RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus I (22.06-02.07.2019)


Dzień 9 – Z rodziną w kulkowym świecie

Dodany: 2019.06.30
Komentarze: 1
Zdjęcia: 151
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Natalii Rz.
Po śniadaniu udaliśmy się wspólnie na eurobungee. Wszyscy skakaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Następnie mieliśmy survival. Razem z instruktorem udaliśmy się do lasu i budowaliśmy szałasy. Przed kolacją strzelaliśmy z wiatrówek. Dzień zakończyliśmy strzelaniem z łuków.

Kulka Ninja Go, grupa Pani Klaudii K.
Na pierwszych zajęciach tropiliśmy zwierzęta w lesie. Potem wyszliśmy na plażę. Następnie poszliśmy na park linowy. Było wspaniale! Po obiedzie poszliśmy na strzelnicę paintballową. Każdemu udało się trafić do celu i zdobyć kilka punktów. Potem graliśmy w Bitwę Plemion, podczas której próbowaliśmy odbić flagę przeciwnika, które wcześniej zrobiliśmy. Po kolacji tworzyliśmy własne stroje ninja. Dzień zakończyliśmy nauką medytacji.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Julii S.
Dzisiaj z rana po posprzątaniu pokoi zagraliśmy w balonadę. Następnie wzięliśmy kąpielówki i budowaliśmy tratwy. Pierwsza drużyna była najbardziej mokra, druga najszybsza, a trzecia miała najlepiej związaną tratwę! Pod koniec dnia zagraliśmy w grę francuską.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Magdaleny G.
Dzisiejszy dzień był ekstra! Odbył się Piknik Rodzinny i wielu z nas odwiedzili rodzice! Zaczęliśmy od organizacji urodzin Kubusia Puchatka i szukania dla niego prezentu. Dodatkowo mogliśmy poczuć się jak zawodnicy sumo dzięki specjalnym kostiumom. Później spędziliśmy czas na plaży i mieliśmy warsztaty z doskonalenia technik pływackich. Potem pomogliśmy Królowi Julianowi odzyskać jego tron. Na koniec dnia mieliśmy Olimpiadę Sportową, podczas której były różne konkurencje.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Nikoli B.
Kolejny dzień na Kulce rozpoczęliśmy od gry Kubusia Puchatka. Musieliśmy wykonać szereg zadań, aby dostać słodki urodzinowy poczęstunek. Następnie wcieliliśmy się w gladiatorów walcząc ze sobą gąbkowymi lancami. Potem sprawdzaliśmy swoją celność podczas zajęć Archery Soft. Po obiedzie ruszyliśmy na poszukiwania skarbów za pomocą wykrywacza metalu, a potem na rejs smoczą łodzią. Swój dzień zakończyliśmy rozgrywkami na Xboksie.

Harry Potter, grupa Pani Darii Sz.
Dzisiaj odbył się Piknik Rodzinny. Do wielu z nas przyjechali rodzice. Poszliśmy na strzelnicę łuczniczą, na której udało się nam trafić parę razy w dziesiątkę. Bardzo się z tego cieszyliśmy! Graliśmy dzisiaj na Xboksie. Później odbyliśmy podróż do świata magii. Potem rozpoczęliśmy rozgrywki sportowe. Na koniec dnia mieliśmy dwie gry terenowe. To był fajny dzień.

Harry Potter, grupa Pani Olgi C.
Dziś rano poszliśmy na plażę i kąpaliśmy się w jeziorze. Po powrocie rozpoczął się Piknik Rodzinny. Do wielu przyjechali rodzice, a my graliśmy w grę francuską i kalambury. Rodzice patrzyli jak się bawimy oraz spędzili z nami trochę czasu. Po obiedzie mieliśmy karaoke, podczas którego sprawdziliśmy swoje umiejętności wokalne. Później rysowaliśmy. Po kolacji braliśmy udział w grze terenowej Więzień Azkabanu.

Kulka Open, grupa Pani Magdaleny Ch.
Kolejny dzień zaczęliśmy plażowaniem. Po obiedzie przyszedł czas na rozgrywki siatkówki i koszykówki.

Obóz Herosów, grupa Pani Katarzyny H.
Dzisiaj rano wybraliśmy się na plażę, na której pod nadzorem ratownika mogliśmy się kąpać w jeziorze. Po kąpieli graliśmy w Kronosa. Następnie rozegraliśmy mecz hokeja. Później graliśmy w grę francuską, na której dostaliśmy listę pytań i musieliśmy szukać odpowiedzi na terenie Kulki. Po obiedzie odbyło się starcie łuczników. Na koniec dnia mieliśmy grę terenową Zaginiony Piorun, która odbyła się na terenie ośrodka.

Obóz Herosów, grupa Pani Patrycji K.
Poranek rozpoczęliśmy wcielając się w gladiatorów. Walczyliśmy specjalnymi lancami na macie. Następnie odbyły się zajęcia Archery Challenge. Potem tworzyliśmy wspólnie mur, który staraliśmy się zburzyć wieczorem. Mogliśmy także doskonalić swoje techniki pływackie pod okiem pana ratownika. Wieczorem odbyła się gra Zaginiony Piorun. Nasza pani wychowawczyni nieźle nas zaskoczyła swoją charakteryzacją wcielając się w Hydrę. Po kolacji mieliśmy zajęcia, na których uczyliśmy się szyfrowania wiadomości.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny G.
Kolejny dzień kolonii zaczęliśmy od walk sumo na gumowej macie. Następnie poszliśmy na plażę i pływaliśmy w jeziorze. Po kąpieli pływaliśmy kajakami bezburtowymi po jeziorze. Po obiedzie odbyliśmy naukę gry na nietypowym instrumencie. Kolejną atrakcją był symulator lotów kosmicznych. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową Mazurska Pułapka.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii K.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy od gry Błędny Azymut, podczas której nauczyliśmy się posługiwania kompasem. Następnie czekał na nas park linowy, na którym każdy z nas przeszedł trasę kilka razy! Po obiedzie spróbowaliśmy swoich sił w walkach sumo oraz na strzelnicy łuczniczej. Było super! Na koniec dnia czekała na nas gra Enigma z szyframi i zagadkami.

Summer Challenge, grupa Pani Sandry G.
Dzień dziewiąty zaczęliśmy od Enigmy, podczas której szyfrowaliśmy dla siebie nawzajem pytania, na które następnie udzielaliśmy odpowiedzi. Udało się nam znów przejechać na quadach oraz spróbowaliśmy gry na nietypowym instrumencie. Na zakończenie dnia czekały na nas ulubione kajaki oraz strzelanie z łuków.

VIP, grupa Pani Julii J.
Kolejny intensywny dzień w Kulce rozpoczęliśmy od wizyty na parku linowym. Pokonaliśmy dwa poziomy trudności tras. Następnie mieliśmy okazje jeździć na quadach i uczestniczyć w survivalu, podczas którego nauczyliśmy się zdobywać wodę i ogień. Dzisiaj strzelaliśmy z łuków a także mieliśmy wspinaczkę po skrzynkach. Wieczorem mieliśmy grę terenową Enigma.

VIP, grupa Pani Luizy S.
Dziewiąty dzień kolonii zaczęliśmy od przejażdżki na quadach. Później wypłynęliśmy na jezioro smoczą łodzią wiosłując w rytm bębna. Następnie graliśmy w waterpolo. Potem chodziliśmy na szczudłach i jeździliśmy na dziwnym rowerze. Wieczorem bawiliśmy się w waterball.

VIP, grupa Pani Sylwii S.
Słoneczny dzień rozpoczęliśmy mega grami twister i scrabble. To była świetna zabawa. Następnie  kąpaliśmy się w jeziorze i plażowaliśmy. Balonada na boisku okazała się świetnym pomysłem w ciągu dzisiejszego dnia. Po obiedzie graliśmy w grę terenową z użyciem kompasów.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Laury K.
Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy od zawodów strzelania z łuków do celu. Finał był bardzo wyrównany, musieliśmy zorganizować dogrywkę, którą ostatecznie wygrał Mikołaj. Następnie stoczyliśmy walkę łuczników. Po szybkim przebraniu wybraliśmy się do lasu, w którym pan instruktor wprowadził nas w podstawy survivalu. Następnie mieliśmy za zadanie wybudować schronienie w postaci szałasu.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Sary B.
Niedziela była dniem odwiedzin rodziców i Pikniku Rodzinnego. Do obiadu relaksowaliśmy się na plaży oraz graliśmy w gry planszowe i zespołowe. Po obiedzie uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na dziwnym rowerze. Następnie sprawdziliśmy swoją umiejętność korzystania z kompasu grając w grę Błędny Azymut. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mazurska Pułapka.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki K.
Dzisiaj do niektórych z nas przyjechali rodzice. Rano rozegraliśmy mecz balonady. Poszliśmy na plażę, na której mogliśmy pływać w jeziorze i grać w karty. Następnie graliśmy w siatkówkę. Wieczorem uczestniczyliśmy w zajęciach Ale Cyrk! Jeździliśmy na dziwnym rowerze bez siodełka i łańcucha a także chodziliśmy na szczudłach. Po kolacji graliśmy w mega gry!

Bohaterki Disneya, grupa Pani Liwii F.
Dzień rozpoczęłyśmy od pobytu na plaży. Mogłyśmy trenować pływanie oraz wygrzewać się na słońcu. Następnie lepiłyśmy figury z gliny według własnego pomysłu. Kolejnym zajęciem była emocjonująca gra terenowa Tron Króla Juliana. Później udałyśmy się na zajęcia fitness. Wieczorem czekał na nas pokaz siły i sprytu, czyli walki sumo.

Projekt Kulka, grupa Pani Natalii Sz.
Dzień zaczęliśmy od zabawy w detektywa. Podzieliliśmy się na grupy, w których przedstawiliśmy różne scenki. Następnie zrobiliśmy sobie tatuaże z henny pod okiem pani animator. Wyprawa smoczą łodzią była zdecydowanie super pomysłem. Po obiedzie razem z inną grupą zrobiliśmy małą olimpiadę. Następnie poszliśmy na karaoke.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki B.
Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ na naszej kolonii przyjechali do wielu z nas rodzice! Pływaliśmy kajakami, braliśmy udział w rozgrywce paintballowej i nauczyliśmy się lepić z glin. Po wyjeździe rodziców płynęliśmy smoczą łodzią.

Cztery Żywioły, grupa Pani Moniki R.
Dzień zaczęliśmy od wędrówki po lesie w tropieniu śladów zwierząt leśnych. Potem zagraliśmy w grę, która nazywa się Mapa. Później puszczaliśmy bańki w rozmiarze XXL. Następnymi zajęciami były zabawne doświadczenia chemiczne. Następnie byliśmy na plaży oraz graliśmy w karty. Po kolacji zagraliśmy w Mafię.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Klaudii F.
Niedzielę rozpoczęliśmy od zajęć Archery Challenge, później poszliśmy na plażę. Mogliśmy popływać w jeziorze oraz pograć w karty. Potem wchodziliśmy na wieżę ze skrzynek, które sami układaliśmy. Po obiedzie razem z Projektem Kulka mieliśmy Olimpiadę Sportową. Przed kolacją uczyliśmy się strzelać z wiatrówek. Na koniec dnia mieliśmy mecz speedballu.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Weroniki H.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od wyjścia na plażę, na której graliśmy w piłkę i kąpaliśmy się w jeziorze. Następnie graliśmy w bieg za mapą, polegający na zapamiętywaniu i rysowaniu obrazków. Po obiedzie wraz z inną grupą rozegraliśmy mecz paintballowy. Dzień zakończyliśmy różnymi zabawami.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Michała W.
W piękny niedzielny dzień przeżyliśmy wiele przygód! Strzelając z łuków mogliśmy poczuć się jak Robin Hood. Rozegraliśmy również nasze ostatnie na tej kolonii starcie paintballowe. Zagraliśmy w jengę oraz twistera w rozmiarze XXL. Dzień zakończyliśmy grą terenową z elementami pierwszej pomocy Ranny lotnik.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Dominiki M.
Poranek zaczęliśmy bardzo aktywnie. Wyruszyliśmy na plażę zbudować tratwę. Następnie mogliśmy sprawdzić swoją celność w dwóch strzeleckich konkurencjach na strzelnicy paintballowej oraz łuczniczej. Po pysznym obiedzie nauczyliśmy się korzystać z wykrywacza metali a także wyszyliśmy na swoich pagonach stopnie wojskowe. Dzień zakończyliśmy pasjonująca rozgrywką paintballową.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Karoliny K.
Po śniadaniu wybraliśmy się na wyprawę do lasu i szukaliśmy śladów zwierząt. W dalszej kolejności udaliśmy się na spływ kajakami. Cała grupa była zachwycona, była świetna atmosfera oraz dużo śmiechu. Po kajakach odpoczęliśmy na plaży, gdzie mogliśmy się zrelaksować a także popływać. Po obiedzie czekała nas równie ciekawa atrakcja - zajęcia cyrkowe. Mieliśmy okazje spróbować swoich sił na chodzeniu na szczudłach oraz przejechać się na dziwnym rowerze.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Magdalena
Dodany: 2019.07.01 21:41

Jestem pod wrażeniem pikniku rodzinnego


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.