RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2019

Turnus VI (16.08-26.08.2019)


Dzień 6 - Zastrzyk pozytywnych emocji

Dodany: 2019.08.21
Komentarze: 0
Zdjęcia: 150
Wideo: 1

Harry Potter, grupa Pani Liwii F.
Za nami kolejny ciekawy dzień na Kulce. Na porannych zajęciach wyczarowywaliśmy stworka z masy solnej. Mieliśmy naprawdę ciekawe pomysły. Następnie w grupach tworzyliśmy grę francuską według własnego pomysłu. Po obiedzie braliśmy udział w grze terenowej Więzień Azkabanu, była to aktywna gra ćwicząca współpracę w zespole. Później mieliśmy zajęcia z Minewrą McGonagall, na których rozwiązywaliśmy zagadki. Na koniec dnia odbył się wieczór talentów i dyskoteka.

Harry Potter, grupa Pani Patrycji Z.
Dzień rozpoczęliśmy od rozgrywki w gry planszowe. Następnie tworzyliśmy swoje gry planszowe. Po obiedzie odbyła się gra terenowa Więzień Azkabanu, w trakcie której świetnie się bawiliśmy. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki logiczne. Nasz dzień zakończył się dyskoteką połączoną z wieczorem talentów.

Kulka Ninja Go, grupa Pani Sary B.
Dzień na Kulce był ekscytujący. Rozpoczęliśmy od waterballu, w trakcie którego próbowaliśmy utrzymać równowagę stojąc w kuli na wodzie. Następnie graliśmy w grę francuską. Po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę smoczą łodzią po jeziorze Łęsk. Potem braliśmy udział w zajęciach Ale Cyrk ucząc się jeżdżenia na dziwnym rowerze oraz chodzenia na szczudłach. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z wieczorem talentów.

Power Jump, grupa Pani Karoliny R.
Środę rozpoczęliśmy od pierwszej części zajęć Wielkiej Demolki. Zbudowaliśmy mur, który wieczorem mogliśmy zburzyć. Następnie czekała nas bambonada. Stworzyliśmy gigantyczne budowle z klocków przestrzennych. Po obiedzie udaliśmy się na plażę i zbudowaliśmy tratwy. Przed kolacją uczyliśmy się korzystać z segwaya. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z wieczorem talentów. Ten dzień był niesamowity.

Power Jump, grupa Pani Karoliny Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od Wielkiej Demolki, w trakcie której tworzyliśmy wielki mur. Następnie razem z grupą pisaliśmy i rozwiązywaliśmy grę francuską. Kolejne zajęcia spędziliśmy skacząc na eurobungee. Później poszliśmy na waterball i biegaliśmy w kuli, która unosi się na wodzie. Do zajęć doszło nam jeszcze burzenie murów, które zbudowaliśmy na porannych zajęciach. To była świetna zabawa. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z pokazem talentów.

Cztery Żywioły, grupa Pani Agaty M.
Dziś rozegraliśmy turniej gry RPG munchkin. Graliśmy również w uno, palce w pralce oraz story cubes. Następnie zagraliśmy w siatkówkę. Po obiedzie uczyliśmy się strzelać z wiatrówek, najlepszym strzelcem została Sonia. Później podczas gry terenowej z pomocą wykrywacza metalu szukaliśmy skarbu zaginionej cywilizacji. Wieczorem odbyła się dyskoteka z pokazem talentów, podczas której wystąpił Piotrek.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Mai R.
Środa była bardzo ciekawa i ekstremalna. Mieliśmy okazję poczuć się jak w podróży kosmicznej, siedząc na żyroskopie. Następnie dzięki pani animator stworzyliśmy swoje własne maski z gipsu. W międzyczasie uczestniczyliśmy w grach i zabawach zorganizowanych przez wychowawcę. Wieczorem wybraliśmy się do lasu i poznawaliśmy podstawy survivalu oraz uczyliśmy się jak zbudować szałas. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka z wieczorem talentów.

Obóz Herosów, grupa Pani Agnieszki O.
Od rana wysilałyśmy nasze boskie głowy i wymyślaliśmy hymn, który stał się odzwierciedleniem naszej herosowej rodziny. Następnie łączyliśmy się z Posejdonem i bawiliśmy się na waterballu. Następnie szyfrowaliśmy tajne zagadki na zajęciach Enigma. Wieczór spędziliśmy na smoczej łodzi podziwiając przyrodę. Dzień skończyliśmy na pokazie talentów oraz na dyskotece.

Obóz Herosów, grupa Pani Natalii P.
Kolejny dzień na Kulce zaczęliśmy od zajęć integracyjnych. Graliśmy w gry planszowe oraz gry zagadkowe. Poznaliśmy także język szyfrowania w trakcie zajęć Enigma. Po południu graliśmy na nietypowym instrumencie, czyli bum bum rurkach oraz mieliśmy walki gladiatorów. Wieczorem była dyskoteka połączona z wieczorem talentów.

Obóz Herosów, grupa Pani Oliwii B.
Dzień zaczęliśmy od wspólnych gier i zabaw z koleżankami oraz kolegami z całego pawilonu. Później spotkaliśmy się na arenie, by stoczyć walki gladiatorów. Po obiedzie przywitał nas Posejdon na waterballu. Bawiliśmy się w ogromnej kuli w basenie z wodą. Potem razem z Apollem uczyliśmy się gry na nietypowym instrumencie, czyli bum bum rurkach. Po kolacji bawiliśmy się wspólnie na dyskotece z pokazem talentów.

Obóz Herosów, grupa Pani Pauliny R.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Następnie graliśmy w gry karciane oraz tworzyliśmy hymn herosów. Potem udaliśmy się na warsztaty z pierwszej pomocy. Po obiedzie uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na dziwnym rowerze. Później odbyła się lekcja na temat pracy aktora i teatru. Na koniec odbyła się dyskoteka, w trakcie której przedstawiliśmy swoje talenty.

Projekt Kulka, grupa Pani Natalii Sz.
Dzień rozpoczęliśmy od kolorowanek. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej Błędny Azymut z użyciem kompasów. Nauczyliśmy się jeździć na segwayach. Po południu czekała nas gra francuska. Potem rozegraliśmy mecz piłki siatkowej. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z wieczorem talentów.

Summer Challenge, grupa Pani Katarzyny G.
Środę rozpoczęliśmy od symulatorów lotów kosmicznych, czyli żyroskopu. Później odbyliśmy spacer po wodzie w dmuchanej kuli zwanej waterballem. Po południu graliśmy w grę zespołową korfball, następnie graliśmy w grę francuską. Na koniec dnia czekała nas dyskoteka z pokazem talentów.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Rz.
Po pysznym śniadaniu wszyscy udaliśmy się na zajęcia z przypinek i robiliśmy je dla swoich bliskich. Następnie wspólnie poszliśmy na walki gladiatorów. Następnie mieliśmy zajęcia Błędny Azymut i szukaliśmy zagadek. Wszyscy razem spędziliśmy cudowny czas. Wieczorem z uśmiechami na twarzy udaliśmy się na dyskotekę.

VIP, grupa Pani Karoliny M.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zajęć z pierwszej pomocy. W grupach dokonaliśmy symulacji udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie na zajęciach z survivalu dowiedzieliśmy się skąd pozyskiwać wodę a także jak stworzyć różne typy ognisk. Zrobiliśmy też filtry wody i nauczyliśmy się rozpalać ogień krzesiwem. Po obiedzie płynęliśmy kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Potem stoczyliśmy łuczniczą bitwę ze specjalnymi strzałami podczas Archery Challenge. Dzień zakończyliśmy pokazem talentów i dyskoteką.

VIP, grupa Pani Nikoli B.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od emocjonującego starcia łuczników, czyli Archery Challenge. Wykazaliśmy się precyzją strzelecką i świetnie się bawiliśmy. Następnie zagraliśmy w mega gry, mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił podczas twistera oraz jengi w rozmiarze XXL. Po obiedzie udaliśmy się na wyprawę do lasu, podczas której podziwialiśmy piękno przyrody i słuchaliśmy odgłosów ptaków. Dzień zakończyliśmy wieczorem talentów, a następnie dyskoteką w Cool Clubie.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Angeliki Z.
Kolejny dzień na Kulce. Od rana stoczyliśmy walki sumo. Było przy tym dużo śmiechu, gdyż przebieraliśmy się w zabawne kostiumy. Potem rozegraliśmy mecz piłki nożnej oraz unihokeja. Po południu graliśmy w grę francuską, a wieczorem odbyła się dyskoteka wraz z pokazem talentów.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Gabrieli S.
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy survivalowej do lasu, w trakcie której nauczyliśmy się, jak ułożyć szałas z pałatek. Następnie graliśmy w siatkówkę i skakaliśmy na skakance. Po obiedzie odbyły się zajęcia z wychowawcą, na których graliśmy w grę francuska i kalambury.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Joanny Z.
Dzień zaczęliśmy od zajęć sportowych. Następnie mieliśmy zajęcia Enigma, które dotyczą szyfrowania, co, wbrew pozorom, nie sprawiło nam żadnych kłopotów. Później odbyły się zajęcia z wychowawcą, w trakcie których było karaoke. Po obiedzie wybraliśmy się na spacer do kulkowego lasu, a następnie braliśmy udział w zajęciach plastycznych. Wieczorem odbył się pokaz talentów oraz dyskoteka.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Marty R.
Kulkową środę zaczęliśmy od zrobienia ozdób metodą quillingu, czyli za pomocą pasków z kolorowego papieru. Później rozbroiliśmy bombę w grze terenowej Tajna Misja. Graliśmy również w zbijaka, dwa ognie oraz siatkówkę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat ośrodka oraz naszej kolonii OW Kulka dzięki grze francuskiej, która miała aż 45 pytań. Po kolacji odbył się wieczór talentów, podczas którego mogliśmy zobaczyć wiele pięknych występów. Po wieczorze talentów odbyła się dyskoteka.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Patrycji O.
Dzień zaczęliśmy od Tajnej Misji, czyli gry terenowej z wykorzystaniem GPS-u. Następnie mieliśmy zajęcia z pakietu mega gier, na których graliśmy w jengę i twistera. Potem nauczyliśmy się podstawowych zasad pierwszej pomocy oraz konstruowaliśmy nosze podczas gry terenowej Ranny Lotnik. Po południu świetnie bawiliśmy się podczas gier zespołowych i zabaw. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z wieczorem talentów.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Wandy Z.
Kolejny dzień na Kulce zaczęliśmy grą terenową Urodziny Kubusia Puchatka, podczas której pomagaliśmy Tygryskowi i Prosiaczkowi znaleźć prezent dla Kubusia. Później bawiliśmy się robiąc wielkie bańki mydlane i zorganizowaliśmy konkurs na najdłuższą bańkę. Potem wspólnie graliśmy na Xboksie. Po obiedzie poznawaliśmy sekrety i ciekawostki o naszym ośrodku podczas gry francuskiej. Dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Pauliny M.
Dzień rozpoczęliśmy treningiem celności i szybkości na strzelnicy paintballowej. Później rozegraliśmy emocjonujący mecz paintballowy na ośrodku. Po obiedzie graliśmy w karty i inne gry planszowe. Następnie śpiewaliśmy piosenki w czasie karaoke w Cool Clubie. Wieczorem poszliśmy na dyskotekę, na której wszyscy bawiliśmy się do samego końca.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pani Pauliny B.
Dzisiaj byliśmy na wycieczce w lesie i poznaliśmy zasady survivalu. Zbudowaliśmy szałasy, stosy ogniskowe i poznaliśmy główne zasady przetrwania w lesie. Zagraliśmy mecz unihokeja oraz rozegraliśmy wiele innych gier typu kalambury. Dzień zakończyliśmy na kolejnej dyskotece wraz z pokazem talentów.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Piotra L.
Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień od zajęć z szyfrów, na których uczyliśmy się kodować wiadomości. Następnie rozegraliśmy emocjonującą potyczkę paintballową. Po obiedzie graliśmy w ziemniaka, zbijaka i świetnie się bawiliśmy na karaoke. Wieczorem czekała nas jeszcze dyskoteka z pokazem talentów.

Cztery Żywioły, grupa Pani Angeliki P.
Od rana uczyliśmy się, w jaki sposób uzyskać wodę w warunkach skrajnych oraz jak rozpalić ognisko w ramach zajęć z survivalu. Potem graliśmy w karty, robiliśmy własne przypinki, jeździliśmy na quadach i pływaliśmy tratwami własnej roboty. Na koniec dnia bawiliśmy się na dyskotece w Cool Clubie!

Cztery Żywioły, grupa Pani Marii G.
Dzień zaczęliśmy od robienia przypinek. Następnie mieliśmy zajęcia Ranny Lotnik, na których uczyliśmy się pierwszej pomocy. Musieliśmy opatrzyć jednego z naszych kolegów oraz zbudować nosze z patyków. Po południu byliśmy na quadach. Wieczór spędziliśmy bawiąc się na dyskotece.

Cztery Żywioły, grupa Pani Wiktorii Sz.
Dzień zaczęliśmy od zrobienia rzeźb ze sznurka i papieru. Następnie wybraliśmy się na warsztaty chemiczne na wesoło. Zrobiliśmy bardzo ciekawe eksperymenty. Tuż po obiedzie mieliśmy zajęcia z survivalu, na których nauczyliśmy się bardzo przydatnych rzeczy na przyszłość. Filtrowaliśmy zanieczyszczoną wodę i rozpalaliśmy ognisko. Po survivalu mieliśmy zajęcia z Rannego Lotnika, w trakcie której uczyliśmy się pierwszej pomocy. Po tak intensywnym dniu wybraliśmy się na dyskotekę z wieczorem talentów do naszego Cool Clubu.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pana Michała A.
Dzień rozpoczęliśmy zajęciami z łączności. Później spędziliśmy czas grając w różne planszówki, takie jak uno, sabotażysta i wiele innych. Ostatnimi zajęciami przed obiadem była gra paintballowa, w której rozegraliśmy tryb counter-strike, czyli grę, w której jedna drużyna musiała podrzucić bombę, a druga ją rozbroić. Po obiedzie odpoczęliśmy na plaży i pograliśmy w zbijaka. Na koniec dnia mieliśmy dyskotekę.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Patrycji K.
Naszymi pierwszymi zajęciami były warsztaty z użytkowania broni palnej. Następnie na zajęciach z łączności uczyliśmy się alfabetu Morse'a oraz obsługi telefonu polowego. Później mieliśmy zajęcia Ranny Lotnik, na których uczyliśmy się pierwszej pomocy w teorii, a następnie w praktyce. Odbyły się także zawody w rzucaniu granatem do celu. Byliśmy także na plaży oraz graliśmy w dwa ognie. Dzień zakończyliśmy dyskoteką z pokazem talentów.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.