RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus VI (18.08-28.08.2023)


Dzień 3 - Niedziela pełna atrakcji

Dodany: 2023.08.20
Komentarze: 2
Zdjęcia: 662
Wideo: 1

Wszyscy bawili się dzisiaj wyśmienicie! O nudzie nie było mowy. To kolejny bardzo aktywny dzień, który spędziliśmy na zajęciach programowych. Poznawaliśmy okolice naszego ośrodka oraz las i jezioro. Za nami niedziela pełna wrażeń, uśmiechów i radości.

33 Przygody, grupa Pani Justyny W.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć cyrkowych, podczas których jeździliśmy bardzo nietypowym rowerem. Uczyliśmy się również chodzić na szczudłach. Następnie graliśmy w grę terenową Błędny Azymut, podczas której za pomocą kompasu odnajdywaliśmy numerki i rozwiązywaliśmy zagadki pod nimi ukryte. Byliśmy również na plaży i kąpaliśmy się w jeziorze Łęsk. Rozegraliśmy też mecz piłki nożnej. Skakaliśmy na trampolinach eurobungee. Dzień zakończyliśmy tańcząc na dyskotece.

33 Przygody, grupa Pani Wiktorii D.
Dzisiaj nasza przygoda rozpoczęła się od nauki jazdy na segwayu. Następnie uczyliśmy się strzelać z łuku do celu. Seans „Magiczny Glob” w kinie sferycznym był bardzo interesujący. Korzystając z dobrej pogody udaliśmy się rekreacyjną wyprawę rowerami wodnymi. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka, na której świetnie się bawiliśmy.

Adrenalina, grupa Pani Anny M.
Niedziela zaczęła się zajęciami w Strefie UFO. Przekroczyliśmy bramę bazy, weszliśmy do kokpitu spodka, obejrzeliśmy film o Kosmicznych Mazurach oraz odwiedziliśmy Laboratorium, w którym testowaliśmy urządzenia kosmitów. Później plażowaliśmy nad jeziorem Łęsk. Po obiedzie uczestniczyliśmy w paintballowym treningu snajperskim. Następnie w przebraniu sumo stoczyliśmy pojedynki. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową. Nie możemy doczekać się kolejnych atrakcji.

Adrenalina, grupa Pani Kornelii W.
Dzień zaczęliśmy bardzo aktywnie od układania wieży ze skrzynek, jednocześnie się na nią wspinając. Następnie korzystając ze słonecznej pogody udaliśmy się na odpoczynek i kąpiele na plaży przy jeziorze Łęsk. Po południu wzięliśmy udział w grze paintballowej, czyli grze zespołowej polegającej na walce przy użyciu broni barwiącej. Oczywiście byliśmy wyposażeni w odzież oraz maski ochronne. Udaliśmy się również na film przygodowo-edukacyjny w kinie sferycznym 3D. Wieczór natomiast zakończyliśmy tańcząc na dyskotece.

Adrenalina, grupa Pana Mikołaja M.
Dzisiejszego ranka zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na boisko, gdzie rozegraliśmy turniej koszykówki. Po krótkiej przerwie wraz z panią instruktor poszliśmy na strzelnicę paintballową, gdzie wzięliśmy udział w konkursie strzeleckim. Następnie korzystając z pięknej pogody poszliśmy na plażę, gdzie pod okiem ratowników kąpaliśmy się w jeziorze. Po obiedzie sprawdziliśmy swoją celność podczas strzelania z łuków do tarcz. Na następne zajęcia wybraliśmy się do tajnej Strefy UFO, gdzie poznaliśmy wiele ciekawostek, których nie możemy nikomu zdradzić. Dzień zakończyliśmy grą terenową w lesie. To był bardzo ciekawy dzień!

BFF Extra, grupa Pani Oliwii M.
Niedziele rozpoczęłyśmy od zajęć Błędy Azymut, na których nauczyłyśmy się prawidłowo korzystać z kompasu. Następnie pokonałyśmy park linowy oraz poszłyśmy na plażowanie. Później stworzyłyśmy nasze koszulki. Dzień zakończyłyśmy grą terenową Mafia, podczas której wcieliłyśmy się w detektywów i próbowałyśmy rozwiązać zagadkę.

BFF Extra, grupa Pani Roksany M.
Nie zwalniamy z tempa. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od Akcji Integracji, podczas której brałyśmy udział w wielu zabawach, które wymagały współpracy całej naszej grupy. Następnie wybrałyśmy się na ściankę wspinaczkową. Każda z nas miała możliwość wspinania się na trasy o różnych poziomach trudności. Po obiedzie plażowałyśmy nad jeziorem Łęsk. Później odbyło się malowanie w chmurach, czyli na rozciągniętej między drzewami foli, co pozwalało osiągnąć ciekawe efekty plastyczne. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową Mafia.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu odbyliśmy zajęcia z taktyki i strategii. Zapoznaliśmy się z zasadami poruszania się w określonych szykach i formacjach. Po tych zajęciach udaliśmy się na ściankę wspinaczkową. Mieliśmy do pokonania aż cztery poziomy trudności. Następnie poszliśmy na plażę. Po obiedzie zagraliśmy w grę terenową Enigma. Później stoczyliśmy bitwę paintballową, a po kolacji bawiliśmy się na dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Agnieszki M.
To był udany dzień. Zaczęłyśmy go od nauki unoszenia się nad ziemią. Wyposażone w uprząż lewitowałyśmy w czasie skoków na trampolinie. Po tej lekcji postanowiłyśmy odpocząć na plaży podczas opalania i kąpieli w jeziorze. Następnie brałyśmy udział w zajęciach, podczas których robiłyśmy zdjęcia z różnymi osobami oraz przedmiotami w grupach. Po obiedzie brałyśmy udział w grze terenowej, podczas której naszym celem było pokonanie bazyliszka. Później tworzyłyśmy znaczki oraz postacie z książek o Harrym Potterze metodą quillingu. Na koniec dnia bawiłyśmy się na dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Marii K.
Dzień trzeci rozpoczęliśmy grając w mega twistera, mega bierki oraz sprawdzając swoją szybkość w łapaniu dużej jengi. Potem udaliśmy się na plażę, gdzie pod okiem ratowników odpoczywaliśmy i pływaliśmy w jeziorze. Nastała chwila na konkurs, podczas którego robiliśmy zdjęcia przeróżnym magicznym przedmiotom. Po zajęciach udaliśmy się na grę w Komnacie Tajemnic, gdzie czekał na nas bazyliszek. Mogłyśmy pokonać go jedynie rozwiązując zadania. Na koniec magicznego dnia na cześć jego pokonania odbyła się dyskoteka. To był kolejny niesamowity dzień w Hogwarcie.

Harry Potter, grupa Pani Olgi S.
Dzień zaczęliśmy od nauki przetrwania w Zakazanym Lesie. Robiliśmy miejsce obozowe z pałatek wraz z miejscem na ognisko. Po survivalowych przygodach przeszliśmy na plażę, gdzie złapaliśmy trochę słońca i ochłodziliśmy się w wodzie. Wspólnie rozpoczęliśmy Test Tajnej Wiedzy. Dużo główkowaliśmy, co pomogło nauczyć nam się wielu nowych rzeczy. Na następnych zajęciach pokonywaliśmy bazyliszka w Komnacie Tajemnic. Mieliśmy też okazję przenieść się na chwile do magicznego świata w gwiezdnym kinie. Wieczorem wspólnie bawiliśmy się na dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Zuzanny L.
Kolejny magiczny dzień za nami. Rano wzięliśmy udział w niesamowitych pojedynkach na zaczarowanych dywanach oraz spędziliśmy czas na plaży. Po południu czekała na nas gra terenowa w Komnacie Tajemnic. Mieliśmy do wykonania zadania umożliwiające pokonanie bazyliszka. Wzięliśmy też udział w Akcji Integracji, czyli szalonej zabawie z wielonartami, wielospodniami i przeciągniemy liny. Dzień zakończył się wspólną zabawa podczas dyskoteki. Nie możemy doczekać się jutra.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Pauliny S.
Trzeciego dnia naszej kolonii odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których własnoręcznie tworzyliśmy znaczki oraz wykonywaliśmy prace plastyczne metodą quillingu. Następnie przeszliśmy szkolenie astronauty na żyroskopie, dzięki któremu odczuliśmy wrażenia podobne do tych odczuwalnych podczas startu rakiety kosmicznej. Później czekały na nas jeszcze zajęcia ze strzelania z wiatrówek sprężynowych, skoki na eurobungee, a także wyprawa jednoosobowymi kajakami sit on top. Po kolacji natomiast wszyscy razem świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Julii M.
W sobotni poranek zamieniliśmy się w konstruktorów i tworzyliśmy duże budowle z bambonady. Potem udaliśmy się na eurobungee, gdzie wyposażeni w uprząż skakaliśmy na trampolinach. Następnie odkryliśmy przeróżne gry na magicznych dywanach. Po południu wybraliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy się wykąpać w jeziorze Łęsk. Wieczorem rozwiązywaliśmy zagadki podczas gry terenowej Mazurska Pułapka.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Po śniadaniu udałyśmy się popływać dwuosobowymi kajakami, którymi poznawałyśmy jezioro Łęsk. Potem byłyśmy na plaży, na której grałyśmy w karty, malowałyśmy różne rysunki, czytałyśmy książki i pływałyśmy w jeziorze. Na kolejnych zajęciach poznałyśmy podstawy pracy aktora, zasady poprawnego oddechu oraz ruchu scenicznego. Po obiedzie odbyły się walki gladiatorów. Zostałyśmy wyposażone w gumowe lance i w kask ochronny, aby rywalizować na specjalnej macie. Następnie wspólnie pisałyśmy nasz herosowy hymn, który przedstawimy na konkursie. Po kolacji miałyśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Dzień rozpoczęliśmy od przygotowań do drugiej części warsztatów teatralnych oraz wymyślania hymnu obozowego. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach Ale Cyrk! Uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździliśmy dziwnym rowerem, który wymaga dużej zręczności. Wybraliśmy się na plażę i kąpaliśmy się w jeziorze. Po południu każdy z nas mógł spróbować swoich sił podczas wspinania się na ściankę o wysokości ponad ośmiu metrów, na trasach o czterech poziomach trudności. Uczyliśmy się dziś także posługiwać mieczem. Wieczorem piekliśmy kiełbaski i bawiliśmy się przy ognisku.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Kolejny dzień na Kulce oznacza kolejne, świetne atrakcje. Dzień rozpoczęliśmy od nauki szyfrów, czyli od Enigmy. Następnie pracowaliśmy nad naszym hymnem. Później poznawaliśmy podstawy survivalu, czyli sztuki przetrwania i budowaliśmy schronienie z pałatek. Obejrzeliśmy też bardzo ciekawy film w kinie sferycznym 3D. Odczucia po seansie są nie do opisania. Wieczorem wyruszyliśmy na rejs starożytną smoczą łodzią do rytmu wybijanego na bębnie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, podczas którego bawiliśmy się, śpiewaliśmy i piekliśmy kiełbaski.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Dziś po śniadaniu ubraliśmy się w kapoki i chwyciliśmy za pagaje, aby wyruszyć w rejs smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Podziwialiśmy piękne widoki, podczas gdy bębniarz wybijał nam rytm wiosłowania. Cieszyliśmy się dalej dobrą pogodą i zostaliśmy na plaży, aby zażyć kąpieli w jeziorze. Nauczyliśmy się dziś także jak chodzić na szczudłach , jak również jak opanować jazdę na dziwnej machinie. Po obiedzie Hestia zabrała nas na warsztaty teatralne, gdzie pokazała nam techniki oddychania i jak pozbyć się tremy. Improwizowaliśmy też różne sceny. Pisaliśmy dziś także hymn herosów, a wieczorem wspólnie bawiliśmy się przy ognisku.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli O.
Kolejny dzień to kolejne atrakcje. Z samego rana udaliśmy się do lasu, by dowiedzieć się jak herosi mogą radzić sobie w survivalowych warunkach oraz jak budować schronienia. Następnie poszliśmy na plażę, gdzie schłodziliśmy się w jeziorze. Po obiadku przeszliśmy dwie trasy parku linowego. Następnie odbyliśmy trening strzelecki i umiemy posługiwać się łukami. Wieczorem, w przyjaznej atmosferze, graliśmy, śpiewaliśmy i piekliśmy kiełbaski przy ognisku. To był naprawdę udany dzień.

Obóz Herosów, grupa Pani Magdy K.
Niedzielę rozpoczęliśmy od treningu łucznictwa. Pod okiem Artemidy uczyliśmy się jak poprawnie strzelać z łuku i wzięliśmy udział w turnieju. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie pod okiem ratownika korzystaliśmy z przepięknej pogody kąpiąc się w jeziorze. Przed obiadem udaliśmy się z Posejdonem na naukę walki mieczami. Wyłoniliśmy również najlepszego wojownika z naszej grupy. Po obiedzie przyszedł czas na gwiezdne kino, w którym obejrzeliśmy film o kosmosie. Następnie udaliśmy się na pierwsze zajęcia pisania hymnu obozu. Przed kolacją przyszedł czas na pływanie kajakami turystycznymi. Razem z ratownikiem popłynęliśmy w rejs po jeziorze Łęsk. Na koniec dnia wraz z grupą Posejdonów udaliśmy się na ognisko. Zagraliśmy w gry, zaśpiewaliśmy szanty, zjedliśmy przepyszne kiełbaski upieczone na ognisku, a na koniec zatańczyliśmy belgijkę.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Szymona B.
Ten dzień rozpoczęliśmy od porannego rozruchu, podczas którego nauczyliśmy się wykonywać poprawnie pompki. Po śniadaniu integrowaliśmy się na podobozie. Graliśmy w uno i dużo rozmawialiśmy. Następnie odbyły się zajęcia łącznościowe. Poznaliśmy alfabet Morse’a i nauczyliśmy się korzystać z telefonów polowych. Musieliśmy wykazać się dokładnością i współpracą w grupie. Później wybraliśmy się na arenę paintballową. Ubrani w mundury i maski paintballowe podzieliliśmy się na dwie drużyny. Rozpoczęła się emocjonująca gra. Potem na rowerach wodnych podziwialiśmy piękno Mazur. Następnie ćwiczyliśmy musztrę na naszym podobozie. Wieczorem wybraliśmy się na symulator lotów kosmicznych. Zapięci w pasy bezpieczeństwa mogliśmy poczuć się jak prawdziwi astronauci kręcąc się dookoła na żyroskopie.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Niedziela rozpoczęła się od wspólnej integracji na podobozie. Uwielbiamy grać razem w karty i śpiewać piosenki. Graliśmy w uno i kenta. Następnie wybraliśmy się na pierwszą grę paintballową. W skupieniu wysłuchaliśmy wszystkich najważniejszych zasad i przystąpiliśmy do ubierania mundurów, które chroniły nas podczas gry przed kolorowymi kulkami. Zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny i zaczęła się emocjonująca rozgrywka. Podczas zajęć łącznościowych wysłuchaliśmy historii dotyczącej sposobów przekazywania informacji w starożytności. Następnie poznaliśmy alfabet Morse’a i nauczyliśmy się nadawać wiadomości za pomocą rąk i chorągiewek. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób korzystać z telefonów polowych. Wybraliśmy się też na wyprawę kajakami po jeziorze Łęsk. Podziwialiśmy przepiękne widoki i dużo się śmialiśmy. Następnie zajęliśmy się ćwiczeniem musztry. Dopracowywaliśmy chodzenie w szykach i reagowanie na komendy. Wieczorem odbyły się walki gladiatorów. Każdy z nas dopingował swojej drużynie. To był intensywny dzień!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Dominiki B.
Niedzielny poranek zaczęliśmy od malowania w chmurach, czyli malowania farbami na rozciągniętej folii. Następnie pływaliśmy po naszym jeziorze rowerami wodnymi. Następnymi zajęciami był Błędny Azymut. Nauczyliśmy się wyznaczać azymut przy pomocy kompasu, a następnie rozwiązywaliśmy specjalnie przygotowane zagadki. Stoczyliśmy dziś również walki sumo. Ubrani w specjalne stroje i kaski ochronne rywalizowaliśmy na macie. Ostatnią atrakcją tego dnia była Mazurska Pułapka, gra terenowa, której celem było rozwiązanie zagadek, aby uratować świat przed Simonem.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zuzanny Ś.
Dzień rozpoczęliśmy od ekstremalnej przejażdżki quadami po specjalnie przygotowanym torze. Po tym pełnym emocji poranku udaliśmy się na Akcję Integrację, podczas której staliśmy się jeszcze bardziej zgraną grupą. Wesołe wyścigi rozweseliły nas na resztę dnia i wyzwoliły niesamowite pokłady energii. Udaliśmy się też w rejs kajakami turystycznymi po naszym pięknym jeziorze. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej Błędny Azymut. Nauczyliśmy się jak używać kompasów oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat geografii. Tworzyliśmy dzisiaj wspaniałe budowle z klocków Lego oraz bambonady. Wieczór spędziliśmy na dyskotece w Cool Clubie, gdzie wytańczyliśmy się za wszystkie czasy.

Power Jump, grupa Pani Igi O.
Dzień rozpoczęliśmy budowania wieży ze skrzynek. Każdy miał okazję skonstruować własną i się po niej wspiąć. Następnie odbyły się zajęcia z mega gier: jenga, bierki, twister. Odbyły się również gry i zabawy na plaży, a także graliśmy w mafię. Na koniec dnia odbyły się zajęcia waterball, podczas których próbowaliśmy utrzymać równowagę w kuli umieszczonej na wodzie. To był świetny dzień.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny D.
Kolejny dzień zaczęliśmy na wysokościach, czyli od tego, na co czekaliśmy najbardziej. Oczywiście chodzi o park linowy. Mieliśmy okazję wspinać się po dwóch trasach. Każdy z nas wyszedł z tych zajęć bardzo zadowolony. Następnie graliśmy w gry na magicznym dywanie. Znaleźliśmy również czas na kąpiel w jeziorze. Po obiedzie wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych, na których stworzyliśmy piękne ilustracje nawiązujące do nazwy naszej kolonii. Na następnych zajęciach udaliśmy się do lasu na zajęcia z survivalu. Otrzymaliśmy wiele ciekawych informacji na temat tego, jak przeżyć w lesie oraz budowaliśmy szałasy. Na koniec dnia wzięliśmy udział w dyskotece, na której tańczyliśmy do samego końca.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Kolejny dzień wspaniałej przygody za nami. Na początek pokonywaliśmy trasy parku linowym. Po świetnej zabawie na świeżym powietrzu przyszedł czas na wyprawę kajakami jednoosobowymi po jeziorze Łęsk. W ramach odpoczynku udaliśmy się na plażę, by chwilę odsapnąć i się ochłodzić. Również mieliśmy okazje nauczyć się jazdy segwayem po specjalnie przygotowanym torze. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową w lesie. Naszym zadaniem było rozwiązanie zagadki. Poszło nam naprawdę świetnie!

Summer Challenge, grupa Pana Dawida K.
Dzisiaj nasze przygody rozpoczęliśmy od podróży kajakami przez jezioro Łęsk. Następnie udaliśmy się na jazdę segwayami, na których świetnie się bawiliśmy pokonując tor przeszkód. Następnie udaliśmy się na pojedynki gladiatorów, podczas których zmierzyliśmy się w przyjacielskiej rywalizacji. Następnie poszliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy schłodzić się i bawić w wodzie. Wieczorem byliśmy w parku linowy, na którym sprawdzaliśmy swoją zręczność. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, podczas której świetnie bawiliśmy się do muzyki.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny W.
Awantura o Wiedzę to gra, którą rozpoczęliśmy niedzielę. Pływając kajakami po jeziorze Łęsk mieliśmy okazję podziwiać otaczającą nas przyrodę. Kolejną atrakcją były skoki na eurobungee. Uczyliśmy się też podstawowych technik szyfrowania. Dzień zakończyliśmy grą w Mafię.

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii M.
Dzisiejszego poranka powitała nas piękna, słoneczna pogoda, więc wybraliśmy się nad jezioro, aby wypłynąć w rejs rowerami wodnymi. Opalaliśmy się w blasku słońca podziwiając uroki jeziora Łęsk. Następnie udaliśmy się na strzelnicę, aby spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówek. Później odbyły się zajęcia z szyfrowania, czyli Enigma. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, aby skorzystać z pięknej pogody i wykąpać się w jeziorze. Później udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił przechodząc trasy o czterech różnych poziomach trudności. Wieczorem na zakończenie dnia udaliśmy się do lasu, aby uczestniczyć w grze terenowej Mafia.

VIP, grupa Pani Aleksandry Ch.
Niedzielę rozpoczęliśmy od wejścia na ściankę wspinaczkową, która miała cztery rożne poziomy trudności. Następnie odbyliśmy turniej strzelecki na strzelnicy paintballowej. Za pomocą markerów paintballowych oddawaliśmy strzały do tarcz ze stanowisk strzeleckich. Po obiedzie wybraliśmy się na plażę, aby wypocząć i skorzystać z kąpieliska. Później poznaliśmy budowę quadu oraz przejechaliśmy się nim na specjalnym torze na naszym ośrodku. Potem przyszedł czas, abyśmy odkryli, kto był sprawcą przestępstwa w małym włoskim miasteczku, czyli wzięliśmy udział w nocnej grze terenowej Mafia.

VIP, grupa Pani Aleksandry Z.
Trzeci dzień kolonii rozpoczęliśmy na strzelnicy paintballowej, na której strzelaliśmy kulkami z farbą do tarcz i stoczyliśmy turniej o tytuł najlepszego strzelca. Następnie odpoczywaliśmy podczas sensu w kinie 3D, oglądając film dowiedzieliśmy się dużo nowych i ciekawych rzeczy o porach roku. Po obiedzie kąpaliśmy się w jeziorze, opalaliśmy się na plaży i miło spędziliśmy czas w swoim gronie. Następnie stanęliśmy przed wyzwaniem polegającym na ułożeniu najwyższej wieży ze skrzynek jednocześnie się na nią wspinając. Okazało się to świetna zabawą. Wieczorem braliśmy udział w grze terenowej Mafia, podczas której musieliśmy odnaleźć sprawcę przestępstwa. Już czekamy na kolejny dzień pełen atrakcji.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Kasia
Dodany: 2023.08.21 21:03

Zgadzam się z poprzednikiem. Cały czas zdjęcia jednej grupy są beznadziejnej jakości, jakby wiecznie tam była mgła. Niekorzystnie "wyróżniają się" się na tle innych. Dlaczego przez popsuty aparat wychowawcy dzieci maja być pozbawione fajnej pamiątki z wakacji. Czy naprawdę teraz, kiedy każdy ma telefon z aparatem, nie można nic z tym zrobić?

Marcin
Dodany: 2023.08.20 23:19

Dzieciaki fajnie się bawią, ale kupcie nowy aparat bo zdjęcia 551-576 są tragiczne


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.