RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus II (03.07-13.07.2019)


Dzień 7 - Kulkowe przygody

Dodany: 2019.07.09
Komentarze: 0
Zdjęcia: 114
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Angeliki P.
Dzisiaj spędziliśmy dzień na wspólnych zabawach. Graliśmy w psychologa i musieliśmy odgadnąć zasadę, według której zmieniliśmy się osobowościami. Później graliśmy w kolejne przeróżne gry. Wieczorem poznaliśmy gry z całego świata i rozegraliśmy mecz korfballu.

Kraina Smyka, grupa Pani Mai R.
Dziś uczestniczyliśmy w różnych zabawach zorganizowanych przez wychowawcę. Wykonaliśmy też kilka prac plastycznych. Wieczorne zajęcia spędziliśmy grając w piłkę nożną oraz konstruując gigantyczne budowle z ogromnych klocków przestrzennych.

Magiczny Świat Bajek, grupa Pani Adriany M.
Dzisiaj bawiłyśmy się w wiele gier i zabaw. Część z nas pojechała na wycieczkę fakultatywną do Kadzidłowa i Mikołajek. Wieczorem miałyśmy zajęcia z gniotkami z panią animator i tworzyłyśmy postacie z gry Angry Birds.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Katarzyny H.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od survivalu, w którym poznaliśmy podstawy survivalu oraz nauczyliśmy się budować schronienie z pałatki. Świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Następnie tworzyliśmy laurki dla naszych ratowników z okazji dzisiejszego dnia ratownika. Później udaliśmy się na ściankę wspinaczkową. Po obiedzie ponownie mieliśmy survival Woda i Ogień. Po survivalu udaliśmy się do pawilonu i graliśmy w różne gry planszowe.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Patrycji K.
Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy od tworzenia swoich autorskich gier planszowych, by później móc w nie pograć. Następnie graliśmy z naszą panią wychowawczynią w różne gry na dworze. Później na zajęciach survivalowych nauczyliśmy się uzdatniać wodę do picia oraz wskrzeszać ogień w trudnych warunkach. Wieczorem bawiliśmy się w zabawę Szpion.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Elizy W.
Po śniadaniu odbył się konkurs na najpiękniejszy wierszyk. Po rozstrzygnięciu konkursu poszliśmy na film. Bardzo nam się podobał. Następnie ćwiczyliśmy koncentracje i refleks w grze Jeden z Dziesięciu. Następnie zrobiliśmy pocztówkę dla rodziców. Później zamieniliśmy się w konstruktorów i budowaliśmy szybowce. Na koniec dnia graliśmy w Simon mówi oraz w inne gry planszowe.

Kulka Express, grupa Pani Nikoli B.
Dzień rozpoczęliśmy od sprawdzenia swojej koncentracji i umiejętności rozwiązywania łamigłówek. Udało się nam rozwiązać je wszystkie w mgnieniu oka! Zaraz potem ruszyliśmy na seans filmowy. Następnie próbowaliśmy utrzymać równowagę w środku kuli na wodzie. Było super! Potem udaliśmy się na zajęcia recyklingu artystycznego, na których tworzyliśmy coś z niczego. Swój wieczór zakończyliśmy rozgrywkami w emocjonującą grę mafia.

Kulka Express, grupa Pani Patrycji Z.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od seansu filmowego. Następnie graliśmy w grę opartą na programie telewizyjnym Jeden z Dziesięciu, podczas której ćwiczyliśmy refleks. Po pysznym obiedzie wykonywaliśmy pocztówki dla rodziców. Następnie graliśmy w nasze ulubione gry w wersji XXL. Dzień zakończyliśmy zajęciami z pierwszej pomocy oraz grą terenową opartą na zdobytym doświadczeniu.

Summer Art, grupa Pani Aleksandry Ś.
Dziś robiłyśmy herby naszych pokoi. Grałyśmy w gry planszowe i karciane. Zagrałyśmy też w kalambury. Na koniec dnia samodzielnie budowałyśmy prawdziwy mur używając narzędzi budowlanych.

Summer Art, grupa Pani Julii S.
Dzisiaj zaczęłyśmy dzień od śniadania. Następnie obejrzałyśmy film. Po drugim śniadaniu grałyśmy w grę o nazwie taboo. Dzięki niej udało nam się bardziej rozwinąć swoje umiejętności lingwistyczne. Po obiedzie malowałyśmy maski a także rysowałyśmy pocztówki do rodziców. Po kolacji każda z nas zrobiła własną rzeźbę.

Summer Challenge, grupa Pani Alicji R.
Wtorek rozpoczęliśmy od gry waterballowej, czyli spaceru po wodzie w dmuchanej kuli. Przed obiadem wybraliśmy się też w kosmos dzięki symulatorowi lotów kosmicznych. Po obiedzie graliśmy w siatkówkę a także ćwiczyliśmy spostrzegawczość grając w dobble. Później toczyliśmy walki gladiatorów. Wygrali Wojtek, Maks i Antek. Nie możemy się doczekać co nas czeka jutro!

Summer Challenge, grupa Pani Patrycji K.
Dzisiaj nauczyliśmy się szyfrować nasze imiona Enigmą a także szyfrowaliśmy wiadomości dla naszych kolegów i koleżanek, którzy musieli odszyfrować. Graliśmy na dziwnym instrumencie, którym były plastikowe kolorowe rurki. Na koniec dnia jeździliśmy segwayem.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny Ch.
Dzisiejszego poranka staliśmy się Rzymianami na arenie i dzierżąc wielkie lance stoczyliśmy pojedynek gladiatorów. Jak chomiki w ogromnej kuli ślizgaliśmy się też po tafli basenu. Mistrzem zabawy został ten, kto najdłużej utrzymał się na dwóch nogach. Nauczyliśmy się grać trzy piosenki za pomocą muzycznych rurek. Do końca dnia zacieśnialiśmy więzy grając w gry integracyjne.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny L.
Z samego rana część z nas wyruszyła na wycieczkę do Mikołajek. Skorzystaliśmy tam z przeróżnych wodnych atrakcji. Następnie udaliśmy się do Kadzidłowa poobserwować życie dzikich zwierząt. Reszta grupy umilała sobie czas podczas różnych gier i zadań zespołowych. Rozegraliśmy turniej planszówek oraz tworzyliśmy pytania do słynnej gry francuskiej na kolonii. Warto również wspomnieć o osobach, które w ramach dodatkowego pakietu jeździły quadem i pływały na rowerkach wodnych. Na koniec dnia mieliśmy zajęcia na waterballu.

VIP, grupa Pani Anny B.
Z samego rana część grupy wyruszyła na wycieczkę do Mikołajek, gdzie skorzystała z różnych wodnych atrakcji, a następnie udała się do Kadzidłowa obserwować życie dzikich zwierząt. Pozostała część grupy umilała sobie czas różnymi grami i zadaniami zespołowymi. Rozegraliśmy turniej planszówek oraz tworzyliśmy pytania do słynnej gry francuskiej na kolonii. Niektórzy w ramach zajęć fakultatywnych odwiedzili strzelnicę paintballową. W kolejnym bloku programowym odbył się survival, w którym poznaliśmy podstawy survivalu oraz nauczyliśmy się budować schronienie z pałatki. Odbyła się również nocna gra terenowa Tropami Wodza.

VIP, grupa Pani Karoliny Ż.
Dzisiaj całą grupą udaliśmy się na strzelnicę i strzelaliśmy z wiatrówek. Następnie świetnie się bawiliśmy grając w gry z różnych zakątków świata. Później korzystaliśmy z pakietu mega gry i układaliśmy jengę, graliśmy w scrabble oraz wyginaliśmy ciało przy twisterze. Dzień podsumowaliśmy nocną grą terenową Tropami Wodza, podczas której razem z grupą szukaliśmy Sferiksa, czyli pradawnego wodza Kulki.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Aurelii D.
Dzisiaj od rana spędziliśmy aktywnie czas. Zaczęliśmy od walk w strojach sumo. Później jeździliśmy quadem po specjalnym torze. Oglądaliśmy też ciekawy film. Po obiedzie uczyliśmy się zasad pierwszej pomocy. Wieczorem graliśmy w siatkówkę.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki Sz.
Po śniadaniu tworzyliśmy laurki dla ratowników. Każdy z zaangażowaniem zabrał się do pracy. Powstały kreatywne prace. Bawiliśmy się w bystre oko. Jedna osoba zmieniła coś w swoim stroju, a druga, która była oddalona od grupy, zgadywała co to była za zmiana. Następnie udaliśmy się do Cool Clubu na film o dinozaurach. Oglądaliśmy z zaciekawieniem. Później strzelaliśmy z wiatrówek. Na koniec dnia poszliśmy na nocną grę terenową Mazurska Pułapka.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Kingi P.
Wtorek przyniósł nam wiele wrażeń i atrakcji. Rano pomalowałyśmy farbami nasze gliniane wyroby. Po obiedzie urządziłyśmy turniej gier planszowych. Na koniec dnia razem z Meridą uczyłyśmy się władać mieczem.

Cztery Żywioły, grupa Pani Wiktorii G.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od gry w kalambury, w której każdy z nas mógł wykazać się swoją kreatywnością. Później tworzyliśmy plakaty związane z czterema żywiołami. Po obiedzie postanowiliśmy zmierzyć się w turnieju gier planszowych. Dzień zakończyliśmy zajęciami z recyklingu artystycznego, czyli robiliśmy coś z niczego. Każdy z nas stworzył swoją własną poduszkę.

Projekt Kulka, grupa Pani Moniki Ch.
Kolejny dzień przyniósł wiele emocji i atrakcji! Rano mogliśmy rywalizować i integrować się podczas gier i zabaw pawilonu. Później rozpoczęliśmy wielką bitwę na głosy podczas kulkowego karaoke! Dzień zakończyliśmy ekscytującą grą terenową.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki W.
Kolejny dzień zaczęliśmy od wspólnych zabaw. Mieliśmy wybór między planszówkami oraz różnymi grami karcianymi. Następnie przeprowadzone zostały zajęcia z Enigmy. Nauczyliśmy się rozszyfrowywać oraz zaszyfrowywać wiadomości. Ostatni etap dnia to karaoke. Każdy z nas zademonstrował swój wokalny talent.

Kulka Express, grupa Pana Michała A.
Dzisiaj część z nas wyjechała na fakultatywną wycieczkę, a część rozpoczęła dzień rozważaniem na tematem usług, w których zakładaliśmy własne działalności. Potem oglądaliśmy film w Cool Clubie. Następnie graliśmy w różne gry. Po obiedzie mieliśmy zajęcia związane z tworzeniem nowych rzeczy z materiałów poddanych recyklingowi. Mieliśmy również zajęcia związane z wykrywaczem metalu i odnajdowaniem zakopanych przedmiotów.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Gabrieli O.
Dzień spędziliśmy na dobrej zabawie. Najpierw bawiliśmy się w targ usług. Każdy namiot przygotował stanowisko, na którym zaproponował różne czynności do wykonania. Następnie graliśmy w Mafię, podczas której mieliśmy do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Później spędziliśmy czas na dobrej zabawie. Późnym popołudniem udaliśmy się do lasu na lekcję survivalu. Dzień zakończyliśmy grą terenową Tropami Wodza.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Pauliny M.
Dzisiaj rozpoczęliśmy lekcją survivalu. Instruktor pokazał nam jak filtrować wodę i rozpalać ognisko. Następnie graliśmy całą grupą w Mafię. Dziś również rozegraliśmy mecz paintballowy. Po obiedzie odbyły się zajęcia taktyki i strategii, na których poznaliśmy różne komendy i ustawienia grupy. Po kolacji wyruszyliśmy do lasu na misje Tropami Wodza.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Piotra L.
Dzisiaj rozpoczęliśmy rozważaniami na temat usług, w których zakładaliśmy własne działalności. Potem oglądaliśmy w Cool Clubie film, następnie graliśmy w różne gry. Po obiedzie rozegraliśmy kolejną pasjonującą potyczkę paintballową.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Sebastiana M.
Dzisiaj część z nas spędziła dzień na fakultetach paintballowych oraz wycieczce do Mikołajek i Kadzidłowa. Wspólnie oglądaliśmy film. Pod koniec dnia rozegraliśmy mecz korfballu.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Joanny K.
Dzisiaj spędziliśmy dzień grając w planszówki, karty i mnóstwo gier integracyjnych. Znaleźliśmy też czas na film. Przed kolacją wzięliśmy udział w zajęciach Ranny Lotnik z elementami pierwszej pomocy. Nauczyliśmy się wielu bardzo przydatnych informacji, np. jak postępować w sytuacji zagrożenia oraz jak rozpoznać stan obrażeń. Wielu z nas wykazało się znaczną wiedzą na ten temat.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Rano odebraliśmy z magazynu repliki broni i chodziliśmy z nimi cały dzień. Nauczyliśmy się jak flirtować wodę i rozpalać ogień w trudnych warunkach. Po obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach Ranny Lotnik, na których poznaliśmy tajniki pierwszej pomocy. Na koniec dnia zdaliśmy naszą broń do magazynu.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Weroniki H.
Za nami kolejny dzień kolonii. Spędziliśmy go grając w gry i wspólnie się bawiąc. Oglądaliśmy film wraz z innymi grupami w naszym Cool Clubie. Przed kolacją stoczyliśmy walki gladiatorów. Po kolacji poszliśmy do lasu na grę nocną, w której rozwiązywaliśmy różne zadania.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.