RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus I (26.06-06.07.2021)


Dzień 6 - Zabawa trwa w najlepsze

Dodany: 2021.07.01
Komentarze: 1
Zdjęcia: 504
Wideo: 1

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od Archery Challenge. Ćwiczyliśmy zdobyte już umiejętności łucznicze. Następnie część z nas wybrała się na zajęcia fakultatywne, podczas których wchodziliśmy na ścianę wspinaczkową, kręciliśmy się na żyroskopie i pływaliśmy rowerami wodnymi po jeziorze Łęsk. Inna część grupy w tym czasie plażowała i grała w gry zespołowe takie jak siatkówka czy piłka nożna. Po obiedzie wybraliśmy się na plażę, by wykorzystać promienie słońca. Następnie graliśmy w mega gry, czyli jengę, bierki, twistera i scrabble. Po kolacji wybraliśmy się do lasu, by na niby odnaleźć mordercę, czyli zagraliśmy w Mafię. Nie możemy się doczekać przygód, które przyniesie nam kolejny dzień!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Patrycji B.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z wiatrówkami. Później spędziliśmy dużo czasu na plaży, gdzie pływaliśmy i odpoczywaliśmy. Kolejne zajęcia były dużo bardziej aktywne, ponieważ rozegraliśmy mecze w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i survival, który przygotowywał nas do przetrwania w lesie. Wieczorem odbyły się zajęcia ze szyfrów - Enigma, a na zakończenie dnia udaliśmy się na nocną grę terenową, poszukując kopert Mafii, której trasy wyznaczały nam świetliki.

Cztery Żywioły, grupa Pani Magdy H.
Dzień zaczął nam się wodną przygodą w kajakach dwuosobowych. Następnie zagraliśmy w milionerów. Każdy z nas odpowiadał na pytania związane z czterema żywiołami. Potem graliśmy wspólnie w siatkówkę. Mecz był bardzo emocjonujący. Kolejną atrakcją było zbudowanie tratw. Dzień zakończyliśmy grą w kalambury.

Fort Kulka, grupa Pana Daniela K.
Dzień szósty zaczęliśmy od zajęć, na których uczyliśmy się posługiwać wiatrówką sprężynową oraz poznaliśmy podstawowe zasady strzeleckie na specjalnie przygotowanej strzelnicy. Później zorganizowaliśmy sobie gry zespołowe, a następnie zagraliśmy w parę gier terenowych. Na koniec dnia odwiedziliśmy strzelnicę paintballową, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją celność oddając strzały do ustawionych tarcz.

Harry Potter, grupa Pani Aleksandry L.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od gry w baloniadę, dwa ognie i baba jaga patrzy. Potem uwolniliśmy Syriusza Blacka i obroniliśmy go przed dementorami podczas gry terenowej. Następnie po obiedzie rozegrał się ważny mecz Quidditcha, w którym brały udział wszystkie domy Hogwartu. Po kolacji natomiast tworzyliśmy rzeźby.

Harry Potter, grupa Pani Julii M.
Szósty dzień rozpoczęliśmy od baloniady, gry w dwa ognie i raz dwa trzy baba jaga patrzy. Następnie graliśmy w nazywam się…, po czym poszliśmy na obiad. Po obiedzie był czas odpoczynku i na sklepik oraz rozmowę przez telefon z rodzicami. Następnie lepiliśmy z gliny Zgredka, bawiliśmy się świetnie. Po zabawie poszliśmy na kolację, a po kolacji zrobiliśmy casting na wieczór talentów. Dzień zakończyliśmy konkursem rzeźb i ciszą nocną.

Harry Potter, grupa Pani Weroniki Z.
Dzisiejszy magiczny dzień rozpoczęliśmy od doskonalenia naszych tanecznych umiejętności. Następnie graliśmy w baloniadę, dwa ognie i raz, dwa, trzy baba jaga patrzy. Ależ było przy tym śmiechu i zabawy! Później tworzyliśmy magiczne stwory z masy solnej. Wszystkie prace wyszły nam świetnie. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z Severusem Snapem, podczas których robiliśmy różne eksperymenty. Na zakończenie dnia wybraliśmy się na lekcję z Minerwą McGonagall, na których ćwiczyliśmy nasze szare komórki.

Obóz Herosów, grupa Pani Anny Z.
Dziś sprawdziliśmy, kto zbudował solidniejszą twierdzę herosów. Graliśmy w mafię w miasteczku. Pływaliśmy smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Poszliśmy na plażę i kąpaliśmy się. W ramach warsztatów teatralnych wystawialiśmy przygotowane wcześniej sztuki przed publicznością.

Obóz Herosów, grupa Pana Mariusza G.
Dzień zaczęliśmy od zabawy w węzeł gordyjski. Potem mieliśmy drugą część zajęć teatralnych. Każdy mógł przedstawić przygotowaną scenkę. Następnie graliśmy w dwa ognie i siatkówkę. Po obiedzie nauczyliśmy się wiele o sztuce malarskiej i stworzyliśmy własne graffiti. Na koniec dnia zagraliśmy w drużynowe kółko i krzyżyk na boisku.

Obóz Herosów, grupa Pani Natalii R.
Po śniadaniu zaczęliśmy pisać scenariusz naszego show na wieczór talentów. Po owocnej pracy stworzyliśmy własne graffiti na murze. Z racji tego, że w naszej grupie jest mnóstwo artystycznych dusz, zrobiliśmy kącik robótek ręcznych, gdzie nauczyliśmy się nowej techniki - makramy. Po obiedzie graliśmy w gry planszowe, a później byliśmy na lekcji pływania. Dzień zakończyliśmy śpiewaniem piosenek karaoke.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Macieja Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od gier i zabaw takich jak kalambury oraz mafia w miasteczku. Później rozegraliśmy grę terenową pod tytułem Tajna Misja, podczas której nauczyliśmy się jak używać GPS-a oraz rozwiązaliśmy szereg zagadek. Przed obiadem pozwoliliśmy sobie na relaks na plaży. Po obiedzie rozegraliśmy także mecz paintballowy typu skrzynka. Na koniec dnia wszyscy razem bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie. Późnym wieczorem wybraliśmy się do lasu na grę terenową pt. Tropami Wodza.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Mariusza M.
Po śniadaniu oraz porządkowaniu namiotów grupa przystąpiła do zajęć, które odbyły się na plaży, w formie gier i zabaw z piłką. Następnie odbyły się kolejne zajęcia z paintballa, czyli rozegraliśmy tak zwaną grę dead match. Następnie po obiedzie odbyły się zajęcia z survivalu, podczas których uczyliśmy się, jak budować szałasy w lesie. Po kolacji wszyscy uczestniczyliśmy w dyskotece,  na której bawiliśmy się do ciszy nocnej. I tak minął kolejny dzień wyśmienitej zabawy w OW Kulka.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy od rozgrywki paintballowej, podczas której walczyliśmy między sobą w Bitwie o Flagę. Później bawiliśmy się w grę Ranny Lotnik, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat pierwszej pomocy. Na koniec tych zajęć udało nam się uratować pilota, który potrzebował naszej pomocy. Następnie budowaliśmy tratwy na czas, musieliśmy stworzyć je z dętek, liny i wioseł, i przepłynęliśmy wyznaczony tor. Przed kolacją na zajęciach z survivalu dowiedzieliśmy się, jak znajdować jedzenie w trudnych warunkach oraz jak skutecznie kamuflować się w lesie.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy grając w gry takie jak kalambury czy mafia. Później odebraliśmy broń, o którą musimy dbać do następnego dnia. Później instruktor pokazał nam jak poprawnie posługiwać się bronią na bliskim dystansie oraz jak prawidłowo przyjmować postawy strzeleckie. Po obiedzie zrelaksowaliśmy się na plaży, pływając, opalając się i grając w siatkówkę. Na koniec dnia bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie.

Power Jump, grupa Pani Natalii K.
Szósty dzień kolonii rozpoczęliśmy od gry w kluchę, zbijaka oraz w raz, dwa, trzy, baba jaga patrzy. Następnie odbyła się baloniada! Część z nas, w tym samym czasie, uczestniczyła w zajęciach fakultatywnych tj. quady, segway oraz rowerki wodne. Następnie strzelaliśmy z łuku gumowymi przyssawkami do celu. Każdemu z nas się to udało! Po obiedzie udaliśmy się na plażowanie i kąpiele wodne! Zdecydowanie kąpiele wodne są naszym ulubionym zajęciem podczas dnia. Wieczorem uczestniczyliśmy w grze terenowej Urodziny Kubusia Puchatka.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Wiktorii C.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy fabularyzowaną grą terenową Mazurska Pułapka. Nauczyliśmy się musztry oraz szyfrowania wiadomości i alfabetu Morse’a. Mieliśmy również zajęcia z taktyki i strategii wojskowej. Na koniec dnia ponownie zagraliśmy w grę szpion. Dzień był bardzo pouczający. Pozdrawiamy! Młodzi Kadeci - Oddział Obrońców Świata!

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Celiny K.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wyprawy do lasu, gdzie szukaliśmy śladów mieszkających tam zwierząt. Następnie, jak na młodych kadetów przystało, poznawaliśmy tajniki taktyki i strategii oraz mieliśmy okazję wypróbować te zasady w praktyce. Dowiedzieliśmy się także, jak wygląda musztra wojskowa. Po obiedzie uczestniczyliśmy w szkoleniu medyka, podczas którego poznawaliśmy zasady pierwszej pomocy. Wieczorem pożytkowaliśmy resztę energii skacząc na eurobungee. Zmęczeni, ale pełni satysfakcji, czekamy na kolejny dzień pełen wyzwań.

Summer Challenge, grupa Pani Aleksandry Ś.
Dzień zaczęliśmy od wyprawy dwuosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Później oddawaliśmy strzały ze stanowisk strzeleckich do tarcz ustawionych w różnych odległościach. Poznaliśmy budowę łuku i tarczy oraz prawidłową postawę strzelecką i nauczyliśmy się strzelać z łuków. Potem poszliśmy na plażę, by rozegrać wodny mecz. A na koniec mieliśmy nocna grę terenową, podczas której musieliśmy wytropić sprawcę przestępstwa, które miało miejsce w pewnym włoskim miasteczku.

Summer Challenge, grupa Pani Martyny P.
Przed południem zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z tajemniczym instrumentem, czyli bum bum rurkami. Następnie graliśmy w piłkę nożną i kalambury. Przed obiadem sprawdziliśmy swoje siły na trasach parku linowego. Cała grupa poradziła sobie rewelacyjnie. Rozegrany mecz waterpolo również okazał się ekscytujący. Skorzystaliśmy z pięknej pogody i wykąpaliśmy się w jeziorze.

Summer Challenge, grupa Pani Luizy R.
Czwartek rozpoczęliśmy na strzelnicy. Uczyliśmy się strzelać z łuków. Zrobiliśmy na koniec małe zawody drużynowe na punkty. Nie jest to łatwa konkurencja, oj nie… Potem przyszedł czas na wyczekiwany park linowy. Mieliśmy do pokonania dwie trasy o różnej trudności. Były całkiem łatwe, bo przeszliśmy je kilkakrotnie. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na grę Błędny Azymut. Niektóre dzieci już znały tę zabawę, więc szybko skończyliśmy. Po obiedzie w końcu doczekaliśmy się rozgrywek w waterpolo i plażowania. Skakaliśmy w wodzie, chlapaliśmy się i nawet trochę słonka złapaliśmy.

Summer Challenge, grupa Pani Poli Z.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od pływania na kajakach jednoosobowych, a następnie graliśmy w grę o nazwie Błędny Azymut, z użyciem kompasów. Grę wygrały dziewczynki: Amelia, Dominika, Wiktoria i Zosia. Potem naskakaliśmy się na trampolinach. Super się bawiliśmy! Później udaliśmy się na plażowanie i graliśmy w waterpolo, czyli piłkę wodną. Na koniec uczyliśmy się jeździć na rowerach cyrkowych i byliśmy w terenie na nocnej zabawie o nazwie Mafia.

VIP, grupa Pani Zuzanny L.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od gry Błędny Azymut. Od teraz używanie kompasu to dla nas pestka. Potem czekały na nas zajęcia Ranny Lotnik, podczas których dowiedzieliśmy się więcej o pierwszej pomocy i wspólnie uratowaliśmy rannego lotnika. Przed obiadem wybraliśmy się na kajaki sit on top. Każdy z nas bardzo lubi zajęcia na wodzie. Oprócz tego strzelaliśmy z łuków do tarczy. Wieczorkiem, żeby się trochę ochłodzić, poszliśmy popływać w jeziorze. Jednak najlepsze czekało nas wieczorem, ponieważ instruktorzy przygotowali dla nas super grę nocną Tropami Wodza. Kolejny udany dzień za nami.

VIP, grupa Pani Roksany S.
Po obudzeniu udaliśmy się na pyszne śniadanko, po którym poszliśmy na park linowy. Większość z nas przeszła obie trasy po kilka razy, świetnie się przy tym bawiąc. Następnie poopalaliśmy się na plaży. Pani instruktor zabrała nas do lasu, gdzie uczyła sztuki przetrwania. Budowaliśmy wspólnymi siłami szałas. Po obiedzie wróciliśmy nad jezioro, by popływać kajakiem. To była naprawdę świetna zabawa. Wieczorem mieliśmy quady i nocną grę terenową.

33 Przygody, grupa Pani Ady K.
Dzisiaj zaczęliśmy dzień bardzo kreatywnie, tworząc poduszaki. To zadanie było bardzo fajne, żeby pozytywnie zacząć dzień. Później znów relaksowaliśmy się na plaży i pływaliśmy w wodzie. Zrobiliśmy też turniej sportów na plaży. Konkurencjami była piłka nożna, siatkówka i koszykówka. To nie koniec pojedynków, gdyż wzięliśmy udział w Archery Challenge. Ależ to była rywalizacja! Strzelaliśmy specjalnymi łukami i walczyliśmy. To były jedne z najlepszych zajęć. Kolejną atrakcją naszego dnia były gry i zabawy w wodzie. Na zakończenie udaliśmy się na grę do lasu „Mafia”. Rozstrzygaliśmy zagadkę kryminalną i bez większych przeszkód udało nam się. To był emocjonujący dzień.

33 Przygody, grupa Pani Weroniki P.
Na śniadanie zjedliśmy smaczne naleśniki z czekoladą i dżemem. Następnie daliśmy upust naszej kreatywności i malowaliśmy. Po małym odpoczynku poszliśmy na bardzo długi spacer. Reszta grupy w tym czasie realizowała zajęcia fakultatywne. Po obiadku dostaliśmy łuki i próbowaliśmy zdobyć jak najwięcej punktów na tarczy. Wieczorem poszliśmy do lasu na grę pt. Mafia. Po grze szybciutko poszliśmy spać.

BFF, grupa Pani Aleksandry Z.
Dzisiejszy dzień rozpoczęłyśmy od Walk Gladiatorek. Używając gumowych lanc próbowałyśmy pokonać nasze przeciwniczki. Następnie korzystając z pięknego słońca poszłyśmy na plażę, gdzie opalałyśmy się i chlapałyśmy w wodzie. Później grałyśmy w gry i tańczyłyśmy do naszych ulubionych piosenek. Podczas wieczoru artystycznego pisałyśmy własne piosenki. Wyszły nam naprawdę świetne hity! Po tych twórczych atrakcjach przyszedł czas na grę nocną, podczas której musieliśmy wytropić sprawcę zbrodni.

BFF, grupa Pani Magdaleny C.
Dzień zaczęliśmy od zajęć z survivalu. Nauczyliśmy się m.in. jak zbudować szałas. Następnie uczyliśmy się pływać pod czujnym okiem ratownika oraz miło spędzaliśmy czas na plaży. Po obiedzie uczestniczyliśmy w ulubionych zabawach takich jak berek. Było dużo śmiechu! Tańczyliśmy i śpiewaliśmy ulubione piosenki, a potem sami układaliśmy swoje własne utwory. Po kolacji graliśmy w grę Mafia i musieliśmy odkryć zagadkę, której wskazówki zostały ukryte w lesie!

#CampGirl, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczął się od zajęć na temat kultur świata. Poznałyśmy charakterystyczne cechy każdego państwa. Następnym zajęciem było plażowanie w pięknym słońcu. Po powrocie wybrałyśmy się wraz z innymi grupami na boisko. Każdy wybrał grę, w którą chce grać. Po obiedzie przyszedł czas na stworzenie własnego witraża, czyli kolorowych ozdób na szybce. Kolejną manualną zabawą było lepienie z gliny. Nasze dzieła stały się pamiątką, którą każda zabierze do domu. Po kolacji przyszedł czas na grę terenową Tropami Wodzą. Dobra zabawa i adrenalina sprawiły, że po powrocie do pokojów wszyscy szybko zasnęli z nadzieją, że kolejny dzień będzie tak samo emocjonujący.

Kulka Na Okrągło, grupa Pani Sandry G.
Dzień zaczęliśmy od gry w koszykówkę, następnie udaliśmy się na plażę, by skorzystać z pięknej pogody i wejść do wody. Udało nam się trafić do magicznej krainy Harrego Pottera, w której każdy z nas trafił do jednego z czterech domów. Wspięliśmy się na ściankę wspinaczkową, a następnie zagraliśmy w siatkówkę. Na miłe zakończenie dnia zagraliśmy w Mafię.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Hela
Dodany: 2021.08.11 12:46

Byłam na kolonii BFF jesta bardzo fajnie ! Jadę w następnym roku.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.