskonaliliśmy nasz warsztat teatralny. Wieczorem wzięliśmy udział w treningu szermierczym.

Obóz Herosów, grupa Pani Małgorzaty K.
Kolejny dzień obozu rozpoczęliśmy od projektowania oraz wykonania graffiti na specjalnie przygotowanej ścianie, które przedstawiało logo naszego obozu. Następnie plażowaliśmy, graliśmy w gry planszowe, karty, czytaliśmy książki. Wspólne chwile spędzaliśmy w radosnej atmosferze. Dziś również wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek. Braliśmy udział w Archery Challange, podczas którego odbył się pojedynek łuczników. Strzelaliśmy ze specjalnych strzał zakończonych gąbką.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki W.
Ten dzień obozu rozpoczęliśmy od turnieju gladiatorów. Każdy z nas próbował sił w pojedynku. Później spotkaliśmy się, aby zagrać w gry planszowe. Następnie odbyły się zajęcia Archery Challenge, podczas których braliśmy udział w starciu łuczników. Każdy z nas próbował sił w strzelaniu z łuków. Ostatnim punktem naszego dnia była wspinaczka na ściance, na której sprawdzaliśmy nasze umiejętności poruszania się na wysokości.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy misją desantową o nazwie Przyczółek, podczas której wykorzystując umiejętności zdobyte podczas obozu wykonaliśmy misję pływając kajakami sit on top po jeziorze. Wyznaczaliśmy azymuty, pływaliśmy i dzięki dobrej współpracy zdobyliśmy skrzynię, w której znaleźliśmy nieśmiertelniki dla całego oddziału. Później na podobozie graliśmy w różne gry planszowe. Po obiedzie udaliśmy się na ostatnią już grę paintballową w ośrodku. Rozegraliśmy zacięty mecz Walka o Skrzynię. Ostatnimi zajęciami tego dnia była terenowa gra Nocny Desant, podczas której dzięki naszym umiejętnościom i wiedzy przeprowadziliśmy zorganizowaną akcję wojskową.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Michała A.
Sobotę rozpoczęliśmy Operacją Desantową Przyczółek. Pływaliśmy po jeziorze kajakami sit on top. Wykorzystaliśmy dziś naszą wiedzę z obsługi kompasu oraz wyznaczania azymutu, aby znaleźć kierunek naszej wyprawy. Po dopłynięciu na miejsce znaleźliśmy skrzynię, w której, jak się później okazało, czekały na nas nasze nieśmiertelniki. Później w podobozie graliśmy w różne gry i zabawy. Po obiedzie udaliśmy się na plac do gry w paintball, aby rozegrać grę Walka o Flagę. Na koniec dnia rozegraliśmy także grę terenową Nocny Desant będącą podsumowaniem tego, co działo się w naszym obozie. Wykorzystaliśmy w niej wiedzę zdobytą podczas całego obozu, aby sprawnie wykonać powierzoną nam misję. Oczywiście to nam się udało!

Obóz Super Militarny, grupa Pana Piotra L.
Dzień był bardzo emocjonujący. Zaczęliśmy od udziału w ostatniej lekcji survivalu, podczas której dowiedzieliśmy jak radzić sobie ze zdobywaniem żywności w ciężkich warunkach, z czego składa się racja żywnościowa. Nauczyliśmy się podstaw kamuflażu, który wykorzystaliśmy podczas gry w chowanego. Po obiedzie czekała nas Operacja Desantowa Przyczółek, podczas której przeprowadziliśmy działania zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Wieczorem wyruszyliśmy do lasu, gdzie uczestniczyliśmy w misji pod kryptonimem Nocny Desant, podczas której wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę zdobytą podczas obozu.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Aleksandry Ś.
Zbliżamy się do końca obozu, jednak to nie koniec atrakcji! Rano udaliśmy się do lasu i tam dowiedzieliśmy się, jak pozyskać pożywienie w trudnych warunkach. Poznaliśmy również skład wojskowej racji żywnościowej. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo się kamuflować. Zdobytą wiedzę wykorzystywaliśmy w grze w chowanego. Realizowaliśmy również Operację Desantową Przyczółek, podczas której wykonywaliśmy zadania na wodzie i na ladzie. Na tych zajęciach musieliśmy wykazać się już zdobytymi umiejętnościami. Po nich zostały wręczone nam nasze nieśmiertelniki. W nocy wcielaliśmy się w oddział wojskowy, którego zadaniem było zająć obóz wroga. W wykonaniu tego zadania pomógł nam nasz przywódca.

Power Jump, grupa Pani Darii G.
Kolejny dzień naszej kolonii rozpoczęliśmy od robienia ogromnych baniek mydlanych. Potem poszliśmy na park linowy, gdzie sprawdzaliśmy nasze umiejętności wspinaczkowe. Po przejściu wszystkich tras udaliśmy się na plażę, gdzie przeprawialiśmy się przez jezioro samodzielnie wykonanymi tratwami. Po obiedzie odbyła się baloniada, a po skończonej rozgrywce poszliśmy skakać na eurobungee. Wieczorem świetnie się bawiliśmy podczas gier pochodzących z różnych zakątków świata.

Power Jump, grupa Pani Martyny B.
Dzisiejszy dzień był wspaniały! Rano wyruszyliśmy na bombonadę, podczas której budowaliśmy różne obiekty z patyczków. Każdej z nas udało się stworzyć piękne budowle. Następnie wzięliśmy udział w baloniadzie oraz budowałyśmy tratwę nad jeziorem. Po obiedzie przyszedł czas na zabawy integracyjne 5 sekund, uno oraz jenga. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Następnie tworzyliśmy gniotki. Każda z nas mogła wykazać się pomysłowością. Wieczorem zaplanowałyśmy spa, czyli nakładanie maseczek, opowiadanie historyjek oraz grę w karty.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki W.
Dzisiaj minął jeden z ostatnich dni kolonii. Zorganizowaliśmy turniej baloniady. Cała grupa została podzielona na dwie drużyny. W każdej z nich połączyliśmy się w pary trzymając w rękach ręcznik. Otrzymaliśmy balonik z wodą i w tym momencie rozpoczęła się rozgrywka. Tę rywalizację wygrali chłopcy. Mieliśmy również czas na pogranie w planszówki. Jedną z nich była gra 5 sekund, która pokazała, że jesteśmy bardzo kreatywne i mamy bardzo dużo pomysłów. Dzisiaj również odbyła się ostatnia atrakcja wodna, czyli rejs smoczą łodzią. Wspólnymi siłami wypłynęliśmy na środek jeziora. Wiedzieliśmy już, jak się zachowywać, ale zajęcia z savoir-vivre dostarczyły nam kolejnych wskazówek, które wcielimy w życie. Koniec dnia przyszedł bardzo szybko. Zakończyliśmy go wspólną grą mafia, która od początku bardzo nam się spodobała i w każdej wolnej chwili razem się przy niej bawimy.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Natalii P.
Ten dzień kolonii rozpoczęliśmy od nauki podstawowych technik szyfrowania wiadomości. Wybraliśmy się również na plażowanie w nieco innym stylu. Po obiedzie mieliśmy okazję puszczać bańki mydlane w rozmiarze XXL za pomocą specjalnych narzędzi. Wieczorem udaliśmy się na spotkanie z Królem Julianem. Podczas gry terenowej rozwiązywaliśmy liczne zagadki oraz zatańczyliśmy wspólnie do melodii „Wyginam śmiało ciało”. Dzień zakończyliśmy z przytupem biorąc udział w karaoke.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Z.
Dzień rozpoczęliśmy tańcami integracyjnymi, podczas których poskakaliśmy i fajnie się bawiliśmy ucząc się nowych układów tanecznych. Graliśmy też w piłkę nożna i siatkówkę. Następnie byliśmy na parku linowym, gdzie wspinaliśmy się po dwóch trasach, które stanowiły dla nas super wyzwanie. Była to jedna z naszych ulubionych atrakcji. Wieczorem graliśmy w gry, integrowaliśmy się i miło spędziliśmy czas w swoim towarzystwie.

Summer Challenge, grupa Pani Celiny K.
Dziś zaczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych, które pozwoliły nam na wzmocnienie naszych koleżeńskich relacji. Oprócz tego spędzaliśmy czas na wspólnych tańcach i śpiewaniu. Przed obiadem nauczyliśmy się posługiwać szyframi podczas gry Enigma. Popołudnie przeznaczyliśmy na wcielanie się w różne role podczas zabaw oraz rozgrywki w kalambury. Wieczór był także czasem, podczas którego się integrowaliśmy i graliśmy w planszówki.

Summer Challenge, grupa Pani Julii O.
Niektórzy z nas rozpoczęli sobotę uczestnicząc w zajęciach fakultatywnych mega paintball na strzelnicy oraz biorąc udział w grze fabularyzowanej. Pozostała część grupy brała w tym czasie udział w zajęciach integracyjnych i tańcach animacyjnych. Potem wszyscy jeździliśmy quadem po specjalnie przygotowanym torze. Po obiedzie udaliśmy się na spacer na plażę, a na koniec dnia wspólnie stworzyliśmy flagę naszej grupy.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny B.
Dzień zaczęliśmy od tańców animacyjnych na świeżym powietrzu. Nauczyliśmy się nowych układów tanecznych. Graliśmy w różne gry zręcznościowe i karciane. Dzień upłynął nam ciekawie i pracowicie, bo zrobiliśmy naszą kolonijną flagę, która wyszła nam fantastycznie.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii Ch.
Przed nami ostanie dni naszej kolonii. Dziś bardzo dużo czasu spędziliśmy razem grając w różne gry oraz zabawy. Byliśmy kowbojami z Dzikiego Zachodu podczas zabawy w pif paf. W międzyczasie ponownie mogliśmy się poczuć jak astronauci dzięki kolejnym zajęciom na żyroskopie. Po obiedzie zrobiliśmy sobie mini olimpiadę. Graliśmy w koszykówkę, ziemniaka oraz dwa ognie. Wieczorem wzięliśmy udział w nocnej grze terenowej.

VIP, grupa Pani Julii J.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od jazdy quadem. Następnie rozegraliśmy turniej gladiatorów. Później pisaliśmy wierszyki związane z naszą kolonią. Po obiedzie udaliśmy się na boiska, gdzie graliśmy w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę nożną. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy grą zespołową żywioły.

VIP, grupa Pani Karoliny J.
Dzisiaj niektóre osoby z naszej grupy korzystały z zajęć fakultatywnych i rozgrały gry paintballowe. Po podzieleniu się na dwie drużyny rozegraliśmy bitwę oraz sprawdziliśmy swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy. Pozostałe osoby doskonaliły swoje umiejętności artystyczne tworząc wierszyki o kolonii w Kulce oraz karykatury wychowawców. Odbyliśmy również podróż smoczą łodzią po jeziorze. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi wikingowie wiosłując pagajami do wybijanego na bębnie rytmu. Po obiedzie odbyły się ostatnie zajęcia fakultatywne. Połowa grupy wróciła nad jezioro, tym razem opływając je rowerkami. Wieczór spędziliśmy w sali dyskotekowej, gdzie obejrzeliśmy film. Co to był za dzień!

VIP, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień minął nam bardzo aktywnie. Część z nas wybrała się na zajęcia fakultatywne mega paintball. Strzelaliśmy tam do tarczy oraz rozegraliśmy bitwę z wykorzystaniem 400 kulek! Część z nas w tym czasie grała w pif paf. Ćwiczyliśmy naszą szybkość i spostrzegawczość. Następnie zrobiliśmy baloniadę, czyli graliśmy w siatkówkę balonami z wodą. Było świetnie! Później wybraliśmy się na park linowy, gdzie przemierzaliśmy dwie trasy o różnych poziomach trudności. Po obiedzie poszliśmy do lasu na spacer. Czytając tablice informacyjne poznawaliśmy okoliczną przyrodę. Po kolacji obejrzeliśmy film. To był super dzień. Z niecierpliwością czekamy na atrakcje naszego ostatniego dnia programowego.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.