RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus I (26.06-06.07.2021)


Dzień 7 - Przygoda Kulką się toczy

Dodany: 2021.07.02
Komentarze: 0
Zdjęcia: 395
Wideo: 1

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od ścianki wspinaczkowej. Mogliśmy sprawdzić swoje możliwości na czterech ściankach o różnych trudnościach. Zagraliśmy w Turniej o Wiedzę. Następnie rysowaliśmy nasze karykatury. Po obiedzie zrobiliśmy turniej w unihokeja. Walka była zacięta. Po kolacji zaś wybraliśmy się na dyskotekę, tańczyliśmy przy najlepszych hitach. Nie możemy doczekać się już kolejnego dnia!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Patrycji B.
Półmetek kolonii już za nami. Rozpoczęliśmy dzień od budowania skomplikowanych budynków ze słomek i krzyżyków. Następnie odbyły się zajęcia o lesie, podczas których zgłębiliśmy tajniki wiedzy o ekosystemach leśnych. Po obiedzie rozpoczęliśmy tańce, przygotowując się do wieczornego party oraz ćwiczyliśmy swoją kondycję podczas przeróżnych aktywności sportowych. Następnie staraliśmy się na zawodach łuczniczych wyłonić króla strzelców. W świetle reflektorów i głośnej muzyki bawiliśmy się na dyskotece, prezentując nasze umiejętności taneczne.

Cztery Żywioły, grupa Pani Magdy H.
Szósty dzień zaczęliśmy od malowania w chmurach. Każdy namalował piękny rysunek z jednym z żywiołów. Następnie pograliśmy w pokazywane kalambury. Kolejną atrakcją było stracie łuczników. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Dzień zakończyliśmy tanecznym krokiem na dyskotece w Cool Clubie.

Fort Kulka, grupa Pana Daniela K.
Od rana znaleźliśmy czas na zabawy integracyjne, rozmowy i gry planszowe. Po obiedzie udaliśmy się wspólnie na poligon, gdzie mieliśmy okazję sprawdzić swoje siły na wojskowym torze przeszkód. Po przejściu toru przez wszystkich postanowiliśmy zorganizować zawody, w których najlepsze czasy uzyskali Janek i Franek. Po powrocie udaliśmy się na długo wyczekiwanego paintballa na terenie ośrodka, czyli drużynową bitwę na kulki z farbą.

Harry Potter, grupa Pani Aleksandry L.
Przed południem odbyły się zajęcia eksperymentów z profesorem Snapem. Stworzyliśmy wulkan i bawiliśmy się cieczą nienewtonowską. Później pisaliśmy historie w grze ABC, sprawdzaliśmy naszą wiedzę na temat przysłów i pisaliśmy wierszyki o obozie. Po obiedzie wspólnie czytaliśmy pierwszą część Harry'ego Pottera. A po kolacji robiliśmy pocztówki z wakacji dla rodziców.

Harry Potter, grupa Pani Julii M.
Siódmy dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Pierwszą aktywnością była gra pod tytułem Awantura o Wiedzę, dzieci były bardzo zaangażowane licytacjami. Kolejną aktywnością było pisanie wierszyków oraz gra ABC. A następnie dzieci robiły pocztówki, które sprawiły im dużo radości. Później przyszła pora na obiad. Po obiedzie poszliśmy grać w quidditcha. Następnie była kolacja, a po kolacji wieczorem graliśmy w koszykówkę i wzięliśmy udział w grze terenowej Więzień Azkabanu.

Harry Potter, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wielu atrakcji. Na początku graliśmy w Awanturę o Wiedzę, podczas której wykazaliśmy się wiedzą na temat świata, Kulki i Harry’ego Pottera. Następnie wymyślaliśmy historyjki zgodnie z kolejnością liter w alfabecie oraz wierszyki na temat naszego obozu. Graliśmy również w uno, karty Harry’ego Pottera i dobble. Później tworzyliśmy bransoletki, które posłużą nam za identyfikatory domów. Po obiedzie wszyscy wspólnie czytaliśmy o przygodach Harry’ego Pottera. Na zakończenie dnia robiliśmy kartki dla naszych kochanych rodziców.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Po śniadaniu graliśmy wspólnie w karty i gry planszowe. Następnie rozegraliśmy walkę na łuki na zajęciach zwanych Archery Challenge. Rozwijaliśmy też swoje umiejętności plastyczne, ozdabialiśmy wazy i uczyliśmy się technik decoupage'u. Integrowaliśmy się przy muzyce. Wzięliśmy udział w karaoke. Na zakończenie dnia wybraliśmy się na dyskotekę i wspólnie się bawiliśmy.

Obóz Herosów, grupa Pana Mariusza G.
Po śniadaniu i szybkiej rozgrzewce zagraliśmy w grę łańcuch ze słów i pif - paf. Później czekało nas karaoke. Każdy pokazał swój talent wokalny. Następnie mieliśmy czas na gry planszowe, karty i gry integracyjne. Po obiedzie pływaliśmy kajakami i podziwialiśmy piękne mazurskie widoki. Nie zwalniając tempa zagraliśmy mecz siatkówki. Po kolacji dowiedzieliśmy się wiele o muzyce na zajęciach bum bum rurki. Na koniec czekała nas dyskoteka z największymi hitami.

Obóz Herosów, grupa Pani Natalii R.
Zaczęliśmy dzień od tańca, a następnie graliśmy w gry planszowe. Kolejne zajęcia to gry integracyjne. Najbardziej przypadła nam do gustu gra kółko i krzyżyk w bardziej aktywnej wersji. Po obiedzie mieliśmy wyprawę smoczą łodzią. Wieczorem udaliśmy się na dyskotekę, podczas której świetnie się bawiliśmy.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Macieja Ż.
Na początku dnia bawiliśmy się w Archery Challenge, podczas której podzieliliśmy się na drużyny i przy użyciu łuków oraz piankowych strzał mogliśmy eliminować z gry zawodników drużyny przeciwnej. Oczywiście nie byliśmy bezbronni, ponieważ najpierw budowaliśmy sobie osłony z piankowych klocków, więc oprócz celności liczył się też spryt i współpraca w zespole. Nad elementem rywalizacji przeważała dobra zabawa. Później sprawdziliśmy swoją celność, strzelając z wiatrówki do tarczy. Instruktor zadbał o aspekty techniczne i demonstrację sposobu oddawania strzału. Następnie wzięliśmy udział w kolejnej rozgrywce paintballowej na terenie ośrodka. Później na zajęciach z survivalu dowiedzieliśmy się, jakie rodzaje żywności mogą być pomocne w trudnych warunkach oraz poznaliśmy podstawy kamuflażu. W godzinach wieczornych wzięliśmy udział w nocnej rozgrywce paintballowej.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Mariusza M.
Przedpołudnie spędziliśmy grając w gry planszowe oraz robiąc porządki. Następnie po obiedzie wyruszyliśmy na poligon. Zajęcia tam polegały na pokonaniu trasy quadem oraz segwayem. Po tych atrakcjach udaliśmy się na kolację. Wieczorem ostatnim zajęciami było znów doskonalenie jazdy quadem oraz segwayem, tym razem na torze w ośrodku.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy od wspólnej integracji przy grach planszowych. Później udaliśmy się na spacer po ścieżce dydaktycznej w pobliskim lesie. Następnie uczyliśmy się jeździć segwayem czyli dwukołowym pojazdem terenowym. Później sprawdziliśmy naszą umiejętność współpracy pchając zorbę, będąc kierowanym wyłącznie przez komendy głosowe od nawigatora. Następnie jeździliśmy quadem po specjalnym torze na poligonie. Ostatnimi zajęciami była przejażdżka świetnie wyglądającym terenowym pojazdem. Zajęcia te podnosiły poziom adrenaliny.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy od wszelakich zabaw, począwszy od mafii w miasteczku, poprzez nigdy nie, aż po różnorakie gry planszowe takie jak uno, 5 sekund oraz kalambury. Po obiedzie wybraliśmy się na poligon, gdzie doświadczyliśmy wielu atrakcji. Zaczęliśmy od pokonania trasy z zorbą, potem przejechaliśmy się na quadzie oraz segwayu. A na koniec przejechaliśmy się pojazdem terenowym Viking. Pod koniec dnia rozegraliśmy mecz paintballowy Walka o Flagę.

Power Jump, grupa Pani Natalii K.
Siódmy dzień kolonii rozpoczęliśmy od poznania podstawowych układów tanecznych: hip-hop, funky, jazz. Następnie zagraliśmy na nietypowym instrumencie - bum, bum rurkach. Udało nam się zagrać kilka utworów z dzieciństwa tj. Była sobie żabka mała, Panie Janie, itd. Następnie wykonywaliśmy pocztówki z Kulki dla naszych rodziców! Każdy z nas wykonał piękne, pamiątkowe kartki. Po pysznym obiedzie odbyły się zajęcia taneczne – zumba! Dziś mieliśmy naprawdę roztańczony dzień! Dzień zakończyliśmy budowaniem i burzeniem muru na zajęciach Wielka Demolka.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Wiktorii C.
Nasz dzisiejszy dzień był rewelacyjny. Rozpoczęliśmy go pysznym śniadaniem i przejażdżką na quadach po torze. Jazda po błocie na takiej maszynie to dodatkowa atrakcja! Następnie wcieliliśmy się w tajnych agentów. Dzięki naszej błyskotliwości uratowaliśmy ośrodek przed wybuchem bomby. Sprawdziliśmy naszą sprawność fizyczną na wojskowym torze przeszkód. Wypadliśmy na nim wzorowo! Na koniec dnia mieliśmy prawdziwy cyrk. Nauczyliśmy się chodzić na szczudłach oraz jeździć na dziwnym rowerze. To był dzień pełen wrażeń! Pozdrawiamy! Młodzi Kadeci - Oddział Obrońców Świata!

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Celiny K.
Dzisiejszy dzień był bardzo ciekawy. Poranek spędziliśmy w pokojach integrując się przy grach planszowych i zabawach. Później udaliśmy się na strzelnice paintballową, która była doskonałym treningiem przed nadchodzącą grą. Następnie zmierzyliśmy się ze starannie przygotowanym torem przeszkód. Na koniec dnia uczyliśmy się pleść własne bransoletki z paracordu, które będą doskonałą pamiątką z naszego wyjazdu.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Poranek zaczęliśmy od różnych wspólnych gier i zabaw, podczas których bawiliśmy się świetnie. Odwzorowaliśmy grę Kocham Cię Polsko. Po wyrównanej grze ostatecznie wygrała drużyna czerwona. Po mile spędzonym dniu w grze fabularnej musieliśmy uratować świat, który został zaatakowany przez szaleńca imieniem Simon.

Summer Challenge, grupa Pani Martyny P.
Wczorajszy wieczór poświęciliśmy na poznanie żyroskopu. Następnie pod okiem instruktora wyszliśmy poza teren ośrodka, aby zagrać w Mafię - nocną grę terenową. Piątkowy poranek zajęły nam wspólne gry i zabawy. Alias, jenga, dobble, czółko, kalambury czy jungle speed też potrafią dostarczyć wielu emocji! Po południu udaliśmy się na rowerki wodne, na których w grupie przyjemnie spędziliśmy czas na łonie natury.

Summer Challenge, grupa Pani Luizy R.
Przed południem graliśmy w planszówki, takie jak 5 sekund czy alias, robiliśmy sobie śmieszne i zabawne fryzury, słuchaliśmy muzyki i tańczyliśmy. Dla chcącego nic trudnego! Potem poszliśmy na quady. Kolejny raz mieliśmy zajęcia z panem Gabrysiem, który nas bezpiecznie prowadził po torze. Po obiedzie wybraliśmy się z ratownikiem na smoczą łódź. Siedzieliśmy parami na ławeczkach, wnioskowaliśmy pod okiem ratownika, a pani Luiza uderzając w bęben nadawała równe tempo. Całkiem jak podróż z Wikingami!

Summer Challenge, grupa Pani Poli Z.
Dzisiejszy dzień spędziliśmy bardzo przyjemnie, głównie na graniu w przeróżne gry planszowe i integracyjne. Graliśmy w siatkówkę, koszykówkę, mafię i pif - paf. Bawiliśmy się także w kalambury, czółko i wisielca. Było bardzo fajnie. Zakończyliśmy dzień grą o nazwie Archery Challenge.

VIP, grupa Pani Zuzanny L.
Rano wzięliśmy udział w grze francuskiej. Gra umożliwiła nam poznać siebie jeszcze lepiej i wywołać wiele śmiechu podczas układania pytań. Przed obiadem wzięliśmy udział w zajęciach z survivalu, podczas których nauczyliśmy się budować schronienie przy użyciu wojskowej pałatki oraz poznaliśmy wyposażenie puszki survivalowej. Po południu czekały nas gry sportowe na podwórku. Na koniec dnia kontynuowaliśmy zajęcia z survivalu. Podczas nich poznaliśmy stosy ogniskowe, nauczyliśmy się posługiwać krzesiwem oraz dowiedzieliśmy się, jakie jest znacznie wody oraz jak można ją pozyskać w terenie.

VIP, grupa Pani Roksany S.
Dzisiaj także bawiliśmy się świetnie. Zaraz po śniadaniu zagraliśmy w mafię i w wiele innych ciekawych gier planszowych. Następnie uczyliśmy się rozpalać ognisko oraz filtrować wodę za pomocą materiałów znalezionych w lesie. Później weszliśmy na ściankę wspinaczkową, a na koniec dnia mieliśmy grę terenową z użyciem kompasów.

33 Przygody, grupa Pani Ady K.
Ten dzień był pełen wrażeń. Zaczęliśmy od zajęć kreatywno-plastycznych. Z kolorowych pasków tworzyliśmy prace-quilling. Następnie poznaliśmy nową grę, samoloty. Musieliśmy opracować taktykę, aby zdobyć wszystkie kartki w takim samym kolorze. Później mieliśmy możliwość poczuć się jak kosmonauci, mając zajęcia na żyroskopie. Frajda na całego! To nie koniec naszych wrażeń, gdyż mieliśmy zajęcia na linie ze wspinania się po skrzynkach. Szło nam świetnie. Zakończenie dnia było najlepsze, mieliśmy dyskotekę. Bawiliśmy się wspaniale i nie możemy doczekać się kolejnej imprezki.

33 Przygody, grupa Pani Weroniki P.
Przedpołudnie spędzaliśmy w pawilonie na artystycznych zajęciach z wychowawcą. Po obiedzie zagraliśmy w Błędny Azymut - grę terenową z użyciem kompasu. Po kolacji była dyskoteka. Zmęczeni tańcem bardzo szybko poszliśmy spać.

BFF, grupa Pani Aleksandry Z.
Piątek rozpoczęłyśmy od zajęć zumby, które rozbudziły nas i dały energię na dalszy dzień. Następnie czekały na nas warsztaty teatralne, podczas których dowiedziałyśmy się, jak wygląda praca aktora oraz poznałyśmy wiele ciekawych ćwiczeń, które są wykonywane przez aktorów w teatrach. Po obiedzie przeszliśmy trening z chodzenia na szczudłach oraz uczyliśmy się jeździć na nietypowym rowerze. Wieczorem podczas pikniku pod gołym niebem śpiewałyśmy, rozmawiałyśmy i miło spędziłyśmy czas w swoim gronie.

BFF, grupa Pani Magdaleny C.
Zaczęłyśmy dzień od zajęć z decoupagu. Powstały prawdziwe arcydzieła! Na warsztacie teatralnym uczyłyśmy się metod aktorskich. A później poszłyśmy potańczyć. Po obiedzie uczyłyśmy się zasad savoir-vivre’u i mogłyśmy poczuć się jak prawdziwe damy.

#CampGirl, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczął się od zabaw i gier. Następnie pobrałyśmy nauki savoir-vivre’u, które przypomniały nam, jak odpowiednio zachowywać się przy stole. Kolejną atrakcją była zumba, która dostarczyła nam wiele frajdy i ruchu. Po tanecznym szaleństwie przyszedł czas na park linowy. Następnie razem z grupą Kulka na Okrągło stoczyliśmy mecz w piłkę nożną i koszykówkę. Dzień zakończyliśmy tanecznym szaleństwem na dyskotece. To był bardzo emocjonujący dzień i nie możemy doczekać się kolejnego.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Sandry G.
Przedpołudnie spędziliśmy grając w gry planszowe. Najciekawsza okazała się gra w kalambury. Następnie udaliśmy się na boisko pograć w piłkę nożną. Tańczyliśmy też w rytmie belgijki, a na miłe zakończenie dnia czekała nas wspólna dyskoteka w Cool Clubie.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.