Relacje z kolonii i obozów w Kulce 2022

Turnus III (17.07-27.07.2022)

Dzień 11 - Wszystko trwa w pamięci

Poranek powitał nas słońcem. Spakowaliśmy swoje rzeczy do walizek i plecaków razem z pamiątkami w postaci znaczków, przypinek, bransoletek, certyfikatów lub koszulek z podpisami. Zawarte znajomości na pewno przetrwają. Spotkamy się może w przyszłym roku, a może wcześniej. Rozjeżdżamy się właśnie do swoich domów. Teraz kolonia będzie trwała w pamięci, w opowieściach oraz na zdjęciach.

Dodany: 2022.07.27
Komentarze: 1 Zdjęcia: 34

Dzień 10 - Zabawy nadal się toczą

Dzisiaj nadal toczą się, jak to w Kulce, zajęcia łucznicze, strzeleckie, plastyczne, teatralne, taneczne, karaoke. Odbywają się uroczyste podsumowania, jak Uczta w Wielkiej Sali, podczas której wręczone zostały dyplomy ukończenia Szkoły Magii i Czarodziejstwa w  Hogwarcie, czy otrzymanie nieśmiertelników będących pamiątką Obozu Super Militarnego. Staramy się zatrzymać ten czas, intensywnie biorąc udział w zajęciach i ciesząc się swoją obecnością.

Dodany: 2022.07.26
Komentarze: 0 Zdjęcia: 731 Wideo: 1

Dzień 9 - Nadal w zielone gramy

Słoneczna pogoda potęguje świetny nastrój i zachęca do zabawy z wodą - w formie baloniady, nad wodą - na plaży, no i w wodzie. Spragnieni cienia z łatwością znajdą go w lesie, na terenie ośrodka, na boisku, a nawet na części plaży, którą również otaczają drzewa. Korzystamy z czasu spędzonego tu najlepiej, jak potrafimy. Niektóre gry są zwieńczeniem pobytu i podsumowaniem zajęć, jak gra terenowa Nocny Desant, czy Bitwa o Hogwart. Dobre humory sprawiają, że angażujemy się we wszystko z wielkim entuzjazmem.

Dodany: 2022.07.25
Komentarze: 0 Zdjęcia: 783 Wideo: 1

Dzień 8 - Bawimy się w najlepsze

Cały czas bierzemy udział w zajęciach. Króluje różnorodność i urozmaicenie. Gry planszowe lub mega albo terenowe. Pływanie rowerami wodnymi, kajakami jednoosobowymi, dwuosobowymi, smoczą łodzią lub… własnoręcznie wykonanymi tratwami. Jazda quadem, segwayem lub dziwnym rowerem. Wspinanie na ściankę lub wieżę ze skrzynek. Rozwój artystyczny na zajęciach teatralnych, podczas lepienia z masy solnej, malowania w chmurach, czyli na tle chmur widocznych na przezroczystej folii, bum bum rurkowe granie, śpiew i taniec. Widać coraz lepsze zgranie zespołów grupowych. A taniec połączył dzisiaj wszystkich na imprezie na Poziomie X lub w Cool Clubie.

Dodany: 2022.07.24
Komentarze: 1 Zdjęcia: 743 Wideo: 1

Dzień 7 - Gwiazdy w świetle dnia

Każdy lubi mieć swoje pięć minut. Dzisiaj można było się zaprezentować na kolonijnym Talent Show. Występy zostały nagrodzone oklaskami i okrzykami godnymi prawdziwych gwiazd estrady i sceny. Zaprezentowały się talenty wokalne i taneczne. Publiczność wspaniale włączyła się do zabawy. Było to ciekawe urozmaicenie zajęć na wodzie, rozgrywek w piłkę nożną, gier terenowych i plastycznych działań artystycznych. A nasze kolonijne gwiazdy błyszczały w świetle dnia.

Dodany: 2022.07.23
Komentarze: 0 Zdjęcia: 720 Wideo: 1

Dzień 6 - Piątek pod znakiem przygód

Przygody nadal trwają, ponieważ każda grupa ma codziennie w swoim programie nowe zajęcia. Znamy już prowadzących zajęcia instruktorów. Nadal poznajemy żywioły - wodę, powietrze i ziemię, a także ogień - podczas ogniska, z różnej perspektywy i przy użyciu różnych sposobów. Doświadczamy. Odbieramy serdeczność, troskę, opiekę, zainteresowanie, oddajemy chęć działania, zaangażowanie, wesołe uśmiechy, jak to w wymianie ludzkich uczuć. Wspieramy się, pomagamy. Sprzyja nam pogoda. Czujemy się coraz lepiej w zgranych, radosnych zespołach. 

Dodany: 2022.07.22
Komentarze: 0 Zdjęcia: 703 Wideo: 1

Dzień 5 - Aktywny czwartek

Każda grupa codziennie ma nowe zajęcia, w znanym już gronie osób. Pamiętamy imiona, wiemy, co kto lubi. Przyjemnie jest z grupą koleżanek i kolegów wypłynąć na jezioro lub schować się w cieniu lasu, bawić się w podchody, malować koszulki, grać w baloniadę, piłkę nożną, koszykówkę, strzelać z łuku, czy z wiatrówki, skakać na eurobungee, wspinać się na ściance lub chodzić po trasach parku linowego. Coraz wyżej, dalej, celniej, weselej, śmielej!

Dodany: 2022.07.21
Komentarze: 0 Zdjęcia: 711 Wideo: 1

Dzień 4 - Kulka nas kręci!

Mamy tu wszystko, czego potrzeba do udanych wakacji – słońce, wodę, las, koleżanki i kolegów oraz mnóstwo zajęć, podczas których poznajemy, rozwijamy, utrwalamy różnorodną wiedzę oraz umiejętności, oczywiście poprzez zabawę. Jest czas na aktywność i na odpoczynek, ponieważ by się dobrze bawić, trzeba też odpocząć. Aktywne fizycznie zajęcia przeplatają się ze spokojnymi, również artystycznymi – malowaniem, wyszywaniem, tworzeniem z papieru metodą quillingu, robieniem bransoletek. Cały czas jest ciekawie, bo rozwijamy się we wspólnym działaniu.

Dodany: 2022.07.20
Komentarze: 0 Zdjęcia: 728 Wideo: 1

Dzień 3 - Razem ze słonkiem

Nowe kino sferyczne dzięki filmom wprowadza nas w tajniki pór roku, wyjaśnia, dlaczego dzień jest taki długi latem, a krótki zimą. Wielu z nas obejrzało go właśnie dziś, a wszyscy po prostu korzystali z dobrodziejstw długiego dnia i słońca. Dodawało ono blasku wodzie, liściom i całemu niebu. Przekonaliśmy się, jak przyjemnie wypłynąć na błękitną taflę jeziora i zanurzyć się w chłodnej wodzie czystego jeziora Łęsk. Słońce rozjaśniało też nasze twarze uśmiechem i zachęcało do zajęć na świeżym powietrzu. Dzielnie walczyliśmy o zwycięstwo w rywalizacji, a fani Harry'ego Pottera nawet z bazyliszkiem!

Dodany: 2022.07.19
Komentarze: 0 Zdjęcia: 811 Wideo: 1

Dzień 2 - Poniedziałek pełen wrażeń

Dziś przekonaliśmy się, że wrażenia dzielone z kolonijnymi koleżankami i kolegami się... mnożą! Faktycznie było ich mnóstwo. W powietrzu - na eurobungee, ściance wspinaczkowej i parku linowym, w lesie - na spacerach w celu poznania leśnego ekosystemu, sztuki survivalu, na ziemi - podczas jazdy segwayem, quadem, dziwnym rowerem oraz chodzenia na szczudłach, na wodzie - podczas pływania smoczymi łodziami, kajakami, rowerami wodnymi. Dobrze jest poznawać siebie i innych na ciekawych zajęciach.

Dodany: 2022.07.18
Komentarze: 0 Zdjęcia: 839 Wideo: 1

Dzień 1 - Witajcie w Kulce!

Początek kolonii - dzień przyjazdu, powitań, poznania wielu nowych osób i terenu ośrodka, nawet dla tych, którzy nie są tu po raz pierwszy, ponieważ pojawiły się nowe, kosmiczne atrakcje. Dzień radości i nadziei, że spędzimy wspólnie atrakcyjnie i aktywnie czas. Dla wielu bardzo ważny dzień w osiąganiu samodzielności. Poznajemy się i zaczynamy tworzyć nową, dobrze zorganizowaną społeczność.

Dodany: 2022.07.17
Komentarze: 0 Zdjęcia: 336 Wideo: 1