RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus VI (16.08-26.08.2019)


Dzień 10 - Niech uśmiechy się nie kończą

Dodany: 2019.08.25
Komentarze: 0
Zdjęcia: 148
Wideo: 1

Harry Potter, grupa Pani Liwii F.
Kolejny fantastyczny dzień za nami. Rano poznaliśmy nową zabawę Dziwny Artykuł. Bardzo nas ona rozbawiła i do końca dnia wspominaliśmy jej śmieszne fragmenty. Następnie udaliśmy się na zajęcia z quillingu. Było to tworzenie kompozycji z papieru. Kolejno odbyła się podsumowującą gra terenowa Bitwa o Hogwart. Świetnie się bawiliśmy podczas konkurencji. Później odbyła się uczta w Wielkiej Sali w czarodziejskich strojach. Puchar domu zdobyły dzieci z Hufle Puff. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka.

Harry Potter, grupa Pani Patrycji Z.
Dzień rozpoczęliśmy od balonady. Następnie graliśmy w gry planszowe. Kolejnym punktem dnia była podsumowująca gra terenowa Bitwa o Hogwart. Po obiedzie odbył się bal podsumowujący kolonie. Pod koniec dnia odbył się apel kończący. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Kulka Ninja Go, grupa Pani Sary B.
Dzień Pikniku Rodzinnego był dla niektórych okazją do spotkania się z rodzicami, a dla wszystkich gwarancją udziału w kolejnych świetnych zajęciach. Już od rana graliśmy w Błędny Azymut, sprawdzając umiejętność posługiwania się kompasami. Następnie przeprowadziliśmy Bitwę Plemion, w której główną nagrodą był totem. Później udaliśmy się na plażę. Po obiedzie uczyliśmy się podstaw survivalu, a potem braliśmy udział w podsumowującej obóz grze terenowej Ninja Go. Dzień zakończyliśmy apelem pożegnalnym i dyskoteką.

Power Jump, grupa Pani Karoliny R.
Dziś odbył się Piknik Rodzinny. Rodzice wielu z nas mogli zobaczyć ośrodek. Wybraliśmy się na plażę i doskonaliliśmy nasze techniki pływackie. Później wzięliśmy udział w sportowej olimpiadzie, podczas której podejmowaliśmy się różnych wyzwań. Po obiedzie pobawiliśmy się z naszym wychowawcą, a następnie odbyła się terenowa gra Urodziny Kubusia Puchatka. Po ostatnim apelu, na którym podsumowaliśmy nasze wakacje, odbyła się ostatnia dyskoteka. To był wspaniały czas!

Power Jump, grupa Pani Karoliny Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od olimpiady sportowej, na której świetnie się bawiliśmy. Później graliśmy w gry planszowe z wychowawcą. Następnie poznaliśmy gry z różnych zakątków świata. Na kolejnym bloku puszczaliśmy bańki XXL. Po przerwie udaliśmy się grupą na apel kończący kolonię. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Cztery Żywioły, grupa Pani Agaty M.
Dziś nadszedł dzień podsumowania naszej przygody na Kulce. Dlatego zorganizowaliśmy wystawę prac plastycznych wykonanych na obozie. Pokazaliśmy nasze rysunki, plakaty, rzeźby i witraże. Niedzielna pogodna zachęciła nas do spędzenia czasu na plaży, by należycie pożegnać się z pięknym mazurskim jeziorem. Po obiedzie przyszedł czas na podsumowującą grę terenową Tajemnica Czterech Żywiołów. Po apelu kończącym kolonię bawiliśmy się na naszej ostatniej wspólnej dyskotece.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Mai R.
Przedostatni dzień naszej przygody był równie ciekawy, jak każdy inny! Z samego rana mogliśmy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, która ma różne poziomy trudności. Po południu udaliśmy się na plażę i pod okiem ratownika mogliśmy wykąpać się w jeziorze. Na koniec dnia odbył się apel podsumowujący całą kolonię, bal Gwiezdnych Wojen oraz dyskoteka, na której bawiliśmy się i tańczyliśmy. Przeżyliśmy tu wspaniały czas i mamy nadzieję wrócić tu za rok!

Obóz Herosów, grupa Pani Agnieszki O.
Przedostatni dzień na Kulce spędziliśmy bardzo aktywnie. Wcielaliśmy się w różne postaci na zajęciach teatralnych. Wspominaliśmy i bawiliśmy się na Wielkich Dionizjach. Nauka jazdy na dziwnym rowerze oraz chodzenie na szczudłach to świetna sprawa. W trakcie survivalu uczyliśmy się, jak przetrwać w lesie bez cywilizacji. Wieczorem spędzaliśmy miło czas na dyskotece.

Obóz Herosów, grupa Pani Natalii P.
Ten dzień na Kulce zaczęliśmy od warsztatu teatralnego. Podzieleni na kilkuosobowe grupy wymyślaliśmy własne przedstawienia. Kolejnym punktem były Wielkie Dionizje, czyli bal na zakończenie obozu. Następnie rozegraliśmy mecz unihokeja. Po obiedzie uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy oraz mieliśmy ostatnią próbę hymnu herosów przed jego prezentacją. Wieczorem była dyskoteka.

Obóz Herosów, grupa Pani Oliwii B.
Dzisiaj rano jako grupa Afrodyty zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnie tworzyliśmy logo swojego obozu farbami w sprayu na zajęciach graffiti. Później bawiliśmy się wspólnie z herosami na Wielkich Dionizjach i odbyliśmy warsztaty teatralne ku czci boga Dionizosa. Po obiedzie odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy z Asklepiosem. Potem poszliśmy na plażę, by wykorzystać piękną pogodę. Wieczorem bawiliśmy się wspólnie na dyskotece kończącej turnus.

Obóz Herosów, grupa Pani Pauliny R.
Przedostatni dzień rozpoczęliśmy plażowaniem oraz wspólnymi grami i zabawami. Następnie odbyły się Wielkie Dionizje na zakończenie obozu, w trakcie których mogliśmy skosztować egzotycznych owoców. Potem doskonaliliśmy swoje zdolności teatralne przedstawiając scenki. Później poznaliśmy różne sposoby rozpalania ognia i nauczyliśmy się tworzyć podstawowy filtr wody. Na koniec dnia odbyła się pożegnalna dyskoteka.

Projekt Kulka, grupa Pani Natalii Sz.
Przedostatni dzień na Kulce zaczęliśmy od pójścia na plażę. Następnie staliśmy się detektywami i przedstawialiśmy scenki. Potem poznaliśmy przeróżne gry świata. Po obiedzie wzięliśmy udział w zajęciach linowych, tym razem układaliśmy wieżę ze skrzynek, po której się wspinaliśmy. Następnie graliśmy w paintball. Na koniec dnia byliśmy na apelu końcowym oraz na pożegnalnej dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny G.
Przedostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od gry terenowej Enigma z wykorzystaniem szyfrów. W jej trakcie nauczyliśmy się szyfrować wiadomości. Następnie stoczyliśmy walki gladiatorów. Po obiedzie odbyliśmy wodną grę zespołową waterpolo, później wykonywaliśmy przypinki Klubu Zwycięzców. Dzień zakończyliśmy pożegnalną dyskoteką.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Rz.
Po pysznym śniadaniu wszyscy udaliśmy się na grę terenową z wykorzystaniem szyfrów i w cudownych nastrojach spędziliśmy nasz czas. Następnie wspólnie poszliśmy na zajęcia Ale Cyrk! Następnie mieliśmy zajęcia waterpolo. Przed kolacją udaliśmy się na walki sumo. Wieczorem z uśmiechami na twarzy udaliśmy się na apel kończący turnus. Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

VIP, grupa Pani Karoliny M.
Kolejny, prawie ostatni, dzień kolonii zaczęliśmy od nauki strzelania do celu z łuków. Następnie po raz ostatni odwiedziliśmy plażę i kąpaliśmy się w jeziorze oraz opalaliśmy się na piasku. Potem uczestniczyliśmy w Walkach Gladiatorów. Po kolacji odbył się uroczysty apel końcowy, na którym oglądaliśmy flagi obozowe wykonane przez kolonistów. Dzień zakończyliśmy ostatnią dyskoteką, podczas której tańczyliśmy do największych hitów tego lata serwowanych przez DJ-a. To był dzień pełen wrażeń!

VIP, grupa Pani Nikoli B.
Ten dzień na Kulce powitał nas piękną pogodą. O poranku udaliśmy się na plażę, następnie odbyła się emocjonującą bitwa na balony z wodą, czyli balonada. Było super! Zaraz po tych zajęciach udaliśmy się na Walki Gladiatorów, w trakcie której walczyliśmy ze sobą za pomocą gąbczastych lancy. Po obiedzie odbyło się waterpolo a także oficjalne rozdanie pamiątkowych dyplomów. Wieczorem odbył się apel kończący turnus a także dyskoteka. To była niezapomniana przygoda, którą będziemy wspominać jeszcze przez wiele miesięcy.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Angeliki Z.
Od rana podsumowywaliśmy nasze kolonie. Pani rozdała nam pamiątkowe dyplomy. Wymyślaliśmy rymowanki o naszej kolonii. Następnie sprawdzaliśmy naszą celność łuczniczą. Skorzystaliśmy z kąpieli słonecznych i wodnych na plaży. Po południu graliśmy w mega gry, takie jak twister, jenga i scrabble. Nasz trening łuczniczy przydał się do późniejszych zawodów. Pod wieczór odbył się apel kończący naszą przygodę na Kulce. Bardzo nam się podobało i wrócimy tu za rok!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Gabrieli S.
Dzień rozpoczęliśmy od terenowej gry Ranny Lotnik, czyli nauki udzielania pierwszej pomocy. Następnie udaliśmy się na plażę. Później zorganizowaliśmy olimpiadę sportową na boisku. Następnie odbył się apel, a wieczór zakończyła dyskoteka. Do zobaczenia za rok!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Joanny Z.
Dzień zaczęliśmy od nauki jazdy na quadzie. Następnie odbyły się gry i zabawy na plaży oraz kąpiel. Przed obiadem wspinaliśmy się na więżę ze skrzynek, szło nam znakomicie! Później uczyliśmy się strzelać z wiatrówek do tarcz. Okazało się, że większość z nas ma celne oko! Wieczorem odbył się apel pożegnalny, a następnie uczestniczyliśmy w dyskotece w Cool Clubie.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Marty R.
Nasz ostatni dzień zajęć na Kulce rozpoczęliśmy od przypomnienia wiedzy teoretycznej z zakresu pierwszej pomocy, którą później wykorzystaliśmy w terenowej grze Ranny Lotnik. Dzisiaj mieliśmy też okazję ostatni raz wykąpać się w jeziorze i pobawić na plaży. Mieliśmy też olimpiadę sportową, w której zacięcie rywalizowaliśmy o zwycięstwo. Dużą dawkę emocji przyniosła nam nauka jazdy na quadach oraz przejazd po specjalnie przygotowanym torze. Wytężyliśmy nasze umysły i nauczyliśmy się technik szyfrowania na zajęciach Enigma. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, na której świetnie się bawiliśmy.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Patrycji O.
Dzień zaczęliśmy od ekscytujących walk gladiatorów. Potem braliśmy udział w Archery Soft, czyli strzelaliśmy z łuków ze strzałami z gumową przyssawką. Następnie korzystaliśmy ze słonecznej pogody na plaży i kąpaliśmy się w jeziorze. Po południu przechodziliśmy przez pole minowe z wykrywaczem metalu, co było świetną atrakcją. Następnie braliśmy udział w zabawach z wychowawcą. Dzień zakończyliśmy apelem pożegnalnym i udaną dyskoteką.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Wandy Z.
Kolejny dzień kulkowej zabawy rozpoczęliśmy od mega gier, graliśmy w jengę i twistera. Później ćwiczyliśmy nasze umiejętności pływackie z ratownikiem i odpoczywaliśmy na plaży. Po obiedzie graliśmy w kalambury, po których graliśmy w grę terenową Enigma, podczas której uczyliśmy się szyfrów. Wieczorem odbył się uroczysty apel, po którym wspólnie się bawiliśmy na dyskotece

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Pauliny M.
Dzień rozpoczęliśmy budowaniem wieży ze skrzynek, na którą jednocześnie się wspinaliśmy. Następnie kąpaliśmy się w jeziorze i odpoczywaliśmy na plaży. Później rozegraliśmy ostatni mecz paintballowy. Po obiedzie wraz z naszą wychowawczynią wspominaliśmy najlepsze chwile z kolonii. Następnie wysłuchaliśmy apelu końcowego i prezentowaliśmy naszą flagę. Wieczorem odbyła się ostatnia dyskoteka, na której wszyscy bawiliśmy się do samego końca.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Pauliny B.
Dzień rozpoczął się od tworzenia tratwy na czas. Braliśmy udział w rywalizacji polegając na jak najszybszym jej stworzeniu z ogromnych dętek, a następnie jak najszybszym opłynięciu boi. Wielu spędziło czas z rodzinami, a po obiedzie udaliśmy się na kolejna rozgrywkę paintballową. Sprawdziliśmy swoje umiejętności na quadach, a na koniec mieliśmy pokaz naszych obozowych flag.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Piotra L.
Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień od przeprawy własnoręcznie zbudowanymi tratwami. Następnie graliśmy w mafię. Potem czekał nas test naszych umiejętności na torze podczas jazdy quadem. Po obiedzie rozegraliśmy ostatnią już potyczkę paintballową. Wieczorem czekała nas dyskoteka.

Cztery Żywioły, grupa Pani Angeliki P.
Od rana fantastycznie bawiliśmy się biegając w środku kuli w waterballu. Następnie poznaliśmy gry z całego świata i zrobiliśmy wystawę naszych prac wykonanych w czasie kolonii. Po południu kąpaliśmy się w jeziorze i bawiliśmy na plaży, wzięliśmy udział w grze podsumowujące cały obóz i wygłupialiśmy się na ostatniej wspólnej dyskotece!

Cztery Żywioły, grupa Pani Marii G.
Dzień rozpoczęliśmy puszczaniem baniek mydlanych w rozmiarze XXL wraz z animatorem. Następnie odbyły się zajęcia z doskonalenia technik pływackich w kąpielisku na ośrodku. Wieczór spędziliśmy na apelu pożegnalnym oraz zabawie na ostatniej wspólnej dyskotece.

Cztery Żywioły, grupa Pani Wiktorii Sz.
Dzień zaczęliśmy od puszczania baniek mydlanych w rozmiarze XXL. Po zabawie mieliśmy wystawę prac plastycznych, które robiliśmy przez cały okres trwania kolonii. Następnie mieliśmy doskonalenie technik pływackich. Wieczorem odbył się apel pożegnalny, a później bawiliśmy się wspólnie na dyskotece.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy mega grami, takimi jak jenga, bierki czy twister. Później spędziliśmy miło czas na plaży, na której opalaliśmy się i pływaliśmy. Po obiedzie rozwiązywaliśmy zagadki w terenowej grze jeniec i dzięki temu uwolniliśmy go. Później mieliśmy apel pożegnalny. Na koniec dnia mieliśmy ostatnią kulkową dyskotekę.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Patrycji K.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć, podczas których wchodziliśmy na wieżę ze skrzynek pokonując swój lęk wysokości. Później jeździliśmy na quadach. Następnie graliśmy w paintball. Po obiedzie tworzyliśmy tratwy, pokonując nimi pewną odległość na jeziorze. Po apelu bawiliśmy się na dyskotece.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.