RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2021

Turnus IV (29.07-08.08.2021)


Dzień 9 - Jeszcze tyle przygód przed nami!

Dodany: 2021.08.06
Komentarze: 0
Zdjęcia: 439
Wideo: 1

#CampGirl, grupa Pani Natalii P.
Z rana zrealizowałyśmy zajęcia z mega gier oraz rozegrałyśmy turniej piłkarzyków. Następnie miałyśmy okazję ułożyć jengę w rozmiarze XXL, z której powstały różne budowle. Południe upłynęło nam na graniu w państwa miasta, uno oraz w podobne gry. Wieczorem natomiast odbyła się ostatnia już nasza wspólna dyskoteka.

33 Przygody, grupa Pani Wiktorii T.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od poznania różnych gier z całego świata. Świetnie się bawiliśmy! Później mieliśmy seans filmowy. Po obiedzie uczyliśmy się jeździć na quadzie. Następnie mieliśmy walki gladiatorów. Rywalizacja była bardzo zacięta!

33 Przygody, grupa Pani Martyny P.
Dzisiejszy dzień był okazją do zwolnienia tempa, odpoczynku i regenerację sił. Po śniadaniu robiliśmy poduszaki, czyli nauczyliśmy się jak można zrobić coś z niczego. Następnie urządziliśmy sens filmowy. Po obiedzie z panią Natalią rozegraliśmy Archery Challenge, czyli pojedynek łuczników. Dzień zakończyliśmy turniejem Awantura o Wiedzę.

Adrenalina, grupa Pana Karola M.
Dzień dziewiąty rozpoczęliśmy od porannego pikniku na kocach i gier edukacyjnych. Kolejne zajęcia przybrały formę mini plebiscytu piosenki. Następnie poszliśmy na grę z wykorzystaniem łuków i strzał z gąbkami, czyli Archery Challenge. Wszyscy wyśmienicie bawili się przy poobiedniej sesji karaoke. Następnie wykonaliśmy obozowe flagi techniką malowania farbami.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Hanny S.
Za nami piątek. Z rana jeździliśmy na dwukołowych pojazdach segway. Trzeba było utrzymać równowagę i pokonać specjalnie wyznaczony tor z przeszkodami. W dobrym towarzystwie i przy klimatycznej muzyce rozwiązywaliśmy sudoku, kolorowaliśmy kolorowanki antystresowe, zagraliśmy w grę dziwny artykuł oraz tabu. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze terenowej Błędny Azymut. Wyznaczaliśmy azymut przy użyciu kompasu. Na zakończenie dnia tańczyliśmy i śpiewaliśmy na obozowej dyskotece przy największych hitach.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Julii O.
Kolejny dzień zabaw na Kulce zaczęliśmy od gier planszowych, karcianych i zabaw integracyjnych. Część z nas uczestniczyła również w zajęciach fakultatywnych z paintballu. Po obiedzie rozegraliśmy też zespołowy turniej gry jenga. Nasz dzień zakończyła dyskoteka.

BFF, grupa Pani Igi W.
Dzień zaczęłyśmy od karaoke, śpiewałyśmy polskie oraz angielskie przeboje ostatnich lat. Później miałyśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych. Zaczęłyśmy od rozgrzewki, nauczyłyśmy się kilku fajnych układów tanecznych, zajęcia zakończyłyśmy ćwiczeniami rozciągającymi. Następnie zrobiłyśmy sobie seans filmowy z przekąskami. Dzień zakończyłyśmy zajęciami artystycznymi, podczas których dowiedziałyśmy się, co to są witraże i mogłyśmy je same wykonać.

Cztery Żywioły, grupa Pani Nikoli P.
Dzień rozpoczęliśmy od teleturnieju Awantura o Wiedzę. Wszystkie drużyny chętnie brały udział w licytacji ciekawych pytań. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki i graliśmy w państwa miasta. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z chemii, podczas których pani instruktorka pokazywała nam ciekawe doświadczenia. Wieczorem razem bawiliśmy się na dyskotece.

Fort Kulka, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od udziału w starciu łuczników, które odbywały się pod namiotem programowym. Każdy z nas wyposażony był w łuk, maskę oraz bezpieczne strzały zakończone gąbką. Następnie graliśmy w gry planszowe i rysowaliśmy. Po obiedzie wykonaliśmy bransoletki z paracordu, czyli linki spadochronowej. Każdy z nas nauczył się splotu i wykonał pamiątkową bransoletkę. Dzień zakończyliśmy grą terenową Nocny Desant. Wcieliliśmy się w rolę oddziału wojskowego, który musi odbić obóz wroga. Bawiliśmy się świetnie a emocje sięgały zenitu.

Fort Kulka, grupa Pani Julii J.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od Awantury o Wiedzę, podczas której mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę w różnych kategoriach. Następnie braliśmy udział w starciu łuczników. Po południu robiliśmy własne bransoletki. Po obiedzie graliśmy w gry planszowe, takie jak alias czy kalambury. Wieczorem udaliśmy się na paintball oraz do lasu na grę Nocny Desant.

Harry Potter, grupa Pani Angeliki P.
Od rana grałyśmy w nasze ulubione gry dyrygent i fruit. Następnie odbyłyśmy trening naszych szarych komórek, rozwiązując różne zagadki. Poza tym wzięłyśmy udział w pokazie mody. Po południu wspólnie czytałyśmy i wykonywałyśmy eksperymenty w wesołym laboratorium. Wieczorem sprawdziłyśmy swoją wiedzę na temat naszych kolonii oraz ośrodka.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy mega grami, podczas których każdy z nas wykazał się kreatywnością układając wielkie budowle z dużych piankowych klocków. Później mieliśmy magiczny pokaz mody, gdzie wszyscy czynnie wzięli udział. Po pysznym obiedzie zrobiliśmy bransoletki przyjaźni, a nasz dzień zakończyliśmy kontynuacją czytania książki o przygodach Harry’ego Pottera.

Kraina Smyka, grupa Pani Zuzanny L.
Rano graliśmy w gry „ja to kto” oraz „Simon mówi”. Potem pobawiliśmy się w zabawę integracyjną, dzięki której dowiedzieliśmy się jeszcze więcej o sobie. Odbył się również pokaz mody, na którym spotkaliśmy Kubusia Puchatka, Elsę oraz Śnieżkę. Po obiedzie mieliśmy bambonadę, podczas której budowaliśmy przeróżne rzeczy z fajnych rurek. Wieczór zakończyliśmy gimnastyką szarych komórek.

Kulka Extra, grupa Pana Kacpra W.
Po śniadaniu poszliśmy grać w gry planszowe. Następnie mieliśmy karaoke i dużo śpiewaliśmy. Poszliśmy pływać kajakami sit on top. Po obiedzie mieliśmy gry w rozmiarze mega, takie jak jenga czy twister. Zrobiliśmy także flagę obozu. Dzień skończyliśmy robieniem poduszaków.

Kulka na Okrągło, grupa Pani Dominiki N.
Dziś od rana cała nasza grupa grała w gry karciane, takie jak uno oraz państwa i miasta. Następnie w podgrupach rozwiązywaliśmy zagadki z różnych dziedzin. W późniejszym czasie zagraliśmy w grę integracyjną, by móc jeszcze lepiej się poznać. Po obiedzie wzięliśmy udział w zajęciach z musztry, które pozwoli nam poczuć się jak na jednym z militarnych obozów Kulki, a dzień zakończyliśmy grami planszowymi.

Kulka Open, grupa Pani Laury S.
Dzisiejszy rozegraliśmy wiele gier karcianych, w państwa miasta, gier planszowych i wiele innych. Po obiedzie kontynuowaliśmy różne zajęcia integracyjne. Po kolacji poszliśmy na dyskotekę i bawiliśmy się do wieczora.

Kulka Open, grupa Pani Agaty G.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy bardzo śpiewająco. Zaraz po śniadaniu mieliśmy karaoke, na którym śpiewaliśmy przeróżne piosenki. Kolejne zajęcia spędziliśmy na grach integracyjnych. Graliśmy w takie gry jak makao, czółko, państwa miasta na kartkach, w statki, w uno i wiele planszówek. Po kolacji tanecznym krokiem poszliśmy na zabawę taneczną i tym o to miłym akcentem kończymy jeden z ostatnich dni na naszej Kulce.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Moniki D.
Kolejny nasz dzień również spędziliśmy w znacznej mierze na polu paintballowym. Rozegraliśmy emocjonującą rozgrywkę. Oprócz tego mieliśmy też możliwość zapoznania się z zasadami prawidłowego kamuflowania się w lesie. Mogliśmy doświadczyć tego na własnej skórze. Był to dla nas dzień pełen przygód.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Aleksandry Ś.
Dzień zaczęliśmy od przeróżnych gier i zabaw na podobozie. Również udaliśmy się na seans filmowy. Dzień nie mógł obyć się też bez jazdy na quadzie. Dziś mieliśmy test podsumowujący nasze umiejętności z jazdy. Dodatkowo poszliśmy na pole paintballowe, gdzie rozegraliśmy ostateczny pojedynek gry w paintball. Bardzo zaangażowaliśmy się w ostatnią walkę i obu drużynom poszło fenomenalnie! Na koniec dnia przygotowaliśmy prace plastyczne, które są herbem naszych namiotów.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy od rozegrania kilku gier planszowych. Później wybraliśmy się na plażę, aby zbudować tratwę oraz pokonać na niej pewną trasę na jeziorze. Po obiedzie rozegraliśmy kilka gier w karty oraz uno, a także rozegraliśmy kilka rozgrywek w wojskowa grę Szpion. Po kolacji udaliśmy się do lasu, aby uczestniczyć w misji pod kryptonimem Nocny Desant. Musieliśmy tam wykorzystać całą dotychczasową wiedzę zdobytą na obozie.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzisiejszymi atrakcjami były m.in. tratwy, czyli budowa z dętek prowizorycznej łodzi, którą należało przepłynąć wyznaczony dystans. Ruszyliśmy także na pole paintballowe, aby rozegrać niesamowitą potyczką, która ostatecznie pokaże nam najlepszą drużynę. Później uczyliśmy się gry w szachy a także rozegraliśmy mini turniej w te grę. Wieczorem czekał nas test wszystkich umiejętności zdobytych na obozie, czyli Nocny Desant.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pana Krzysztofa K.
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy, jak co dzień, od porannego rozruchu, następnie urządziliśmy sobie poranek planszówek i bawiliśmy się wspólnie grając. Następnie odbyliśmy zajęcia survivalu, podczas których dowiedzieliśmy się, jak wykonać filtr do oczyszczania wody i mieliśmy okazję rozpalić ogień za pomocą krzemienia. Po obiedzie wspólnie oglądaliśmy film na dużym ekranie, a wieczorem razem z instruktorem zrobiliśmy pamiątkowe bransoletki.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Weroniki Ł.
Kolejny dzień na obozie rozpoczęliśmy od gry terenowej Enigma. Na tych zajęciach dowiedzieliśmy się jak można zaszyfrować dowolną informację na pięć różnych sposobów. Potem wykorzystaliśmy nowo poznane umiejętności w praktyce. Na następnych zajęciach rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Ponadto odpoczywaliśmy na plaży i kąpaliśmy się w jeziorze. Po obiedzie udaliśmy się na zajęcia z unihokeja i braliśmy udział w grach integracyjnych. Dzień zakończyliśmy wieczorem filmowym.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Mileny J.
Jeden z ostatnich dni kolonii spędziliśmy na różnorodnych zajęciach. Po pysznym śniadaniu graliśmy w gry integracyjne a później oglądaliśmy film. Potem rozpoczęliśmy mega gry. Graliśmy w ogromne bierki, twistera i jengę. Po kolacji odbyły się walki gladiatorów, zabawa polegała na utrzymaniu równowagi dłużej niż przeciwnik, który próbował strącić drugą osobę specjalną lancą.

Summer Art, grupa Pani Natalii K.
Dzisiejszy dzień zaczęłyśmy od gier zespołowych. Musiałyśmy się dobrze skupić, żeby nie rozbić wieży na samym początku. Gra toczyła się długo, bo każda z drużyn była bardzo ostrożna. Dzisiaj dokończyłyśmy nasze koszulki, korzystając z projektów, które wykonałyśmy kilka dni temu. Wyszły nam nieziemsko! Kolejną atrakcją był mega twister. W żadnej rundzie nie udało się pokonać Marysi! Na koniec dnia poszłyśmy na Archery Challenge, gdzie stoczyłyśmy pojedynek łuczniczek.

Summer Challenge, grupa Pani Małgorzaty K.
Dziś rano w ramach wyzwania dnia mieliśmy zadanie teatralne. Stworzyliśmy stroje, przygotowaliśmy przedstawienie a następnie prezentowaliśmy oraz oglądaliśmy spektakle innych grup. Stoczyliśmy również pojedynek gladiatorów. Po obiedzie odbył się seans filmowy. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie grając w rozmaite gry zręcznościowo-ruchowe.

Summer Challenge, grupa Pani Kamili W.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zajęć teatralnych, które polegały na przebraniu się za wybrane postacie i stworzeniu do tego scenek. Potem wszyscy wspólnie stworzyliśmy naszą flagę obozową. Następnie udaliśmy się na przejażdżkę quadem. Po obiedzie mieliśmy czas na wspólne granie w gry planszowe. Natomiast wieczorem urządziliśmy sobie różne gry i zabawy ruchowe.

Summer Challenge, grupa Pani Patrycji B.
Kolonie zbliżając się do końca, ale mam tyle atrakcji jeszcze przed nami. Dzień rozpoczęliśmy od budowania skomplikowanych budowli ze specjalnych słomek i krzyżyków. Następnie odbyły się walki gladiatorów, w których chętnie wzięliśmy udział. Wieczorem urządziliśmy sobie seans filmowy i graliśmy w planszówki.

VIP, grupa Pani Weroniki F.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od kajaków dwuosobowych, przepłynęliśmy nimi jezioro Łęsk. Następnie jeździliśmy na quadzie po wyznaczonym torze, było super! Później wybraliśmy się na kolejne szkolenie survivalowe, dowiedzieliśmy się o racjach żywnościowych i poznaliśmy tajniki kamuflażu. Po obiedzie urządziliśmy sobie seans filmowy. Po seansie uczyliśmy się chodzenia na szczudłach. Wszystkim się udało zrobić co najmniej kilka kroków. Po kolacji zaś wzięliśmy planszówki i graliśmy cały wieczór. Była super zabawa!

VIP, grupa Pani Ady K.
Dziś udaliśmy się na zajęcia z survivalu, podczas których poznaliśmy metody pozyskiwania pożywienia oraz kamuflowania się. Było świetnie. Graliśmy też w mafię w miasteczku. Pobudziliśmy trochę naszą kreatywność budując budowle podczas zajęć bambonada. Te zajęcia były bardzo ciekawe. Obejrzeliśmy też film.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.