RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus II (03.07-13.07.2019)


Dzień 6 - Chwile pełne uśmiechu

Dodany: 2019.07.08
Komentarze: 4
Zdjęcia: 134
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Angeliki P.
Od rana rywalizowaliśmy w starciu łuczników. Ćwiczyliśmy celność na strzelnicy paintballowej a także na wiatrówkach. Po południu jeździliśmy na segwayu i rowerkach wodnych. Wieczorem wzięliśmy udział w warsztatach z pierwszej pomocy.

Kraina Smyka, grupa Pani Mai R.
Dzień rozpoczęłyśmy od gry terenowej, w której tematem przewodnim były zwierzęta z Madagaskaru. Następnie spróbowaliśmy swoich sił w łucznictwie. Później przeszliśmy na plac manewrowy i uczyliśmy się jeździć segwayem. Po przerwie obiadowej mieliśmy okazje stworzyć swoje własne gniotki z balonów i mąki oraz chodzić w ogromnych kulach wypełnionych powietrzem w basenie.

Magiczny Świat Bajek, grupa Pani Adriany M.
Dzisiaj rano bawiłyśmy się w ulubioną zabawę z naszą panią. Potem byłyśmy na survivalu w lesie. Tworzyłyśmy wioskę pand z Kung Fu Pandą. Następnie miałyśmy balonadę. Konstruowałyśmy gigantyczne budowle. Po obiadku miałyśmy warsztat plastyczny. Malowałyśmy bez użycia rąk z Krzysiem. Wieczorem tańczyłyśmy na zajęciach zumba z minionkami Kevinem, BBobem i Stuartem.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Katarzyny H.
Szósty dzień naszej przygody rozpoczęliśmy od wycieczki do Mrągowa. Udaliśmy się do Parku Sprzętu Wojskowego. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani sprzętem wojskowym, który się tam znajdował. Po obiedzie graliśmy w piłkę nożną na boisku. Następnie rysowaliśmy laurki dla naszych cudownych rodziców. Po kolacji udaliśmy na grę terenową Ranny Lotnik.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Patrycji K.
Od rana mieliśmy zajęcia z survivalu, na których uczyliśmy się sztuki przetrwania. Budowaliśmy szałasy. Potem uczyliśmy się pierwszej pomocy. Następnie mieliśmy zajęcia waterballowe. Graliśmy też w piłkę nożną, w zmienioną wersję butelki oraz tworzyliśmy własne maski. Wieczorem odbyła się gra terenowa.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Elizy W.
Dzień zaczęliśmy od gry terenowej. Po rozgrzewce udaliśmy się na starcie gwiezdnych wojowników. Dostaliśmy super ochraniacze i bezpiecznie na macie rozstrzygnęliśmy walkę z mieczami świetlnymi. Następnie zagraliśmy w zakręcona grę twister oraz w olbrzymią jengę. Po obiedzie udaliśmy się na plażowanie i graliśmy różne gry. Odbył się również konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku. Było super! Dzień zakończyliśmy spotkaniem z mistrzem Yodą i wspólną medytacją.

Kulka Express, grupa Pani Nikoli B.
Odkrycie zaginionej cywilizacji przy pomocy wykrywacza metalu to nie lada wyczyn. To pierwsze zadanie, które czekało na nas dziś w walce o immunitet. Zaraz potem z zapałem biegaliśmy po ośrodku i dokonywaliśmy dziennikarskiego śledztwa grając w grę francuską i dowiadując się nowych faktów o Kulce. Zaraz potem nauczyliśmy się tańczyć zumbę. Następnie zmierzyliśmy się z grami w gigantycznych rozmiarach XXL. Wieczorem rozwiązywaliśmy łamigłówki i uratowaliśmy świat przed szaleńcem Simonem. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień!

Kulka Express, grupa Pani Patrycji Z.
Po śniadaniu udaliśmy się na grę w dwa ognie. Następnie udaliśmy się na przejażdżkę quadem. Nauczyliśmy się jeździć i walczyliśmy o kolejny immunitet. Kolejnym punktem dnia była wycieczka do pobliskiego lasu, w którym poznaliśmy florę i faunę lasu. Po obiedzie udaliśmy się na żyroskop i odlecieliśmy w kosmos. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mazurska Pułapka. To był ekscytujący dzień. Czekamy na kolejny!

Summer Art, grupa Pani Aleksandry Ś.
Kolejny dzień kolonii zaczęliśmy od robienia rzeźby ze sznurka i papieru. Następnie mieliśmy kolejną lekcję tańca. Graliśmy również na nietypowych instrumentach, po których poszliśmy na karaoke. Robiliśmy tez nietypowe poduszki. A na koniec dnia poszliśmy do lasu rozwiązywać zagadki.

Summer Art, grupa Pani Julii S.
Dzisiaj rano po śniadanku rozmawialiśmy o recyklingu oraz o tym w jaki sposób pomaga on naszej planecie. Potem z ekologicznym nastawieniem zrobiłyśmy poduszki z papieru! Następnie malowaliśmy różnymi technikami. Przed obiadem uczyłyśmy się quillingu. Po obiedzie graliśmy w mega gry. Potem miałyśmy zajęcia z survivalu, na których zrobiłyśmy własne schronienie. Pod koniec dnia korzystaliśmy z henny i rysowaliśmy sobie oryginalne tatuaże!

Summer Challenge, grupa Pani Alicji R.
Poniedziałek rozpoczęliśmy od gry w dwa ognie. Nie było łatwo, ale wygraliśmy! Następnie wykonywaliśmy szalone akrobacje na eurobungee. Było świetnie! Na ostatnim bloku zajęciowym przed obiadem rozegraliśmy grę kryminalną Mafia. Po obiedzie graliśmy w naszą ulubioną piłkę nożną, stoczyliśmy pojedynki w strojach sumo i rozegraliśmy mecz siatkówki z grupą Gwiezdne Wojny. Ciekawe, co nas czeka jutro!

Summer Challenge, grupa Pani Patrycji K.
Dzisiaj bawiliśmy się świetnie z naszą wychowawczynią i inną grupą na boisku. Potem poszliśmy na waterball i wygłupialiśmy się w dużych kulach na wodzie. Następnie skakaliśmy na eurobungee. Później poszliśmy na quady i każdy z nas mógł pojeździć i poczuć wiatr we włosach. Na koniec dnia poszliśmy na grę terenową do lasu.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny Ch.
Z samego rana graliśmy w dwa ognie i zbijaka przeciwko grupie pani Patrycji. Rywalizacja zakończyła się naszym zwycięstwem. Następnie poszliśmy na żyroskop i odlecieliśmy w kosmos. Poczuliśmy się jak prawdziwi astronauci latając głową w dół i wirując wokół osi. Rozgryźliśmy szyfry podczas gry w Enigmę i przychwyciliśmy wiadomości wrogich drużyn. Staliśmy się złoczyńcami grając w mafię. Przytyliśmy kilkanaście kilogramów w parę sekund i stoczyliśmy pojedynek zapaśników sumo.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny L.
Akcja integracja dalej trwa! Z samego rana rozegraliśmy mecz siatkówki z grupą VIP pani Karoliny. Walka o wygraną była bardzo zacięta, ale udało się nam zdobyć laury. Następnie spędziliśmy czas podczas wspólnej zabawy w powiedz oraz czółko. Po krótkim przeszkoleniu przez panią instruktor, przebraliśmy się w zabawne, puszyste stroje i niczym prawdziwi zawodnicy sumo stoczyliśmy kilka walk. W dalszej kolejności odbyliśmy trening snajperski na strzelnicy paintballowej i udaliśmy się na nocną grę terenową Mafia.

VIP, grupa Pani Anny B.
Podczas terenowej gry Błędny Azymut uczyliśmy się posługiwać kompasem. Graliśmy również w mega twistera oraz w jengę. Na kolejnej grze terenowej Ranny Lotnik nauczyliśmy się podstaw pierwszej pomocy oraz jak zrobić nosze. Następnie graliśmy w zbijaka i inne zabawy integracyjne na kulkowym dziedzińcu.

VIP, grupa Pani Karoliny Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z wychowawcą. Graliśmy w różne gry i zabawy. Super się bawiliśmy! Następnie instruktorzy przedstawili nam podstawy survivalu. Później każdy mógł spróbować swoich sił w wystrzelaniu kulek painballowych do celu. Gra terenowa Enigma również poszła nam świetnie. Uczyliśmy się rozszyfrować różne kody. Dzień zakończył się grą w kalambury.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Aurelii D.
Dzisiaj zaczęliśmy dzień od gry terenowej Bitwa Plemion. Graliśmy w ringo, siatkówkę, gry karciane. Potem rysowaliśmy plakaty i komiksy. Przed kolacją śpiewaliśmy największe hity na karaoke. Wieczorem poszliśmy zagrać w Mafię do lasu.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki Sz.
Od rana poszliśmy nad jezioro Łęsk i mieliśmy warsztaty doskonalenia technik pływackich pod nadzorem ratownika. Później odbył się survival. Zdobyliśmy wiedzę na temat survivalu. Budowaliśmy schronienie z pałatki i rzeczy dostępnych w lesie. Następnie graliśmy w mega gry. Byliśmy pionkami w chińczyku, graliśmy w twistera, bierki oraz jengę w rozmiarach XXL. Na koniec dnia udaliśmy się na zajęcia linowe. Budowaliśmy wieżę ze skrzynek, na którą się wspinaliśmy.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Kingi P.
Dzisiaj było pełno wrażeń. Do południa stoczyłyśmy pojedynek gladiatorów. Naszym zadaniem było zepchnięcie przeciwnika z klocka za pomocą lancy. Po obiedzie zagrałyśmy w fantastyczną grę terenową Urodziny Króla Juliana. Szukałyśmy zagadek pochowanych przez króla Juliana. Po rozwiązaniu wszystkiego było wielkie przyjęcie. Wieczorem zbudowałyśmy zamki księżniczek z magicznych klocków.

Cztery Żywioły, grupa Pani Wiktorii G.
Dzień szósty rozpoczęliśmy przejażdżką na quadach. Później mieliśmy warsztaty chemiczne, podczas których robiliśmy doświadczenia z wodą. Na koniec dnia mieliśmy grę terenową Zaginiona Cywilizacja z wykrywaczem metali.

Projekt Kulka, grupa Pani Moniki Ch.
Dzień zaczęliśmy od turnieju w badmintona, która przysporzyła nam wiele emocji. Mogliśmy je rozładować na spokojnych zabawach nad naszym pięknym jeziorem Łęsk. Później mogliśmy wcielić się w detektywów, którzy muszą rozwikłać tajne szyfry na zajęciach z Enigmy. Później mogliśmy rozegrać wspaniałą grę korfballową. Pod koniec dnia przenieśliśmy się do Indii i stworzyliśmy piękne ozdoby na skórze z henny.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki W.
Wakacyjna przygoda trwa dalej. Szósty dzień rozpoczęliśmy od strzelania z łuku. Następnie mieliśmy możliwość popływania w jeziorze pod okiem ratowników oraz skorzystania z zabaw prowadzonych na plaży. Po aktywnym początku udaliśmy się na przejażdżkę quadem. Każdy z nas mógł poczuć się jak kierowca. Miło spędzony dzień zakończyliśmy grą terenową. Rozwiązywanie zagadek pozwoliło nam poczuć się jak prawdziwi detektywi.

Kulka Express, grupa Pana Michała A.
Dzisiaj rozpoczęliśmy grami z różnych stron świata. Później nauczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na dziwnym rowerze. Następnie tanecznym krokiem wkroczyliśmy na parkiet Cool Clubu i nauczyliśmy się podstaw zumby. Po obiedzie odpoczywaliśmy na plaży i graliśmy w różne gry. Na koniec dnia mieliśmy karaoke i bawiliśmy się śpiewająco.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Gabrieli O.
Dzień rozpoczęliśmy dwiema grami paintballowymi, w której sprawdziliśmy swoje umiejętności strzeleckie. Następnie rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Potem wybraliśmy się na plażę i spędziliśmy czas na grach, zabawach i wspólnych rozmowach. Dzień zakończyliśmy zajęciami z taktyki i strategii, podczas których poznaliśmy techniki paintballowe, które będziemy mogli wykorzystać w następnych potyczkach.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Pauliny M.
Dzisiaj rozpoczęliśmy treningiem celności na strzelnicy i strzelaliśmy z wiatrówek. Następnie ćwiczyliśmy musztrę na podobozie. Mieliśmy również naukę pierwszej pomocy poprzez zabawę w Rannego Lotnika. Po obiedzie leżeliśmy na plaży. Później rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Po kolacji mieliśmy mecz paintballowy.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Piotra L.
Dzień rozpoczęliśmy od walk gladiatorów. Następnie udaliśmy się na plażę w celu wykonania tratwy z opon i testowaliśmy ją w wodzie pod okiem ratownika. Potem czekała nas ciekawa gra terenowa Tajna Misja.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Sebastiana M.
Dzisiaj zaczęliśmy od zajęć z łączności, w czasie których uczyliśmy się alfabetu Morse’a oraz fonetycznego. Następnie wspólnie udaliśmy się na rozgrywkę paintballową oraz strzelaliśmy z łuków. Po obiedzie mieliśmy zajęcia z survivalu, na których uczyliśmy się umiejętności rozpalania ognia oraz filtrowania wody. Pod koniec dnia udaliśmy się na drugą rozgrywkę paintballową. Przed spaniem po mieliśmy nocną rozgrywkę paintballową.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Joanny K.
Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy w Mrągowie w Muzeum Maszyn Wojskowych. Wysłuchaliśmy historii pochodzenia znajdujących się tam pojazdów. Dodatkowo mieliśmy szansę przejechać się wozem SKOT. Po południu spędziliśmy czas na rozmowach i grach karcianych. W tym czasie część grupy brała udział w zajęciach pakietu Active i Power Active. Po kolacji wzięliśmy udział w terenowej grze Mafia.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy od podróży do Mrągowa. Zwiedziliśmy tam niesamowicie ciekawe Muzeum Sprzętu Wojskowego. Udało się nam nawet przejechać pojazdem wojskowym SKOT. Po obiedzie spędziliśmy miłe chwile na parku linowym. Na koniec dnia poszliśmy do lasu rozwikłać zagadkę kulkowej Mafii.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Weroniki H.
Poniedziałkowy dzień minął nam bardzo spokojnie. Rano przebieraliśmy się, było przy tym dużo zabawy i radości. Następnie poszliśmy na karaoke i wszyscy wspólnie śpiewaliśmy. Nauczyliśmy się również budować szałas na zajęciach z survivalu. Poszliśmy też na plażę, na której słuchaliśmy muzyki i odpoczywaliśmy. Dzień zakończyliśmy grami i zabawami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 4

Pokaż

Kama
Dodany: 2019.07.09 21:38

Zgadzam się, mało super militarnych!!! Pokażcie jaki mają porządek(?) W namiotach... Hihi

Magda
Dodany: 2019.07.09 13:17

Zdjęcia i filmiki przedstawiają w większości najmłodsze dzieci. Jakby starszych grup tam w ogóle nie było - w szczególności brak grupy paintballowo-survivalowej

mama
Dodany: 2019.07.09 12:44

Prosze o filmik z fragmentem misji Super Militarnej, rodzina chcialaby zobaczyc choc jeden desant :)

Dariusz
Dodany: 2019.07.08 23:25

Poproszę o więcej zdjęć grupy Paintballowo-Survivalowey :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.