RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus I (22.06-02.07.2019)


Dzień 7 – Bawimy się w najlepsze!

Dodany: 2019.06.28
Komentarze: 2
Zdjęcia: 130
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Natalii Rz.
Po śniadaniu udaliśmy się na spacer. Następnie udaliśmy się strzelnicę i wszyscy strzelaliśmy do tarcz. Kolejnymi zajęciami które mieliśmy były skrzynki. Przed kolacją strzelaliśmy z łuków. Wieczorem bawiliśmy się fantakulkastycznie na dyskotece, podczas których był konkurs talentów.

Kulka Ninja Go, grupa Pani Klaudii K.
Z samego rana poszliśmy na spacer krajoznawczy po okolicznym lesie. Po powrocie mieliśmy zajęcia z pierwszej pomocy. Po obiedzie nauczyliśmy się korzystać z kompasu. Korzystając z niego znaleźliśmy kilka zagadek które musieliśmy rozwiązać. Potem rozegraliśmy mecz passballu. Było super! Po pysznej kolacji poszliśmy na dyskotekę, na której mieliśmy okazję zaprezentować swoje talenty.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Julii S.
Dzisiaj rano po śniadaniu poszliśmy na wycieczkę do sklepu. Po drodze było mnóstwo pięknych widoków! Po powrocie poszliśmy strzelać z wiatrówek. Następnie szlifowaliśmy swoje taktyki i strategie. Następnie graliśmy w rzut granatem z instruktorem. Pod koniec dnia świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Magdaleny G.
Dzisiejszy dzień był wystrzałowy. Zaczęliśmy od spaceru po lesie do Nowych Kiejkut. Następnie wspinaliśmy się na ściankę wspinaczkową o czterech różnych poziomach trudności. Później rozwiązywaliśmy zagadki i szukaliśmy skarbu za pomocą wykrywaczy metalu w grze terenowej. Potem mogliśmy poczuć się jak w cyrku, ucząc się chodzić na szczudłach i jeżdżąc na dziwnym rowerze. Ten świetny dzień zakończyliśmy dyskoteką!

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Nikoli B.
Długi spacer, piękno przyrody, ćwierkanie ptaków tak rozpoczęliśmy nasz kolejny dzień na Kulce. Całym pawilonem wybraliśmy się leśną dróżką na spacer do Nowych Kiejkut. Zaraz potem udaliśmy się na plażę. Po obiedzie wykonywaliśmy różne zadania, dzięki którym udało się nam zdobyć tron króla Juliana! Następnie tworzyliśmy gigantyczne bańki mydlane. Wieczorem udaliśmy się na konkurs talentów a także bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie.

Harry Potter, grupa Pani Darii Sz.
Kolejny dzień za nami. Dzisiaj robiliśmy różne magiczne zwierzaczki z masy solnej. Rozwiązywaliśmy różne zagadki i graliśmy w mega gry planszowe. Połączyliśmy także siły z inna grupą i rozegraliśmy turniej siatkówki. Pod koniec dnia wybraliśmy się na długi spacer. W nocy odbył się Mam Talent połączony z dyskoteką.

Harry Potter, grupa Pani Olgi C.
Dzisiaj zaczęliśmy od doskonalenia sztuk czarodziejskich na Xboksie. Pokonaliśmy trolla i bazyliszka oraz rozegraliśmy mecz quidditcha. Potem razem z naszą panią graliśmy w ringo, frisbee. Następnie rysowaliśmy i czytaliśmy książki na świeżym powietrzu. Po obiedzie tworzyliśmy rzeźby z masy solnej oraz udaliśmy się na spacer. Po kolacji pokazywaliśmy swoje talenty oraz bawiliśmy się na dyskotece.

Kulka Open, grupa Pani Magdaleny Ch.
Dzisiaj zaczęliśmy od wyprawy na rowerach wodnych po jeziorze Łęsk. Potem emocji dostarczyły nam zajęcia linowe na skrzynkach. Po obiedzie graliśmy w piłkę siatkową i koszykówkę. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z pokazem talentów.

Obóz Herosów, grupa Pani Katarzyny H.
Po śniadaniu udaliśmy się do lasu i zostaliśmy przeszkoleni z zasad survivalu. Dowiedzieliśmy się także jak budować swoje schrony. Następnie z naszą wychowawczynią oraz drugim obozem herosów ćwiczyliśmy nasz hymn przed wieczorem talentów. Po próbie udaliśmy się na walki gladiatorów. Było dużo śmiechu. Po obiedzie udaliśmy się na zajęcia z władania mieczem. Rozbawieni udaliśmy się na naukę gry na nietypowym instrumencie. Po kolacji razem z drugą grupą herosów zaprezentowaliśmy hymn na konkursie talentów.

Obóz Herosów, grupa Pani Patrycji K.
Dzisiaj rano graliśmy w kalambury. Następnie mogliśmy pograć w balonadę. Sprawdziliśmy swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej. Przed kolacją nasz ulubiony instruktor uczył nas obrony przed potworami na zajęciach z władania mieczem. Wieczorem odbył się pokaz talentów, na którym razem mogliśmy zaprezentować nasz hymn.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny G.
Siódmy dzień kolonii zaczęliśmy od treningu powietrznych akrobacji na eurobungee. Następnie uczyliśmy się strzelania z łuku pod okiem instruktora. Korzystając ze słonecznej pogody pływaliśmy rowerami wodnymi po jeziorze. Po obiedzie graliśmy w grę terenową Błędny Azymut z użyciem kompasów. Następnie mieliśmy starcie łuczników. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z pokazem talentów.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii K.
Dzisiejszy poranek zaczęliśmy od wyprawy na poligon, na którym czekały na nas różne atrakcje. Jeździliśmy na segwayu, quadzie i vikingu. Byliśmy też w zorbie i kulaliśmy się z góry na dół. Po obiedzie udaliśmy się na plażę. Na koniec dnia czekała na nas jeszcze dyskoteka z konkursem talentów.

Summer Challenge, grupa Pani Sandry G.
Dzień siódmy zaczęliśmy rejsem smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Musieliśmy równo wiosłować, aby szybko płynąć. Pozostając na plaży skorzystaliśmy ze słońca i weszliśmy do wody. Po zajęciach wodnych wybraliśmy się na pyszny obiad, po którym graliśmy w różne gry i zabawy. Dzień zakończyliśmy szaloną dyskoteką i konkursem talentów.

VIP, grupa Pani Julii J.
Kolejny dzień w Kulce rozpoczęliśmy od porannej wyprawy na poligon. Na poligonie mieliśmy okazję jeździć quadem i segwayem. Razem z instruktorem jeździliśmy pojazdem yamaha viking. Mogliśmy uczestniczyć w ekscytującym zoorbingu. Po powrocie z poligonu wspólnie przygotowywaliśmy się do wieczornej dyskoteki, na której prezentowaliśmy nasze talenty i umiejętności. Dyskoteka była pełna wrażeń.

VIP, grupa Pani Luizy S.
Piątek zaczęliśmy od grania w molkky, kubb oraz bule. Następnie wypłynęliśmy jednoosobowymi kajakami. Później uczyliśmy się filtrować wodę, żeby była zdatna do picia oraz jak rozpalić ognisko krzesiwem. Po obiedzie poszliśmy na karaoke. Dzień zakończyliśmy dyskoteką i pokazem talentów.

VIP, grupa Pani Sylwii S.
Dzień rozpoczęliśmy wyprawą na poligon. Tam czekała na nas przejażdżka quadem, segwayem, yamahą viking oraz emocjonująca zorba. Po obiedzie wybraliśmy się na smoczą łódź nad jezioro Łęsk. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece, która była połączona z pokazem talentów.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Laury K.
Nasz dzień rozpoczęliśmy od spaceru w lesie poszukując śladów zwierząt. Podzieleni na trzy drużyny próbowaliśmy rozszyfrować ślady, kierunek i cel drogi zwierząt. Następnie strzelaliśmy z wiatrówki, w nagrodę można było zabrać swoją tarczę. Kolejną atrakcją dzisiaj było płynięcie smoczą łodzią po jeziorze w rytm bębna.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Sary B.
Dzisiaj mieliśmy sportowe zajęcia. Rozpoczęliśmy od emocjonującej gry we frisbee, a następnie graliśmy w gry zespołowe. Potem poszliśmy na plażę, na której wspólnie rozmawialiśmy i kąpaliśmy się. Podczas, gdy część naszej grupy sprawdzała swoje umiejętności na fakultatywnych zajęciach paintballu, my urządziliśmy balonadę i bitwę na balony z wodą. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z konkursem talentów, na których każdy mógł zaprezentować swoje zdolności muzyczne i taneczne.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki K.
Piątek rozpoczął się od nauki zasad pierwszej pomocy. Po wykładzie wykorzystaliśmy zdobytą wiedzę do ratowania lotnika w grze Ranny Lotnik. Samodzielnie przygotowaliśmy nosze i udzieliliśmy pierwszej pomocy. Potem szukaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki przy użyciu kompasu wyznaczając azymuty. Następnie poszliśmy na plażę i rozegraliśmy Bitwę Plemion o totem. Wygrały Niebieskie Ogórki. Wieczorem przygotowywaliśmy się do pokazu talentów i tańczyliśmy na dyskotece.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Liwii F.
Dziś rozpoczęłyśmy od zajęć Błędny Azymut, na których znajdowaliśmy drogę do Dżina z Dżasminą. Podczas zabawy poznałyśmy zasady dotyczące zasad orientacji. Była to super zabawa. Następnie udałyśmy się na naukę makijażu i stylizacji, na których Królewna Śnieżka zapoznała nas z tajnikami robienia dobrego makijażu. Była to naprawdę interesująca lekcja. Później udałyśmy się na plażę. Po obiedzie zrobiłyśmy próbę do wieczornego konkursu talentów. Później zagraliśmy w kalambury. Dzień upłynął nam bardzo szybko, a wieczorem świetnie bawiłyśmy się na dyskotece.

Projekt Kulka, grupa Pani Natalii Sz.
Kolejny dzień zaczęliśmy od wyprawy kajakami po jeziorze Łęsk pod okiem pana ratownika. Graliśmy w naszą zabawę z balonami. Świetnie się bawiliśmy. Następnie poszliśmy na plażę. Plażowanie to był super pomysł. Po obiedzie wybraliśmy się do lasu na survival. Później mieliśmy walki sumo, które były bardzo ekscytujące. Wieczorem mieliśmy dyskotekę i konkurs talentów.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki B.
Dziś rozpoczęliśmy turniejem walk sumo, po którym udaliśmy się do lasu na survival. Potem czekała nas Tajna Misja. Po obiedzie poznaliśmy zasady savoir-vivre. Wieczorem mieliśmy dyskotekę, na której mieliśmy okazję poznać talenty wszystkich uczestników.

Cztery Żywioły, grupa Pani Moniki R.
Dziś rozpoczęliśmy dzień grą terenową. Podzieliliśmy się na cztery drużyny i zmierzyliśmy się z pięcioma zadaniami do wykonania. Potem mieliśmy zajęcia artystyczne, na których robiliśmy rzeźby z papieru i sznurka. Wykonaliśmy rzeźby czterech żywiołów. Na kolejnych zajęciach zbudowaliśmy tratwę i przepłynęliśmy nią określony odcinek na wodzie pod okiem ratownika. Na koniec dnia mieliśmy dyskotekę.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Klaudii F.
Dzisiaj przed południem część z nas ćwiczyła na strzelnicy paintballowej w ramach fakultatywnego pakietu. Reszta z nas miała grę w podchody. Potem wspólnie ruszyliśmy na grę paintballową na ośrodku. Po południu mieliśmy grę terenową, podczas której szukaliśmy bomby na terenie naszego ośrodka. Później mogliśmy razem śpiewać podczas karaoke. Po kolacji udaliśmy się do Cool Clubu, w którym odbył się konkurs talentów i dyskoteka.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Weroniki H.
Po śniadaniu poszliśmy na poligon i korzystaliśmy z różnych atrakcji. Jeździliśmy na quadem, yamaha viking oraz mieliśmy mecz paintballowy. Po obiedzie graliśmy w siatkówkę a także w karty. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, na której prezentowaliśmy swoje talenty.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Michała W.
Dzisiaj rano szukaliśmy ukrytego skarbu na plaży za pomocą wykrywacza metalu. Zagraliśmy również w koszykówkę, lecz z innymi zasadami. Zapoznaliśmy się także z elementami strategii i taktyki wojskowej. Dzień zakończyliśmy huczną dyskoteką i konkursem talentów!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Dominiki M.
Dzień siódmy zaczęliśmy od rozgrywki paintballowej na poligonie. Później udaliśmy się na wojskowy tor przeszkód i mogliśmy sprawdzić swoją wytrzymałość, najlepszym z nas okazał się Maciek, przebiegł cały tor w dwie minuty. Po obiedzie zaczęliśmy przygotowania do wieczornego pokazu talentów, który był podczas dyskoteki.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Karoliny K.
Dziś od rana oglądaliśmy seans filmowy. Po seansie przygotowywaliśmy się do wieczornego konkursu talentów. Następnie udaliśmy się na strzelnicę, na której strzelaliśmy z wiatrówek. Byliśmy tak zaangażowani, że niektórzy strzelali aż trzy razy! Wieczorem czekała na nas dyskoteka wraz z konkursem talentów.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Kamila
Dodany: 2019.06.29 09:25

Jestem pod Wrażeniem i gratuluję Państwu Wspaniałych Pomysłów na zorganizowanie czasu Dzieciom, Zaangażowania i Kreatywności. Moja córka ma 9 lat, to jej pierwsza kolonia, jest bardzo zadowolona, np. zamiast pójść na dyskotekę, ( po wycieczce szkolnej stwierdziła, że było fajnie, ale za krótko trwała dyskoteka) zostały z dziewczynami w pokoju, umyły się i czytały książki - na dyskotekę zabrakło sił, zaś przygotowana na tą okoliczność sukienka wróci nie założona do domu. Dziękuję też serdecznie Pani Oldze, Opiekunce grupy mojej córki, za spełnienie mojej prośby i załatwienie pewnej rzeczy w aptece. MEGA!!!

Kuna
Dodany: 2019.06.29 00:31

Super.Na zdjęciach widać,że synek zadowolony to był strzał w 10


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.