RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus I (24.06-04.07.2023)


Dzień 4 - Nic nie powstrzyma świetnej zabawy!

Dodany: 2023.06.27
Komentarze: 0
Zdjęcia: 769
Wideo: 1

Kolejny dzień pełen atrakcji, których nigdy w Kulce nie brakuje niezależnie od pogody. Niektóre rozgrywaliśmy pod namiotami, niektóre w szklanych pawilonach. Świetnie się bawiliśmy w Cool Clubie oraz w hali koncertowej.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Dzień rozpoczęliśmy od nauki szyfrowania i kodowania, poznaliśmy cztery różne techniki, a później wzięliśmy udział w konkursie szyfru. Następnie zmierzyliśmy się z ścianką wspinaczkową, na której pokonaliśmy cztery tory o rożnych poziomach trudności. Po kolacji dowiedzieliśmy się, jak poprzez użycie kompasu można wyznaczać kierunki świata. Ta wiedza ułatwiła nam zadanie w grze terenowej i z łatwością odnaleźliśmy wszystkie ukryte zagadki. Wieczór spędziliśmy przy ognisku, na którym były gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek.

Adrenalina, grupa Pani Emilii K.
Pogoda nie stanęła nam na przeszkodzie w zrealizowaniu wielu atrakcji. Tuż przed obiadem ćwiczyliśmy logiczne myślenie za pomocą przeróżnych gier karcianych. Największą atrakcją tego dnia był park linowy, na którym każdemu udało się przejść wyznaczoną trasę. Dzień zakończyliśmy wspólnym meczem w siatkówkę z sąsiednią grupą, który zakończyliśmy wynikiem 2:1 dla naszej drużyny.

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Dzień zaczęliśmy od strzelania z markerów paintballowych. Nauczyliśmy się też podstaw pierwszej pomocy. Potem ozdabialiśmy drzwi naszych pokoi kolorowymi plakatami. Osiągnęliśmy najwyższy stopień wtajemniczenia w Strefie UFO i zobaczyliśmy tajną kosmiczną bazę. Na koniec dnia zagraliśmy w gry planszowe i bawiliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski.

Adrenalina, grupa Pani Pauliny S.
W kolejnym dniu naszego pobytu bawiliśmy się bardzo dobrze, nie zważając na pogodę. Na początku spotkaliśmy się przy wspólnych grach planszowych i integracyjnych. Graliśmy m.in. w chińczyka, warcaby, karty i czółko. Następnie mieliśmy okazję sprawdzić swoją celność na strzelnicy paintballowej. Później ubraliśmy się w specjalne stroje i wzięliśmy udział w grze paintballowej. To była naprawdę super zabawa! Po kolacji natomiast wzięliśmy jeszcze udział w meczu siatkówki.

BFF Extra, grupa Pani Katarzyny W.
We wtorek czekały na nas artystyczne atrakcje, idealne na dzisiejszą pogodę. Karaoke, taniec, pokazy mody oraz gra w zgadywanie melodii dostarczyły dużo śmiechu i zabawy! Dużo radości dały nam tworzone przez nas kartki wakacyjne. Najładniejsze prace, zdaniem wielu, wykonały Lena i Milena. Odwiedziłyśmy również kino gwiezdne oraz miałyśmy zajęcia nauki jazdy na segwayu. Na koniec dnia grałyśmy w naszą ulubioną grę, czyli mafię. Jesteśmy tak bardzo ciekawe, co czeka nas jutro!

BFF Extra, grupa Pani Oliwii S.
Pogoda nas dziś nie rozpieszczała, ale dzień był udany. Po śniadaniu poszłyśmy na waterball. To była niezła zabawa! Na kolejnej atrakcji wykazałyśmy się świetną kreatywnością przy wykonywaniu przypinek, a później grałyśmy w gry planszowe. Pod wieczór czekała na nas gra w mafię, którą wszystkie uwielbiamy.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Aleksandry B.
Dzisiaj bawiliśmy się równie wspaniale! Na kosmicznym żyroskopie kręciliśmy się tak mocno, że zapomnieliśmy o podobno padającym deszczu. Gra w czółko sprawiła, że śmialiśmy się jak szaleni jeszcze długo po zakończeniu zabawy. Laserowy paintball, na który czekaliśmy z niecierpliwością od początku kolonii, okazał się być jeszcze lepszy niż przypuszczaliśmy. Wszyscy przeszliśmy najwyższą trasę parku linowego, a na koniec dnia instruktor na zajęciach z kosmicznej musztry nauczył nas prawdziwej dyscypliny!

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Nasz dzień zaczęliśmy dość nietypowo. Spędziliśmy czas przy quizie o Harrym Potterze. Drużyna Gryfonów oddała kartkę jako pierwsza oraz zdobyła najwięcej punktów! Po świetnej zabawie udaliśmy się na Archery Soft, czyli strzelanie z łuku z gumowymi przyssawkami. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na grę terenową, a naszym zadaniem było znalezienie Syriusza. Było magicznie! Po tym wszystkim poszliśmy chwile odpocząć i pograć na magicznych dywanach. Gry wyświetlały się na podłodze a my sterowaliśmy nogami. Było super!

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii D.
W dzisiejszym magicznym dniu było dużo ciekawych atrakcji. Rozpoczęliśmy od zajęć z wychowawcą, a na nich graliśmy w grę zagadkową. Następnie udaliśmy się na seans do sferycznego kina na film 3D „Magiczny Glob”. Dzisiaj najciekawszą przygodą była kolejna gra terenowa Więzień Azkabanu. Ciekawie było również na zajęciach, na których uczyliśmy się wykonywać bransoletki przyjaźni. Na koniec dnia odbyły się zajęcia z wychowawcą, na których również grałyśmy w gry zagadkowe.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dziś wybraliśmy się na wycieczkę śladami UFO do Mikołajek. Po powrocie podczas zajęć plastycznych sporządziliśmy raport dla Yazruma z kosmicznych miejsc, które odwiedziliśmy. Później uczyliśmy się jeździć quadami. Poznaliśmy najważniejsze informacje techniczne dotyczące tych pojazdów, a następnie każdy z nas starał się jak najbardziej precyzyjnie pokonać tor. Wieczorem wzięliśmy udział w grze terenowej Mafia. Odczytaliśmy historię i wyruszyliśmy do lasu, aby poszukać podpowiedzi i rozwiązać zagadkę.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry M.
W kolejnym dniu naszego pobytu, nie oglądają się na pogodę, udało nam się poznać podstawy survivalu i jego rodzaje. Czas poświęciliśmy na wspólną integrację. Następnie poszliśmy na kule wodne a potem nauczyliśmy się jak korzystać z kompasu, czym jest azymut i jakimi sposobami możemy określić kierunki geograficzne. Na wieczór zrobiliśmy własne przypinki i poznaliśmy technikę quillingu. Bawimy się na maksa!

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Z.
Dzisiaj rano obudziliśmy się pełni energii, dlatego wykorzystaliśmy to i udaliśmy się na spacer do lasu. Po powrocie rozwijaliśmy umiejętności intelektualne podczas gier słownych oraz mogliśmy wykazać się sprytem i zwinnością grając w różne mega gry. Po obiedzie zamieniliśmy się w małych artystów i stworzyliśmy piękne dzieła metodą quillingu. Ten dzień zakończyliśmy ogniskiem, na którym zjedliśmy pyszne kiełbaski oraz wyładowaliśmy resztki naszej energii bawiąc się w zabawy integracyjne.

Kulka Max, grupa Pani Natalii T.
Nasz kolejny dzień minął bardzo dobrze. Po śniadaniu wyszliśmy na spacer do lasu. Pogłębialiśmy swoje więzi grając w planszówki i gry integracyjne, mieliśmy też zajęcia z sumo, na których walki były bardzo wyrównane. Po obiedzie zagraliśmy w mafię, a gdy rozpogodziło, ruszyliśmy na zajęcia quadowe. Ostatnimi dzisiejszymi zajęciami był waterball, czyli bezskuteczna i zabawna próba utrzymania równowagi w specjalnych kulach umieszczonych na wodzie.

Kulka Max, grupa Pani Weroniki K.
Dzisiaj rozpoczęliśmy czwarty dzień naszych kolonii. Na popołudniowych zajęciach dowiedzieliśmy się, czym jest łączność i wykorzystując alfabet Morse'a nadawaliśmy oraz odbieraliśmy wiadomości. Następnie byliśmy na zajęciach waterball. Wieczorem odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz zabawami integracyjnymi.

Kulka Open, grupa Pani Oliwii M.
Dziś od rana graliśmy w przeróżne gry. Najpierw rozpoczęliśmy od Awantury o Wiedzę, którą wygrała drużyna niebieska. Licytowaliśmy pytania, na które później odpowiadaliśmy, by zdobywać punkty. Następnie odbyły się rozgrywki w gry uno, czółko, karty i dobble. Później udaliśmy się na zajęcia Archery Challenge i rozegraliśmy drużynowy turniej strzelania z łuku. Po obiedzie skorzystaliśmy z symulatora kosmicznych lotów, czyli z żyroskopu. Wieczorem odbyła się gra terenowa Mazurska Pułapka, wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny D.
Czwartego dnia zaczęliśmy dzień od turnieju gier planszowych, co pochłonęło nas bez reszty. Kiedy pogoda się poprawiła, wzięliśmy udział w zapasach sumo, świetnie się przy tym bawiliśmy! Na koniec dnia czekała na nas gra terenowa Mafia w pobliskim lesie, która zakończyła dzisiejsze zajęcia. Nie możemy się doczekać następnego słonecznego dnia!

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Dominiki B.
Dzień rozpoczęliśmy od malowania plakatów. Następnie graliśmy na magicznych dywanach oraz poznawaliśmy podstawy survivalu. Wybraliśmy się również nad jezioro, gdzie płynęliśmy smoczą łodzią. Dzień skończyliśmy ogniskiem

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Kornelii B.
Dzień dostarczył nam wiele emocji. Na początku spędziliśmy miło czas grając w gry planszowe. Po obiedzie wyszło słońce, więc udaliśmy się na zajęcia strzelania z łuku. Instruktor zorganizował pojedynek, aby nas zmotywować do celności. Następnie stworzyliśmy flagę własnego obozu. Wykazaliśmy się dużą kreatywnością podczas tego zadania. Po kolacji czekało na nas ostatnie dzisiejsze zadanie, czyli gra terenowa Mafia.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Dzisiejszy poranek spędziliśmy na graniu w gry planszowe oraz na zabawach integracyjnych, co sprawiło, że jeszcze bardziej zacisnęliśmy między sobą więzi. Następnie przed obiadem wybraliśmy się na walki gladiatorów. Wzięliśmy udział w turnieju i świetnie się przy tym bawiliśmy! Po obiedzie mieliśmy okazję skorzystać z żyroskopu. Było to niepowtarzalne wydarzenie. Na następnych zajęciach wyszliśmy do lasu poznać tajniki survivalu. Nauczyliśmy się do czego służy puszka survivalowa oraz jak zbudować szałas z wojskowej pałatki. Naszymi ostatnimi zajęciami tego dnia była gra terenowa w lesie. Rozwiązywaliśmy ciekawą zagadkę, szukając w lesie podpowiedzi. To był bardzo intensywny i ciekawy dzień!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy wspólnie się integrując podczas grania w gry planszowe. Po obiedzie wybraliśmy się na walki gladiatorów. Przy użyciu lancy każdy z nas mógł zawalczyć ze swoim przeciwnikiem o tytuł najlepszego gladiatora. Cała zabawa wzbudziła wiele emocji! Kolejnymi zajęciami była gra Błędny Azymut. Poznaliśmy sposoby wyznaczania stron świata, a następnie rozpoczęliśmy grę terenową przy użyciu kompasu. Wieczorem odbyła się nocna gra w lesie. Po wysłuchaniu mrocznej historii próbowaliśmy rozwiązać zagadkę przy pomocy łamigłówek rozwieszonych w lesie.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Pauliny S.
Wtorek zaczęliśmy wycieczką autokarową do Mikołajek. Poznaliśmy miejsca, które odwiedził kosmita Yazrum podczas swoich mazurskich eskapad i udokumentowaliśmy je robiąc zdjęcia. Po zasłużonym odpoczynku wzięliśmy udział w laserowym paintballu, który sprawił nam dużo radości. Dzień zakończyliśmy grami integracyjnymi i pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od szukania śladów Yazruma i kosmitów na wycieczce w Mikołajkach. Wykonaliśmy tam zdjęcia do tajnego raportu. Następnie graliśmy wspólnie w karty i gry planszowe. Nauczyliśmy się również jeździć na segwayu po specjalnie przygotowanym torze. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się. Był to bardzo ciekawy dzień i zostanie w naszej pamięci na długo.

Power Jump, grupa Pani Julii R.
Dzień zaczęłyśmy od zabawy na wirtualnych dywanach. Na zajęciach z wychowawcą robiłyśmy laurki, integrowałyśmy się z koleżankami i kolegami z innej grupy i razem wzięłyśmy udział w Top Model. Kubuś Puchatek zaprosił nas na swoje urodziny. Dzień zakończyłyśmy seansem w kinie na ciekawym trójwymiarowym filmie. Cudownie spędziłyśmy ten dzień.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny L.
Kolejny dzień wspólnej zabawy za nami! Rano wzięliśmy udział w turnieju gier planszowych oraz karcianych. Nasza ulubiona gra to zdecydowanie palce w pralce, prezentowaliśmy się również na pokazie mody. Po obiedzie graliśmy na wirtualnych dywanach. Komputerowych emocji i fizycznej aktywności nie brakowało. Wieczór zakończył się wspólną grą terenową Mazurska Pułapka. Czekamy na atrakcje jutro!

Summer Challenge, grupa Pani Igi O.
Dzień rozpoczęliśmy na wieży z skrzynek, gdzie każdy miał okazję spróbować swoich sił przy wspinaczce na własnoręcznie zbudowaną wieżę. Trzeba było wykazać się równowagą! W Strefie UFO mieliśmy okazję zapoznać się z tajnymi raportami na temat pobytu kosmitów na Mazurach. Był również czas na kalambury.

Summer Challenge, grupa Pani Julii S.
Dzień rozpoczął się pod deszczowym znakiem zapytania, ale korzystając z zadaszonego namiotu zorganizowaliśmy emocjonujące walki sumo. Potem graliśmy w głuchy telefon. Gdy całkiem się rozpogodziło, pływaliśmy na bezburtowych kajakach sit on top.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Wtorek zaczęliśmy od przeróżnych gier planszowych oraz gier zespołowych, następnie braliśmy udział w emocjonujących bitwach gladiatorów, walka była zacięta. Graliśmy również drużynami na punkty w wielki quiz o świecie. Znaleźliśmy również chwilę na naszą ulubioną mafię. Wesoły czas w waterballu, czyli zabawie w wielkich kulach wodnych pokazał, jak ciężko jest utrzymać równowagę na wodzie. Popołudniowy turniej pod tytułem Awantura o Wiedzę dotyczył wiedzy ogólnej i wiedzy kolonijnej. Na koniec dnia odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz zabawami animacyjnymi.

Summer Challenge, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu wszyscy graliśmy w planszówki. Potem uczyliśmy się strzelać z wiatrówek. Po smacznym obiedzie braliśmy udział w konkursie budowaniu burzofortów z koców. Następnie uczyliśmy się strzelać z łuków. Po kolacji wzięliśmy udział w pełnej emocji grze terenowej Mafia.

Summer Challenge, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od integracyjnych zabaw oraz gier w grupie. Następnie mieliśmy okazję skorzystać z żyroskopu, gdzie bawiliśmy się super. Strzelanie z łuku połączone było z wysłuchaniem wielu ciekawych informacji na jego temat. Weszliśmy też do tajnej Strefy UFO, gdzie poznaliśmy ściśle poufne raporty. Na koniec dnia uczestniczyliśmy przy ognisku oraz piekliśmy kiełbaski.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Ch.
Poranek rozpoczęliśmy od zajęć z wychowawcą, na których świetnie się bawiliśmy. Graliśmy w różne planszówki oraz rozmaite gry i zabawy. Mogliśmy również spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód na segwayu. Urządziliśmy turniej gry w siatkówkę, wyłoniliśmy zwycięską drużynę. Następnie odbyły się zajęcia Akcja Integracja – mieliśmy za zadanie rywalizować ze sobą w m.in. wieloosobowych nartach czy trzyosobowych spodniach. Na koniec dnia poszliśmy do lasu i wzięliśmy udział w fabularnej grze terenowej.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Wtorek zaczęliśmy od gier karcianych oraz planszowych. Mocy wrażeń doświadczyliśmy podczas Archery Challenge. Podzieleni na dwie drużyny prezentowaliśmy swoją celność oraz zwinność. Naszą kreatywność pobudziła zabawa w historyjki ABC. Po południu popłynęliśmy w rekreacyjną wyprawę rowerami wodnymi po przepięknym jeziorze Łęsk. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową Mafia. Nie możemy się doczekać kolejnego dnia pełnego wrażeń!

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Dziś jeździliśmy segwayem po specjalnie przygotowanej trasie. Pani instruktorka asekurowała nas i świetnie sobie poradziliśmy. Nasz kolega z grupy, Franek, poprowadził karcianą grę mafia dla koleżanek i kolegów, a wieczorem odbyliśmy zupełnie inną grę terenową o tej samej nazwie. Było wiele pozytywnych emocji.

VIP, grupa Pani Wiktorii Ch.
Rano udaliśmy się na spacer do lasu. Po powrocie graliśmy w kalambury i udaliśmy się na seans do sferycznego kina 3D. Po południu doskonaliliśmy umiejętności strzeleckie podczas zajęć na strzelnicy paintballowej oraz graliśmy w gry planszowe. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową Mafia.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż