RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus II (03.07-13.07.2019)


Dzień 10 - Zabawa nigdy się nie kończy

Dodany: 2019.07.12
Komentarze: 0
Zdjęcia: 130
Wideo: 1

Active Camp, grupa Pani Angeliki P.
Od rana trenowaliśmy celność strzelając z łuków. Doskonaliliśmy naszą technikę pływacką oraz nauczyliśmy się jeździć na dziwnym rowerze i chodzić na szczudłach. Wieczorem odbył się wspólny apel pożegnalny oraz niesamowita dyskoteka!

Kraina Smyka, grupa Pani Mai R.
Przedostatni dzień naszej przygody rozpoczął się bardzo intensywnie. Rano wyruszyliśmy do lasu tropić ślady dzikich zwierząt. Później wraz z animatorem uczyliśmy się przeprowadzać proste doświadczenia chemiczne i fizyczne. Po południu wybraliśmy się na plażę i ratownik uczył nas technik pływackich. Na koniec dnia czekał na nas apel pożegnalny oraz dyskoteka. To już koniec naszego obozu i możemy śmiało powiedzieć, że bawiliśmy się przednio i na pewno z chęcią tu wrócimy!

Magiczny Świat Bajek, grupa Pani Adriany M.
Dzisiaj rano razem z Pracusiem tworzyłyśmy smerfny wynalazek. Potem miałyśmy bajkowy bal z Elsą i Pocahontas. Tańczyłyśmy i otrzymałyśmy dyplomy. Później miałyśmy warsztaty z doskonalenia technik pływackich. Następnie bawiłyśmy się w różne gry i zabawy z naszą panią. Wieczorem miałyśmy apel, a później odbyła się ostatnia dyskoteka.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Katarzyny H.
Przedostatni dzień naszej przygody rozpoczęliśmy od wędrówki po lesie z tropieniem śladów dzikich zwierząt. Następnie udaliśmy się na naukę jazdy quadem. Później poszliśmy na eurobungee i ćwiczyliśmy trening powietrznych ewolucji. Po obiedzie udaliśmy się na plażę i kąpaliśmy się pod okiem ratowników oraz graliśmy w różne gry. Później odbył się apel pożegnalny, który odbył się na głównym placu. Po kolacji mieliśmy ostatnią dyskotekę w Cool Clubie.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Patrycji K.
Przedostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od gry terenowej Tajna Misja. Następnie tworzyliśmy własne tratwy z pontonów na czas. Byliśmy także na plaży. Po obiedzie udaliśmy się do lasu tropić ślady dzikich zwierząt. Po apelu pożegnalnym odbyła się ostatnia dyskoteka.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Elizy W.
Po śniadaniu graliśmy w kalambury. Później graliśmy w grę balonadę. Bawiliśmy się świetnie! Następnie poszliśmy do lasu i rozegraliśmy grę terenową. Później odbył się apel pożegnalny. Po kolacji była superdyskoteka. Bawiliśmy się świetnie!

Kulka Express, grupa Pani Nikoli B.
Kolejny dzień na Kulce rozpoczęliśmy od oficjalnego rozdania pamiątkowych dyplomów na plaży. Zaraz potem udaliśmy się na zajęcia, na których głośno dyskutowaliśmy o tym, czy graffiti to sztuka, czy wandalizm a także tworzyliśmy samodzielnie murale. Po obiedzie czekała na nas gra podsumowująca wszystkie zdobyte umiejętności podczas całej kolonii. Następnie udaliśmy się na apel końcowy. Wieczór spędziliśmy na dyskotece w rytmie największych hitów.

Kulka Express, grupa Pani Patrycji Z.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od wykonywania graffiti. Przeprowadziliśmy dyskusje czy ten rodzaj malowania możemy zaliczyć do sztuki czy wandalizmu. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki logiczne. Kolejnym punktem dnia był artystyczny recykling. Po obiedzie odbył się test podsumowujący zdobyte umiejętności. Następnie odbył się apel podsumowujący kolonie. Dzień zakończyliśmy dyskoteką. To był miło spędzony czas!

Summer Art, grupa Pani Aleksandry Ś.
Ostatnie chwile na Kulce spędziłyśmy na plaży. Grałyśmy w mafię i inne gry. Miałyśmy też warsztaty plastyczne, po których zrobiłyśmy wystawę naszych prac. Rozegrałyśmy mecz balonady. A na koniec dnia bawiłyśmy się na dyskotece.

Summer Art, grupa Pani Julii S.
Dzisiaj rozpoczęłyśmy dzień tańcem. Potem robiłyśmy gigantyczne bańki mydlane. Następnie grałyśmy w waterpolo w jeziorze pod opieką ratownika. Naszym podsumowaniem była wystawa naszych prac, a później apel podsumowujący kolonię. Pod koniec dnia miałyśmy dyskotekę, na której świetnie się bawiliśmy!

Summer Challenge, grupa Pani Alicji R.
Piątek rozpoczęliśmy od dwóch gier terenowych: Błędny Azymut, podczas której nauczyliśmy się używać kompasów i Enigmy, dzięki której poznaliśmy tajniki szyfrowania tekstu. Następnie uczyliśmy się strzelać z łuku. Po obiedzie przyszedł czas na pakowanie i grę w piłkę, a następnie na uroczysty apel kończący naszą kolonię. Wieczorem tańczyliśmy na dyskotece. Szkoda nam, że kolonie tak szybko minęły!

Summer Challenge, grupa Pani Patrycji K.
Dzisiaj bawiliśmy się z wychowawczynią w balonadę. Wykonywaliśmy własne przypinki, a później graliśmy w grę terenową Błędny Azymut. Dziś był ostatni dzień zajęć programowych, dlatego mieliśmy apel pożegnalny. Po apelu świetnie się bawiliśmy na dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny Ch.
Dziś zaczęliśmy się pakować. Ostatnie chwile postanowiliśmy wykorzystać w sportach drużynowych. Zarówno w piłce nożnej jak i korfballu zdobywaliśmy punkt za punktem. Staliśmy się detektywami podczas gry Błędny Azymut i okazało się, ze obsługa kompasu wcale nie jest trudna. Poszliśmy na plażę i ostatni raz wskoczyliśmy do wydzielonego basenu pod okiem ratowników. Dzień podsumowaliśmy uroczystym apelem i dyskoteką!

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny L.
Rano rozegraliśmy mecz waterpolo pod czujnym okiem pana ratownika. Następnie uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na dziwnym rowerze. Świetnie się przy tym bawiliśmy! W dalszej kolejności po założeniu specjalnej uprzęży budowaliśmy wieżę ze skrzynek, po której się wspinaliśmy. Piątek zakończyliśmy uroczystym apelem podsumowującym kolonię oraz dyskoteką. Otrzymaliśmy od naszej pani pamiątkowe dyplomy, na których zbieraliśmy podpisy wychowawców, instruktorów oraz koleżanek i kolegów.

VIP, grupa Pani Anny B.
Nadszedł przedostatni dzień kolonii, więc dzień rozpoczęliśmy aktywnie od wodnej atrakcji waterpolo. Następnie mieliśmy zajęcia praktyczne z survivalu. Kolejną atrakcją była jazda na dziwnym rowerze i nauka chodzenia na szczudłach. Pod wieczór mieliśmy apel podsumowujący naszą kolonie. Dzień zakończyliśmy ostatnią w tym turnusie dyskoteką.

VIP, grupa Pani Karoliny Ż.
Dzień zaczęliśmy od turnieju gier karcianych, a część grupy poszła na fakultatywny pakiet paintballowy. Potem poszliśmy na integrację z grupą, która odbyła się na plaży. Następnie odbyła się gra terenowa z użyciem kompasów. Następną naszą atrakcją była jazda sprawnościowa na quadach. Ważnym wydarzeniem był dzisiejszy apel podsumowujący nasz pobyt na kolonii. Na koniec dnia wzięliśmy udział w kąpieli i plażowaniu. A później przygotowywaliśmy się do ostatniej dyskoteki.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Aurelii D.
Nasz ostatni dzień rozpoczęliśmy meczem piłki. Potem uczestniczyliśmy w zajęciach cyrkowych. Uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na specjalnym rowerze. Po obiedzie spakowaliśmy się i tropiliśmy ślady zwierząt. Wieczorem poszliśmy na pożegnalny apel i dyskotekę.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Weroniki Sz.
Dzień rozpoczął się bardzo zabawnie. Poczuliśmy się jak cyrkowcy ucząc się chodzenia na szczudłach oraz jeżdżenia na dziwnym rowerze. Następnie odbyły się zawody strzelania z łuku do celu. Kolejną atrakcją była Bitwa Plemion. Udaliśmy się do lasu na leśną grę terenową. Potyczka między plemionami była zawzięta. Cały turnus zakończyliśmy wspólną dyskoteką.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Kingi P.
Dzień obfitował w wiele wrażeń. Z samego rana miałyśmy naukę lewitacji z Dżasminą. Następnie z Pocahontas ozdabiałyśmy ręce tatuażami z henny. Po obiedzie przygotowywałyśmy się do Balu Bohaterek Disneya. Zrobiłyśmy sobie wystrzałowe fryzury i makijaże razem z Kopciuszkiem. Dzień zakończył się wspaniałą imprezą!

Cztery Żywioły, grupa Pani Wiktorii G.
Ostatniego dnia kolonii mieliśmy grę terenową podsumowującą temat czterech żywiołów: powietrze, ogień, ziemia i woda. W wodzie zostały nam wręczone dyplomy super uczestników kolonii przez naszą wychowawczynią, która była nimfą wodną. Później mieliśmy wystawę prac plastycznych, które wykonaliśmy w czasie trwania kolonii. Następnie udaliśmy się na plażę. Po obiedzie mieliśmy zajęcia na waterballu. Uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym, a na koniec dnia super bawiliśmy się na dyskotece.

Projekt Kulka, grupa Pani Moniki Ch.
Ostatni dzień okazał się pełen przygód i rywalizacji. Graliśmy w ringo. Później zmagaliśmy się z zadaniami, które mieliśmy rozwiązywać przy pomocy GPS-u. Mogliśmy wyżyć się artystycznie robiąc graffiti. Na koniec dnia zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, by te chwile zostały już nam na zawsze w naszych sercach i umysłach.

Projekt Kulka, grupa Pani Weroniki W.
Ostatni dzień zajęć kolonijnej przygody już się zakończył. Dzisiaj mogliśmy nauczyć się rzeźbić z gliny. Będziemy mieć super pamiątkę. Na plaży czekało na nas wiele gier i zabaw oraz sesja zdjęciowa całej grupy na tle jeziora. Ten dzień zakończyliśmy wspólną zabawą na dyskotece. Nigdy nie zapomnimy tej kolonii.

Kulka Express, grupa Pana Michała A.
Przedostatni dzień był pełen wrażeń. Zaczęliśmy go od zajęć związanych z rozwiazywaniem zagadek logicznych. Później poszliśmy na plażę. Po obiedzie rozegraliśmy finałową grę, w której musieliśmy zmierzyć się w różnych konkurencjach z innymi grupami. Wieczorem mieliśmy głośną pożegnalną dyskotekę.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Gabrieli O.
Naszą dzisiejszą przygodę rozpoczęliśmy od zajęć survivalowych, podczas których poznaliśmy sposoby pozyskania wody pitnej. Zbudowaliśmy do tego celu samodzielnie filtr. Poznaliśmy rodzaje stosów ogniskowych oraz jak je ułożyć i rozpalić przy pomocy krzesiwa. Następnie rozegraliśmy ostatnią grę paintballową. Po rozgrywce udaliśmy się na strzelnicę i zapoznaliśmy się z wiatrówką, z której strzelaliśmy do celu. Dzień zakończyliśmy apelem pożegnalnym i dyskoteką.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Pauliny M.
Dziś po śniadaniu wspinaliśmy się na skrzynki. Każdemu z nas poszło świetnie. Po spakowaniu się poszliśmy na ostatnie zajęcia z survivalu, na których poznaliśmy techniki kamuflażu. Po apelu końcowym odbyła się dyskoteka, na której wszyscy bawili się do samego końca!

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Piotra L.
Dzień zaczęliśmy od gry Simon mówi. Następnie udaliśmy się na test sprawdzający umiejętności jazdy quadem. Po obiedzie udaliśmy się na ostatnią potyczkę paintballową. Wieczorem czekała na nas dyskoteka.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Sebastiana M.
Dzisiaj zaczęliśmy od zawodów strzeleckich przy użyciu wiatrówek. Wygrał Szymek. Następnie uczyliśmy się taktyki oraz strategii wojskowej. Przed obiadem uczyliśmy się sztuki kamuflażu na zajęciach z survivalu. Po obiedzie mieliśmy apel pożegnalny, na którym nasz obóz prezentował flagę oraz odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów. Po kolacji świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Joanny K.
Ostatni dzień programowy upłynął nam na pożegnaniach, zbieraniu podpisów na naszych dyplomach i przygotowywaniu się do powrotu do domu. Dziś odbyły się ostatnie zajęcia survivalu. Tym razem rozmawialiśmy o kamuflażu i zdobywaniu pożywienia. Później odbyły się zajęcia na orientację w terenie z użyciem azymutu. Następnie wzięliśmy udział w apelu kończącym kolonię. Zaprezentowaliśmy dumnie naszą obozową flagę. Wieczorem bawiliśmy się na pożegnalnej dyskotece.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja M.
Dzień zaczęliśmy od nauki korzystania z wykrywacza metali, na koniec zabawy udało nam się odnaleźć skarb. Później udaliśmy się na wycieczkę smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Po obiedzie dowiedzieliśmy się co to azymut i jak korzystać z kompasu. Następnie udaliśmy się na wspaniały apel pożegnalny, na którym zaprezentowaliśmy naszą flagę. Wieczorem wszyscy razem bawiliśmy się na niesamowitej dyskotece.

Wakacyjna Przygoda, grupa Pani Weroniki H.
Ostatni dzień kolonii zaczęliśmy od gry paintballowej. Rozegraliśmy walkę o flagę. Następnie poszliśmy do lasu i szukaliśmy śladów różnych zwierząt oraz rozpoznawaliśmy roślinność. Po obiedzie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów dla naszej grupy. Następnie odbył się apel pożegnalny, po którym wszyscy poszliśmy na ostatnią dyskotekę.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.