RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus VI (18.08-28.08.2023)


Dzień 4 - Trwa zabawa na okrągło

Dodany: 2023.08.21
Komentarze: 0
Zdjęcia: 665
Wideo: 1

Dzisiejsze zajęcia były jak zawsze interesujące i różnorodne. Zostaliśmy zaskoczeni mnóstwem atrakcji zarówno na terenie ośrodka, jak i w jego pobliżu. Nawiązaliśmy kolejne przyjaźnie, bo razem zawsze jest weselej i przyjemniej.

33 Przygody, grupa Pani Justyny W.
Dzień rozpoczęliśmy od pływania jednoosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Następnie budowaliśmy wielkie budowle podczas zajęć o nazwie konstruktorzy. Strzelaliśmy też do celu z łuku. Kąpaliśmy się w jeziorze podczas plażowania. Wchodziliśmy na ściankę wspinaczkową po trasach o czterech poziomach trudności. Wieczorem wybraliśmy się do lasu na grę terenową Mafia, w czasie której rozwiązywaliśmy zagadkę zaginionego pierścionka.

33 Przygody, grupa Pani Wiktorii D.
Dzisiejszy pełen przygód dzień rozpoczęliśmy skokami na eurobungee, a następnie korzystaliśmy z dobrej pogody plażując i kąpiąc się w jeziorze Łęsk. Najwięcej radości dostarczyła nam zabawa na wirtualnych dywanach. Wiele wrażeń mieliśmy również na zajęciach w parku linowym, na którym pokonaliśmy trasy o dwóch poziomach trudności. Dzień zakończyliśmy rozwiązaniem zagadki podczas gry terenowej Mafia.

Adrenalina, grupa Pani Anny M.
Dzień zaczęliśmy od zajęć na ściance wspinaczkowej, na której wspinaliśmy się na trasach o różnych poziomach trudności. Później przeszliśmy szkolenie dotyczące prawidłowego zachowania na polu paintballowym oraz rozegraliśmy grę. Następnie poszliśmy na plażę, gdzie korzystaliśmy ze słonecznego dnia i kąpaliśmy się w jeziorze. Po obiedzie wyposażeni w uprząż skakaliśmy na trampolinach. Następnie poszliśmy do lasu, gdzie odbyły się zajęcia dotyczące taktyki i strategii, na których poznaliśmy formy poruszania się w wybranych szykach i formacjach. Po kolacji odbyło się ognisko. Mieliśmy czas na zabawy, gry, wspólne śpiewanie oraz upieczenie i zjedzenie kiełbasek.

Adrenalina, grupa Pani Kornelii W.
Poniedziałek zaczęliśmy od spotkania z UFO. Przekroczyliśmy bramę tajnej bazy, weszliśmy do kokpitu spodka, zobaczyliśmy film o historii Kosmicznych Mazur, przetestowaliśmy urządzenia kosmitów oraz osiągnęliśmy trzeci, najwyższy poziom wtajemniczenia. Następnie udaliśmy się na odpoczynek i kąpiele na plaży przy jeziorze Łęsk. Po południu odbyliśmy emocjonującą grę paintballową, czyli grę zespołową polegającą na walce przy użyciu broni barwiącej. Próbowaliśmy również utrzymać równowagę na waterballu, czyli w środku dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie. Na wieczornym spacerze po lesie zagraliśmy w Mafię, podczas której zbieraliśmy wskazówki do rozwiązania zagadki.

Adrenalina, grupa Pana Mikołaja M.
Naszą dzisiejszą kulkową przygodę zaczęliśmy na strzelnicy paintballowej, na której rozegraliśmy pojedynek snajperów. Naszą kolejną atrakcyjną był trening na symulatorze lotów kosmicznych, czyli na żyroskopie. Następnie poszliśmy na plażę popływać oraz się opalać. Po południu jeździliśmy quadami z instruktorem po kulkowym torze. Naszą kolejną atrakcją były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, na których uczyliśmy się jak opatrywać rany i stabilizować kończyny. Dzień zakończyliśmy ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski.

BFF Extra, grupa Pani Oliwii M.
Poniedziałek rozpoczęliśmy zajęciami na symulatorze lotów kosmicznych, czyli żyroskopie. Następnie odbyły się zajęcia z survivalu, na których poznałyśmy jego podstawy i rodzaje oraz zbudowałyśmy schronienie z pałatki wojskowej. Po obiedzie poszłyśmy na plażę skorzystać z pięknej pogody. Później odbyły się warsztaty taneczne dance! dance! dance!, a dzień zakończyłyśmy super zabawą na dyskotece.

BFF Extra, grupa Pani Roksany M.
Poniedziałek minął nam świetnie. Rozpoczęłyśmy go od pływania rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Następnie doskonaliłyśmy naszą wiedzę na temat kompasu oraz przeprowadziłyśmy z jego wykorzystaniem grę terenową. Po obiedzie wzięłyśmy udział w zajęciach dance! dance! dance!, na których nauczyłyśmy się różnych układów tanecznych. Kolejnym punktem naszego dnia było zdobienie koszulek według własnego pomysłu, a dzień zakończyłyśmy dyskoteką.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Kornelii B.
Dzisiaj po śniadaniu wzięliśmy udział w Akcji Integracji. Dzięki tym zajęciom mogliśmy poznać się jako grupa jeszcze lepiej. Później wzięliśmy udział w zajęciach Ale Cyrk!. Jeździliśmy na nietypowym rowerze oraz chodziliśmy na szczudłach. Po chwili odpoczynku zrobiliśmy baloniadę. Przerzucaliśmy balony napełnione wodą na drugi koniec siatki. Po obiedzie wzięliśmy udział w waterballu. Wchodziliśmy do dmuchanej kuli, która poruszała się po wodzie. Następnie udaliśmy się do lasu na survival. Na zakończenie dnia zorganizowaliśmy ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski.

Harry Potter, grupa Pani Agnieszki M.
Poniedziałek dobiegł końca. Zaczęłyśmy go tańcami integracyjnymi. Po takiej dawce pozytywnej energii poszłyśmy grać w mega gry, czyli twistera i jengę XXL. Następnie sprawdzałyśmy swoją wiedzę na temat Harry’ego Pottera oraz Kulki biorąc udział w Teście Tajnej Wiedzy. Po obiedzie odbył się mecz quidditcha z prof. Rolandą Hooch. Emocji było co nie miara. Na koniec dnia oglądałyśmy film. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia.

Harry Potter, grupa Pani Marii K.
Kolejny dzień przyniósł nam świetne przygody w Hogwarcie. Rozpoczęliśmy go od magicznego tańca, były też kaczuszki, belgijka i wiele innych ciekawych tańców. Potem udaliśmy się wspólnie na zabawy integracyjne, gdzie mogliśmy spróbować chodzenia w wielkich spodniach oraz przeciągać linę. Następnymi naszymi zajęciami było malowanie w chmurach, w czasie którego tworzyliśmy farbami na folii nasze arcydzieła. Następnie odbył się mecz quidditcha, podczas którego mieliśmy okazje zmierzyć się z innymi domami. Na koniec dnia udaliśmy się do kina sferycznego na magiczny seans, który bardzo nam się podobał.

Harry Potter, grupa Pani Olgi S.
Dzisiejszego ranka udaliśmy się na magiczne tańce, by mieć więcej energii na kolejne wyzwania. Jednym z nich była nauka lewitacji, w czasie której walczyliśmy z grawitacją i unosiliśmy się nad ziemią. Następnie odpoczęliśmy na plaży chłodząc się nad wodą. Potem rozegraliśmy emocjonujący mecz quidditcha. Kolejnym zadaniem, jakie podjęliśmy, było zrobienie wizytówek na drzwi w naszych hogwartowych pokojach. Dzień zakończyliśmy oglądając film o Harrym Potterze na magicznym seansie filmowym.

Harry Potter, grupa Pani Zuzanny L.
To już czwarty dzień w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Poznaliśmy podstawy survivalu w Zakazanym Lesie oraz tańczyliśmy magiczne układy taneczne. Następnie stworzyliśmy techniką quillingu wybrane stworzenia. Po obiedzie czekały na nas czarodziejskie rozgrywki sportowe. Zagraliśmy mecz quidditcha z wszystkimi domami. Na koniec dnia przygotowywaliśmy się do Talent Show oraz oglądaliśmy film. Czekamy na więcej magicznych atrakcji.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Pauliny S.
Czwartego dnia naszej kolonii pojechaliśmy na wycieczkę śladami UFO do Mikołajek, gdzie odkryliśmy miejsca związane z kosmitami. Po powrocie wybraliśmy się natomiast na park linowy. Mieliśmy tu okazję pokonać dwie trasy o różnym poziomie trudności. Następnie trenowaliśmy swoją celność podczas zajęć na strzelnicy paintballowej, a po kolacji poszliśmy do lasu na nocną grę terenową Mafia. Naszym zadaniem było wytypowanie sprawcy przestępstwa i możemy się pochwalić, że świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem. To był z pewnością dzień pełen wrażeń.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Julii M.
Dziś rano poznaliśmy budowę quadu oraz nauczyliśmy się na nim jeździć. Poznaliśmy również techniki strzelania z łuku i prawidłową postawę strzelecką, co potem wykorzystaliśmy w drużynowym pojedynku łuczniczym. Następnie świetnie się bawiliśmy podczas Akcji Integracji, podczas której ścigaliśmy się w potrójnych spodniach, przeciągaliśmy linę, biegaliśmy w wielonartach. Po obiedzie udaliśmy się na wypoczynek na plażę i skorzystaliśmy z możliwości kąpieli w jeziorze. Później odbyliśmy drużynowy mecz siatkówki, a dzień zakończyliśmy dyskoteką przy muzyce i kolorowych światłach.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Kolejny dzień rozpoczęłyśmy od zajęć, na których uczyłyśmy się budować schronienie przy użyciu wojskowej pałatki. Potem odbyła się Awantura o Wiedzę, czyli pełne emocji rozgrywki z ciekawymi pytaniami. Następnie miałyśmy wyprawę smoczą łodzią. Po obiedzie udałyśmy się na karaoke, czyli warsztaty ze śpiewu z Melpomeną. Zaśpiewałyśmy kilka różnych piosenek. Następnie odbył się Ale Cyrk!, na którym nauczyłyśmy się jeździć na dziwnym rowerze oraz chodzić na szczudłach. Po kolacji udałyśmy się do gwiezdnego kina na film edukacyjny 3D „Explore”.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Dziś wybraliśmy się na wyprawę starożytną smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Następnie poznaliśmy budowę łuku i postawę strzelecką oraz wyłoniliśmy łucznika, który wykazał się największą precyzją podczas strzelania do tarcz. Wybraliśmy się do lasu na zajęcia survivalowe. Omówiliśmy teorię dotyczącą przetrwania, a następnie naszym głównym celem zajęć było zbudowanie schronienia z pałatki. Wieczorem odbyliśmy trening na żyroskopie.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Dziś czekały na nas kolejne, fantastyczne atrakcje. Poranek rozpoczęliśmy od nauki władania mieczem. Poznaliśmy historię broni i rozegraliśmy pojedynki. Następnie wypłynęliśmy kajakami na malownicze jezioro Łęsk. Po południu uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na dziwnym rowerze. Później podczas warsztatów zgłębiliśmy wiedzę dotyczącą teatru.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Poniedziałek minął nam bardzo ciekawie. Rozpoczęłyśmy go od pływania rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Następnie doskonaliłyśmy naszą wiedzę dotyczącą kompasu oraz przeprowadziłyśmy grę terenową z jego wykorzystaniem. Po obiedzie wzięłyśmy udział w zajęciach dance! dance! dance!, na których nauczyłyśmy się nowoczesnych układów tanecznych. Kolejnym punktem naszego dnia było ozdobienie według własnego uznania koszulek. Dzień zakończyłyśmy zabawą na dyskotece.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli O.
Poranek rozpoczęliśmy zajęciami na wodzie. Pływaliśmy kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Tuż po nich zamieniliśmy się w prawdziwych aktorów i poznaliśmy tajniki ich pracy, które możemy wykorzystywać w naszej grze w teatrze ku czci Dionizosa. Po obiedzie wchodziliśmy na ściankę wspinaczkową. Wspinając się mogliśmy wybrać aż cztery poziomy trudności. Później pisaliśmy nasz hymn, który będzie brał udział w konkursie na hymn herosów oraz tworzyliśmy spektakl na zajęcia teatralne. Wieczorem poszliśmy na waterball i kręciliśmy się na wodzie w dużych, dmuchanych kulach.

Obóz Herosów, grupa Pani Magdy K.
Dzień rozpoczęliśmy grą terenową. Podzieliliśmy się na dwie drużyny i zostawialiśmy na terenie różne zadania do wykonania. Każda z grup otrzymała mapę z zaznaczonymi punktami do odszukania. Cała zabawa odbywała się pod czujnym okiem Hermesa. Następnie udaliśmy się na rejs smoczą łodzią po jeziorze. Mianowaliśmy w naszej grupie bębniarza, który wybijał nam rytm podczas naszej wyprawy. Nie mogło zabraknąć dzisiaj zajęć z naszym patronem Apollem. Dzięki niemu mogliśmy poznać tajniki występów na scenie, rozgrzać nasze struny głosowe oraz nauczyć się sztuki improwizacji. Przed kolacją nadszedł czas na dokończenie pisania naszego hymnu. Udało się nam napisać melodię oraz dwie zwrotki i refren. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy. Dzień kończyliśmy na zajęciach z Archery Challenge razem z Artemidą. Każdy z nas otrzymał starożytny łuk oraz strzały i zagraliśmy wspólnie w przeróżne konkurencje z ich użyciem.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Szymona B.
Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy dość aktywnie. Na rozruchu dostaliśmy listę zadań, które należało wykonać. Po śniadaniu ruszyliśmy na park linowy, żeby sprawdzić swoje umiejętności na dwóch różnych trasach. Wszystkim udało się je przejść za pierwszym razem. Po powrocie z parku linowego zagraliśmy w grę terenową Błędny Azymut. Gra polegała na wyznaczaniu kierunku przy pomocy kompasu i szukaniu wskazówek do rozwiązania zagadki. Wszystkim poszło to dość sprawnie i byliśmy gotowi na dalsze wyzwania. Przed obiadem ruszyliśmy jeździć quadami. Każdy z nas mógł sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze na zróżnicowanym terenie. Było to dla nas duże wyzwanie. Po obiedzie ruszyliśmy popływać kajakami. Na przecudnym jeziorze Łęsk mogliśmy odpocząć i wyciszyć się pośród szumu wody i śpiewu ptaków. Przed kolacją poszliśmy zagrać mecz w piłkę nożną. Na koniec dnia wyruszaliśmy do lasu na grę terenową Mafia.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Poniedziałek rozpoczął się grą Błędny Azymut. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób poradzić sobie bez busoli. Podczas gry terenowej wyznaczaliśmy azymut danego punktu i znajdowaliśmy numerki, a następnie rozwiązywaliśmy zagadki logiczne. Potem jeździliśmy quadami. Każdy z nas mógł wcielić się w kierowcę pojazdu marki Polaris. Podczas zajęć strzeleckich nauczyliśmy się podstawowych postaw strzeleckich i strzelaliśmy do tarczy. Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się popływać rowerami wodnymi. Następnie integrowaliśmy się na podobozie w ulubiony sposób. Zajęliśmy się graniem w karty, mafię i dużo rozmawialiśmy. Po kolacji odbyła się nocna Mafia w lesie. Wysłuchaliśmy mrocznej historii i korzystając ze wskazówek rozwieszonych w lesie próbowaliśmy dowiedzieć się, kto jest sprawcą przestępstwa.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Dominiki B.
Poniedziałek zaczęliśmy od wycieczki śladami UFO na Mazurach. W autokarze o kosmicznym wyglądzie i wyposażeniem odkryliśmy miejsca związane z kosmitami. Następnie poznaliśmy budowę łuku i strzały oraz prawidłową postawę strzelecką. Dzięki temu nauczyliśmy się strzelać z łuków. Przed kolacją wybraliśmy się na wyprawę dwuosobowymi kajakami po naszym jeziorze Łęsk. Dzień kończymy wspólną zabawą przy muzyce na dyskotece.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zuzanny Ś.
Poniedziałek rozpoczęliśmy wyprawą do Mikołajek. Odwiedziliśmy tam miejsca, gdzie przebywał kosmita Yazrum oraz kupiliśmy pamiątki z tego pięknego miejsca. Po obiedzie wybraliśmy się na strzelnicę paintballową. Uczyliśmy się strzelać z markera na kulki. Następnie udaliśmy się na rekreacyjną wyprawę czteroosobowymi rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Wieczór spędziliśmy na ognisku, podczas którego braliśmy udział w zabawach integracyjnych oraz grach. Po nich przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku, z naszymi ulubionymi piosenkami oraz rozmowami z kolegami i koleżankami z turnusu.

Power Jump, grupa Pani Magdaleny K.
Poniedziałek zaczęliśmy od malowania w chmurach, czyli na folii rozciągniętej między drzewami. Po namalowaniu kolorowych pejzaży próbowaliśmy swoich sił na ściance wspinaczkowej. Po zdobyciu wszystkich szczytów uczyliśmy się jazdy segwayem. Wszyscy świetnie się sprawdzili na torze przeszkód. W przerwie rozegraliśmy emocjonujący mecz siatkówki. Po obiedzie mięliśmy super zabawę z Królem Julianem. Później odbyliśmy rejs na smoczej łodzi, podczas którego podziwialiśmy urokliwe widoki jeziora. Dzień zakończyliśmy zabawą na dyskotece.

Power Jump, grupa Pani Zuzanny D.
Dzisiaj zaczęliśmy zajęciami plastycznymi, na których tworzyliśmy przypinki oraz prace plastyczne techniką quilingu. Następnie udaliśmy się na zajęcia, podczas których układaliśmy wieżę ze skrzynek jednocześnie się po niej wspinając. Przed obiadem zagraliśmy jeszcze mecz baloniady. Udaliśmy się również na plażę. Dzisiaj naszym ulubionym zajęciem było budowanie zamków z piasku. Po plaży udaliśmy się na Akcję Integrację, na której mogliśmy wziąć udział w bardzo ciekawych konkurencjach oraz zabawach. Na zakończenie dnia odbyło się ognisko, na którym miło spędziliśmy czas.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Od samego rana korzystaliśmy z pięknej pogody i udaliśmy się na plażę, by popływać w jeziorze oraz trochę się poopalać. Następnie zdobywaliśmy szczyty na zajęciach na ściance wspinaczkowej. Wszystkim poszło naprawdę bardzo dobrze, więc jesteśmy z siebie dumni. Przekroczyliśmy też bramę tajnej Strefy UFO. Weszliśmy do kokpitu spodka oraz zobaczyliśmy film o historii Kosmicznych Mazur. Udaliśmy się też do Laboratorium, gdzie przetestowaliśmy urządzenia kosmitów i tym sposobem osiągnęliśmy trzeci, najwyższy stopień wtajemniczenia. Nauczyliśmy się również posługiwać wiatrówką sprężynową oraz strzelaliśmy do papierowych tarcz. Dzień zakończyliśmy świetną zabawą na dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pana Dawida K.
Dzisiaj na Kulce mieliśmy moc przygód. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć cyrkowych, na których mogliśmy jeździć na dziwnym rowerze i chodzić na szczudłach. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie pod czujnym okiem ratowników korzystaliśmy z kąpieli w jeziorze Łęsk. Następnie udaliśmy się na żyroskop, na którym mogliśmy poczuć się jak astronauci. Potem odwiedziliśmy boisko do koszykówki, na którym rozegraliśmy dwie gry. Później udaliśmy się na miejsce zajęć, podczas których wspinaliśmy się po budowanej przez nas ze skrzynek wieży. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mafia, w której mogliśmy wcielić się we włoskiego detektywa, aby rozwiązać zagadkę.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny W.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od gry w piłkę na opak. Poszliśmy też na plażę, by skorzystać ze słonecznej pogody i popływać w jeziorze. Mieliśmy okazję sprawdzić się na trasach parku linowego oraz podczas strzelania z łuku. Dzień zakończyliśmy biorąc udział w dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii M.
Poniedziałek rozpoczęliśmy od ćwiczeń na symulatorze lotów kosmicznych, czyli żyroskopie. Następnie odbyły się zajęcia z survivalu, na których poznałyśmy jego podstawy i rodzaje oraz zbudowałyśmy schronienie z pałatki wojskowej. Po obiedzie poszłyśmy na plażę skorzystać z pięknej pogody. Później odbyły się warsztaty taneczne dance! dance! dance! Dzień zakończyłyśmy świetną zabawą podczas dyskoteki.

VIP, grupa Pani Aleksandry Ch.
Dzień rozpoczęliśmy od układania wieży ze skrzynek jednocześnie się po niej wspinając. Byliśmy ubrani w specjalną uprząż oraz kask. Następnie na kolorowej macie za pomocą gumowych lancy stoczyliśmy pojedynek gladiatorów. Później wybraliśmy się na plażowanie, aby wypocząć i skorzystać z kąpieliska. Potem przyszedł czas na naukę jazdy segwayem po specjalnym torze. Na koniec dnia wybraliśmy się na dyskotekę, na której świetnie się bawiliśmy.

VIP, grupa Pani Aleksandry Z.
Nowy dzień rozpoczęliśmy od zajęć Archery Challenge, podczas których stoczyliśmy między sobą pojedynek. Zbudowaliśmy bazy oraz byliśmy wyposażeni w specjalny sprzęt z zabezpieczeniem, za pomocą łuków i strzał z miękkim zakończeniem musieliśmy pokonać przeciwna drużynę. Następnie przyszedł czas na wizytę w Strefie UFO. Przekroczyliśmy bramę, weszliśmy do spodka oraz byliśmy w Laboratorium, gdzie osiągnęliśmy trzeci, najwyższy stopień wtajemniczenia. Po południu korzystając z pięknej pogody poszliśmy na plażę i świetnie się bawiliśmy kąpiąc się w jeziorze. Kolejne godziny spędziliśmy na quadach. Jechaliśmy po specjalnym torze czując przy tym wielką ekscytację, a wieczorem tańczyliśmy na dyskotece.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż