RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus III (16.07-26.07.2023)


Dzień 6 - Piątek pełen przygód

Dodany: 2023.07.21
Komentarze: 0
Zdjęcia: 799
Wideo: 1

Wraz z promieniami słońca w pełnej oczekiwania ciszy poranka wyruszyliśmy na kulkowe zajęcia, by pływać po jeziorze Łęsk w kajakach, rowerach wodnych, smoczych łodziach, by wspinać się wzwyż po ściance, skrzynkach i skakać wysoko na eurobungee. Zagłębiliśmy się w zieleń lasu na podchody, spacery oraz ćwiczenia survivalowe lub w celu zdobycia materiału do wykonania magicznej miotły Nimbus 2023. Zmierzyliśmy się w walkach gladiatorów i sumo, w pojedynkach łuczniczych i paintballowych. Wyruszyliśmy po nowe doświadczenia, wiedzę, radość i przygodę.

33 Przygody, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od udziału w Akcji Integracji, podczas której mieliśmy okazję rywalizować ze sobą w przeróżnych konkurencjach. Następnie za pomocą kompasu szukaliśmy podpowiedzi i odgadywaliśmy ciekawe zagadki. Potem poszliśmy postrzelać z łuku. Zapoznaliśmy się z prawidłową postawą strzelecką oraz dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy na temat budowy łuku. Graliśmy w mafię. Poszliśmy na plażę, gdzie mogliśmy się kąpać oraz opalać. Pod wieczór mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego super się bawiliśmy.

33 Przygody, grupa Pani Mileny K.
Dzień zaczęliśmy od śniadania. Później mieliśmy okazję pojeździć na segwayu. Każdy z nas przejechał tor przygotowany przez panią instruktor. Następnie przeszliśmy na walki gladiatorów. Walczyliśmy w parach i po kolei się eliminowaliśmy, aż został zwycięzca. Później całą grupą poszliśmy na grupowe pamiątkowe zdjęcie na plaży. Jeszcze przed obiadem zdążyliśmy zagrać w siatkówkę. Po obiedzie graliśmy w ogromne wersje popularnych gier - jenga, twister. Przed kolacją walczyliśmy w strojach sumo. Na koniec dnia poszliśmy na grę terenową Błędny Azymut, w której używaliśmy kompasów.

Adrenalina, grupa Pani Agaty G.
Po śniadaniu układaliśmy wieżę ze skrzynek, jednocześnie się na nią wspinając. Potem mieliśmy Archery Challenge, czyli starcie łuczników. Na kolejnych zajęciach doskonaliliśmy podstawowe style pływackie, a część z nas uczyła się pływać. Po obiedzie udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, gdzie mieliśmy możliwość pokonać cztery trasy o różnych stopniach trudności. Następnie przeszliśmy ćwiczenia astronauty na żyroskopie, dzięki czemu przeżyliśmy podobne wrażenia jak podczas startu rakiety kosmicznej. Po kolacji uczyliśmy się podstawowych technik szyfrowania wiadomości, które wykorzystaliśmy w grze terenowej Błędny Azymut, rozegranej na terenie ośrodka.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Sz.
Od rana szkoliliśmy się w zakresie taktyki i strategii. Dzień uświetniła nam gra francuska oraz rozgrywki w siatkówkę. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach łuczniczych Archery Challenge oraz grze terenowej Błędny Azymut, podczas której uczyliśmy się korzystać z kompasu. Wieczorem wspinaliśmy się na ściankę wspinaczkową o czterech stopniach trudności.

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Piątek rozpoczęliśmy drugą grą paintballową w drużynach. Wiedzieliśmy już, co i jak, dzięki czemu zabawa była jeszcze lepsza. Wybraliśmy się też na plażę, gdzie mogliśmy się wykąpać w jeziorze. Po południu nauczyliśmy się podstaw taktyki i strategii, a potem wykorzystaliśmy nabyte umiejętności w terenie. Dowiedzieliśmy się także, jak wygląda prawidłowa postawa strzelecka i jak przełamać wiatrówkę, po czym mogliśmy z niej strzelać. Wieczorem byliśmy na parku linowym, gdzie mogliśmy przejść wybrany przez siebie poziom trudności.

Adrenalina, grupa Pani Kingi S.
Piątek zaczęliśmy od parku linowego, na którym pokonaliśmy dwa poziomy trudności. Następnie udaliśmy się na mini regaty bezburtowymi, jednoosobowymi kajakami sit on top. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy podstawy taktyki i strategii. Z użyciem imitacji broni pokonaliśmy trasę poza ośrodkiem. Poznaliśmy również zasady udzielania pierwszej pomocy oraz wykorzystaliśmy tę wiedzę podczas praktycznej gry terenowej. Na koniec dnia ćwiczyliśmy swoją równowagę podczas zajęć w waterballu.

BFF Extra, grupa Pani Julii C.
Rano bawiłyśmy się w grę francuską, polegającą na wykonywaniu określonych zadań i wyzwań. Następnie każda z nas miała okazję poczuć się jak prawdziwa projektantka mody, podczas tworzenia swojej wymarzonej koszulki. Jedynym ograniczeniem była tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia! Nie zabrakło również zajęć sportowych, podczas których uczyłyśmy się strzelać z łuku. Brałyśmy także udział w zajęciach na temat pracy aktorów, podczas której każda z nas brała aktywny udział. A wieczorem odbyło się świetne ognisko!

BFF Extra, grupa Pani Klaudii P.
Dzień szósty rozpoczęłyśmy od zajęć cyrkowych. Każda z nas mogła poczuć się jak prawdziwy cyrkowiec, próbując swoich sił w chodzeniu na szczudłach oraz jeździe bardzo dziwnym rowerem! Kolejną atrakcją było doskonalenie technik pływania pod okiem ratownika. Następnie wszystkie wzięłyśmy udział w warsztatach teatralnych, podczas których dowiedziałyśmy się więcej o pracy aktora, poznałyśmy techniki poprawnego oddechu oraz tajniki ruchu scenicznego. Na koniec miałyśmy możliwość przedstawienia naszej własnej sztuki! Wieczór poświeciłyśmy na waterball. Musiałyśmy przy tym wykazać się niezwykłą umiejętnością utrzymania równowagi! Dzień zakończyłyśmy grami i zabawami przy ognisku z pysznymi kiełbaskami.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Emilii S.
Dziś rano tworzyliśmy techniką origami kubeczki, łódki oraz piekło-niebo, kolorowaliśmy również obrazki. Następnie udaliśmy się do lasu i uczestniczyliśmy w zajęciach survivalowych. Robiliśmy szałasy i poznaliśmy wiele przydatnych technik przetrwania. Później rozwiązywaliśmy zagadki, które pozostawił dla nas kosmita Yazrum. Po pysznym obiedzie byliśmy w naszym kulkowym cyrku i uczyliśmy się jeździć na nietypowym rowerze oraz chodzić na szczudłach. Następnie dowiedzieliśmy się, czym jest taktyka i strategia oraz poznaliśmy techniki poruszania się żołnierzy. Wieczorem odbyła się impreza taneczna na Poziomie X. To był bardzo intensywny i ciekawy dzień.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Justyny W.
Dzisiaj tworzyliśmy łódki, kubki i grę piekło-niebo metodą origami. Odgadywaliśmy zagadki Yazruma w Strefie UFO, szukając odpowiedzi współpracując w grupach. Na cyrkowych zajęciach mieliśmy okazję przejść się na szczudłach i pojeździć na dziwnym rowerze. Skakaliśmy również na eurobungee. Na kolejnych zajęciach budowaliśmy w lesie szałasy z pałatki. Dzień zakończyliśmy wspaniałą imprezą na Poziomie X.

Harry Potter, grupa Pani Kamili Ch.
Piątek pełen wrażeń za nami. Kolejny magiczny test sprawności udowodnił, że my czarodzieje nie boimy się wysokości i zdobycie szczytu ścianki wspinaczkowej to dla nas łatwizna. Potem podczas leśnego spaceru musieliśmy znaleźć materiały potrzebne do stworzenie swojej własnej latającej miotły Nimbus 2023. Następnie uczyliśmy się tajemnych technik i doskonaliliśmy nasze nowe pojazdy, by podczas nadchodzącego meczu quidditcha były jak najszybsze. Na warsztatach plastycznych tworzyliśmy sowę Hedwigę techniką quillingu oraz czarodziejskie znaczki. Po obiedzie wzięliśmy udział w Turnieju Trójmagicznym, czyli grze terenowej. Zdobycie smoczego jaja, uwolnienie Trytona i przejście labiryntu nie sprawiły nam żadnych problemów. Na koniec dnia na eurobungee odbyliśmy lekcję lewitacji z profesorem Filiusem Flitwickiem.

Harry Potter, grupa Pani Oliwii P.
Dzisiaj wzięliśmy udział w lekcji lewitacji z profesorem Filiusem Flitwickiem, czyli udaliśmy się na eurobungee. Następnie stworzyliśmy magiczną miotłę. Zabawy przy tym było, co niemiara! Kolejną atrakcją była wycieczka kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Po obiedzie wzięliśmy udział w drużynowej grze terenowej Czara Ognia. Następnie wzięliśmy udział w grach i zabawach integracyjnych. Przed snem udaliśmy się do kina sferycznego 3D, czyli do centrum audiowizualnych prezentacji kosmosu, na niesamowity seans.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Kamili W.
Dzień rozpoczęliśmy od gry pod nazwą Zagadka Yazruma w Strefie UFO, staraliśmy się nawiązać kontakt z przedstawicielem innej cywilizacji. Mieliśmy także możliwość pokonania czterech tras o różnych poziomach trudności na ściance wspinaczkowej. Odbyliśmy również trening strzelania i wzięliśmy udział w starciu łuczników, czyli w Archery Challenge. Po obiedzie graliśmy w dwie gry terenowe na terenie ośrodka. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy skorzystać z kąpieli w jeziorze pod czujnym okiem ratownika wodnego. Natomiast wieczór spędziliśmy na niesamowitej imprezie na Poziomie X.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Ch.
Dzień rozpoczęliśmy od rozgrywki pełnej emocji, w której drużynowo licytowaliśmy ciekawe pytania. Następnie wspólnie graliśmy i bawiliśmy się przy słonecznej pogodzie. Później ubrani w maski ochronne oraz specjalne stroje stoczyliśmy drużynowy pojedynek za pomocą broni barwiącej. Pogoda nam sprzyjała, więc wybraliśmy się na wyprawę dwuosobowymi kajakami po naszym jeziorze. Na koniec dnia wyposażeni w gumowe lance i kaski rywalizowaliśmy na specjalnej, kolorowej macie. Celem było zrzucenie przeciwnika z podestu za pomocą lancy.

Kulka Max, grupa Pani Anny Z.
Dziś wybraliśmy się na kulkowy poligon. Tam toczyliśmy się w zorbie ze specjalnej górki oraz jeździliśmy quadami i rangerem po wymagających, terenowych torach. Po powrocie do ośrodka próbowaliśmy utrzymać równowagę w kuli umieszczonej na wodzie. Następnie wykonywaliśmy akrobacje z asekuracją na trampolinach eurobungee. Na koniec dnia wzięliśmy udział w zajęciach łącznościowych z wykorzystaniem telefonów polowych.

Kulka Max, grupa Pani Gabrieli W.
Doczekaliśmy się świetnych zajęć na kulkowym poligonie! Były quady, ranger oraz zorba. Gdy wróciliśmy z poligonu, przyszedł czas na baloniadę. Graliśmy z grupą pani Martyny, świetnie się bawiąc. Wieczorem braliśmy udział w bitwie na głosy oraz piekliśmy kiełbaski na ognisku.

Kulka Max, grupa Pani Martyny B.
Dzień był pełen emocji. Po śniadaniu wędrowaliśmy na kulkowy poligon. Tam jeździliśmy na quadach, rangerze oraz staczaliśmy się dolinką o łagodnym nachyleniu w zorbie. Było mnóstwo frajdy i uśmiechu. Następnie zjedliśmy obiad i poszliśmy grać w baloniadę, czyli na boisku od siatki odbijaliśmy balony wypełnione wodą. Graliśmy z przeciwną grupą. Było mnóstwo śmiechu. Po kolacji mieliśmy ognisko, podczas którego graliśmy w bitwę na głosy. Piekliśmy kiełbaski. Było super!

Kulka Max, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy na poligon, gdzie czekała nas moc atrakcji. Przejechaliśmy quadem po trudnym terenie. Stoczyliśmy się specjalnym torem wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli. Ostatnią atrakcją był off road pojazdem ranger. Następnie zagraliśmy w podchody na terenie ośrodka oraz graliśmy w mafię oraz pif paf. Wieczorem odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których stworzyliśmy swoje własne, unikatowe znaczki oraz nauczyliśmy się nowej techniki tworzenia dzieł artystycznych, czyli quilling. Był to bardzo ciekawy i wesoły dzień pełen atrakcji i świetnej zabawy.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Aleksandry Ś.
Dzień zaczęliśmy od wspinaczki na skrzynki. Było to świetne doświadczenie, które pozwoliło nam przetestować swoje umiejętności wspinaczkowe i zwiększyć swoją pewność siebie. Następnie mieliśmy zajęcia survivalowe, które były bardzo pouczające. Dowiedzieliśmy się, jak zbudować ognisko, jak rozpalić je za pomocą krzemienia i jak filtrować wodę. Było to bardzo praktyczne doświadczenie, które pozwoliło nam nauczyć się, jak przetrwać w dziczy. Pod koniec mieliśmy zajęcia z łączności, które były bardzo interesujące. Nauczyliśmy się, jak działa łączność i jakie są jej zastosowania. Dowiedzieliśmy się, jak korzystać z radia i jak przesyłać sygnały na odległość. Było to bardzo pouczające doświadczenie, które pozwoliło nam zrozumieć, jak ważna jest łączność. Ostatnią atrakcją było Archery Challenge, czyli strzelanie z łuków, podczas której każdy mógł przetestować swoją zwinność i spostrzegawczość.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Mikołaja M.
Nasz kolejny obozowy dzień zaczęliśmy od zajęć związanych z pierwszą pomocą, czyli gry terenowej Ranny Lotnik, podczas której nauczyliśmy się, jak stworzyć prowizoryczne nosze, żeby przenieść rannego oraz jak usztywnić kończyny. Następnie udaliśmy się na zajęcia, podczas których musieliśmy ułożyć jak najwyższą wieżę i na nią wejść w uprzęży z asekuracją. Później graliśmy w uno. Po zjedzonym obiedzie rozegraliśmy grę terenową Szpion, podczas której musieliśmy wyeliminować marszałka. Po kolacji mieliśmy zajęcia survivalowe, podczas których pani instruktor pokazała nam, jak można w naturalnych warunkach zbudować filtr do wody i posłużyć się krzesiwem. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Natalii K.
Dzisiaj zmieniliśmy element naszego porannego rozruchu, dodając do niego elementy tańca. Później poszliśmy do lasu, żeby móc przećwiczyć poznane wcześniej zwijki, przekraczanie skrzyżowań oraz uczyliśmy się, jak współpracować podczas misji. Później poznaliśmy podstawy survivalu, które mogliśmy wykorzystać w budowaniu naszego schronienia z pałatek. Po obiedzie ćwiczyliśmy umiejętności strzeleckie strzelając z wiatrówek. Zagraliśmy w grę drużynową Szpion, a później wspięliśmy się z asekuracją na wieżę ze skrzynek.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Wiktora D.
Dzień rozpoczęliśmy, tak jak zawsze, od rozgrzewki, lecz tym razem w tanecznym stylu. Potem poznaliśmy podstawy pierwszej pomocy i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat medycyny pola walki. Po obiedzie wybraliśmy się na żyroskop - urządzenie służące do treningu wytrzymałości pilotów myśliwców i astronautów. Przed kolacją graliśmy w taktyczną grę drużynową Szpion. Wieczorem natomiast uczyliśmy się jazdy na quadzie.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Agnieszki M.
Kolejny dzień pełen emocji za nami. Rano udaliśmy się na plażę i pływaliśmy rowerami wodnymi po jeziorze. Później poszliśmy na park linowy. Pokonywaliśmy dwie trasy - niebieską i zieloną. Nasze kolejne zajęcia to była Akcja Integracja. Mieliśmy okazję brać udział między innymi w wyścigach w wielkich nartach czy w przeciąganiu liny. Po obiedzie uczyliśmy się strzelać z łuku. Na koniec dnia wzięliśmy udział w imprezie na Poziomie X. Dzień kończymy z uśmiechami na twarzy.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Julii S.
Kolejny dzień naszych kolonii rozpoczęliśmy od nauki strzelania z łuku. To była super zabawa! Następnie udaliśmy się na żyroskop, gdzie spędziliśmy czas pełen wrażeń. Potem postanowiliśmy odpocząć, korzystając z uroków plaży. Po obiedzie czekały na nas dwie gry - Błędny Azymut i Zagadka Yazruma, przy których świetnie się bawiliśmy. Dzień zakończyliśmy imprezą na Poziomie X, po czym udaliśmy się do łóżek niezwykle ciekawi tego, jakie przygody spotkają nas jutro!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Magdaleny M.
Dzisiaj od rana bardzo wysoko skakaliśmy na eurobungee. Następnie chodziliśmy po parku linowym. Było to dla nas wspaniałe przeżycie. Później wyruszyliśmy na zajęcia survivalowe, podczas których dowiedzieliśmy się, czym jest puszka survivalowca oraz zbudowaliśmy prowizoryczne schronienie z pałatek. Później wyruszyliśmy na wyprawę rowerami wodnymi po pięknym jeziorze Łęsk. Na koniec dnia bawiliśmy się świetnie na imprezie na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ch.
Nasz dzień rozpoczął się od wyprawy na kulkowy poligon. Mieliśmy okazję skorzystać z takich atrakcji jak: ranger, zorba oraz quady. Po obiedzie zagraliśmy w emocjonujące bingo oraz grę na skupienie - numerki. Następnie każdy z nas zajął się tym sportem, który najbardziej lubi, czyli piłką nożną, koszykówką, siatkówką lub badmintonem. Na koniec dnia udaliśmy się na drugą dyskotekę na naszych koloniach - imprezę na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Anny N.
Kolejny dzień w Kulce zaczęliśmy od piłki na opak. To była ciekawa rozgrywka! Dzień umiliła nam wyprawa kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Kolejną atrakcją było pokonanie toru na segwayu, czyli dwuśladowym pojeździe elektrycznym, utrzymując równowagę. Po obiedzie przyszedł czas na granie w różne gry planszowe. Na koniec dnia odbyła się świetna impreza na Poziomie X! Nie możemy się doczekać jutra!

Summer Challenge, grupa Pani Gabrieli Cz.
Piątek zaczęliśmy od gier i zabaw. Bawiliśmy się w bociany i żabki oraz tworzyliśmy węzeł gordyjski z naszych rąk. Odbyła się również Awantura o Wiedzę, podczas której sprawdziliśmy naszą wiedzę w kilku kategoriach. Następnie graliśmy w waterpolo i podczas tego w kapokach graliśmy w piłkę, którą musieliśmy rzucać do specjalnych bramek na wodzie. Dzisiaj również odbyła się Akcja Integracja, na której wspólnie mogliśmy zobaczyć, jak wygląda nasza współpraca w różnych drużynach podczas zabaw zespołowych. Wieczorem wszyscy się wspaniałe bawiliśmy na imprezie na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Joanny B.
Dzień zaczęliśmy aktywnie, rozegraliśmy mecz korfballowy oraz passballowy. Było sporo śmiechu i zdrowej rywalizacji. Następnie nauczyliśmy się obsługiwać wiatrówki oraz ćwiczyliśmy naszą celność. Całkiem nieźle nam poszło. Podczas następnych zajęć popłynęliśmy na kajakach jednoosobowych sit on top w rejs po jeziorze Łęsk pod czujnym okiem naszego ulubionego ratownika. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze francuskiej oraz selfie challenge. Wieczorem bawiliśmy się na imprezie tanecznej na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Julii A.
Dzień rozpoczęliśmy od śniadania. Potem udaliśmy się na kulkowy poligon. Jeździliśmy tam na quadach, rangerami i kulaliśmy się w zorbie – ogromnej kuli. Wróciliśmy z poligonu i zjedliśmy obiad. Po dobrym posiłku udaliśmy się na grę w bingo. Potem popłynęliśmy kajakami jednoosobowymi sit on top w rejs po jeziorze Łęsk z ratownikiem. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Wiktorii B.
Dzisiaj wybraliśmy się na wyprawę jednoosobowymi kajakami sit on top. Następnie uczestniczyliśmy w Akcji Integracji, podczas której na przykład chodziliśmy w specjalnych nartach. Dzień spędziliśmy też na wielu grach i zabawach. Graliśmy w grę francuską czy selfie. Niektórzy z nas w tym czasie korzystali ze specjalnego pakietu paintballowego. Na koniec wzięliśmy udział w imprezie na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny D.
Dziś wstaliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ od razu po śniadaniu wybraliśmy się na zajęcia na poligonie. Bardzo nam się tam podobało, ponieważ mogliśmy przejechać się quadem, rangerem oraz zorbą. To były zajęcia, o których na pewno długo nie zapomnimy. Po powrocie mogliśmy zrelaksować się przy grach i zabawach na świeżym powietrzu z naszymi kolegami i koleżankami. Kolejne zajęcia to walki gladiatorów. To była świetna zabawa! Wieczorem bawiliśmy się na imprezie na Poziomie X. Tańczyliśmy i bawiliśmy się aż do końca zajęć. Ten dzień był bardzo udany i nie możemy doczekać się następnych zajęć!

VIP, grupa Pani Oliwii M.
Piątek zaczęliśmy od gry terenowej Błędny Azymut, ucząc się korzystania z kompasu. Następnie zagraliśmy w baloniadę oraz mafię. Osoby, które wykupiły pakiet ekstra paintballowy, rozegrały mecz w np. laserowy paintball. Po obiedzie odbyła się impreza taneczna na plaży z proszkami holi oraz rejs smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

VIP, grupa Pani Roksany M.
Piątek już za nami! Rozpoczęliśmy go od turnieju baloniady, a następnie pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat Kulki, grając w grę francuską. W tym samym czasie osoby, które wykupiły Pakiet Ekstra Paintballowy, udały się na jego realizację, między innymi grając w laserowy paintball. Następnie poszliśmy na grę terenową Błędny Azymut, podczas której szkoliliśmy nasze umiejętności związane z wykorzystaniem kompasu. Po obiedzie udaliśmy się na plaża party z kolorowymi proszkami holi. Kolejnym punktem naszego dnia był park linowy, na którym mieliśmy do pokonania dwie trasy o różnym stopniu trudności. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami, podczas którego integrowaliśmy się grając w ogniskowe zabawy.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż